Světový rekord Komona na 15 kilometrů

behy.cz | 23.11.2010 | přečteno: 4291×

Keňský běžec Leonard Komon je ve skvělé formě. Po nedávném světovém rekordu na silniční desítce (26:44) se o uplynulém víkendu zapsal do rekordních tabulek znovu, tentokrát překonal v nizozemském Nijmegenu při 27. Zevenheuve­lenloopu („Závod sedmi kopců“) světový rekord na 15 km. Nový výkon má hodnotu 41:13. Oficiální potvrzení rekordu podléhá schvalovací proceduře IAAF.

Komon na trati postupně zrychloval. Prvních pět kilometrů uběhl za 14:01, na desítce byl v čase 27:39 a před druhým běžcem, Aberou Kumou z Etiopie, měl v tu chvíli náskok již 19 sekund.

Zajímavostí je, že na osmém místě v závodě skončil časem 44:00 loňský vítěz Běchovic, Američan Ryan Vail.

Během závodu byla v Nijmegenu skvělá atmosféra, ve výsledkové listině figuruje neuvěřitelných 24 432 jmen.