Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Potkáme se u Kolína podesáté! Kolínský festival běhu již tento víkend

Potkáme se u Kolína podesáté! Kolínský festival běhu již tento víkend
foto: MFB Kolín

tisková zpráva | 07.06.2021 | přečteno: 3424×

V sobotu 12. června proběhne se spoustou novinek již X. mezinárodní festival běhu – MFB. Běžecké závody na tratích MFB MarathOn LABE, 1/2marathOn a 10 km pro ženy a muže opět doplní VOLNO Dlouhá míle, speciální trať v délce 1,9 km pro každého. Závodníci navíc svou účastí pomohou rodinám dětí s poruchou autistického spektra, středisku respitní péče VOLNO.

Amfiteátr na Kmochově ostrově v Kolíně tradičně poskytne závodníkům příjemné prostředí ve stínu stromů před startovním výstřelem a po zdolání tratí:

Marathonci se vydají na trať v 9:00h z Bartolomějského návrší a přes ponton a lužní lesy se dostanou do Poděbrad. V 10:00 je budou následovat závodníci registrovaní v závodech 10 km a Dlouhá Míle (1,9 km).

1/2marathOn startuje v 10:00 na levém břehu řeky Labe v Poděbradech naproti zámku. Cílová rovinka všech tratí je na Kmochově ostrově a cílovou pásku borci protnou v bráně amfiteátru.

VOLNO Dlouhá míle, speciální závod v délce 1,9 km se koná pod patronací Střediska respitní péče VOLNO, z.ú. v Kolíně, které podporuje rodiny pečující o děti a mladé dospělé s autismem. Výtěžek ze startovného Dlouhé míle bude určen pro středisko VOLNO, z.ú., které pro stupně vítězů vyrobí originální pamětní medaile z keramiky.

Titul na marathonských tratích obhajují domácí atleti Petr Harnoš a Iva Kroužilová. Podaří se jim triumfy na inovovaných tratích obhájit? Komu bude dočasně patřit originální putovní marathonská trofej? Uvidíme! Důležité však je, že každý závodník svou registrací pomůže dobré věci – 50 Kč ze startovného je určeno dětem ve Volnu na nákup rehabilitačních pomůcek!

MFB MarathOn LABE je letos poprvé v okruhovém formátu díky skutečnosti, že část levého břehu řeky Labe mezi Dolehájem a Pňovským luhem se změnila k nepoznání. A také díky novému spojení břehu Kmochova ostrova s levým břehem řeky Labe po pontonové lávce. Na MFB se stále můžeme těšit na něco nového!

Přijďte závodníky na MFB povzbudit!

Více info s registrací online na www.kolinska14.cz / facebook: https://www.facebook.com/…meseuKolina/ nebo #potkameseukolina

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 07.06.2021 11:20:08

V sobotu 12. června proběhne se spoustou novinek již X. mezinárodní festival běhu – MFB. Běžecké závody na tratích MFB MarathOn LABE, 1/2marathOn a 10 km pro ženy a muže opět doplní VOLNO Dlouhá míle, speciální trať v délce 1,9 km pro každého. Závodníci navíc svou účastí pomohou rodinám dětí s poruchou autistického spektra, středisku respitní péče VOLNO.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.