Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » V čem běhat v terénu ...

V čem běhat v terénu ...

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

PetriK muž 24.04.2007 11:37:11

Mám takový specifický problém. Účastním se dogtrekingových závodů, to je běh (chůze) na zhruba 100 km v terénu, tj. štěrkové, polní, lesní a asfaltové cesty. Mým problémem je, že mám širší nohu a ráda se potí, taže tak v půlce závodu už mám nohy plné puchýřů a nehty otlačené, většinou jich pokaždé pár sleze. Puchýře se mi dělají na boku prstů, tam kde se vždy sousední prsty dotýkají. Zkoušel jsem různé boty, ale ani lehké větrané toto nevyřeší. Jedinou možností, jak to přežít bez úhony, jsou sandále. Bohužel pro běh nejsou ideální, jsou dost tvrdé, ale zato se v nich nemačká a nepotí noha, takže i puchýře se minimalizují. Měl by někdo řešení, jak se s tím vypořádat ? Existují nějaké běžecké sandále ? Ještě mě napadlo omotat si každý prst náplastí, tím bych měl zamezit odírání, bude to fungovat ? Kdo víte, poraďte. Případné řešení v Brně … Dík.

avatar

Praha

Celkem 6393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:06 (2007)
půlmaraton: 1:30:00 (2007)
maraton: 3:08:39 (2007)

Mount muž 24.04.2007 12:24:37

Tohle prosím smaž.

Motto: I cesta může být cíl.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 24.04.2007 12:34:44

[quote=Mount]Tohle prosím smaž.[/quote] Preco? Mne to pripada ako legitimna otazka… Je viacero firiem, co vyrabaju bezecke/treko­ve/adventure sandale. Dokonca existuju aj bezecke boty s otvorenou spickou (do piesku). Myslim si inak, ze dostatocny trening sposobi stvrdnutie prstovych lozok, takze by sa otlaky nemali tvorit. K tomu dopomozu spravne ponozky (dobre sediace, bez svov), namazanie medziprstovych prietorov vazelinou a nakoniec najdolezitejsie- spravna bezecka bota. Odporucam lahsi model, nie prave trailove/crossove boty, lebo tie byvaju malo priedusne. Tym lahsim modelom by miesto sandalov mohol byt akykolvek model od roznych vyrobcov v kategorii lightweight (nie racing-zavodny). Ak trvas na sandaloch pozri sa na ponuku vyrobcov modelov adventure racing (Sportiva, Montrail, Five fingers, Salomon…).

avatar

Praha

Celkem 6393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:06 (2007)
půlmaraton: 1:30:00 (2007)
maraton: 3:08:39 (2007)

Mount muž 24.04.2007 12:49:36

Motto: I cesta může být cíl.
Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.