České běžce zlákal drážďanský Oberelbe-Marathon

Daniela Havránková | 28.04.2013 | přečteno: 1923×

Celkem 42 českých závodníků startovalo tuto neděli na různě dlouhých tratích běžeckého podniku Oberelbe Marathon v příhraničních Drážďanech. Nejrychlejším maratoncem s příslušností CZE byl Petr Jílek z Prahy, který pěknou trasu podél Labe zvládl absolvovat za 2:58:03. Kromě maratonu se běžel také půlmaraton, desítka a „Minimarathon“ na 3,7 km. Organizátoři v cíli uvítali dohromady 5278 závodníků. VÝSLEDKY

„Letos jsme sem jeli už počtvrté a závod byl jako vždy kvalitně připraven,“ pochvaloval si pohodový běžecký zážitek Petr Jindra z pražského Kerteamu, který se postavil na start půlmaratonu. „Ráno bylo sice dost chladno a zpočátku trochu foukalo, ale vítr pak ustal a podmínky k běhu byly téměř ideální,“ dodal Jindra.

Běžecké akce nedaleko hranic u našich západních sousedů jsou mezi Čechy oblíbené. Lákají příjemnou atmosférou a profesionální organizací. Přitom nemusí nutně jít o akce top výkonnostní úrovně. V Drážďanech stačilo na první místo v maratonu zaběhnout 2:27:40 – Dennis Pyka (LG Telis Finanz Regensburg), nejrychlejší ženou byla také domácí Simone Raatzová (LG Region Karlsruhe) výkonem 2:52:47.