Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Příběh osamělých běžců

Příběh osamělých běžců

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 17.02.2007 09:50:43

Dnes v Lidových novinách… „V Česku je jogging mnohem méně populární než v zahraničí, zvláště zarážející je nezájem žen o tuto aktivitu“

avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 17.02.2007 22:26:37

Pěkný článek. A dokonce v lidovkách. Hmm. Že by se blýskalo na lepší časy? Homere, díky za odkaz.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51534,4 km
Minulý měsíc 119 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 17.02.2007 23:06:55

V roce 2004 se blýskalo na lepší časy, Lidovky tehdy uveřejňovaly seriál Uběhněte maratón, poznali jsme Miloše … poznali jsme spoustu nových přátel. Třeba se zase blýská?

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 17.02.2007 23:07:18

Myslím si, že odpověď na to, proč v Česku tak málo lidí běhá je obsažená už v tom článku. Jakožto země, kde má v hospodářství a tedy i v HDP největší podíl průmysl, s tím související je i procento lidí v průmyslu pracující. A tito lidé, převážně z dělnických profesí se do sportu, a tedy i do běhání moc nehrnou. Myslím si, že u této skupiny lidí je to ale podobné všude na světě. Na západ od nás jsou zkrátka v populaci lidé s vyšším vzděláním a tedy i potencionální sportovci zastoupeni vyšším procentem. A další věc je, že národu, který má nejvyšší spotřebu piva ( nic proti němu, mám ho také rád ) na hlavu na světě a je jedním z největších konzumentů alkoholu jako takového na světě vůbec to prostě běhat nemůže.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 18.02.2007 19:32:53

tento stav má ještě jeden velmi negativní jev a tím je cena běžeckého vybavení. Tím, že u nás běhá málo lidí, prodávají prodejci běžecké věci jako víceméně exkluzívní zboží, kterého se prodává málo a tak drží cenu vysoko i proti předražené západní Evropě (ve srovnání s USA). Myslím, že ten problém má kořeny v minulosti, kdy nás nechytily první běžecké vlny a po revoluci se sem nahrnula spousta jiných, pro aktuálně nesportující atraktivnějších věcí jako fitka, aerobic a tak.

avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 18.02.2007 22:12:45

Zajímavý článek.Souhlas s ječmínkem, ohledně cen vybavení. Díky tomu jsem si posledních 8 běžeckých párů bot koupil 6 v zahraničí, o oblečení ani nemluvě.Běhání bolí a proto každý raději zajde do fitka, kde to přeci jen bolí méně a ještě si tam s někým pokecá, což většinou sám při běhání nemá šanci.V tomto je i lepší cyklistika, na kdejakém větším městě se každý víkend schází menší či větší balík, v kterém si každý najde místo a psychicky i fyzicky se uvolní.

Motto: Never give up!!!
avatar

Stará Ves

Celkem 3373 km
Minulý měsíc 0 km

ramzes muž 19.02.2007 00:39:41

No to je teda článek. Kéž by to psalo víc novin. Je pro mě zarážející, že je nás tak málo. Jsem z malé vesnice a z 540 lidí jen 3 pravidelně běháme. Samozřejmě (nebo bohužel samozřejmě) není mezi náma něžné pohlaví. Takže se ani tomu vysvědčení nedivím. Doufám že už se situace bude jen lepšit.

Motto: Běhám proto, že jsem rád mezi Vámi !!!
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 19.02.2007 10:53:44

ja se s faktem ze beha malo lidi peru tak, ze pusobim jako nenasilny novodoby (bezecky) misionar. mozna tim uz nejaky lidi unavuju, ze na skoro cokoliv jim odpovidam zacni behat, ale tahle cesta neni lehka :) a bezecky panbuh mi za to snad dopreje bezecky raj :D.

konec nadsazky a k veci… k clanku bych podotknul, ze neni az tak uplne nutne mit nejaky sportovni vzor pro vytrvalecke behy. staci kdyz my, kteri navstevujeme tyhle stranky a forum a i ostatni bezci budeme tim prikladem. ve spouste pripadu to uz tak je. okoli na me pozoruje zmenu – za ten skoro 3/4 rok co beham jsem veselejsi a jeste vetsi flegmatik nez jsem byl. proste veskere problemy a zalezitosti ktere me trapi vybeham a vyresim v prubehu behu. jsem zdravi a v kondici – resp tak vypadam. takze podle me staci behat a bejt diky behani spokojeny. ostatni si toho vsimnou a budou patrat po tom proc to tak je…

