Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Běh a jóga

Běh a jóga

Nalezené položky: 74 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 8004,86 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:31 (2012)

Pavla T. žena 26.08.2013 19:27:48

>> MartiNo, 26. 08. 2013 16:10:45

Nejsem odborník, tak jen můj subjektivní názor: běžet cestu tam mi přijde naprosto neproblematické, jde jen o to dorazit s předstihem a mít čas se zklidnit. Dokonce bych řekla, že pohodovým během se svaly prohřejí a dobře by se ti pak cvičilo.

Běžet cestou zpátky by mi přišlo trochu škoda, nerada bych se připravila o ten pocit naprostého uvolnění a protažení celého těla. Přece jen se při běhu nějaké svaly zase stahují. I když, muselo by se to zkusit.

Motto: "Vím, že když si dobře zaběhám - nebo ani ne dobře, ale když si prostě jen zaběhám - budu mít lepší den." A. K.
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21078,59 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 26.08.2013 19:56:45

>> Pavla T., 26. 08. 2013 19:27:48

Jo, díky, takže s jógou zkušenost máš – víš, jak se po ní cítíš… To dává smysl. Tam bych běžela opravdu pomalu už proto, abych nebyla zpocená a nesmrděla spolucvičícím ;-) (nevím, jak je to tam se sprchou, vlastně ještě nemám dovybráno, kde…).

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Praha

Celkem 8004,86 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:31 (2012)

Pavla T. žena 26.08.2013 21:12:17

Jo, zkušenost mám, chodím na jógu už asi tři roky a mám ráda ten pocit „po“, i když jsem dřevo a lepší už to nebude 8-) Tam, kam chodím, se nikdo nesprchuje 8-O , i když teoreticky by to asi šlo, protože je to ve škole a sprchy tam (pokud si pamatuju) jsou.

Já myslím, že si to časem odzkoušíš a třeba ti budou sedět i ty běhy zpátky. Jestli se tedy ještě někdo neozve s nějakou principiální námitkou, jako že by to rušilo účinky cvičení nebo tak něco. Ale ono stačí spěchat na tramvaj a uvolnění je v háji :-D

Motto: "Vím, že když si dobře zaběhám - nebo ani ne dobře, ale když si prostě jen zaběhám - budu mít lepší den." A. K.
avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 26.08.2013 21:36:35

>> MartiNo, 26. 08. 2013 19:56:45 Osprchovat se většinou lze, u nás sprchy jsou, doběhnout na jógu by snad šlo, i když já, když jdu na jógu, tak ten den neběžím. Některé asany jsou opravdu náročné a než se tělo zpevní a zvykne si, je to docela makačka :-)), ale každý jsme jiný, chce to vyzkoušet. Z jógy bych ale určitě neběžela, měla by sis užít ten pocit uvolnění. Já jsem po józe příjemně zklidněná a nechci to narušit během. Ale jak je to správně nevím, u mně jde jen o pocit :-))

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21078,59 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 26.08.2013 22:14:53

>> Pohoda, 26. 08. 2013 21:36:35

Volný běh mě neunaví, v tom by problém být neměl. A když jsem ještě relativně nedávno cvičila karate (taky makačka), běh i trénink jsem v ten samý den zvládala.

Dobře tedy, díky za zkušenosti. Zkusím běh tam (ne na poprvé), zpět volně odkráčím na zastávku mhd…

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Sloviensko

rudo muž 26.08.2013 23:21:27

vcelku suhlasim : beh pred je OK dokonca na jogoivych sustredeniach ked bol cas tak sa pred jogou behalo na zahriatie a rozdychanie, Raz som mal dhu debatu na tuto temu s jogovymi expertami, tema bola joga a beh a zhodli ze beh pred jogou je vhodny teda odporucany a ze aj indicki ucitelia ked maju cas odporucaju si zabehat (ovsem to robili u nas, nie v Indii v 40 C horucavach), tiez sme rozoberali situaciu ze ako pouzit jogu pred behom ako sucast rozcvicenia na zavody.

osobne si tiez nechcem nechat pokazit pocit z jogy a tak po dobrej joge uz nerobim iny sport, ovsem po niektorych hodinach jogy by som uz ani nic nevladal niektore svaly proste po tej extremnej namahe su toitalne odpisane a pocas zaverecnej relaxacie aj totale ztuhli asi ako ked sedis vo vlaku po osobaku na maraton a snazis sa potom vystupit z vagona ovsem to zalezi na type jogy ci je to joga na makacku alebo joga na vyvalovanie sa na rozhozke a snivanie o peknej prirode.

