Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Běháte pro zdraví nebo "jen" pro endorfiny a osobní rekordy ?

Běháte pro zdraví nebo "jen" pro endorfiny a osobní rekordy ?

Nalezené položky: 189 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další Poslední
avatar

Celkem 2855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:37 (2011)
půlmaraton: 1:54:29 (2011)

rach muž 03.11.2011 11:57:34

Tady už chybí jen odkazy na doktora Chocholouška…

avatar

muflon muž 03.11.2011 15:01:58

PS: jak jsem psal (9.41), ODJÍŽDÍM NA NĚKOLIK DNÍ a nebudu v dosahu internetu… @ Ω

Zajímali by mne vaše názory na to zda a jak je možné napravit dysfunkce chodidla a nakolik to považujete za důležité…

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 03.11.2011 15:34:16

no muflone, fakt prima vlákno. Dost mi připomíná vlákno jiné, kde jiný „běžec“ sáhodlouze vysvětloval svůj cíl, čeho dosáhne, pořád se chtěl o čemsi bavit, ale k běhání se jaksi nedostal. Ty konkrétně mi ho připomínáš hodně. Přijdeš sem s „metodou“, jíž podobných existují mraky, v zásadě s její aplikací v běhu nemáš žádnou zkušenost, ani se o nic očividně nepokoušíš, protože na dotazy o zkušenostech vracíš citace sebe sama, ale cítíš se ukřivděn dotazy na konkrétní zkušenosti, bez kterých je to jenom plácání. Odběhej 1000 kiláků a pak se vrať podělit o zkušenosti. Vsadím se s Tebou o co chceš, že budeš poslouchán mnohem pozorněji.

avatar

muflon muž 03.11.2011 15:36:08

>> datlos, 03. 11. 2011 11:34:33 (Doporučuji Arthura Lydiarda knihu Running to the Top. )

Dík za tip.

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

muflon muž 03.11.2011 16:05:56

>> jmaselnik, 03. 11. 2011 15:34:16

pokud jste četl pozorněji, tak jsem vysvětloval že to co jsem popsal o Alex.technice je to co mne zaujalo ( je to žel jen z pouhých 2 stran věnovaných běhu v knize Tajemství Alexanderovy techniky (vydal Svojtka 2006). Zopakuji tedy – pam65 mne odkázal na knihu založenou na Alex.technice : Master the Art of running (ohledně které zde hledám někoho kdo to čet nebo zkusil…

PS: zatím se svými skrovnými zkušenostmi mohu říct, že mne při uplatnění těch pár principů co jsem ZATÍM poznal, ani pravidelné hodinové běhání nijak neunavuje a nic zásadněji nebolí. Ale jelikož jsem měl problémy s páteří musím zůstat nohama na zemi…proto hledám metody které jsou co nejbezpečnější (a zatím mne kromě pam65 nikdo nenasměroval jak jinak to dělat než co se snažím poznat…)

PPS: pokud jak uvádí že knihu Master…napsal maratonec (nevím s jakými časy…), tak by v ní možná našli lecos i výkonoví sportovci…a můj nedokonalý nástřel Alex.techniky tam bude nejspíš popsán o dost podrobněji od zkušeného sportovce…který jak to vidím, nejspíš ukáže, že výkony mohou být ještě lepší při absolutně uvolněném těle (ale to je jen má laická domněnka). Nikde nepíšu že sem na to odborník ( a to je to co irituje že sem si dovolil pouze se podělit o to na čem zrovna pracuju a o co se zajímám…, chápu, měl jsem toto vlákno založit až tak za rok…). Mezitím ale bych taky už nemusel běhat, což bych nerad…proto to volání po radách pro veterány s problémy s páteří (kdo je dnes nemá).

PS: bezeckaskola.cz s radami Miloše Škorpila samozřejmě znám a čtu… :-)

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

muflon muž 03.11.2011 16:43:11

>> EdCable, 03. 11. 2011 10:33:37

pozor, to je rozdíl…neříkám (resp. terapeut Veselý), že někomu hrozí dysfunkce chodidel…tu má v různé míře de facto většina lidí… – popisoval jsem že právě OD těch dysfunkcí chodidel se odvíjí následně další nepříjemné následky.

