Na mistrovské pětce zvítězili Kourek a Mäki

behej.com | 16.06.2013 | přečteno: 4423×

Na teplé počasí, které ovlivnilo výkony, si stěžovali účastníci nejdelší běžecké tratě mistrovství republiky v atletice, závodu na 5000 metrů. Vítězem závodu mužů se stal časem 14:42.64 Lukáš Kourek z TJ Nové Město na Moravě. V závodě žen porazila letos dvaadvacetiletá Kristiina Mäki z Hvězda SKP Pardubice časem 16:42:00 plzeňskou Květu Peckovou (16:51.18) a mistryni republiky na 10000 metrů Moniku Preibischovou (17:19.93).

Mäki, druhá v mistrovství republiky v běhu na 10 000 metrů, tentokrát dokázala zlatou z desítky, Moniku Preibischovou, porazit o téměř 38 sekund.

Závodu mužů se zúčastnilo 13 vytrvalců, závodu žen pouhých 7 běžkyň, v obou z běhů dokončilo o jednoho běžce a běžkyni méně.

V disciplíně 3000 metrů překážek zvítězili Lukáš Olejníček (AC Moravská Slavia Brno) v čase 8:59.13, mezi ženami na stejné trati Michaela Drábková z SK Nové Město nad Metují porazila časem 11:00.97 soko­lovskou Ivanu Sekyrovou (11:15.54).

Nejlepší český vytrvalec současnosti, Milan Kocourek (AK Kroměříž) startoval tentokrát v běhu na 1500 metrů, v němž zvítězil časem 3:55.07.

Mistrovství republiky se konalo v Táboře.