Brněnský Triexpertcup vstoupil do nové sezony

Svatopluk Sedláček | 10.05.2012 | přečteno: 3232×

Středeční podvečer u brněnského Anthroposu v Pisárkách byl ve znamení úvodního závodu seriálu Triexpertcup, nástupce dřívějšího Letního běžeckého poháru. Na 270 běžců (z toho 63 žen) si mělo možnost vychutnat tento oblíbený šestikilometrový závod vedený po cyklostezce nad Riviérou.

A že je to opravdu letní běžecký pohár, potvrdilo i samo počasí s teplotami okolo příjemných 24 °C. Už od 17:00 hodin se to na parkovišti u Anthroposu hemžilo lidmi, jejichž hustota narůstala tím více, čím více se blížila doba startu (18:00). Mezi běžci bylo možné vidět jednak ty samé tváře, které tu byly i před lety, jako například Karla Fuksu, sedmdesátníky Josefa Holého, Květoslava Hánu či Milana Hrubého. Přiběhl také Daniel Orálek, jenž pojal závod jako součást svého středečního tréninku jako rychlostní přípravu. Objevila se zde také veteránka Ivana Martincová, ale sdělila: „Dnes neběžím. Šetřím se na nedělní maraton.“ Příjemné bylo vidět spoustu nových tváří, zejména těch mladých.

Start se o pár minut opozdil kvůli dlouhé frontě těch, co se registrovali na závod. Po startovním výstřelu se masa běžců vřítila na trať mírně stoupající k vrcholnému bodu pod Červeným kopcem, dále pak klesající k otočce ulicí Kamennou vedoucí zpět k Anthroposu. Nikomu nevadilo, že chyběla startovní-cílová brána, nechyběla však spolehlivá časomíra.

Tentokrát si Daniel Orálek spolehlivě poradil se svými soupeři Martinem Šmídem a Jiřím Kalusem, ale také mladým Robertem Míčem, doběhl v čase 19:21. Mezi ženami zvítězila Lucie Kolková (24:29) před Lucií Procházkovou a letos poprvé veteránkou Martinou Matulovou. Ale svůj výkon podaly i veteránky vyšších věkových kategorií, jako např. Marie Kociánová nebo 74letá Dana Ellingerová.

Závod proběhl ve zdravě soutěživém duchu, bez vážnějších nehod. Jedinou nehodou snad byl střet jednoho z běžců s cyklistou bezohledně jedoucím z kopce dolů. Po závodě se běžci pustili do občerstvení – voda, jonťák, melouny, banány. K občerstvení samozřejmě patřily přátelské rozhovory, nadšené vyprávění i spřádání plánů.