Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Vyšetření srdce

Vyšetření srdce

Nalezené položky: 41 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 20.03.2013 21:30:42

>> Dwarf, 20. 03. 2013 21:18:36

Držím

Motto: No toto!
avatar

Sloviensko

rudo muž 20.03.2013 22:07:51

krvny tlak

telo ma vlastnu inteligenciu a reguluje si tlak taky aky potrebuje na zasobovanie vsetkcyh organov tkaniv kazdej bunky.

ak umelo – „liekmi“ tlak znizime, tak tym odstavujeme prisun zivin a kyslika do niektorych tkaniv, buniek, ktore zacnu degenerovat zacnu sa dusit a zacnu byt podvyzivene a tiez sa z nich nebudu odplavovat zplodiny. Takze lekarske znizovanie taku je dlhodoby recept na degenaraciu tela a zabijanie niektorych telesnych casti.

good luck with that

zmeranie tlaku nema sluzit na prdpisovanie praskov ale ma upozornit na to ze niekde je nieco zapchate ze krv je moc husta ze su v tele vselijake prekazky a krvny obeh aby obehal vsade musi zvysit tlak v potrubiach, treba teda zacat hladat priciny a riesit ich

Ked mi na aute signalka ukazuje ze motor nema olej, tak co spravim podla lekarka – rozbijem tu LED-ku nech to uz nesignalizuje a ak ukazuje teplota motora ze sa prehrieva, tak nejako ohnem tu ukazovaciu rucicku nech ukazuje nizsiu teplotu a jede se dal.

Este stastie ze lekari nanavrhuju a neporavuju nase auta

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 20.03.2013 22:39:35

>> Dwarf, 20. 03. 2013 13:08:41

krevní obraz? hypoxie?

klasicky vždy se řeší důsledek, ale nehledá se příčina,

avatar

Brno

Celkem 3821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:56 (2012)
půlmaraton: 1:44:34 (2012)
maraton: 3:43:58 (2012)

reprok žena 22.03.2013 08:09:50

Mám stejný problém jako Dwarf. V klidu tlak normální, při zátěži mi vyletí hodně vysoko. Konkrétně, začne se zvedat na 144 tepech na hodnotu 190/110 a pokračuje výš. Na zátěžovém testu mě stopli po pěti minutách při tlaku 215/130. Byla jsem na několika testech u různých doktorů a na vyšetřeních, včetně sona, jícnového echa atd. a na žádnou vadu se nepřišlo. Mám doporučeno běhat na nízké tepovce nebo když vyšší zátěž, tak střídat s odpočinkem, aby tepovka měla čas klesnout a tlak nezůstával na vysokých hodnotách. Mám za sebou pár horských ultra a doktor mi řekl, že jsem je přežila díky tomu, že mám srdce silné, trénované a pokud bych s během přestala, tlak bych měla vysoký při stále nižší tepové frekvenci. Prášky neberu, trénuji vyšší objem na nízké tepovce nebo běhám v kopcích, kdy do kopce jdu a dolů tepovku tak vysoko nevytočím. Silniční půlmaratony a maratony, které jsem běhala na průměru kolem 190 jsou pro mě už tabu. Ale hory si vzít nenechám :)

Motto: http://bezimzivotem.blogspot.com/
avatar

Celkem 6058 km
Minulý měsíc 0 km

Dwarf muž 23.03.2013 11:12:22

>> reprok, 22. 03. 2013 08:09:50 Zdravím, u mě je průšvih, že 190/110 jsem měl už při TF 110/min. A to není bohužel ani rychlá chůze do kopce

Co se týká vyšetření krve jak píše Desert tak cholesterol prý nízký, ostaní OK a nalezena pouze mírná nedostatečnost ledvin. Pořád ale v normě.

Mám zkusit zhubnout 5 – 10 kg což při necelých 10% tuku půjde možná ztuha.

V minulosti jsem dělal bojové sporty a budu se muset kromě tuku zkusit zbavit i svalové hmoty.

Běhat jsem radši zatím přestal a příští týden se nechám objednat na holtera.

Pozitivní je, že dnes ráno asi hodinu po probuzení tlak 127/86 TF 42.

Na nějakou fyz. zátěž si zatím vůbec netroufám. Nalévám se prozatím čaji na čištění krve a ledvin cca 1,5 litru denně a uvidím.

Motto: Vlka živí nohy.
avatar

Desert muž 24.03.2013 06:54:21

>> Dwarf, 23. 03. 2013 11:12:22

" co se týká vyšetření krve" je jedním z údajů krevní obraz ( http://www.toplekar.cz/…i-obraz.html ), nicméně ani nepředpokládám, že by to vždy bylo přesné, to už by muselo být hodně přes normu, aby se tím někdo zabýval , drobný přehled toho co se dá zjistit, http://www.axis-cz.cz/…onu-2013.pdf ( rychleji jsem přehled nenašel),

k tomu, co píše pam65 bych přidal Q10,

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 24.03.2013 09:55:02

Ještě pár poznámek:

