Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Nakup ze zahranici (spis EU)

Nakup ze zahranici (spis EU)

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 6

Celkem 1711 km
Minulý měsíc 0 km

Bílý králík muž 26.08.2012 17:09:04

Tohle tema se tu uz nekolikra probiralo, ale vsechno je to pomerne stary (do 2010) a jak se da vycist probehly legislativni zmeny od kolika se plati clo – „1.4.2011 výchází v účinnost zákon, který upravuje limit na 22EUR.“

Chci se zeptat, jaky mate kdo zkusenosti s nakupem bot v dnesni dobe. Logicky vychazi lepsi EU, ale ty ceny jsou tady zase typicky mnohem vyssi.

Rad bych koupil 2012 model Saucony Kinvara 3, ktera se u nas (ze me to neprekvapuje) zatim vubec neprodava a Kinvara 2 – kdyz uz ji vubec vygooglim je za 2800Kc apod). Tedy pokud tuhle (pomerne dost popularni botu ve svete) budu chtit, asi se nakupu z ciziny bohuzel nevyhnu.

Orientacne jsem zjistil tohle:

90$ = 1800Kc (rozumna cena za botu. Ovsem + clo a dph atd) 110E v UK = 2860 (to uz je celkem palka) 138E vc. dopravy z UK = 3588Kc (horror) 430zlotych (bez dopravy) z Polska = 2580KC (bez dopravy)

Uz jsem nekolikrat rezignoval, ale pokazdy se mi to znovu vrati do hlavy a nemam klid. Tak me jako posledni pokus napadlo zkusit napsat, jestli tu nema nekdo jakoukoliv zkusenost, ktera by mi pomohla.

Popripade zkusenost s nakupem typickejch 100$ bot z USA s nutnosti zaplatit navic CLO. Na kolik pak vyjde a jestli je ten proces snesitelnej.

Verim, ze tohle tema bude zajimat i ostatni. Ty ceny (a dostupnost u nekterejch znacek) u nas je bohuzel naprosto tragicka :-<

Motto: Run faster, live better.
avatar

Coventry UK (Považská Bystrica)

Celkem 4789 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:08 (2009)
půlmaraton: 1:25:02 (2010)
maraton: 3:08:20 (2012)

paprnek muž 26.08.2012 17:58:14

Mozno staci len trosku viac pohladat a nie hodnotit prvu ponuku co ti vyhodi google. Mne to zabralo cca 3 minuty, lebo som bol zvedavy co su to za boty. Dopravu z UK som ale nezistoval, cena je vsak zasadne odlisna od tej co si vyhladal ty (v takej cenovej hladine sa pohybuje len najnovsia verzia – 3). Podla mojich prepoctov 1572 CZK. (bez dopravy)

http://www.sportsshoes.com/…nning-shoes/

Motto: "Run slowly, run daily, drink moderately and don't eat like a pig." Ernst Van Aaken
avatar

Praha 6

Celkem 1711 km
Minulý měsíc 0 km

Bílý králík muž 26.08.2012 18:13:46

Dekuju za odpoved, i kdyz ja hledal letosni cervnovej model Kinvara 3 ;-)

OVSEM TOHLE VYPADA TAKY ZAJIMAVE, protoze tu starsi variantu Kinvara 2 tam maji s vyraznou slevou (predtim jsem hledal na wiggle.co.uk, tam maji tu novejsi levnejsi nez tady, nejakej cas jsem tomu vazne venoval ;) – a ted pozor, doprava stoji 8L bezna nebo 15L expresni, coz je slusny.

Pokud nesezenu rozumne tu novou veri, koupim tu starsi za 1798 vcetne dopravy (udelal jsem si zkusebne checkout) a holt pockam az bude ve sleve ta novejsi ;-)

Pripadne ale prosim o dalsi reakce a dekuju za vybornej tip, zvedlo mi to skvele naladu ;-)

Motto: Run faster, live better.
avatar

Praha 6

Celkem 1711 km
Minulý měsíc 0 km

Bílý králík muž 14.09.2012 13:49:14

tak jeste update –

  1. ten http://www.sportsshoes.com mi doporucoval i kamarad, kterej beha uz leta a ma s nim dobry osobni zkusenosti.
  2. kdyz clovek klikne nahore na symbol Eura, tak vyskoci „free shipping in Europe“ – v tu chvili ten modelovej priklad Saucony Kinvara 2 vychazi na 1657, cimz uz se dostavame na tu beznou US slevovou cenu ;-)
Motto: Run faster, live better.
avatar

Kosice

10 km: 0:52:57 (2011)
půlmaraton: 2:01:53 (2011)

kaifi žena 05.11.2012 20:29:53

tak ako? skusil si ich objednat zo spominaneho e-shopu? vopred diky za update :)

avatar

Praha 6

Celkem 1711 km
Minulý měsíc 0 km

Bílý králík muž 07.11.2012 01:31:59

>> kaifi, 05. 11. 2012 20:29:53

bohuzel jsem to zatim musel odlozit, nezbyly penize navic, ale slibuju jakmile otestuju tak napisu update

Motto: Run faster, live better.
avatar

xnovak muž 08.11.2012 22:09:02

>> Bílý králík, 26. 08. 2012 17:09:04 jak ti tu radi, je lepsi nakoupit v obchode v EU. Nicmene cena je vyssi, nez v US. Ano, clo, ale hlavne DPH se plati u defacto jakehokoliv nakupu, protoze vse, je vyssi, nez cca tech 24–28 USD (hladina se odviji od kurzu ke korune). Nicmene pak to je ostre, protoze platis DPH nejen z ceny zbozi, ale i z ceny postovneho – cili z celkove ceny, kterou jsi zaplatil. Vetsinou celni sprava chce dolozit vypisem uctu, prip.originalem faktury. Pak se ale circa dostavame na cenu, za kterou se da zbozi sehnat v Evrope, pripadne na nekterych CZ serverech :( Musis zkratka hledat dobrou cenu a vydrzet. Urcite najdes, ale ne treba okamzite.

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.