Vyhlídkové traily nad Vary ovládli Havlíček a Schorná

Tomáš Nohejl | 21.05.2011 | přečteno: 4141×

Úspěšná premiéra, shodli se závodníci, experti i diváci po druhém dílu Salomon Trail Running Cupu v Karlových Varech. Z vítězství se radovali elitní vrchaři Jan Havlíček a Pavla Schorná-Matyášová.

Oba dominovali jasně na náročné trati s výhledy na město o délce 6,5 km, nastoupalo se přes 360 metrů s maximálním převýšením 38,2%. Hlavní závod dalo 84 borců, další desítky běžců zkusili hobby běh a dětské trati. Všem navíc zazpíval do kroku Richard Tesařík.

„Velmi kvalitní závod, dobře značený. Výborná příprava na kvalifikaci na Lysé hoře příští víkend,“ říkal skromně Jan Havlíček, který vedl od startu do cíle. Nahoru až k nejvyššímu bodu na Dianě se druhý držel Jiří Voják, směrem dolů ho pak předstihl maratonský šampion Petr Pechek. „Na něm je vidět speciální příprava na maraton, ale už se zase dostává i do vrchařské formy,“ hodnotí ho Ivo Domanský.

Čtvrtý skončil zkušený skorodomácí Roman Skalský. Hostující hvězda, lyžařský mistr světa Martin Koukal, musel na 11. příčce uznat vysokou úroveň specialistů. Ještě před ním skončil další lyžař Václav Kupilík. Za 38:41 běžel na 51. místě v absolutním pořadí karlovarský primátor Petr Kulhánek.

„Hodně náročná trať, ale tohle mi sedí,“ radovala se z triumfu Pavla Schorná-Matyášová. Druhá doběhla Pavla Havlová a třetí Eva Skalníková. Ještě loni členka olympijské výpravy v běhu na lyžích a před tím také česká mistryně v Xteře, terénním triatlonu. A letos už i bodující v zimním triatlonu. Čtvrtá pak byla čerstvá maratonská mistryně Radka Churaňová.

Trailový seriál pokračuje 9. července výběhem na Ještěd, běží se pak ještě na Zadově a v Praze-Hostivaři.

Výsledky:

Muži: 1. Havlíček (Slavia Praha) 25:54, 2. Pechek (Maratonstav Úpice) 26:21, 3. Voják (Mílaři Domažlice) 26:32, 4. Skalský (Salomon team) 27:06, 5. Šmíd (Střelka Brno) 27:50, 6. Poduška (MK Kladno) 28:39.

Ženy: 1. Schorná – Matyášová (Maratonstav Úpice) 29:06, 2. Havlová (Olymp Praha) 29:30, 3. Skalníková (Nové Město na Moravě) 29:45.

Výsledky ze závodu se započítávají do žebříčku behej.com.