ked sa ma rozhodnut ako ist domov z jogy tak je tiez dolezitejsie ako sa vyhnut stresu civilizacie a tak niekedy idem pesi cez les cez kopce co je 2H+ makacka casto s palicami system NW alebo system vertical km cize fuyzicka namaha pokracuje ale tempo si reguluejm tak aby som sa citil prijemne pricom ta cesta cez les pscyhciky este zlepsuje ten stav z jogy takze pocit je leosi a lepsi akoby joga chodzou cez les este pokracovala, telo je potom ale uz uplne odrovnane, takze podla tpoho aky je ciel co su priority

tiez mam rad cyklo jazdu na jogu aj z jogy ked si mozem vybrat trasu mimo civilizacnych stresov

snad dolezitejsia ako sprcha po dobehu na jogu je otazka mat cas na WC na joge je vyhodne mat prazdny aj mechur aj creva a s tym nastava aj otazka pocas tpoho behu na jogu beds pit a kolko a po dobehu sa napijes a kolko ? nikede je bezne ze si ludia odbehnu na WC kedykolvek potrebuju, ale viem aj uciteloch ktori zamknu dvere ako zacne hodina a mozes sa tam aj po… proste vycvik ovladia a kontroly tela, ale zaciatocnikom by to robit nemali to skor ked uz je trenersky kurz

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

veganpedro muž 05.09.2013 12:58:43

Nečetl jsem příspěvky výše, je jich moc, pardon :-) Týdně naběhám cca 50–80km, jógu dělám v průběhu školního roku 2×90 minut v jóga studiu a pak několik dalších hodin domácí praxi. Můžu říct, že mi to jen pomáhá, jsem ohebnější, zpevnil se mi střed těla i celkový postoj. Ale jak se říká – „Yoga is good for running, but running is not good for yoga“ :-)

avatar

půlmaraton: 1:34:23 (2011)
maraton: 5:09:21 (2015)

Stefan123 muž 05.09.2013 14:44:59

Hm. :) S jógou som začal experimentovať v roku 1978, pravidelne cvičím od roku 1995, s behom som začínal v roku 1979. Teraz behám rekreačne 40 – 50 km týždenne, jogu cvičím podľa možností každé ráno pár minút a raz za týždeň 75 min a raz za rok 6dňové sústredenie. Môžem potvrdiť že jóga je DOBRÝ doplnok a pomocník behu, ale beh NIE JE dobrý pre jogu. Zažívam to denne na vlastnej koži. Napriek tomu sa nevzdávam ani behu ani jógy :)

avatar

půlmaraton: 1:34:23 (2011)
maraton: 5:09:21 (2015)

Stefan123 muž 05.09.2013 15:01:39

… až teraz som si prečítal celé toto vlákno. nuž ja po joge nebeham, ani to neodporúčam nikomu, hoci regeneračný výklus pár km zrejme neškodí. pravdou však je že krátky nákup v supermarkete alebo odšoférovanie 10, 15 minút domov dokážu s človekom po jóge dobre zamávať. V joge je dôležitý stav mysle – pokoj a jednobodovosť, sústredenie. Ale to isté je dôležité aj v behu čo sa mysle týka, preto ja pri behu nikdy nepočúvam hudbu, ale vlastné telo … :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 05.09.2013 20:34:45

>> veganpedro, 05. 09. 2013 12:58:43

>> Stefan123, 05. 09. 2013 14:44:59

tajomstvo je, ze : run is good to nobody

akurat jogini si to medzi povedia

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Andreas muž 10.09.2013 14:57:55

>> rudo, 05. 09. 2013 20:34:45

„tajomstvo je, ze : run is good to nobody
akurat jogini si to medzi povedia“

To mě zaujalo, můžeš to prosím rudo rozvést?