Ad: (jak píšeš: „jinak koukat se na chodidla a ovlivnovat jimi (pres techniku behu) stav zbytku nohou a patere je samozrejme mozne. Stejne tak je ale mozna druha cesta, koukat na postaveni zbytku tela a ovlivnovat jim (pres techniku behu) stav chodidel.“) … opět nepochopení – koukat se na chodidla během běhu jsem nepsal…a když už tak skrze specifickou rychlou chůzi , nikoli během…

Přesto ta náprava dysfunkcí chodidel přes běh by mne zajímala jak to myslíš… pokud je to vůbec možné (ortopedi by nejspíš nesouhlasili ani se mnou ani s tebou… :-? , a doporučili by pokud vím leda zdravotní vložky do obuvi nebo třeba někomu opraci vybočených palců apod. – obojímu se dá předejít a vyhnout- bez nějakých vložek – třeba právě tou dynam.chůzí…(zkou­šel jsem jednu dobu vložky Hanák …)

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

Praha 6

Celkem 1848 km
Minulý měsíc 0 km

klarusjaa žena 03.11.2011 17:56:54

>> muflon, 03. 11. 2011 09:27:11

Připomíná mi to nesmyslné přednášky z filozofického diskurzu . Nesnáším ty filozofické bláboly, nemůžu číst tvoje příspěvky :-D

Můj názor: téměř všichni filozofové jsou/byli magoři.

Pardon za OT, ale nemohla sem si pomoct:-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 03.11.2011 20:00:45

aby som to zhrnul, keby bol Alexander hudobník, alebo dizajnér, alebo vydavateľ medii atd tak by bol súdený za copyright porušenie

proste pokradol odvšadial čo sa dalo a drbol na to svoje meno.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 03.11.2011 21:14:00

>> muflon, 03. 11. 2011 09:36:54

„PS: pokud se budete na pravidelně běhající rekreační sportovce dívat jako na změkčilce, co ze sebe nevymáčknou trochu víc ššťávy, tyto 2 tábory budou asi navždy k sobě hledat těžko cestu… :-? …život je sice krutý, ale rozhodně to neznamená že i my musíme být krutí abychom obstáli…“

Fakt jsem už nechtěl reagovat, ale to nejde. Dal jsem Vám plus, bohužel jen jedno…

Nevím, proč mám celý život slabost pro excentriky, podivíny všeho druhu, bojovníky s větrnými mlýny, plivající proti větru nebo třeba zvěstovatelé nových a konečných pravd.

Nevím, kolik jste toho dnes nachodil nebo naběhal, ale do Vašich příspěvků jste vložil mnoho energie a tenze. A srdíčko… 8-O

avatar

Praha 4

10 km: 0:39:23 (2012)
půlmaraton: 1:28:34 (2012)
maraton: 3:08:00 (2012)

Zdeněk68 muž 03.11.2011 22:02:16

>> milan, 03. 11. 2011 21:14:00

Milane, jsi silnější – já to vzdal po prvním upozornění, že si tady píšeme o běhání. Na dalšího borce po Maratonovi už nemám sílu ;-)

Kdyby za každý řádek co tu napsal uběhl jeden km, tak už by měl o čem psát – Alexandra jsem nenašel v žádných sportovním tabulkách, tak to byl asi taky obrovský teoretik :-?

avatar

obec Stanovice k.vary

Celkem 2220 km
Minulý měsíc 0 km

Hideosi muž 03.11.2011 22:10:02

>> pam65, 01. 11. 2011 10:00:56 dobře napsané.Běhám pro běh samotný.