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 19.02.2007 11:52:22

Tak ten článek je stejný jako pocit z pátku. Kvůli kaloriím a jiným zbytečnostem jsem si v pátek šel zajogovat svou trasu okolo Kobylis – asi 14 km. Člověk má vždy radost, když vidí některého kolegu, ten den se mi to přihodilo mezi Dolními Chabry před Čimicema na Spořické, kde proti mě běžela neznámá dvojice běžců. Potěší to, že v tom člověk není sám… Ančto ale člověku po hodině a půl běhu celkem otrne, začal jsem se paradoxně těšit na to jedno odměnové pívko, na které by jsem se stavil po běhu u nás na Slovance. Co jsem vešel do hospody, kouř by se dal krájet. Vůbec jsem nepochopil smysl tam nad půllitrem sedět, bezcílně se koukat na telku a sport. Pravda, pivko už mi tolik nechutnalo a cestou domů jsem uvažoval, kdo je tady víc mimo. Jestli má chuť na mok jakožto odměna po pohybové zátěži, který si raději má smysl jednou za čas užít doma, či nechápavé tváře štamgastů, často mladších než já, sledujících sport – lyžování ale naprosto nechápajících realitu přítomného zpoceného jedince po 14 km či hostinského, který pronesl, že jsem dnes skutečně první, který pije evidentně ze žízně…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 19.02.2007 12:51:36

Článek v lidovkách je dlouhý, obsáhlý… Osobně ale nevidím důvod, proč by u nás mělo běhat více lidí. A úplně hloupé mi přijde to, že autor článku porovnává počet běhajících lidí u nás a v USA. Proč nabízí srovnání zrovna se Spojenými státy? Protože se považuje za jeden z nejvyspělejších státu světa? Osobně si myslím, že jestli je něco důležité, tak ne to, kolik u nás běhá lidí, ale kolik lidí provozuje nějaký sport. A proč by to měl být zrovna běh? Třeba takovou cyklistiku považuji za daleko zábavnější. A co třeba běh na lyžích, kanoistika, vysokohorská turistika, skialpinismus atd. Pokračovat by se dalo dlouho. Osobně bych běh nikomu nevnucoval a zvláště ne lidem, kteří se jeho pomocí chtějí zbavit přebytečných kil. Během se sice spálí spousta kalorií, ale zdravotní rizika, která běh přináší, jsou velká. A že by běh byl něco mimořádného, přinášel něco, co se jiným způsobem nedá zažít? To si nemyslím. Proto si myslím, že je hezké, když lidé běhají, lyžují, jezdí na kole atd. Ale nevidím přínos v tom, abych dumal nad tím, jestli u nás běhá hodně lidí nebo málo. Prostě jich běhá tolik, kolik jich běhat chce a může, a ostatní, ať dělají to, co je baví. Je zvláštní, jak většina lidí, kteří provozují nějaký sport si myslí, že zrovna ten jejich sport je ten nej. Ne, není. A to, že někdy v minulosti běhalo více lidí, nebo teď jezdí více lidí na kole, je jen záležitost módních vln, které se čas od časů převalí přes náš kraj. Mohli bychom plakat třeba nad tím, kolik lidí kdysi chodilo dálkové pochody a kde je jim dnes konec. Myslím si, že tak jak ubíhá čas, přicházejí nové a nové trendy, jednou je v módě to, podruhé ono. A tak, jak už jsem napsal na úvod, myslím si, že není důležité, kolik lidí běhá, ale důležité je, aby nějakým způsobem sportovali. A pokud je nebaví sport, aby dělali něco jiného, co bude ku prospěchu jim, ale hlavně, aby tím neškodili jiným.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 19.02.2007 16:24:10

Ty to bereš Vlasto hrozně filozoficky;-). USA jsou uvedena výslovně jako příklad, který navíc celkem sedí, protože je tam skoro tolik tlusťochů, jako u nás… Důležitou informací v článku je podle mne to, co lidé udávají jako oblíbený sport (kdy běh předběhl volejbal, plavání atp.) v konfrontaci s tím, kolik toho dotyčný nasportoval minulý týden, kdy už jsme v reálných výkonech i za maďary. Znám moře lidí, co jako oblíbený sport udávají právě třeba ono plavání, nicméně plavou 2× ročně 2 šířky v létě na koupališti, nebo „volejbalisté“ co si pinknou 1× za tři týdny na chatě. Viděl bych to spíše jako na příkladu běhu dokumentovanou obecnou docela vysokou lenost české populace. Proč navíc dnes nepodumat o běhu a příště zase o něčem jiném, když v součtu je to ono sportování pro každého, po kterém (má pocit) voláš i Ty? Úvahu si možná zaslouží i vliv kdysi jazz gymnastiky, dnes aerobicu, kde jsme v počtech aktivně cvičících žen pro změnu na špici pelotonu, na nízký počet žen věnujících se běhu. A jen na závěr si dovolím poznamenat, že běh je pořád asi nejlevnější aktivita, které se dá věnovat a to navíc prakticky kdekoli, kdyby už neměl mít žádnou další výhodu.

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 19.02.2007 21:50:19

Znám moře lidí, co jako oblíbený sport udávají právě třeba ono plavání, nicméně plavou 2× ročně 2 šířky v létě na koupališti, nebo „volejbalisté“ co si pinknou 1× za tři týdny na chatě. Teď je moderní kombinace: 2 kola bowlingu + 4 12ky piva + 2 sáčky brambůrků

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 19.02.2007 22:23:51

add bowling: to je moderní, protože je to prima. Bowling bez dvanáctky, nebo černohorského kvasaru si moc nedovedu představit;-)

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 19.02.2007 23:30:52

to jecminek: ale ty to vybehas. vetsina misto vybehani to jde treba „vykourit“ a nebo „vychlastat“ znova do hospody… :)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.