Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Chcete objaviť nové lokality? Horehronská Trailová Liga je tu pre vás

Chcete objaviť nové lokality? Horehronská Trailová Liga je tu pre vás
foto: Juraj Kožiak

tisková zpráva | 17.09.2022 | přečteno: 1741×

Či už začínate s behom a hľadáte motiváciu vytrvať, behávate už dlhšie a chcete objaviť nové bežecké lokality alebo ste zvedaví, ako ste na tom v porovnaní s ostatnými bežcami, je tu pre vás Horehronská Trailová Liga.

Pripravili sme pre vás (OZ Horské Spoločenstvo pre vás pripravilo) v spolupráci s organizátormi jednotlivých pretekov už tretí ročník bežeckej série, ktorú tvorí šesť behov v krásnej prírode Horehronia. Jednotlivé trate vedú po lesných cestách a turistických chodníkoch. Prvé preteky otvárajú bežeckú sezónu na začiatku leta a séria vrcholí na jeseň počas septembra a októbra ďalšími piatimi pretekmi.

Trasy a ich profily sú stavané tak, aby začínajúcim bežcom ukázali rozmanité bežecké lokality, ale aj čo najviac preverili všestrannosť pretekárov v priebehu celej ligy. Medzi pretekmi sú zastúpené dva behy do vrchu “vertikaly”, krosové behy miernejším terénom, aj dlhší a náročnejší beh, polmaratón vo vysokohorskom prostredí. Horehronská Trailová Liga chce medzi miestnymi vzbudiť záujem o pohyb v prírode a postupne ich pripraviť na náročnejšie trate.

HTL nie je len o užívaní si rozmanitých tratí na celom Horehroní, ale aj o poriadnej dávke súťaženia a napätia. Na každom preteku bežci zbierajú body, ktoré sa rátajú do celkového hodnotenia. Každý, kto zvládne absolvovať celú ligu bude patrične odmenený a okrem pamätných predmetov získa aj hodnotné ceny v podobe profi outdoor a bežeckého vybavenia. Oplatí sa bojovať o každý bod a každú priečku, pretože čím vyššie sa umiestnite, tým hodnotnejší balík odmien získate. Zároveň si tak každý bežec nájde svoju výkonnostnú kategóriu bežcov, s ktorými sa môže počas ligy naháňať. Nakoniec si svoju výhru odnesie každý, stačí sa zúčastniť aspoň štyroch pretekov a odmena vás neminie :)

Ak máte vyššie ambície, budete sa mať s kým pretekať. Na niektorých pretekoch sa môžete stretnúť so slovenskou špičkou trailového behu a to, že minulý ročník vyhral Peťo Fraňo z Brezna, hovorí za všetko. Okrem prize money od organizátorov všetkých behov a športových okuliarov Julbo, ktoré vyhrá prvá trojka, si celkový víťaz a víťazka odnesú unikátny črpák od rezbára Cyrila Gandžalu z Pohorelej.

Registrácia do ligy prebehne automaticky, ak sa zúčastníte aspoň štyroch pretekov. Informácie o pretekoch celej ligy nájdete na stránke linktr.ee/h_t_l.

Po úvodnom prvom kole – Vertikal Kilometer na Kráľovu hoľu zo Šumiaca, ktoré organizuje Horská chata pod Kráľovou hoľou a pravidelne sa koná prvý júnový víkend, prichádza na rad jesenná časť tvorená piatimi pretekmi.

Heľpiansky Kros – Memoriál Štefana Bošeľu sa uskutoční prvý septembrový víkend v sobotu 3.9.2022 na Heľpe so štartom na futbalovom štadióne. Je známy svojou rodinnou atmosférou a okrem bežcov na rýchlej zvlnenej trati, uvíta aj malých športových nadšencov so svojimi kategóriami. Všetkých čaká už tradične bohatý sprievodný program.

Tento rok padol sviatok Sedembolestnej Panny Márie na štvrtok 15.9.2022, čo je pevný termín preteku Útek do divočiny, ktorý sa bude konať na Breznianskych trailoch. Vychutnáte si krásne výhľady z okolia dedečkovej chaty, breznianskej Skalky a po nazbierai 550 výškových metroch si užijeme aj technickejšie zbehy naspäť do mesta.

Ďalší týždeň sa vraciame opäť na Horehronie a v sobotu 24.9.2022 sa uštveme, a to nielen do dobrej nálady, na pretekoch Závadský štvanec, ktorý ukončí trojicu rýchlejších pretekov. Opäť si užijú aj decká a nudiť sa nebude ani podporný tím každého pretekára. Detské aj vedľajšie kategórie sa v Závadke vracajú, po obmedzeniach, na trať v plnej zbroji.

V sobotu 1.10.2022 už nasleduje ikonický Jarabský polmaratón s parametrami skyrace. Čo znamená, že na trati dlhej viac ako 21 kilometrov nastúpame okolo 1200 výškovým metrov. Štart tejto náročnejšej trate začína na chate Jarabatá u Čika, pokračuje výbehom Kumštovou dolinou, návštevou občerstvovačky na Chata M. R. Štefánika pod Ďumbierom a krásnym hrebeňom Nízkych Tatier naspäť cez Čertovicu.