Motto: Když už je nepřítel téměř přemožen,doraž ho! Jestli se ti totiž nepodaří výhody jeho oslabení,může se znovu postavit na nohy" Miyamoto Musaschi (1584-1645)
avatar

Praha 4

Celkem 3885 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:28 (2016)
půlmaraton: 1:32:45 (2014)
maraton: 3:17:37 (2016)

datlos muž 03.11.2011 22:55:57

>> Zdeněk68, 03. 11. 2011 22:02:16

Kdepak teoretik. Neodolal jsem a hodil to do googlu. Alexandr byl herec, jeho metoda je ve zkratce o odbourávání napětí a dá se použít prakticky na všechno, namátkou na tanec, těhotenství, porod … Když jsem se dočetl, že se to dá použít i na jógu, byl jsem v koncích. Odbourávat napětí vznikající při józe mi přišlo opravdu k smíchu a ejhle smích uvolňuje napětí a fakt to funguje na všechno, takže dospívám k názoru, že Alexandr byl jako herec borec, neboť jeho metoda je skvělá komedie. :-)

Motto: Don´t panic!
avatar

Praha 4

10 km: 0:39:23 (2012)
půlmaraton: 1:28:34 (2012)
maraton: 3:08:00 (2012)

Zdeněk68 muž 03.11.2011 23:04:17

>> datlos, 03. 11. 2011 22:55:57

už jste slavili?, nebo ještě čekáte? 8-)

avatar

Praha 4

skalka žena 03.11.2011 23:28:11

>> klarusjaa, 03. 11. 2011 17:56:54

Dovolím si podotknout, že i když jsme na stránkách o běhání a některé příspěvky opravdu pouze iritují, o filozofii a filozofech je zde lépe nemluvit. Opravdu se tu nevyskytuje ani jedno, ani druhé. Bláboly někdy ano. ;-)

Motto: Běh je jen jeden, ale když se začne hejbat, je jich moc...
avatar

Praha 4

Celkem 3885 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:28 (2016)
půlmaraton: 1:32:45 (2014)
maraton: 3:17:37 (2016)

datlos muž 03.11.2011 23:46:29

>> Zdeněk68, 03. 11. 2011 23:04:17

Už jsme slavili a prcek se ženou jsou moc hodný, takže občas zbyde i trochu času na běhání.

Motto: Don´t panic!
avatar

muflon muž 04.11.2011 06:53:25

Ještě před odjezdem na pár dní jsem sem mrkl…pořád je vidět jak čtete…psal jsem že Alex.tech. je přes 100 let ověřená, takže žádný copyright, a pokud se jiné metody s ní v lecčems shodují,a používáte je, tak je to pro mne jen důkaz že to není žádná pitomost. Proč se neučit i během dne na sezení chození a jakékoli činnosti vědomě uvolňovat tense ?? (když už tedy bysme se shodli že pro vás to není na běhání…pro jiné třeba jo až přečtou knihu Master…už se těším až mi dorazí).

;-) PS: abych nebyl zas viněn že něco bez upozornění doplňuju či měním- tentokrát se musím přiznat že sem možná té Alex.technice udělal medvědí službu – aktivní blbec je horší než třídní nepřítel…) . takže jsem možná sloučil díky svému entusiasmu ve třetím příspěvku na začátku fóra , některé prvky dynam.chůze a Alex.techniky…TAKŽE jsem opravil v tom 3.příspěvku, že Alex.technika je proti soutěžení…NENÍ !!! (už se tedy nedivím Milanovo plamenné obhajobě výkonů), a knihu Master o Alex.technice běhu napsal maratonec…(jeho časy neznám, ale nehledejte je pod Alexander, ten je už dávno po smrti!).Taky jsem dal pryč došlap na patu, to je taky z té dynamické chůze (nikoli Alex.techniky).

TADY ASPOŇ je názorně vidět, jak ošidné je spoléhat na vysvětlování či popis něčeho na nějakých disk.dfórech. (bvždy je lépe je jít ke zdroji, proto jsem poukazoval na ty odkazy a na můj blog. Ale kdo umí anglicky, tak nejvíc zdrojů k Alex.technice najde tady : http://www.alexandertechnique.com/

PPřeju KAŽDÉMU ať mu to co nejdéle běhá, a slunce v duši, jsme přece (zatím) všichni běžci ne ? (i když mně asi za něj neberete i když běhám hodinu denně…, nebo už jo?, mám si dát nějaký výsledek ze soutěže a pak až získám lampas a frčky?, ale zpět ať vás zase moc nehecuju, berte mne s rezervou, ale své zdraví nikoli)

