Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » eliptický trenažer vs. běh

eliptický trenažer vs. běh

Nalezené položky: 98 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 09.12.2012 16:24:26

Zdravím všechny příznivce běhání. Chtěla bych se zeptat ohledně redukce tuku a tvarování svalů, pokud máte někdo zkušenosti či znalosti. Je v tomto lepší běh venku (na páse) nebo eliptický trenažer když budu v obou případech hlídat TF na 65–75%. Nebo je to úplně jedno? Chodila jsem na podzim dost běhat ven a opravdu to miluju, ale bojím se běhu v nyní velmi chladném vzduchu, nosem neudýchám a pak mě pálí na plicích tak přemýšlím nad elipticalem, který doma mám a dřív jem řádila hlavně na něm, než mě nadchl běh venku. Potřebovala bych sundat trocha tuku z nohou a vůbec celkově. Najde se zde někdo na diskuzi na toto téma? Děkuji :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.12.2012 21:08:16

>> želvička, 09. 12. 2012 16:24:26

v debate a pri citani nazorov je treba si vsimnut co je skutocna tema. Kedze tu nejde o specialnu bezecku trenovanost pripravu na zavodu a teda nejde o nahradu bezeckeho treninku nejakym trenazerom, ale ide o vseobecny vydaj kalorii chudnutie, stratu tuku a tvarovanie noziciek, tak z tohoto uhlu, je podla mna elipticky trenazer lepsi ako behanie vonku. Ale pokial pocasie dovoli treba si aj vonku zabehat kedze celkova energia organizmu sa ziskava nenarocnym pohybom vonku na vzduchu, v uzavretej miestnosti sa straca, a poznamka – ak vonku beh neudychas len nosom tak behas moc rychlo, never tym vzorcom o % z tepovej maximnalky, to su nepresne a zavadzajuce veci.

na eliptaku si daj pozor na drzanie chrbtice, najma panve nesmie byt navalena dopredu ale mala by byt skor naklonena dozadu aby v spodnej casti chrbtice nedochadzalo ku prelomeniu smerom dopredu, jednak si mozes vysluzit trvale problemy a jednak v takej pozicii nemoze telo generovat silu. skusaj tiez roznu hlbku podrepu – posedu na eliptaku a budes citit ako rozna poloha posobi na ine casti noh a men to.

na eliptaku tiez plati ze cim viackrat pocas dna nieco odjazdis tym lepsie, teda viac kratsich je lepsie ako len 1 extremne dlhy (trenink)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 09.12.2012 22:00:48

to rudo: Děkuji. u te TF me prijde ze to odpovida, ja noisem udycham jen chuzi, neudycham ani fakt pomaly beh… a chodit me nebavi… tudiz nevim jak na to ..? ale je pravda ze to aspon zkousim :-) treba to casem pujde, ted v zime nevim, ale treba by pomohlo to kontrolovat na elipticalu? (dychani nosem) tam se mi i lepe da drzet tepovka. Eliptical mam trochu lepsi nez ten z teleshopingu, ten jsem mela kdysy a opravdu jsem u nej byla predklonena protoze tak byl konstruovany, tenhle neni, a jak rikas, zkousela jsem i do podrepu a z toho jsem citila hyzde jak blazen :-) co se tyce jednoho delsiho treninku ci vic mensich co mas na mysli delsim treninkem? Ja na nem jezdim tak 40–60 min vic ne …

avatar

Celkem 8164,51 km
Minulý měsíc 0 km

pekot muž 09.12.2012 22:04:20

>> želvička, 09. 12. 2012 16:24:26

Moje zkušenost je taková, že trenažér mi sežere velkou porci psychické energie. Jednak tím, jak tu zahálí :-), druhak tím, že když už se odhodlám, tak je opravdu, ale opravdu psychicky obtížné vydržet 1,5 h vkuse makat na tom stroji, i když koukám na „zajímavé“ DVD. Na druhou stranu výdej energie to může být stejný jako venku, mohu kdykoli přestat, mohu zaměstnávat paže (významné!) a žádné tvrdé dopady na podložku (významné!). Na stará kolena mě začla zlobit třísla. Tento stroj mi pomohl se hýbat bezbolestně. A i po 0,5 h „chůze“ velmi dobrý pocit ve svalech. Jenže ta půlhodina je dost málo…