  • LAKTÁT: Je šedá zóna mezi aerobním a anerobním prahem. Pod ní je laktátu minimum (dle běžeckých fyziologických modelů žádný), nad ní tolik, že výkon v této zóně je časově omezen. Co se děje uvnitř: Srdeční sval umí díky spoustě kyslíku laktát využít přímo. Dále díky poklesu glukózy hypotalamus stáhne hladké svalstvo cév. Takže z fyzického pohledu je potřeba rozlišit mezi aerobním prahem a schopností zpracovávat laktát. Pokud se držím aerobního prahu, mohu rozvíjet nesympatický :-) metabolismus. Problém běžců (i mě) bývá, že místo aerobního tréninku trénují schopnost běhat v šedé zóně.
  • SOUBĚH STRESŮ: Hypotalamus reaguje i na psychický stres. To znamená, že případné stažení hladkého svalstva cév neuvolní. Takže laktátový běh je v déletrvající psychické zátěži problematický. Jinak řečeno: Pokud intenzivní běh hlavu nevyčistí, tak ubližuje.
  • ADRENOPAUSA: Po čtyřicítce bývá znatelné snížení pohleavích hormonů či jejich prekursorů (DHEA, …). To není primárně věc erekcí, ale projevuje se to zhoršením metabolismu (vzhledem k ukládání tuků) a snížením odolnosti proti stresovým hormonům.
  • BOJOVÁ UMĚNÍ: A artterapii existuje tzv. izoprincip. To znamená, že kdo je smutný, má začít malováním smutnách obrázků, posloucháním smutné hudby. Ono to udělá dobře, protože se člověk integruje, co je v hloubce, jde na povrch atd. a takový člověk má potom více síly k adaptaci. ALE osobně jsem vyzkoušel, že s boucháním a kopáním do pytle to nefunguje. Dopadl jsem tak, že při myšlence na něco, co mě štve, se okamžitě objevila mohutná tělesná odezva (energie stoupající trupem, teplo), stávalo se to pak i během noci, pak se dlouho nedalo usnout. Takže pokud Dwarf bojoval, může mít velmi citlivě nastavenou spoušť fyzické odezvy na psychickou výzvu. A další viz výše.
  • Maffeton: Doporučuji jako povzbuzijící četbu. Tvrdí, že tělo se dá při nepřekračování aerobního prahu vycvičit tak, že aerobně dosahuje výsledků, které předtím byly možné jen na laktát. Nezbývá než vyzkoušet.
  • Mnoho faktorů: Plánuji aerobní sezónu a chci si ji užít nezávisle na tempu. Z hlediska tréninku jsem se dostal do jiného levlu, kdy již neřeším IT vaz a podobně (na to je fajn mít masérský kurz a trošku si dostudovat), ale hypatalamus, nadledviny, amygdalu, … což je ryzí medicína. Knihy jsou drahé, pro mě často zbytečně podrobné a složité a zajímá mě jen pár kapitol. Nicméně když jsem v poslední době otevřel nějakou knížku o zdravém životním stylu, wellness atd. všechno to byla jen popularizace nemnoha fyziologických jevů a pravidel. Normální praktik na „celostní“ řešení nemá čas a navíc nemůže předepsat změnu životního stylu, tak předepíše prášky (to pro Rudu).

Konečně končím.

Motto: No toto!
avatar

Desert muž 24.03.2013 13:54:50

>> pam65, 24. 03. 2013 09:55:02

z praktického pohledu to máš nastudováno dobře, podívej se ještě na " homocysteinovou teorii hypertenze",

u těch bojových sportů je někdy problém, že si člověk navozuje stavy, do kterých by se dostat neměl ( např. kuru-kiri, teorie muder a stavu, kdy je může aplikovat, aby se z nich dostal spolehlivě ven),

avatar

kobliha žena 24.03.2013 23:20:04

>> Dwarf, 23. 03. 2013 11:12:22

Ahoj Dwarfe, jestli nebude jadro problému v těch tvých ledvinách, co to je mírná nedostatečnost ledvin? je ti 70roků? asi ne. Moje rada zní: najdi si nefrologa, zjisti, jestli nemáš bílkovinu a červené krvinky v moči, zjisti, jestli nemáš zúžení ledvinových tepen nebo glomerulonefritidu. To vše by mohlo velmi souviset s tvým vysokým tlakem. čaje jsou dobré, ale příčinu nevyřeší. Good luck!!!

avatar

Celkem 6058 km
Minulý měsíc 0 km

Dwarf muž 26.03.2013 15:01:55

Zdravím,

díky všem za příspěvky ve kterých se mi snažíte pomoci. Vašimi radami se snažím řídit a doporučená vyšetření absolvuji.

Dám vědět jak jsem dopadl.

Dwarf

Motto: Vlka živí nohy.
avatar

Desert muž 01.04.2013 08:42:38

>> pam65, 24. 03. 2013 09:55:02

když už jsem zmínil ve vlákně o zelených doplňcích cibuli vzhledem k aminokyselinám cystin, cystein, mají i vliv na plicní ventilaci, ( tedy hypoxii),

existuje-li prostředek ACC, který koupím za stovku a má zlepšovat plicní ventilaci, potom jeho účinná složka v cibuli vyjde poměrně levněji, zlepšuje adhezi pro vstřebávání kyslíku,

Nalezené položky: 41 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.