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

Sloviensko

rudo muž 04.11.2011 07:27:14

>> muflon, 04. 11. 2011 06:53:25

Ještě před odjezdem na pár dní jsem sem mrkl…pořád je vidět jak čtete…psal jsem že Alex.tech. je přes 100 let ověřená,

ale prdlajs

uvoľnovanie napätia bolo predsa bežná prax počas 300,000 rokov civilizácie Atlantídy

machrovali v tom v starom Egypte pred 12,000 rokmi

a napríklad spisy z Indickej jogy sú okolo 5000 rokov a tiež techniky a kultúry z iných oblastí azie sa dajú vysledovať tisíce rokov tomu nazad

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 04.11.2011 07:34:57

>> Zdeněk68, 03. 11. 2011 22:02:16

Zdeňku, není síla, ale naopak slabost. :-D

avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 04.11.2011 08:20:30

>> muflon, 03. 11. 2011 16:05:56

podívej, jestli máš problémy s páteří a jediné, co snažíš dělat, je kompenzace tenzí sebetestováním, tak si nejsem jist, že je to optimální a nejrychlejší cesta. Já bych to viděl na pořadí:

  1. porada s doktorem, není-li běh pro Tvou páteř přílišné riziko
  2. pořádné posilování břicha
  3. vyhledání solidního fyzioterapeuta, který vyhledáním disbalancí pomůže s kompenzacemi tenzí mnohem efektivněji
  4. na základě doporučení fyzioterapeuta se věnovat kromě břicha i cvikům na „core“ a kompenzace disbalancí
  5. až tady bych si hrál s Alexandrovou či kýhočí metodou.

Zdar.

avatar

Praha 4

skalka žena 04.11.2011 13:12:17

>> jmaselnik, 04. 11. 2011 08:20:30

Zlatá slova. Jestli je dotyčný nevezme v potaz a povede si dál svou, tak je pak otázka, zda jde o páteř, nebo je pes zakopán někde jinde… a daleko.

Motto: Běh je jen jeden, ale když se začne hejbat, je jich moc...
avatar

Vesec u Turnova

Celkem 36391,8 km
Minulý měsíc 34 km
10 km: 0:45:56 (2011)
půlmaraton: 1:44:53 (2014)
maraton: 3:39:18 (2012)

Strouhal Zdenek muž 04.11.2011 18:51:05

>> jmaselnik, 04. 11. 2011 08:20:30 Máš naprostou pravdu s procvičováním břicha mě to též pomohlo od bolesti zad.

Motto: Běhám rád!
avatar

muflon muž 07.11.2011 09:10:11

Díky za TIP na posilování břicha…právě jsem byl pár dní u fyzioterape­uta…důležité je posilovat i zádové svalstvo, to jsem nějaký čas už dělal na veslici, ale místo toho teď budu dělat cviky co jsem teď dostal od terapeuta Veselého. (kromě dynamické chůze se zabývá např.Dornovou metodou, koukal sem na heureka na ceny, a našel jsem tuto knihu o Dornově metodě -autor Prouzová – Lehrmann, kterou si nejspíš taky pořídím: http://knihy.heureka.cz/…specifikace/#…

Tu dynamickou chůzi zkusím zařadit pro redukci dysbalancí chodidel a hlavně pro nápravu SVALOVÝCH DYSBALANCí a dechu, třeba 15min.dyn.chuze + 30min až 1h běhu + 15min.opět chůze 6–7km/h… a na srovnání obratlů v těle a uvolňování tensí mám od terapeuta Veselého z Nových Hradů ještě sadu uvolňovacích cviků pro srovnání těla (hlavně po ránu).

U té Alex.techniky podle které jak vidno z knihy Master…běhají i maratonci, se terapeutovi Janu Veselému nelíbí ta zaměřenost na hlavové klouby a vůbec postavení hlavy během pohybu…a hlavně že Alexander tehdy sice vymakal uvolňování tensí při sezení a chůzi a kpohybu obecně, ale tehdy ještě neznal že vše to začíná u chodidel (hlava a pánev uvolněná příjde pak nejspíš přirozeným pohybem). Chodidla jsou malý kybernetický zázrak, kterému ale bráníme kdečím, takže mozek a celé tělo dostává zkreslené signály z chodidel…nechci se rozepisovat – kdo chce může si přečíst v jeho knize „Dynamická chůze“ a porovnat s tím co tady na fóru za svá mnohá léta běhání každý načerpal z různých zdrojů…J.Veselý tam vysvětluje i své úvahy a k čemu dospěl při rozboru techniky a zdr.dopadů vytrvalostní chůze MASAJŮ, ŘÍMSKÝCH LEGIÍ (50km denně!!), INDIÁNŮ V PRÉRIÍCH (i ta správná technika indiánské chůze je dnes už zapomenutá i samotnými indiány…)

