Běžecký kros 2011 má španělského vítěze

Petr Kostovič | 03.04.2011 | přečteno: 5864×

V neděli se v parku Skalka v Praze 5 běžel první ročník Běžeckého krosu. Vítězem hlavního závodu mužů na pět kilometrů se stal španělský běžec Christian Iriarte časem 20:41. V závodě žen na tři kilometry vyhrála Barbora Pribičinová z Triatletu Karlovy Vary časem 13:46. Běželo se na poměrně náročném jeden kilometr dlouhém okruhu.

V závodě mužů se pořadí na čele měnilo po třech okruzích. Do té doby vedl Pavel Veselý (HSK Horní Rokytnice) a zdálo se, že mu vítězství nemůže uniknout. Potom ale zabrali pronásledovatelé Christian Iriarte a Tomáš Ekl (Hořovice) a ukázali naopak záda Veselému. První trojice běžců v cíli se vešla do jedné minuty. Iriarte finišoval v čase 20:41, druhý Tomáš Ekl proběhl cílem za 21:07 a třetí Pavel Veselý doběhl v čase 21:22.

„Přítomnost závodníka ze Španělska byla jen dílem náhody a propagace závodu,“ vysvětloval mezinárodní účast hned v prvním ročníku závodu Vladislav Dykast z pořadatelské­ho týmu.

Ženy běžely tři okruhy. Šanci na zkomplikování boje o prvenství nedala nikomu Barbora Pribičinová. Vzala za to hned po startu a v cíli činil její náskok na druhou v pořadí, Lenku Ryzákovou z Bootcamps ID 1354 více než jednu a půl minuty. Ryzáková doběhla v čase 15:26. O dalších devět sekund zpět zůstala na třetím místě Gabriela Riegelová (15:35).

„Pěkný závod, krásná a náročná trať,“ znělo po závodě nejčastěji od účastníků závodu.

„Trať je opravdu náročná, ale do obtížnosti Velké kunratické má daleko,“ říkal po závodě Marek Blažek od Apachů, kteří zajišťovali při závodě časomíru. Vzhledem k tomu, že se běžely okruhy o délce jednoho kilometru, najdete ve výsledcích i mezičasy při průběhu jednotlivými koly.

Běželo se za slunečného počasí při teplotě nezvyklé na přelom března a dubna, prvního ročníku závodu se zúčastnilo celkem 121 startujících. Reportáž ze závodu můžete sledovat ve čtvrtek 7. dubna v 16:10 v pořadu Sport v regionech.