Ve Stromovce se běželo na dlouhou trať, utkali se tu ultraběžci

behej.com | 20.05.2012 | přečteno: 5134×

Pražská Stromovka v plném květu přivítala v sobotu ideálním počasím 34 účastníků běhu Self-Transcendence Race na 6 a 12 hodin a 100 km, který pořádá Sri Chinmoy Marathon Team. Na startu přesně v 7:00 nechyběla známá jména českého ultraběhu, mezi nimi i několikanásobný vítěz Tomáš Ulma či na poslední chvíli přihlášená Michaela Dimitriadu. Akci provázela příjemná atmosféra a k vidění byly mimořádné výkony.

V závodě na 12 hodin skončil již potřetí na prvním místě v naprosté pohodě běžící Tomáš Ulma (126,579 km). Druhý nejlepší výkon podal Jaroslav Bohdal (MK Kladno, 119,651 km), který závod využil jako zátěžový test na blížící se mistrovství světa. Třetí v celkovém pořadí doběhl Ananda-Lahari Zuščin (SCMT, 115,374 km), jeden za čtyř českých a slovenských běžců, kteří se připravují na letošní 3100mílový závod v New Yorku.

V ženách na 12 hodin vyhrála suverénně běžící Šárka Kolbová (TK Opava, 112,759 km), která závod ve Stromovce absolvovala poprvé. Následovala ji šťastná Lenka Bayerová (TJ Sokol Unhošť, 97.598 km), pro kterou to byla ultramaratonská premiéra. Třetí v celkovém pořadí doběhla nadšená Veronika Kleinová (86,700 km) ve vylepšeném osobním rekordu.

Závod na 6 hodin pro sebe rozhodl rychlonohý Jan Škrdla (TJ Sokol Velká, 73,822 km), který má za sebou již 23 maratonů, následován jiným zkušeným maratonským běžcem Jiřím Mašitou (Spartak Praha 4, 72,303 km). Třetí skončil Atmavir Spáčil (SCMT, 66,750 km), další z účastníků nadcházejícího závodu na 3100 mil.

Jako by těch sobotních porážek od našich východních sousedů nebylo málo, v běhu žen na 6 hodin porazila české ultraběžkyně Zuzka Docziová (SCMT Slovensko, 55.088 km). Pro stříbro si doběhla Lenka Švecová (SCMT, 54.123 km), stejně jako Zuzka pravidelná běžkyně vícedenních závodů. Bronz patřil skvělé Janě Bieblové (50.235 km), která za sebou nechala několik mladších soupeřek.

Štafeta benjamínků Zubatý, Branka, Tomanec (SCMT) porazila trio Bernardová, Strádalová, Šenkýřová (SCMT). Třetí byla zcela mezinárodní štafeta Durrive, Malcotti, Lindsay, Anticchi (Escape Velocity).