Rozumný člověk nevyleje s vaničkou i dítě ale porovnává, a to co je pro něj nevhodné na té které metodě opouští (já sem klidně ochoten vzdát se Alex.techniky pokud to tady někomu udělá radost – ač některé prvky z ní si nejspíš ponechám a budu kombinovat podle naslouchání svému tělu – dokud si nevypracuju svojí vlastní nejlepší techniku…i cesta je cíl…třeba naopak za čas někdo z vás bude plamenně dokazovat na tomto fóru jak je kniha o běhání podle Alex.techniky (Master the Art of running) skvělá…(nebojte já to nebudu, už jste dostatečně vyjádřili svůj náhled na Alex.techniku…, tak proč bych házel hrách na stěnu.)

Jinak přeju ať to každému běhá co nejdéle, a chodí bezbolestně ještě déle i po skončení běhání. :-P

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

muflon muž 07.11.2011 14:51:43

>> jmaselnik, 04. 11. 2011 08:20:30

konečně nějaké rozumné slovo…

Pokud by zdejší debatu četla žena tak se musí bavit nad naší (i mojí) ješitností…tak nějakou přidám:

…samozřejmě že sem nic z toho nevěděl, a teď se tím začnu řídit (ale pro lidi co mají závažnější potíže s páteří a myslí si že to vyřeší během, je to opravdu na místě – SOUHLAS. jinak také viz můj předchozí příspěvek a ostatní(kde píšu že na rozdíl od lidí co se bezhlavě vrhnou na běh, já sem si k tomu něco nejdřív přečet (i na vašem fóru) a mám nějakou kondici z pravidelných dlouhých tratí nordic walkingu (mimochodem ten podle terapeuta Veselého není OK – hlavně proto, že jsem používal trekovou neohebnou obuv s podpatkem, a ty hůlky na rozdíl od dynam.chůze matou tělo tím, že místo 2 opěrných bodů (chodidel), se z člověka stane čtvernožec… :-? , navíc spousta lidí používá ty hůlky blbě – předsouvají je před sebe jako horské hole v horách což je naprosto špatně).

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 07.11.2011 15:01:37

>> muflon, 07. 11. 2011 09:10:11

Zdraví prospěšné je i vyběhnout bezbolestně na Alexandrovu rozhlednu z Adamova. Včera jsme tam zastihli několik příznivců Alexandra. I Ti, kteří na rozhlednu vyšli pěšky překypovali zdravím a dobrou náladou.

avatar

muflon muž 07.11.2011 15:08:47

>> jmaselnik, 03. 11. 2011 15:34:16

Svojí vlastní běžeckou techniku teprve hledám (a jak jsem psal hned v 1.příspěvku,tak se o dyn.běh a Alex.techniku zajímám, nikoli že jsem odborník a chci tady někomu něco nutit…

Dobře, tak mi poraď ty nebo někdo: …když jsem zkoušel běhat podle stručného popisu o Alex.technice, tak jsem se snažil hlavně naslouchat signálům svalů a chodidel a nesnažil se hned běhat příliš dlouho a rychle…také jsem se snažil prodloužit páteř jakoby hlavou nahoru, ale i dolů (mírným povystrčením zadku jako vosa(na tom si zgustnete-to bude zas reakcí…) – takže takový běh možná vypadal dost komicky … co jsem podle tebe nebo někoho dělal blbě – poraďte zkušení !

