Gebrselassie doběhl v tokijském maratonu až čtvrtý

behej.com | 29.02.2012 | přečteno: 1610×

„Za dva týdny bych mohl běžet znovu. Někdy jste příliš ambiciózní, to se může stát,“ hodnotil nepodařený start Etiopan, jenž toužil po čase 2:05, ale nedostal se ani pod 2:08. Prvenství vybojoval Michael Kipyego z Keni za 2:07:37, o 11 vteřin před domácím Aratou Fujiwarou, třetí byl další dvě vteřiny za ním Stephen Kiprotich z Ugandy. Etiopie slavila „jen“ díky Atsede Habtamuové, která navíc přidala i traťový rekord 2:25:28.

O dalších místech se rozhodlo o půl minuty později. Za 2:26:00 proběhla cílem Yeshi Esayasová z Etiopie, o dvě sekundy před Helenou Kiropovou z Keni.

Dařilo se evropskému šampionu Viktoru Röthlinovi, Švýcar běžel 2:08:32, svůj třetí nejlepší čas kariéry a dokončil hned za Gebrselassiem.