Motto: lepší už to nebude
avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 09.12.2012 22:09:03

pekot:

mě to právě vůbec nevadí na tom drandit (nastesti) akorat premyslim jak dlouho a jak casto abych videla ucinky… :D

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.12.2012 22:52:25

>> želvička, 09. 12. 2012 22:00:48

naprikjlad si rozdelit 60 min na 2×30 alebo niekedy na 4×15 a podobne

pritom nejde o nejaky intervalovy trenink s kratkymi prestavkami ale ide o to aby telo nezahalo 23H kazdy den

takze rano aspon 1×15, hned po prichode z roboty 1×15, potom az sprcha a jedlo, pocas zaciatku TV 1×15 a po nejakej hodine psolednych 1×15

metabolizmus je tak cely den zvyseny a pali sa extra energia celych 24H

az si na to zvyknes tak lahko zvysis kazdych 15 min na 20 min a dostanes 4×20=80 takze aj celkovo topho bude viac.

Tepy – mna nezaujimaju percenta ale absolutne hodnoty (debaty o tom boli uz predtym ale vychadza sa z Aakena a Maffetona)

a tak ma zaujima ako to beha pri tepe 120

to ze ten beh pri 120 bude pomalsi ako rychla chodza toho isteho cloveka vobec nie je dolezite kedze trenink behu je trenink prace svalov bezeckcyh

Cela ta modna vlna s HRM a % tepu zaviedla akusi mylnu kulturu kde si mysleime ze trenujeme srdce v skutocnosti trenujeme specificke svaly na specificke rezimi prace a dalej trenujeme pecen a enzymaticky system na tvorbu energie a premenu telesneho tuku na energiu atd. Sportovy trenink nie je kardiologia a ziadnu kardiolog este nevytrenoval dobreho bezca

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 09.12.2012 23:07:51

ja mam pri normalni chuzi tep 115 pri ryhlejsi uz 130 a pri behu kkdyz se fakt snazim hezky pravidelne dychat, bezet pomalu a po rovine tak dám mezi 126–134 niz to nedostanu. Kdyz bezim kopec nebo rychleji tak pro me je max. 172 to uz se fakt dusim a je mi divne. Co jsem u sebe vypozorovala. Docela zajimava „myslenka“ s tim rozdelenim, nikdy jsem to neslysela, ale zni to zajimave ;) ty to mas nejak vyzkousene

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.12.2012 23:22:13

>> želvička, 09. 12. 2012 23:07:51

urcite dokazes bezat pomalsie a relaxovanejsie

rozdelenie treninku je zname vec z roznych modelovych systemov na chudnutie ale aj z treninku elitnych bezcov

etse ked si spomenula tie hyzde v treninku v posede

zadkovy sval je rozhodujuci sval pre vykony v behu ale aj vo vacsine sportov a preto jeho trenink by mal ciel c 1

pri slabom zadkovom svale bezci behaju vo vselijakcyh zlych technikach ktore su jednak pomale namahave a sposobuju zranenia roznych casti tela

skus napriklad doma sa postavit a ist do ciastocneho podrepu ale s vystretym chrbtom a takto doma existovat umyvat riady varit a chodit po dome

mozes si to este stazit tym ze zdvihnes paty teda budes stat na prednej casti chodidiel ale budes pritom v podrepe a chod takto po dome, ja tu poziciu volam cvik = detstke strasidlo , ked sa pohybujeme po dome v tejto pozicii velmi pomaly ako spomaleny film a uplne nehlucne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 09.12.2012 23:38:12

rudo:

dekuji zkusim to, ale opravdu mam pocit, ze pomaleji uz to nejde :-D chtela jsem jit behat ven zitra, uvidime, docela me zajima to rozdelene „behani“ na elipticalu, bohuzel jsem tedka spatne jedla a mam nahore skoro 6kg a hlavne na stehnech, jidlo jsem uz zase upravila ale pohyb miluju a tak bych to chtela delat tak aby to melo i hubnouci smysl.

