Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

City Cross Run & Walk? Každý by si ho měl jednou zkusit!

City Cross Run & Walk? Každý by si ho měl jednou zkusit!
foto: City Cross Run & Walk

komerční prezentace | 13.09.2023 | přečteno: 2627×

Jsou závody, za kterými stojí za to vyrazit i delší vzdálenost. Na konci září se v České Lípě uskuteční City Cross Run & Walk, příjemná akce pro celou rodinu na sklonku babího léta. Ať si chcete poměřit síly na půlmaratonské distanci s trasou plnou překvapení, nebo raději zvolíte 3 či 7 km, nabídka je pestrá a zahrnuje i dětské běhy a nordic walking.

Letošní ročník závodu City Cross Run & Walk je pro vás jubilejní pátý. Zkuste těchto pět let shrnout.

“Když jsme v roce 2018 s tehdejšími kolegy nastupovali na radnici po bývalém vedení, chtěli jsme dobré věci zachovat. Jednou z těchto věcí byl a je závod City Cross Run & Walk, jsem ráda, že jsme tradici nepřerušili, pokračujeme v ní a rozvíjíme ji. Když jsme závod převzali, pořádala ji ještě agentura společně s naší příspěvkovou organizací Sport. Po prvním ročníku jsme se rozhodli pořádat závod sami. Kolegům, zejména tehdejšímu radnímu Michalu Prokopovi a řediteli p.o. Sport Jaroslavu Češkovi, dalo značné úsilí značku získat, ale vše se podařilo, a navíc za příznivých podmínek pro město. Jsem ráda, že si nyní závod organizujeme sami. Každý rok se zlepšujeme a věřím, že je to vidět.”

Jaký bude letošní ročník?

“Organizace stejně jako v minulosti leží zcela na bedrech naší příspěvkové organizace Sport, kde mají zkušený tým lidí, kteří závod organizují několik let. Pomáhají jim v tom i někteří lidé tzv. zvenku, jejichž pomoci si moc vážíme. Po každém závodu vyhodnocujeme, co se povedlo, a co ne a snažíme se zachovat ty věci, které fungují. Pro letošní rok jsme tedy např. zachovali tříkilometrový závod a také rozdělení školních štafet na 1. a 2. stupeň. Již před několika lety jsme 16km závod prodloužili na 21km, půlmaraton se poběží i letos. Toto všechno se v minulosti ukázalo jako krok správným směrem, tak se jej držíme.”

Jak závod vnímáte vy sama?

“Ačkoli nyní nemám na sport mnoho času, jsem duší a srdcem sportovec. Být celý den na City Cross Runu je mi tedy velmi milé, je fajn celý den prožít se sportovci, fandit jim, rozdělovat medaile i startovat, i když ze startovací pistole mám každý rok pořádný respekt. City Cross Run je o fair play, o podpoře, zdravém pohybu, fandění, poznávání našeho města, ale i o bohatém doprovodném programu. Každý by si jednou měl tento závod zkusit, ať už jako běžec, nebo fanoušek v cíli. Stojí to za to.”

Co byste letošnímu ročníku popřála?

“Především se modlím, ať vydrží počasí. V loňském roce při rodinném běhu a školních štafetách opravdu hustě pršelo. Ale i přesto to běžce neodradilo a na trať se postavili v hojném počtu. Jako mámě a babičce mi bylo hlavně malých běžců upřímně líto, velmi jsem s nimi soucítila, ale současně jsem obdivovala jejich nasazení. Na hlavní závody se pak už vyčasilo, tak si jen přeji, ať je letos celý den hezky a déšť se nám obloukem vyhne.”

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

komerce 13.09.2023 11:58:32

Jsou závody, za kterými stojí za to vyrazit o delší vzdálenost. Na konci září se v České Lípě uskuteční City Cross Run & Walk, příjemná akce pro celou rodinu na sklonku babího léta. Ať si chcete poměřit síly na půlmaratonské distanci s trasou plnou překvapení, nebo raději zvolíte 3 či 7 km, nabídka je pestrá a zahrnuje i dětské běhy a nordic walking.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.