Američané znají své olympijské maratonce

Tomáš Nohejl | 17.01.2012 | přečteno: 2081×

V Houstonu se běžela o víkendu americká kvalifikace na olympiádu do Londýna. Vyhrál 36letý Meb Keflezighi z Kalifornie za 2:09:08 před Ryanem Hallem 2:09:30. Start pod pěti kruhy si zajistil i Abdi Abdirahman, který žije v Arizoně, za 2:09:47.

Mistr světa v běhu do vrchu a v trailovém běhu Max King dokončil 19. v osobním rekordu 2:14:36, což mu nestačilo…

Mezi ženami vyhrála Shalane Flanaganová z Portlandu za 2:25:38, druhá byla Desiree Davilaová z Minnesoty za 2:25:55 a třetí Kara Goucherová z Portlandu za 2:26:06.

Zajímavost? Tři z amerických olympioniků běhají v Nike, jeden v Asics, jeden v Brooks, a jeden ve Skechers botách. Běželo 111 mužů a 183 žen!

Vítězové vyhráli 54 000 dolarů, tedy skoro milion korun. Inspirace pro ČAS?