s tim zadkem to taky zkusim. Ja krome behani i posiluju, cely telo, mam doma bosu takze na nem dost treba vypady drepy atp.

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.12.2012 00:06:54

>> želvička, 09. 12. 2012 23:38:12

drzim palce a daj vediet svoje skusensoti s eliptikom a aj s delenim treninku

Miss Bum-Bum Brasil uz bola pred par tyzdnami ale buducorocnu MISS BUMBUM CZE este stihnes ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 10.12.2012 09:30:21

>> rudo, 09. 12. 2012 22:52:25

Len poznamocka, ked pojdes 15min na TF 120 tak si metabolizmus pocas dna nezvysis (zvysenie je absolutne zanedbatelne, ono ani TF 170pri tak kratkej zatazi by nebolo velmi vyrazne, celkova dlzka zataze je pre zvysenie metabolizmu rozhodujuca, a za rozumna hranica je aspon 45min.)

>> želvička, 09. 12. 2012 23:07:51

uprava stravy je zaklad, uvedom si ze ak odbehnes maraton, 42km, tak spalis len enegiu v celkovej kalorickej hodnote 350g tuku. Co sa ti samozrejme nepodari, lebo cast bude v cukroch.

Delenie treningu v priebehu dna je super vec, rano vstat o 45minut skor ti nic neurobi a budes mat prijemnejsi den. A lepsi pocit, lebo aj keby to uz vecer nevyslo, tak aspon nieco si odtrenovala. ;)

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.12.2012 11:01:25

>> SlavoK, 10. 12. 2012 09:30:21

Ja si myslim ze metabolizmus sa zvysi aj pri 120, naplno sa rozbehne tukovy motor, ktory sa hned nezastavi

ovsem zabudol som pripisat ze uplne na zaver kazdeho kratkeho treninku si treba dat 1–2×20 sekund uplne absolutne naplno pri max zatazi (bez merania tepu) a na zaver sprchy treba aspon na 5 sekund pustit ladovu sprchu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 8164,51 km
Minulý měsíc 0 km

pekot muž 10.12.2012 11:15:40

>> želvička, 09. 12. 2012 22:09:03

No, to je jednoduché: co nejčastěji a co nejdéle :-). Nějakou dobu před, během a nějakou dobu po drandění je pravděpodobné, že se nebudeš cpát ;-). Aspoň já na to sázím u sebe. Jenže nezabráním velkým dietním chybám! Mohlo by mi to být fuk, ale loni jsem se cítil v svém těle nějakou dobu opravdu skvěle a to má dojista souvislost s o 5 kg nižší vahou. Ten nápad s krátkými a častějšími seancemi jsem měl taky, ale potíž je v tom, že nepříjemných je těch prvních 10–15 min. Vyhrabal jsem na webu své záznamy: od dubna do konce října jsem absolvoval jen 9 seancí, celkem 8,5 h v jakýchsi vypočtených 85,6 km. Ovšem v mysli jakoby daleko víc :-). Min 0,5 h, max 1,5 h vkuse. No, v kontrastu s tím minulý měsíc jsem mírnou či střední intenzitou naběhal 513 km v 46 bězích. Přesto jsem s vahou nijak významně nepohnul a utěšuju se tím, že dochází snad k „výrobě“ svalů :-D.

