Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Běhej lesy Týmovka: Na Vysočinu dorazilo 72 běžeckých smeček

Běhej lesy Týmovka: Na Vysočinu dorazilo 72 běžeckých smeček
foto: Běhej lesy

Běhej lesy | 23.06.2024 | přečteno: 403×

I přes odložený páteční doprovodný program kvůli předpovědi velmi silných bouřek se v sobotní den na Vysočinu vydalo 726 závodníků. Druhý ročník Týmovky přivítal 72 běžeckých smeček, o 27 týmů více než předchozí rok! Tři běžecké okruhy žádnému z týmů nedaly nic zadarmo, o radost v cíli proto nebyla nouze.

Předpověď počasí na páteční den i noc přinutila organizátory přesunout veškerý doprovodný program na sobotní den. Lesní smečka ale znovu dokázala, že se nezalekne žádných komplikací a s nadšením začala obsazovat stanové městečko již od brzkého sobotního rána.

Starty dětských závodů Dr. Max započaly v 10:30 a zúčastnilo se jich 143 houževnatých mláďat. O emoce není na dětských závodech nikdy nouze, lesy Vysočiny se nesl smích, výskot i nadšení, o které se postaraly všechny dětské kategorie, od nejmenších Šnečků po starší Kolouchy a Laně. V zázemí se děti také skvěle bavily. Byla pro ně připravená například dobrodružná dětská stezka nebo lezecká stěna od partnera Sportisimo.

O necelou hodinu později se začali připravovat na svůj start všichni účastníci charitativního čtyřkilometrového PENNY běhu. Tohoto individuálního závodu se zúčastnilo 131 dobrých duší, kteří svou účastí podpořili organizaci Život 90 částkou 49 400 Kč.

V pravé poledne přišel na řadu hlavní závod, kdy se na start připravili první odvážlivci, kteří se vydali pokořit divokou Vysočinu. Okruhy vedoucí kolem ikonických míst, měřící 12,9 km, 8,4 km a 6,2 km, měli běžci za úkol zdolat v osmičlenných nebo čtyřčlenných týmech. Smečky, které se rozhodly ve čtyřech zdolat 110 km, si užily parádní denní závod. Vítězové této kategorie, Fast & Furious, doběhli po deváté hodině večer, vítězný čas tak činil 9 hodin a necelých 9 minut.

Týmové smečky, které se rozhodly společně překonat 220 km, si místní výhledy užily i při západu a východu slunce nebo při měsíčním svitu s čelovkou. Vítězný osmičlenný tým, který obhajoval vítězství protnul cílovou pásku krátce po páté ráno v čase 17 hodin a 6 minut. Rohozec Amix Team s kapitánem Jirkou Synkem zvládli své okruhy zaběhnout o 1 hodinu a 26 minut dříve než druhý umístěný tým.

Běžečtí fajnšmekři, tým NicExtra, kteří se rozhodli zaběhnout 220 km v pouhých čtyřech členech, se dostali do cíle ve skvělém čase 19 hodin a 26 minut.

Celý víkend se v zázemí rozhodně nikdo nenudil. Kdo zrovna neběžel, mohl se zúčastnit od sobotního rána doprovodného programu. Nechyběly koncerty, podcast Posed live, jóga ani letní kino. O nezapomenutelný iniciační rituál v duchu čtyř živlů týmy nemohly být ochuzeni. V sobotní večer se na podiu rozezněla epická hudba, zapálily se ohně a týmy byly za potlesku na pódiu uvítány.

Prosluněný víkend byl plný neuvěřitelných výkonů a parádní atmosféry. Smečka oceňovala zejména zázemí na jednom místě, super občerstvení od hlavního partnera PENNY i Race centrum od Generali Investments. Neděle byla zakončena předáváním ekologických trofejí ve tvaru šišky a tombolou. Trofej všem vítězným týmům předala zástupkyně Lesů České republiky Petra Slabá. V tombole byli mnozí štastlivci obdarováni například voucherem na nákup oblečení a bot značky Craft nebo poukazem na zapůjčení elektrického auta Volvo EX30 na víkend.

Příště se uvidíme znovu na individuálním závodě, a to na Klínovci 20. července. Tak na viděnou na lanovce!

VÝSLEDKY TÝMOVKY

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

behejlesy muž 23.06.2024 16:07:40

I přes odložený páteční doprovodný program z důvodu předpovědi velmi silných bouřek se v sobotní den na Vysočinu vydalo 726 závodníků. Druhý ročník Týmovky přivítal 72 běžeckých smeček, o 27 týmů více než předchozí rok! Tři běžecké okruhy žádnému z týmů nedaly nic zadarmo, o radost v cíli proto nebyla nouze.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.