Mám nachozeno tisíce kiláků a pokud opravdu čteš nikoli jen poslední příspěvky tak jsem psal že běhám hodinu denně, ale máš pravdu že dokud můžeš běhat(tedy i chodit relativně bezbolestně), tak tě chůze nějak neoslovuje (chápu – běh je víc o emocích, zatímco chůze připadá většině civilizovaného homo sapiens sapiens, už jaksi ne „in“ v době aut, horských kol, in linů a kde čeho…zatímco pro každé dítě a mládence z Keni je chůze životní nutností do školy a zpět a všude bez auta a MHD…

Ano i běh může být o meditaci, přesto platí že běh je pro mne přitažlivý spíš pro ty emoce a endorfiny, zatímco chůze pro zklidnění a větší meditaci v pohybu (a hlavně jsme zpátky u toho zdraví – u chůze nelze udělat tolik chyb jako u běhu…, i když po návštěvě terapeuta Veselého si myslím že spíš právě tou špatnou chůzí ve špatných botách začíná (nebo končí!) většina všech dysbalancí a pozdějších zdr.potíží ).

Většina sportovců (např.fotbal, hokej, ale i spousta běžců jako teď jeden mladík co za ČR startoval v závodě s H.Boltem a byl u terapeuta Veselého) – buď jsou na bruslích, nebo běží, nebo sedí, nebo leží…ale velmi málo chodí… :-(

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

muflon muž 07.11.2011 15:09:37

>> milan, 07. 11. 2011 15:01:37

jojo, dobrá nálada je klíč, máš pravdu…a jde to i bez Alex.techniky (nikde sem netvrdil že by to nešlo, jak se mi stále někdo snaží podsouvat a vkládat do úst něco co sem neřekl – pokud to tak vyznělo tak sorry – nejsem přeborník ve vyjadřování jako zdejší parta co reaguje…ač by stačilo opravdu číst souvislost a odkazy).

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

muflon muž 07.11.2011 15:28:08

>> datlos, 03. 11. 2011 22:55:57

nemusel jsi odolávat a googlit (ale i zato pochvala že jako jeden z mála si ověřuješ a zjisťuješ), …stačilo kliknout hned v prvních příspěvcích na odkaz na můj blog kde toto vše co si objevil popisuju i s mnoha zahraničními odkazy.

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 07.11.2011 15:52:44

>> muflon, 07. 11. 2011 15:09:37

  1. „jak se mi stále někdo snaží podsouvat“
  2. „jako zdejší parta co reaguje“
  3. „zato pochvala že jako jeden z mála si ověřuješ a zjisťuješ“
  4. „Většina sportovců (např.fotbal, hokej, ale i spousta běžců jako teď jeden mladík co za ČR startoval v závodě s H.Boltem a byl u terapeuta Veselého) – buď jsou na bruslích, nebo běží, nebo sedí, nebo leží…ale velmi málo chodí“
  5. „chůze připadá většině civilizovaného homo sapiens sapiens, už jaksi ne „in“
  1. kdo? je možné být adresný?
  2. kdo? je opět možné být konkretní?
  3. pochvala od pedagoga potěší dvojnásob…
  4. existuje relevatní průzkum?
  5. existuje relevantní průzkum?

Z posledních tří příspěvků…

avatar

Praha 4

10 km: 0:39:23 (2012)
půlmaraton: 1:28:34 (2012)
maraton: 3:08:00 (2012)

Zdeněk68 muž 07.11.2011 16:12:02

>> milan, 07. 11. 2011 15:52:44

Ještě jsi zapomněl:

>> muflon, 07. 11. 2011 15:08:47 Mám nachozeno tisíce kiláků …

Muflone, jestli máš nachozeno několik tisíc km, třeba 5000km a je ti 39 let, tak mi vychází, že buď nenachodíš denně ani 400 metrů a nebo již nechodíš?

Proto již chápu, že se zajímáš o různé metody jak ujít/uběhnout více, aby jsi neuškodil svému tělu.

Na druhou stranu chápej, že je tu spousta lidí co denně ujdou/uběhnou více jak 10km a dělají to pěknou řádku let bez poškození.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 07.11.2011 16:13:09

>> milan, 07. 11. 2011 15:52:44

To me nejvic oslovilo

„konečně nějaké rozumné slovo…“

Jeste o jeden prispevek drive. K tomu ani nemam doplnujicich otazek.

Nalezené položky: 189 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.