Takže žádné přehnané naděje, ale každá kalorie se počitá(?) – vydaná i přijatá. Asi drobet modifikuju citát z Alphonse Allaise, že žena je jen (ne)šikovně distribuovaný tuk ;-). Tak to nepřeháněj.

Motto: lepší už to nebude
avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 10.12.2012 12:40:07

rudo:

no, to jsi nenapsal a ja uz mam 2 patnactiminutovky dneska za sebou :-D :-D ok, tak pri dalsi to zkusim. Ale co me jeste napadlo a co jsem zkusila (nevim zda to ma naky ucinek ci vliv) ze j sem po te patnactiminutovce, dala jeste 3× 30 unozovani na kazdou nohu stridanou se 3× 40 sec. plank. :)

avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 10.12.2012 12:41:25

slavok:

az moc dobre vim, ze je, bohuzel ta vule a disciplina ted byla fakt spatna, ponevadz pritel domu nakupuje porad naky uzeniny a jakmile to vidim v lednicce jsem ztracena :-(, nicmene ted se fakt snazim tak snad se podari :)

avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 10.12.2012 12:47:36

pekot:

prav, myslim si ze na tom neco bude, ponevadz cvicit muze kazdy ale cvicit efektivne je uz vetsi veda. Já jsem se zhruba take v dubnu rozhodla, ze kazdy den budu drandit na elipticali 30–60 min. coz sem poctive 2 mesice dodrzovala a kupodivu se nestalo vubec nic. Az pozdeji kdy jsem si poridila pulsmetr jsem zjistila, ze jezdim jak silena TF lita na 165 a pak se muzu divit, ze nehubnu. Myslium, ze zakopany pes byl v tomhle takze ted bych chtela jinak, zase zacit jist jako „clovek“ a ne jako čuně :-D a hlavne cvičit tak aby to bylo efektivni, Zkusim to ted fazovat, mam vyhodu, ze nemusim travit 8h v praci a ze na to drandeni mam cas… snad se zadari :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.12.2012 20:06:53

>> želvička, 10. 12. 2012 12:40:07

vsetky cviky na posilovanie spodnej casti chrbta a roznych pomocncy svalov su OK, vsetko sa rata.

ja som zostal len pri teme eliptic saozrejme ze sa da zostavit vyborny program ktory nevyzaduje ziadne naradie a da sa vsetko pekne doma odrobit.

efektivne rozprudit metabolizmus je tiez chodza do schodov pripadne beh do schodov

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 10.12.2012 20:17:04

>> rudo, 10. 12. 2012 20:06:53

jo v poradku, bylo to tema eliptical, fakt by me potesilo, kdybych mela o neco mensi obvod stehen. Jeste nejake doplnkove cviky ktere bys mi doporucil? :-) dekuju moc

avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 10.12.2012 20:17:52

bych tady mohla behat po panelaku, mame 9 pater a bydlim v prvnim, jen nevim jak bych tu vypadala :-D ale co vid

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.12.2012 20:17:56

>> želvička, 10. 12. 2012 12:47:36

jj ked sa jazdi na vysokych tepoch tak sa takmer vylucne pali cukor a ten sa rychlo doplni pri prvom jedle alebo aj piti. cukrovi sportovci stale popijaju cukrove vodicky (ktore maju nazvy ako gatorade a ine „sportove sracicky“)

pozri sa na nete na stravovacie systemy ktore su very low carb high fat VLCHF, uplne to utlmi insulin, telo prestane premienat prijatu stravu na tuk a utlmeny insulin umozni zvysenu hladinu inych hormonov ktore vyrtazne podporuju palenie vlastneho tuku.

