Klasiku Kolín - Velký Osek - Kolín vyhráli Blaha a Šibravová

Jan Herda | 20.05.2012 | přečteno: 3810×

Na 54.ročník 20km silniční klasiky mezi Kolínem a Velkým Osekem dorazilo sedm desítek běžců, nicméně kvalita, zvláště mužského pole, byla výborná. Naprosto rovnou trať bez převýšení, ovšem také skoro bez stínu, zvládl nejrychleji Tomáš Blaha z AK Kroměříž v čase 1:08:26, v ženách pak Lenka Šibravová z Hvězdy Pardubice – 1:27:18.

Velmi svižný úvod obstarala pětice běžců – Wallenfels, Blaha, Smrčka, Minařík a Janoušek. Na otočce ve Velkém Oseku byla vpředu dvojice Tomáš Blaha a Jirka Wallenfels, s drobným odstupem pak mladý Milan Janoušek.

Na zpáteční cestě běžci bojovali se sílícím jihovýchodním větrem, který je zpomaloval. Na čele se osamostatnil budoucí vítěz Tomáš Blaha, na druhé místo se dostal Milan Janoušek (1:09:05) a třetí místo bral vítěz čtyřicátníků Jiří Wallenfels (1:09:36). Celkově čtvrtý byl 58letý Miloš Smrčka! Výkonem 1:11:42 porazil o více než minutu Petra Minaříka.

Jako test před maratonem absolvovala dnes KVOK Lenka Šibravová za 1:27:18, zvítězila před Annou Krátkou 1:27:55 a Soňou Rybáčkovou 1:30:05.

Po vyhlášení vítězů následovala bohatá tombola, kde se dostalo skoro na každého. Kolínští pořadatelé v čele s Vaškem Millerem potvrdili svůj vysoký standard. Příští rok se při 55. ročníku na této trati odehraje veteránské mistrovství republiky.