Halové tituly pro Sekanovou a Mikulenku, Kocourek bez limitu

Daniela Havránková | 19.02.2011 | přečteno: 8542×

Milan Kocourek překvapivě bez titulu a navíc bez limitu pro halové mistrovství Evropy, naopak suverénní vítězství Sekanové, to jsou hlavní momenty závodů na 3 000 metrů, které se konaly během prvního dne halového Mistrovství ČR v atletice v pražské Stromovce v hale Otakara Jandery.

V běhu mužů se ihned po startovním výstřelu oddělilo od ostatních závodníků duo Lukáš Kourek (TJ Nové Město na Moravě) a Milan Kocourek (AK Kroměříž), kteří se střídali ve vedení. Jejich náskok však postupně stahoval Peter Mikulenka (TJ Slezan Frýdek-Místek), který měl v závěru dostatek sil a nakonec zvítězil. V cíli mu časomíra naměřila 8:07,91, druhý skončil Kocourek (8:14,07) a bronz připadl Kourkovi (8:18,10). Pro Kocourka to byl druhý závod na 3 000 metrů v tomto měsíci, lépe se mu dařilo v úvodu února v Linzi, kde běžel o deset sekund rychleji. V Praze zůstal bez limitu a titulu, což pro něj musí být zklamáním.

Na republikovém šampionátu tentokrát chyběla nejlepší česká vytrvalkyně Petra Kamínková, přesto se na startu sešla ženská domácí špička. Již v úvodu závodu utekla zbývajícímu poli běžkyň dvojice papírových favoritek, Lucie Sekanová (TJ Sokol České Budějovice) a Květoslava Pecková (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín). Pecková udávala tempo do prvního kilometru, pak se však výrazným zrychlením ujala vedení Sekanová a s velkým náskokem si doběhla pro titul v čase 9:28,93. Nakonec bronzovou Peckovou (9:50,12) těsně před cílem překonala Monika Preibischová (9:49,08; AC Mariánské Lázně), jen o 2 setinky se nepodařilo dostat se do první trojice Ivaně Sekyrové (AK Sokolov).

Lucie Sekanová, čerstvá držitelka titulu nejlepší atletky Jihočeského kraje za rok 2010, zhodnotila závod a svěřila se s nejbližšími plány: „Závod byl rozběhnut pomalu, tak jsem šla po prvním kilometru do vedení. Tato sezóna bude ještě dlouhá, chystám se zejména na krosy.“