Tuyk v strave musi byt surovy, rybi olej kokosovy olej avokado chia seeds ako zaklad, ale aj prave kravske maslo (neriedene rastlinnymi olejmi) a je sa k tomu obrosvke mnozstvo zelenej listovej zeleniny a aj inej zelenej zeleniny.

znamena to vynechanie vsetkeho od muky komplet vynechanie vsetkcych obilnin a vyrobkov a dalej vynechanie vsetkeho cukru vratane rafinovaneho, medu, suseneho ovocia a aj suroveho ovocia, samozrejeme vsetky tie dzemy atd, dalej sa vynmechaju aj zemiaky

a v prechodnom zvykacom obdobi sa je len hneda ryza pohanka quinoa

ako zdroj complex carbs a postupne sa aj tie obmedzia.

udeniny su zakerne kedze su do nich pridavane jednak synteticke chemikalie zo skupiny fruktantov a teda je to este horsie ako cukry a dalej su tam pridavane toxicke soli ale aj poctiva sol sposobi v takom nozstve extremen zadrziavanie vody v tele a kazde 1kg soli znamena naviazanych 7 litrov teda 7kg vody v tele, vody ktoru ale telo nemoze pouzit a moze tak byt dehydratovane.

Ked sa robili vyskume na joge a robili sa lekarske pozorovania pri dlhych postoch – ocistnych hladovkach a odoberal sa vsetok moc pocas dna, tak niektori z joginov (hoci ich strava je ovela lepsia ako bezna populacia) vylucili za prve 2 tyzdne nazoaj to 1 kg soli dokopy a stratili teda 8kg vahy len z odsolenia presoleneho tela, nebola to strata ani tuku ani svalov.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 10.12.2012 20:25:00

>> želvička, 10. 12. 2012 20:17:52

nik si ta nevsimne vsetci chodia vytahom ja som vybehaval hore a koli kolenam som dole jazdil vytahom, ale pre trenik rychlosti je dobre behat schody dolu tak ze sa slapne na kazdy schod

na nohy je dobre napriklad pochodovat doma namieste na koberci naboso, velmi pomaly pohyb zdvih kolena co najvyssie pricom na druhej nohe sa udrzuje stabilita, posilovanie stabilizcanych svalov sa to na jar vrati pri behani vonku. toto pomale vysoke zdvihanie koline mozes robit ako dlhe chces napriklad pri TV, striedat sa to moze zakopavanim do zadku (vlastneho) a zdvihanim chodidla tak ze chodidlo pride do zadku po rovnej ciare od zeme

da sa spojit vsetky 3 pohyby do akehosi kolesa

ina varianta je lah na chrbat zdvihnut nohy aj zadok do vysky – stoj na lopatkach s podporou ruk a v tej pozicii sa da robit vselico s nohami – vytriasanie, simulaica bicyklovania simulacia behu simulacia dlheho kroku alebo len zohynanie v kolenach atd pozor na krcnu chrbticu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 10.12.2012 20:28:19

>> rudo, 10. 12. 2012 20:17:56

zajimavy prispevek :) se soli se prave snazim opatrne co nemusim to vubec nesolim, uz jsem si na to za ta leta tak zvykla, ze bezne osolena samotna ryze mi ani trochu nechutna .. vim, ze vynechanim sacharidu a konzumaci pozte zeleniny bilkovin a spravnych tuku clovek zhubne, ale bude to natrvalo? nenastane jojo efekt? bez sacharidu dlouhodobe nejspis nevydrzim

avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 10.12.2012 20:30:46

>> rudo, 10. 12. 2012 20:25:00

dekuji za tipy, stabilitu trenuji na bosu, to me i bavi a to co popisujes taky zkusim. btw tot: striedat sa to moze zakopavanim do zadku (vlastneho) me pobavilo :-D

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.12.2012 21:08:29

>> želvička, 10. 12. 2012 20:28:19

da sa dlhodobo preladit a je vela elitnych bezcov co vyhravaju zavody na 100 mil po kopcoch co su cely rok na bezcukrovej strave a len pocas tych dlhcyh pretekoch jedia aj nieco cukrove ale potrebuju toho ovela menej ako ich superi.