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.09.2013 19:20:20

>> Andreas, 10. 09. 2013 14:57:55

ano mozem. jogini nie su na behu zavisli a tak si mozu medzi sebou povedat o behu pravdu, to co citia ;-)

z hladiska dlhodobeho zdravia nie je rozumne nadmerne okyslicovanie, zbytocne rychle dychanie, dlhe hodiny vo vysokom srdecnom tepe atd.

jeden pohlad je ze mas dany pocet dychov na zivot a ked si ich vydychas tak uz nemas ziadne a je koniec, tiez sa tvrdi ze mas dany pocet srdecnych tepov.

netvrdim ze s tym suhlasim, ale mnoho joginov tomu veri vedome alebo podvedome.

v niektorych jogovych skolach je fiozofia mat co najnizsi tep cely cas a tiez co najpomalsie dychanie.

pre beznu populaciu moze rozumne behanie sposobit nizsi kludovy tep a pomalsie hlbsie dychanie ked sa nebeha takze celkova bilancia do tyzdna moze vychadzat pozitivne ze bezec ma celkovo menej dychov a menej tepov ako nebezec, ovsem prilisne behanie caste treninky a dlhe treninky uz spotrebuju dost vela dychov aj tepov.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Prachatice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:01 (2011)

wagi muž 10.09.2013 21:53:58

>> rudo, 10. 09. 2013 19:20:20

Zajímavé ale na poslední desítce kterou jeden starší pán r.1939 uběhl asi za 52 min, povídal při rozbíhání že pohyb je život.Živý byl dost což je pravda i když možná asi nedělal jógu.Je to trochu mimo téma ale to snad nikomu vadit nebude.

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.09.2013 22:36:40

>> wagi, 10. 09. 2013 21:53:58

pohyb ano,, najlepsie vo dvojici, ale dychcat netreba ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Andreas muž 11.09.2013 08:05:48

>> rudo, 10. 09. 2013 19:20:20

Jóga je jedna z věcí, kolem které jsem dlouho chodil bez povšimnutí a je to asi škoda a zkusím to změnit.

Ovšem s tím počtem tepů do konce života jsem to také párkrát slyšel, ale spíš jako vtip. Blíží se to představě těla jako zařízení, které má nějak na začátku natažený strojek a člověk může ovlivnit nanejvýš spotřebu. Tedy vnímaní těla co by spíše technického zařízení, s konečnou platností nějak dimenzovaného. Myslím, že trochu podobné strojové vnímání jsi tu i ty rudo někde kritizoval. Pokud chápu tělo jako živý organismus, který se mění celý život a to každou vteřinou a stále ho proměňuju svým konáním i myšlením a které reaguje každý den na stovky podnětů, tak takovou danost považuju za absurdní.

Ostatně, i kdyby tomu někdo chtěl věřit, tak lze celkem spolehlivě odhadnout, že i každodenní hodinový trénink je pořád výbornou investicí do takového vzorce. Při (hodně) skromném odhadu, že takto trénující sportovec bude mít oproti nesportujícímu jedinci průměrnou denní tepovou frekvenci řekněme o 10 čísel níže, tak dorovnat takový 24hodinový deficit by znamenalo běhat několik hodin denně :-) 

Ale jako nadsázku, kterou se člověk může inspirovat, to lze chápat. S narůstajícím věkem se snažím mnohem víc vnímat tělo a vytěžit z pocitů, kterými s mou hlavou komunikuje. A snažím se, aby ty pocity nebyly přehlušeny čísly v tréninkovém plánu, nebo na hodinkách. Nebo vlastním egem. A mnohem víc přemýšlím o intenzitě v tréninku tak, aby měla vždycky jasný smysl.

Právě proto tu jógu zkusím, doufám, že by mě mohla naučit zase o něco víc vnímat vlastní tělo. Třeba mu budu pak i trochu rozumět :-) 

avatar

veganpedro muž 11.09.2013 08:41:30

>> Andreas, 11. 09. 2013 08:05:48

Rozhodně doporučuju.. před tím,než jsem začal praktikovat jógu, jsem běhal přes patu a jedl všechno.. dva roky po praktikování jógy je ze mě vegan, běhám minimalisticky přes střed chodidla s botama bez paty, občas s pětiprsťákama, běhám 3× víc než kdy před tím, fyzička mi jde každý měsíc nahoru.. je mi 27.. prostě obrovská změna, za kterou jsem nesmírně rád..

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.09.2013 08:59:11

>> Andreas, 11. 09. 2013 08:05:48

ja som nepovedal ze sa stotoznujem s pridelenym poctom dychov. dalej tiez som napisal ze pre cloveka co jogu nerobi a je bezna populacia je investicia behania do dychoceho vzorca vhodna Tu bola specificka otazka ci pre skuseneho jogina je treba beh a ci je to vhodne a odpoved je ze netreba a ze to moze byt skor na skodu ale prebehnutie pre radost je OK.

su to 2 rozdielne situacie : beh pre jogina a beh pre nezdravu populaciu a preto aj 2 rozdielne odporucania atd

nezabudaj ze skuseny jogin kludne ma kludovy dych velmi nizky a nepotreuje ho dalej znizivat o par tepov nejakym tazkym vytrvalsotnym treninkom a pri hlbokej meditacii sa da tep krasne znizit a aj dychovy cyklus sa da velmi predlzit na hodnoty o ktorych je lepsie sa nezmienovat v beznej populacii.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 11.09.2013 09:12:30

>> rudo, 11. 09. 2013 08:59:11

Dobre ze si to teraz dovysvetlil, teda ze tvoje: „Run is good for nobody“ plati pre skuseneho jogina, nie pre beznu populaciu. Predtym to totiz tak nevyzeralo.

