Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Číslování velikosti soutěžní běžecké obuvi

Číslování velikosti soutěžní běžecké obuvi

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Ostrava

NNN muž 15.03.2007 10:14:17

Prý je rozdílné číslování soutěžní vs. tréningové obuvi ( např. u NB velikost 9,5 UK treningová má odpovídat 10 UK soutěžní ). Má s tím někdo zkušenost resp. může dát někdo vysvětlení ?

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 15.03.2007 10:28:10

jj, taky jsem se nechal nachytat a koupil jsem si NB 240XC, velikost 8.5 UK a orientoval jsem se podle mých Nike Air Max Rival III – tam je 8.5 UK a 9,5 UK. Pak mi přišli tretry a já čekal zradu už když jsem viděl tu malou krabičku… a na botzách 8.5 UK a 9 US… ale třeba u adidasu je to údajně normální… nevim a vždycky si botky radši vyzkouším, ale tohle bylo z e-shopu… není to opačně? Každopádně běžet maraton v botách přesně na nohu je v pohodě, ale chodit v nich po tom závodě… nechtěl bych… :(

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.03.2007 10:53:42

Oslik, uz si bezal niekedy maraton? Vies co su to cierne nechty, ktore vzniknu, ked mas boty „akorat“ na nohu? Alebo si si uz vylieval specialku plnu krvi z prasknuteho nechtu? Pri maratone musis mat 1/2 cisla rezervu, lebo noha sa Ti mlatenim desiatok tisic krat o zem aspon o pol cisla zvacsi… Toto povedane, okrem tretier a specialok na zavody do 10km si kupujem boty o pol cisla vacsie. Palce sa mi vzdy podakuju pri zbehoch a dlhych behoch.

avatar

Ostrava

NNN muž 15.03.2007 13:07:24

Můj dotaz asi nebyl zcela pochopen. Prodejce obuvi mi sdělil, že závodní obuv má jiné (????) číslování a zrovna to mi nejde do hlavy proč. Jistým vysvětlením může být, že pro „krátké“ závody do cca 15 km se používá lehká ,netlumící ,přesně padnoucí bota. Pro delší tratě by to už nemělo platit ( kromě výkonnostních běžců ).

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.03.2007 13:13:51

To sa mi nezda a este som sa tym nestretol. Cislovanie je rovnake, rozdielne je len medzi muzskym a zenskym cislovanim (vo velkostiach vyjadrenych pod US). Zavodne boty inak sedia ako treningove a treba si ich odskusat, ale velkost by mala byt rovnaka. Rozdiel je v zahnuti spicky, v hrubke podrazky, zakriveni podosve, zvrsok byva uzsi a tensi, ale dlzka sedi. Ako to je vsak na nohe, zavisi od toho, kto si ich kupuje.

avatar

Ostrava

NNN muž 15.03.2007 13:33:12

2 Mato : to info o rozdílném číslování je od P. Baběráda, takže snad ví o čem mluví.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.03.2007 13:47:51

To by ma celkom zaujimalo, lebo som si isty, ze NB cisluje rovnako (pri muzskych botach). Skus sa znova spytat, ci nemyslel to, ako Ti boty na nohe sedia (lebo to je rozdielne; pri zavodnych mozes obcas potrebovat 1/2cisla hore dole, pripadne aj o cele cislo, ak mas inak tvarovanu nohu). BTW, ak mas tak presne info a veris mu, preco sa pytas? :) Ja Ti mozes potvrdit, ze za tie roky co beham som mal doma asi 12 parov specialok a mnozstvo treningovych bot a ziadne sa nelisili viac ako pol cisla. Teda nosim c. US 9 u treningovych aj u specialok. 2 razy sa mi stalo, ze som si kupil c. US 8,5, lebo bota bola sirsia a platala by mi v nej noha. Tretry mam US 8,5 okrem 1 paru adidasov, kt. su US 9, lebo maju divne sitie na spicke, co ma pri mensom cisle ominalo na palci. NB som mal specialky iba 1 (lebo si nemyslim, ze mi sedia a nemam ich rad, narozdiel od treningovych) a boli tiez, cuduj sa svete, c. US 9… Obcas navstivim domovsku stranku vyrobcov obuvi (aj NB) a nezda sa mi, ze by zaviedli novu praktiku v cislovani zavodnych bot… Snad iba, ze upozornia, ze mozu inak sediet, zo skusenosti, ake mali v predavani ludom. Cislo vsak zostava rovnake.