su o tom knihy clanky blogy

nezabudaj ze kedysi clovek zil bez cukrov a nemal ani vyslachtene obilniny, az ked si to vynasiel zacala telesna degeneracia ludstva

pozri na zvierata v prirode ako im ide beh a ake maju stihle nozky na zelenej strave – kamzik srna antilopa ale aj ake maju svaly a silu – zirafa slon hroch… a len velmi malo zivocichov sa zivi aj sladkym ovocim, jeden druh netopierov, ovocne musky, a v zoo dostavaju ovpocie opice a ake su z toho sialene agresivne a streidaju nalady s depresiami. divoke banany su prakticky nejedle a treba ich varit piect, to je len ta vyslachtena odroda co sa teraz predava co ma jeditelny cukor ale opice zili tisicrocia bez toho

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 8164,51 km
Minulý měsíc 0 km

pekot muž 10.12.2012 21:31:09

>> želvička, 10. 12. 2012 20:17:52

Tak jsem tu psal před chvílí a je to fuč 8-O

Motto: lepší už to nebude
avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 11.12.2012 13:49:27

>> pekot, 10. 12. 2012 21:31:09

aha divne, 8-O pisnes to znova? ;)

avatar

Celkem 8164,51 km
Minulý měsíc 0 km

pekot muž 11.12.2012 19:59:50

>> želvička, 11. 12. 2012 13:49:27

Se mi to vykouřilo z hlavy. Ale vzpomněl jsem si, že jsem taky chodil do 10. patra, jak říká Rudo, nikdo po schodišti nechodí, já když jsem se nemohl dočkat výtahu, neboť postupně rekonstruovali a často to vypadávalo, ovšem u oken v patrech postávali často kuřáci a vypalovali zobáky (a jistě vypalujou dál). Tvé odhodlání mi připadá obdivuhodné. A drobet optimismu: po snad 2–3 měs extenzivním tréninku (musel bych to dohledat) mi jde váha dolů :-). Myslím si, že je to lepší než jojo-efekt(?).

Motto: lepší už to nebude
avatar

Praha 10

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:34 (2012)

želvička žena 12.12.2012 10:10:14

>> pekot, 11. 12. 2012 19:59:50

dekuji. já osobně když si mohu vybrat vytah, ci jezdici schody, jdu pos schodech, nehlede na to, ze ve vytahu se bojim (asi trochu klaustrofobie) takze mozna trochu vyhoda. Uvidime, potrebovala bych hlavne zmensit obvod stehen, myslim, si, ze mam sportovni postavu ale ty obvody by chtely zmensit. Muj problem je hlavne strava no :-? ted praktikuju co psal rudo tj. delene „eliptikalovat“ a zatim me to i bavi. Uvidime jak dal :-)

avatar

Celkem 8164,51 km
Minulý měsíc 0 km

pekot muž 12.12.2012 20:59:19

>> želvička, 12. 12. 2012 10:10:14

No jó, ta postava na minifotce je , pokud se dá rozeznat :-). Já sleduju spíš zdravotní hlediska než „objemy“. Ale problém, cos naznačila, – stravu, to mám podobný. Kdybych s tím trochu něco udělal, už jsem dávno měl tu svou váhu.

Uvaž, že zázračné recepty nejsou, že to dost dlouho trvá. A nemělo by se to stát během 14ti dnů, protože následuje jednoznačně JOJO-efekt. A navíc si myslím, že ta distribuce „objemů“ může být ovlivněna hormony. ;-)

Motto: lepší už to nebude
avatar

Sloviensko

rudo muž 12.12.2012 22:12:42

hormony su ale vzajone previazane, jeden ovpolyvnuje druhy atd casto pracuju proti sebe a vzajomne sa tlmia ci vybudzuju.

prave preto si treba neustale strazit insulin, kedze tento hormon velmi lahko stravou aktivujeme a tym rozvazujeme celu hormonalnu sustavu

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 98 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.