Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 224 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:04:00 (2011)

Weider muž 22.04.2012 12:13:39

Ahoj, potřeboval bych poradit weby, kde jsou nejpřesněji vypsané nutriční hodnoty potravin. Jaké weby využíváte vy? Já znám pouze lucy.cz a kaloricketabul­ky.cz, existuje něco lepšího?

Dál by mě zajímalo, jak se třeba počítají nutriční hodnoty v potravinách, kde jsou hodnoty uváděny k suchému produktu. Tím myslím například rýži, kde udávají nutriční hodnoty k 100g suché rýže. Jak ale zjistím, kolik má kcal 100g uvařené rýže či jiných potravin?

Ještě bych se chtěl zeptat, kde můžu zjistit, kolik moje tělo spálí kcal v klidovém stavu, aniž bych se pohyboval.

Omlouvám se za hloupé dotazy, nikdy jsem kcal nepočítal a moc se tím nezabíral, ale nyní s tím chci začít a nevím co a jak, tak se chci zde s Vámi poradit.

Děkuji.

avatar

Trutnov

Celkem 177 km
Minulý měsíc 0 km

postaczech muž 12.08.2012 10:32:46

>> Weider, 22. 04. 2012 12:13:39

chemievjidle.cz

Motto: Běhej dokud můžeš
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 16.08.2012 16:26:01

Používám též lucy, přičemž pro kontrolu zjevných nesmyslů (které se tam občas též vyskytují) mám v excelu sloupec, který porovná, zda udávaná energetická hodnota odpovídá výpočtu z udávaného složení tuku, bílkovin a sacharidů.

Rýži vařenou na lucy mají, čtu tam T 0,8 B 2,7 S 27,3 E 540 kJ.

Skript pro odhad bazálního metabolismu je například zde , hodnotu je pak potřeba vynásobit koeficientem 1,2–1,6 podle fyzické náročnosti aktivit běžného dne a přičíst pak výdej ze sportovních činností snížený o BM za dobu sportování (toto použít zejména u energeticky málo náročných činností), případně použít například kalkulátor

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.