avatar

Ostrava

NNN muž 15.03.2007 13:58:35

Ptám se z důvodu, že chci vědět „proč“ a také že je dobré znát spektrum názorů ( popř. spektrum názorů poskytnout ). Ale zkusím znovu dotaz na NB a výsledek tu dám k dobru.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.03.2007 14:07:20

U NB je tiez rozdiel na akom „last“, teda uchyteniu zvrsku a podosve je bota robena. Specialky byvali skoro bez vynimky robene na „curved last“ a fit bol oznacovany ako SL1, teda na uzsiu nohu (tzv. snug fit). U normalnych treningovych bot bol fit roznorody, podla kategorii bot (Sl-1, Sl-2…) ci boli cushioning, stability, motion control… Taktiez pri treningovych botach je rozdiel v sirke bot od D, po 4E a viac. Toto u specialok obycajne nebyva, takze preto mozno „ine cislovanie“ (aj ked je to skor oznacenie). Cislovanie, co do dlzky boty v zmysle 6, 7, 8, 9, 10, 11… zostava vsak rovnake beruc v potaz, co som napisal uz v inych prispevkoch. Myslim, ze v tomto by sme sa mali s panom Baberadom zhodnut.

avatar

Ostrava

NNN muž 16.03.2007 08:41:28

Tak dávám k „dobru“ odpověď NB : Na tom není co vysvětlovat, zkrátka to tak je – vlastní zkušenost. Že na fóru behej.com, tomu nikdo nechce věřit se nedá nic dělat,ale je to tak!!

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 16.03.2007 09:37:40

Skusenost? Aka skusenost? Nech mi ukaze katalog, v ktorom je ine cislovanie zavodnej obuvi od treningovej! Som ochotny zajst dokonca tak daleko, ze napisem do Headquarters New Balance a spytam sa ich, ci je cislovanie odlisne (uz par dopisov sme si v minulosti vymenili, ked som pisal pracu o atletickej obuvi) a som si isty, ze nie je. Tu nejde o skusenost, ale o fakty. Nechcem teraz nikoho urazat, ale tentokrat si za svojim stojim a viem to aj dokazat. Pripustam odlisny „fit“ (ako boty sedia, viz vyssie v predoslych prispevkoch), ale dlzka a cislovanie sedia u treningovych aj zavodnych bot. U inych zanciek som si na 100% isty a mam s nimi asi viac skusenosti ako PB, kedze ich nedistribuuje.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 16.03.2007 09:54:26

Este doplnim. Jedna vec su fakty (ktore stoja na mojej strane, lebo katalogy hovoria to iste) a druha vec skusenosti. Tak, ked sme sa vydali na subjektivnu drahu vnimania, pokracujme v nom: Doma mam tieto specialky (zavodne boty) v tychto cislach: Nike Zoom Air Spectrum Plus, US 9 Nike Air Zoom Vapor V, US 9 Nike Air Zoom Marriah, US 9 Fila Racer, US 9 Adidas Adizero RC Chiba, US 9 Adidas Supernova Competition, US 9 Asics DS Racer V, US 9 Brooks PR, US 9 Brooks Street Damon, US 9 Brooks… (zabudol som nazov), US 9 Niektore su uz znicene, niektore skoro uplne nove, na niektore som zabudol a su niekde v pivnici schovane. Dalsich asi 5 parov som povyhadzaoval, alebo daroval ludom, co ich cheli- VSETKY boli cislo US 9. Snad nemusim spominat, ze vsetky moje treningove boty su tiez US 9. Casto objednavam zo zhranicia zasielky specialok a treningovych bot a vzdy mi cisla sedia rovnaku, aj ked FIT byva odlisny. Tak tolko moja skusenost.

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.