Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Problémy s puchýři při extrémně dlouhém běhu

Problémy s puchýři při extrémně dlouhém běhu

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

PetriK muž 24.04.2007 11:38:48

Mám takový specifický problém. Účastním se dogtrekingových závodů, to je běh (chůze) na zhruba 100 km v terénu, tj. štěrkové, polní, lesní a asfaltové cesty. Mým problémem je, že mám širší nohu a ráda se potí, taže tak v půlce závodu už mám nohy plné puchýřů a nehty otlačené, většinou jich pokaždé pár sleze. Puchýře se mi dělají na boku prstů, tam kde se vždy sousední prsty dotýkají. Zkoušel jsem různé boty, ale ani lehké větrané toto nevyřeší. Jedinou možností, jak to přežít bez úhony, jsou sandále. Bohužel pro běh nejsou ideální, jsou dost tvrdé, ale zato se v nich nemačká a nepotí noha, takže i puchýře se minimalizují. Měl by někdo řešení, jak se s tím vypořádat ? Existují nějaké běžecké sandále ? Ještě mě napadlo omotat si každý prst náplastí, tím bych měl zamezit odírání, bude to fungovat ? Kdo víte, poraďte. Případné řešení v Brně … Dík.

avatar

Praha

pug muž 24.04.2007 12:02:57

S tim jsem měl problémy taky. Kupuju si o dvě čísla větší boty a beru si tlustší ponožky, pokud je to málo, tak i vložky. Předpokládám, že nehty si stříháš tak, aby nepřesahovaly průdorys prstu…S botama je vůbec malér. Najdeš typ a velikost, zvykneš si na ně a číňani pak změní kopito a šití svršku. Aby je čert na vidle bral.

avatar

Praha

Celkem 6393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:06 (2007)
půlmaraton: 1:30:00 (2007)
maraton: 3:08:39 (2007)

Mount muž 24.04.2007 12:22:28

PetriK: Stačí se zeptat jednou :) Sandály jsou vhodné do 50–60km na silnici, dostane se do nich jemný prach a rozedírá nohu. Ponožky jsou základ, mě se osvědčili funkční běžecké. Dlouhé pochody chodím v trailových nebo silničních botech, podle převládajícího terénu. Mám je vyzkoušené na kratších tratích kolem 50km a jsou buď o nějaké číslo větší (ale nesmí na začátku být moc volné a dřít) nebo povolí nebo mám větší na přezutí. Pokud se brodím vodou nebo sněhem, zavčas měním ponožky či celé boty. Nad 100 km non-stop chůze v terénu se puchýřům nevyhnu, ale otlačené nebo slezlé nehty nemívám.

Motto: I cesta může být cíl.
avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 24.04.2007 15:05:40

to PetriK: Pokud se ti dělají puchýře tím, že se ti prsty odírají o sebe, zkus si je vždy před dlouhým během (chůzi) natřít lékařskou vazelínou (běžně ji koupíš v každé lékárně). Natírat si chodidla a prsty na nohou vazelínou mi poradila jedna z nejlepších českých chodkyň a zvlastní zkušenosti můžu říct, že to funguje.

avatar

Most

Celkem 285 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:46 (2007)
půlmaraton: 1:41:57 (2007)

Dalimil muž 24.04.2007 15:43:26

Přesně jak říká VlastaK. Také mám často problémy s puchýři, a tak když s nimi počítám, namaži si místa, kde se mi můžou tvořit, mastí a pomáhá to…

Motto: Kdyby byl život tak snadný jako běhání...
avatar

Praha

Celkem 6393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:06 (2007)
půlmaraton: 1:30:00 (2007)
maraton: 3:08:39 (2007)

Mount muž 24.04.2007 17:21:17

Vazelína může být dobrá, ale chce to vyzkoušet. Já jí s sebou nosím vždycky, ale na prsty u nohou si jí nemažu. Je mi to nepříjemné. Místa tření si raději oblepuji leukoplastí bez polštářku – přelepy nesmí vadit, aby nedělaly taky puchýře. Chodidla a prsty si mažu po 80 km regeneračním krémem. Puchýře mívám spíš na chodidlech zespoda.

Motto: I cesta může být cíl.
Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.