Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Oblečení » Triko na zimní závody

Triko na zimní závody

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Zlín

Celkem 12923,88 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:08 (2015)
půlmaraton: 1:33:36 (2014)
maraton: 3:29:30 (2015)

Ondrej1 muž 29.12.2011 18:40:12

Hledal jsem v archivu, ale tenhle problém jsem nenašel. Se zimním oblečením problémy nemám, řeším to dlouhým funkčním trikem a lehkou větrovkou, což vyhovuje počínaje výklusy a intervalovými tréninky konče. Neosvědčilo se mi to ale na pondělním závodu (desítce), počínaje tak třicátou, třicátou pátou minutou mi bylo horko. Na závodě je navíc klasické řešení – rozepnutí bundy – dost problematické, protože startovní číslo. Na tom závodu bylo lehce nad nulou a mžilo, uvažoval jsem i o kombinaci dlouhé triko krátké triko, ale to mi bylo zima, zvlášť když na závodech se čeká nějakou dobu na startu.

Moje představa je nějaké triko/bunda/vesta, které bude mít vepředu nějakou membránu/zateplení a dozadu bude odvětrávat. Jdu správným směrem? Může někdo něco doporučit?

P.S. Radu, že mám desítku doběhnout do 35 minut nemohu bohužel reflektovat :-)

avatar

Celkem 7 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:30 (2011)
půlmaraton: 1:32:45 (2012)
maraton: 4:13:00 (2011)

mephysto muž 29.12.2011 19:01:59

ja beham v zime zavody v roznych vyhotoveniach, ak neni extra zima tak dlhe termotricko a rukavice :) ak trosku pofukuje tak pridam hrubsie kratke tricko(ked mrzne a snezi a fuka). co ale vela pomoze pre pocit tepla je neco okolo krku, mam od babky taky „rolak“ z bavlny a este na to pripadne potiahnem tzv „tunel“ od Husky

Motto: Keep running
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 31.12.2011 00:07:15

>> Ondrej1, 29. 12. 2011 18:40:12

>> mephysto, 29. 12. 2011 19:01:59

Ne že bych si zrovna bral úplný příklad ze závoďáků, co běhaj i v zimě v krátkém, ale než si navalit oblečení na „zbytečné“ části těla, tak je lepší řešit spíš periferie a klouby.

Já běhám v zimě (pokud opravdu závodím) obvykle ve dvou tričkách. Teplejší na kůži a lehké s rychlým odvodem potu jako druhou vrstvu. Klidně jde i to lehké ubrat. Při běhu na max, pokud to není v silném větru na poli se člověk zahřeje. Pokud má rukavice, něco na hlavu a případně na krk, zima mu nebude. A pokud mu bude teplo, čepici a rukavice jde strčit v klidu do elasťáků.

Čili bundu bych viděl jako slepou cestu a neprofuk tak maximálně do extrémních podmínek.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

10 km: 0:37:37
půlmaraton: 1:25:47
maraton: 3:05:40 (2002)

Drahoš muž 31.12.2011 11:55:13

Aj na včerajšom Silvestráku (5km na dráhe) som bežal oblečený rovnako ako na maratóne v Stromovke (viď obr. vľavo) a na Maratóne Perly Karpát, kde bolo už dosť chladno, ~0°C. Hore mám tenké termo tričko s dlhým rukávom a na ňom tričko s krátkym rukávom z Lidlu, dolu elasťáky nad kolená, čiapku Craft a bežecké rukavice kúpené v Prahe tesne pred maratónom. Minulý rok bolo na Silvestráku oveľa chladnejšie, až –12°C, tak som si dal dolu dlhé šušťáky a vrchné tričko som nahradil pulóvrom s dlhým rukávom. Niekedy si ešte dávam šatku ku krku.

Pri tréningu v zime si obliekam hore aj 3. vrstvu – tenkú vetrovku a dolu pod šušťáky spodky, ak je moc zima. Najnižšia teplota, pri akej som bežal, bola –17°C.

Motto: Keď hľadím na obecenstvo, vidím samých krásnych ľudí. (Stevie Wonder)
Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.