Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » běhání ráno

běhání ráno

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

alvarhanso muž 22.09.2012 00:29:05

Ahoj. Běhám už nějakou dobu,ale úplně nepravidelně. Nyní bych se chtěl zaměřit na běh a v aerobní tepové frekvenci s primárním cílem shodit pár kilo. Slyšel jsem že nejvhodnější doba je pro tento účel ráno ještě před snídaní (=na lačno). Tělo je po noci prý nastartováno na spalování tuků a běh má potom větší účinek. Pak jsem ale na jiném místě zase četl, že tuky „hoří“ v cukrech. Tzn. že více se při běhu spálí,když má tělo i cukry,kterými tělo ke spalování tuků nastartuje. To mi trochu příjde jako dvě rozdílné teorie,vzhledem k tomu,že ráno po celé noci,kdy tělo nepřijalo žádnou potravu, musí být docela „bez cukrů“. Obracím se tedy zde na fórum s prosbou o sdělení vašich názorů a poskytnutí nějakých informací. Díky

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 22.09.2012 10:11:33

Také jsem v poslední době zkusil párkrát krátký ranní běh, bez snídaně, akorát napitý naředěného pomeračového džusu.

Tělo se chová jako naprostý idiot, jako by vůbec nevědělo, co to po něm vlastně chci. Jako by běh byla najednou nějaká velká neznámá. Potíže s termoregulací, chvíli zima, za chvíli ze mě zase leje. Tepy kolísají, chvílemi se pohybují v hodnotách, které naprosto neodpovídají vydávané energii. Přitom běhám tempem, které je poro mne v jinou denní dobu naprosto pohodové. Ale budu to zkoušet dál, uvidíme co to udělá :-)

Motto: ...kam až?
avatar

Celkem 630 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:28:04 (2013)
maraton: 3:14:22 (2012)

tatakona muž 22.09.2012 10:40:29

>> Dav, 22. 09. 2012 10:11:33

Já mám naprosto opačnou zkušenost. Je to pouze o zvyku. Na lačno, pouze půl sklenice vody a běh do 1 hodiny (hlavně z časových důvodů) je naprosto v pohodě. Tělo je krásně čerstvé a odpočaté, po běhu naopak super nastartované na celý den.

K původnímu dotazu ohledně hubnutí: dle mého subjektivního názoru vůbec nemá smysl řešit, zda tělo spaluje tuky nebo cukry. Z dlouhodobého hlediska je důležitější, aby výdej energie byl vyšší než příjem.

Myslím, že pokud k nepravidelnému běhání zařadíš např. 2× týdně ranní běh a nezačněš víc nebo nezdravěji jíst půjdou kila dolů. Pomalu, ale půjdou. Mám osobně vyzkoušeno.

Motto: I just felt like runnin'
avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 22.09.2012 13:19:13

o ranním běhu je tady někde v historii poměrně obsáhlé a široce diskutované vlákno. Bohužel je nejsem schopen v tomto vyhledávacím enginu najít. V zásadě se v něm ale v malém diskutovalo stejně, jako v tomto novém. Tzn. někdo naprosto není schopen se ráno rozjet, jiný nemá problém. Patřím do té druhé skupiny. Moje zkušenost je následující:

  • ráno se dá běhat i intenzita, pokud tomu člověk přizpůsobí stravu večer, tzn. pořádně se na noc „nadlábne“. To ovšem z pohledu hubnutí nedává smysl
  • skutečně na lačno se dá běhat na nižší až střední intenzitu i docela dlouho, kdy délka roste se zkušeností. Když jsem ráno běhal hodně, neměl jsem problém odběhat na lačno i dvouhodinový běh s jednou tabletou nutrend carbonex v kapse pro strýčka příhodu
  • někdy se stane, že to prostě nesedne, ale to člověk pozná rychle. Potom je dobře na sílu nenatahovat, ale zabalit a vrátit se.
  • pokud chce člověk hubnout, je dobré cca 2 hodiny po tréninku ještě nejíst, aby tukový metabolismus ještě chvíli jel.

K dotazu na „tuky v ohni sacharidů“: samozřejmě nějaké sacharidy potřeba jsou, ale člověk ráno není hypoglykemický, aby tam trocha zásob nebyla. U každého to ale opravdu funguje jinak, chce to vyzkoušet, v čem se najdeš, třeba to půjde, ale třeba taky ne. Přeju hodně zdaru a málo hlaďáků:-)

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 22.09.2012 16:14:18

>> alvarhanso, 22. 09. 2012 00:29:05 to vlákno se jmenuje : Běh ráno nalačno. Tam toho taky hodně najdeš :-))

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Brno

Celkem 20390,9 km
Minulý měsíc 131,9 km
10 km: 0:42:31 (2011)
půlmaraton: 1:38:10 (2010)
maraton: 3:56:28 (2011)

hugo muž 22.09.2012 16:42:05

Já teď z časových důvodů běhám ráno ve tři do práce, tam tak dvě hoďky zůstanu a pustím stroje a pak běžím domů (většinou 8–15 km) a teprve snídám. Po cca týdnu úplně v pohodě, akorát samozřejmě nejde moc běhat na doraz, chce to volněji.

Motto: „Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“ Antoine de Saint-Exupéry
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 22.09.2012 17:45:57

Většinu ranních běhů absolvuji po vypití zhruba 2 dcl multivitamínů a jedné až dvou „startovacích“ instantních káv. :) Určitě by to šlo i bez tohoto rituálu. Do dvou hodin běhu neberu s sebou pití ani jídlo, na delší distance (27 – 33 km) stačí s rezervou 0,5 l ionťáku a spíš jako rezerva půl malé müsli tyčinky.

Po takových bězích lze jíst s malýma přestávkama až do večera. :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.09.2012 09:59:57

>> alvarhanso, 22. 09. 2012 00:29:05

tuky sa spaluju v cukroch znamena ze nejaku malu zasobu cukrov mame kazdy a je to v pohode

ovsem ked bezis v zavode – opakujem jedna sa o preteky nie o treninky, tak sa po 1H behu zacnu brat male mnzostva roznych druhov cukrov, ktore uz v ustalenom rezime nevohodia tukovy metabolzimus ani nepookazia hladinu cukru a inzulinu ale budu pouzite v peceni ako zdroj energie na palenie tukov,

ten prijimany cukro za behu vobec nie je pouzity vo svaloch na samotny beh

Cele to zacina byt ale zaujimave az pri behoch nad 2H teda zavod v maratone a ultra

ak sa bavime o beznom treninku rano nahladno trvajucom napriklad do 90 minut

tak ziadny cukor sa nepouziva

Ja zvycajne potrebujem pocit prazdneho brucha a tak rano najporv pijem rozne caje, rozne cistiace bylinky caje su samzorjeme nesladene len s citronom a jednal tym doplnim hydraciu po noci a jednak to preplachne creva, Pocas cakania na efekt robim zatial jogu strecink atd aby som nestracal cas

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.