Nabehaný objem a výškové metre zúročíte na záverečných pretekoch tohto ročníka HTL Andrejcová Vertikal – beh do vrchu 8.10.2022, kde si vybehnete 800 výškových na vrchol kopca Andrejcová. Na Útulňa Andrejcová s najkrajším vyhľadom na Vysoké Tatry si okrem vyhodnotenia preteku, rozdáme výhry každému, kto zvládol absolvovať tretí ročník Horehonskej trailovej ligy a vyhlásime celkových víťazov tretieho ročníka Horehronskej Trailovej Ligy, ktorí nazbierali najviac bodov.

Ak sa necítite na najdlhšie bodované kategórie, na Heľpianskom krose, Závadskom štvanci ale aj Jarabskom polmaratóne nájdete aj kategórie, ktoré nie sú zaradené do bodovania ligy, no môžu byť pre vás skvelou vstupenkou do bežeckého sveta, kde môžete aj bez predchádzajúcich skúsenosti s pretekmi (či behom :D) nasať atmosféru rodinných bežeckých podujatí a nechať sa očariť. Ktovie, možno o rok budete bojovať o každý bodík. Vyberte si svoj pretek na linktr.ee/h_t_l

Realizovať už tretí ročník ligy sa podarilo vďaka podpore BBSK. Ďakujeme za podporu tiež všetkým bežcom, fanúšikom, podporovateľom a partnerom ligy. OZ Horské Spoločenstvo a kolektív organizátorov jednotlivých pretekov.

_____________­___________________

Vertikal Kilometer Kráľova hoľa

dátum: 2.7.2022

vzdialenosť: 4,8 km

prevýšenie: 1006 +m

miesto štartu: Šumiac

cieľ: Kráľová hoľa

vyhodnotenie: Chata pod Kráľovou hoľou

registrácia: https://naholu.webnode.sk/…kilometer-R/

propozície: https://naholu.webnode.sk/propozicie2/

fb stránka: https://www.facebook.com/…kralovahola/

fb udalosť: https://www.facebook.com/…141185268018

web: https://naholu.webnode.sk/

Heľpiansky Kros Memoriál Štefana Bošeľu

dátum: 3.9.2022

vzdialenosť: 8,2 km

prevýšenie: 320+m

miesto štartu: Heľpa štadión

cieľ: Heľpa štadión

vyhodnotenie: Heľpa štadión

registrácia: https://pretekaj.sk/…registration

propozície: https://pretekaj.sk/…o/propozicie

fb stránka: https://www.facebook.com/helpianskykros

fb udalosť: https://fb.me/e/2FxTfFTss

web: –

Útek do divočiny

dátum: 15.9.2022 (štart o 10:00)

vzdialenosť: 11 km

prevýšenie: 550+m

miesto štartu: Brezno – za Kauflandom

cieľ: Brezno – za Kauflandom

vyhodnotenie: Brezno – za Kauflandom

registrácia: https://marathonbbtour.sk/…divocina2022

propozície: marathonbbtou­r.sk/download­s/propozicie2022/pro­pozicie_utek_do_di­vociny_2022.pdf

fb stránka: https://www.facebook.com/…ytrailovybeh

fb udalosť: https://fb.me/e/1BCZRjKuL

web: –

Závadský štvanec

dátum: 24.9.2022

vzdialenosť: 10 km

prevýšenie: 342+m

miesto štartu: Závadka nad Hronom – Dom kultúry

cieľ: Závadka nad Hronom – Dom kultúry

vyhodnotenie: Závadka nad Hronom – Dom kultúry

registrácia: https://pretekaj.sk/…registration

propozície: http://cdn.pretekaj.sk/…06_32232.pdf

fb stránka: https://www.facebook.com/zavadskystvanec

fb udalosť: https://fb.me/e/51s3wJJlb

web: –

Jarabský polmaratón

dátum: 1.10.2022

vzdialenosť: 21,7 km

prevýšenie: 1300+m

miesto štartu: Horná Jarabá – Chata Jarabatá

cieľ: Horná Jarabá – Chata Jarabatá

vyhodnotenie: Horná Jarabá – Chata Jarabatá

registrácia: https://pretekaj.sk/…registration

propozície: https://storage.googleapis.com/…15_32384.pdf

fb stránka: https://www.facebook.com/…kypolmaraton

fb udalosť: https://fb.me/e/3pGCj46nL

web: –

Andrejcová Vertikal

dátum: 8.10.2022

vzdialenosť: 5,1 km

prevýšenie: 760+m

miesto štartu: Pohorelá

cieľ: Vrchol Andrejcová

vyhodnotenie: Útulňa Andrejcová

registrácia: https://pretekaj.sk/…preteky/1510
(doplníme, ešte nespustená)

propozície: https://pretekaj.sk/…preteky/1510
(doplníme, ešte nespustená)

fb stránka: https://www.facebook.com/…ovavertikal/

fb udalosť: https://fb.me/e/1zRPW7XXb

web: vertikal.horskes­polocenstvo.sk

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 19.09.2022 19:59:45

Či už začínate s behom a hľadáte motiváciu vytrvať, behávate už dlhšie a chcete objaviť nové bežecké lokality alebo ste zvedaví, ako ste na tom v porovnaní s ostatnými bežcami, je tu pre vás Horehronská Trailová Liga.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.