Stale sa vsak vo vysvetleni, ze preco nie je dobry, motas kolo celkoveho poctu tepov za zivot, pritom sam pises, ze sa s touto myslienkou nestotoznujes. Tak preco povazujes pre jogina (alebo obecne pre ludi meditujucich ci inak si chopnych znizit kludovy tep? )beh skor na skodlivy?

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.09.2013 09:22:37

>> SlavoK, 11. 09. 2013 09:12:30

Slavo reagoval som na to ze ked bezna populacia beha a znizi si tym kludovy tep, tak sa to oplati ako treninkova investicia ale pre jogina to uz nie je ziadny prinos, len som poukazal na rozdiel dychovej a tepoovej ekonomiky pre jogina a pre beznu populaciu.

Povedz mi ty preco si myslis ze je beh zdravy a potom sa mozme pozriet ci je to aplikovane aj na jogina, akykolvek argument pouzijes

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 11.09.2013 09:49:41

Ja len, ze kdesi som cital, ze zabehat si pred jogou je vhodne a ze aj indicky ucitelia ked maju cas odporucaju si pred jogou zabehat.

Teraz pises „…ale pre jogina to uz nie je ziadny prinos…“ znizovat si behom kludovy pulz.

Dobre, ale mas nejaky iny dovod nez celkovy pocat uderov srdca za zivot, s ktorym sa nestotoznujes ze tvrdis?:

**rudo 05.09.2013 20:34:45: tajomstvo je, ze : run is good to nobody

akurat jogini si to medzi povedia**

Preco je beh zdravy? Na to moze byt spusta odpovedi a zavisi pre koho co z toho plati. Relax mysle napriklad, odputanie sa od civilizacnych stresov. Rozbehnutie metabolizmu, zrychlene vyplavovanie jedov z tela. Samotne zvysenie pulzu, prehlbenie a zrychlenie dychu, proste uviest telo do zataze aby nestracalo nepouzivanim svoje prirodzene schopnosti ako je schopnost vyuzivania kyslika.

Nehladam v com je specificky beh zdravy, stejnu sluzbu moze poskytnut veslovanie, karate alebo joga. Len ma prekvapuje myslienka, ze by mal byt beh pre niekoho skodlivy (teda okrem moznosti pretazenia, samozrejme.)

avatar

Andreas muž 11.09.2013 09:53:37

>> rudo, 11. 09. 2013 08:59:11

Rozumím, dík za doplnění. Každopádně je pro mě tohle vlákno inspirativní.

>> veganpedro, 11. 09. 2013 08:41:30

Zkušenosti veganů ve spojení se sportem jsou taky moc zajímavé. Já praktikoval dříve rychlostně silové tréninky, ale teď co už dělám sport jen rekreačně, živočišná strava postupem doby velmi ubyla z mého jídelníčku a vůbec nepozoruju nějak dramatickou ztrátu silové výkonosti. A naopak se snažím jíst kvalitněji než dřív. Až budu mít trochu víc času zkusím se tě vyptat na víc :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.09.2013 21:38:37

>> SlavoK, 11. 09. 2013 09:49:41

rozbehat sa pred jogou, teda take zahriatie, to je snad nieco ine ako bezecky trenink ?

tie argumenty co si uviedol preco ma byt beh zdravy, sa daju vseky ovela lepsie dosiahnut jogou, takze joginovi to naozaj neorinesie nic naviac skor naopak ked bezi a nerobi jogu tak ma mensie pozitivne ucinky.

dlhodobo zvyseny pulz a dlhodobe presycovanie kyslikom nemusi byt vzdy povazovane za zdrave, naporiklad je tu aspekt urychleneho starnutia zvysenym kyslikom, naprikald myslienka antioxidantov co vlastne znamena ?

dalej ciste pohybovo biomechanicky, ak sa opakuje rovnaky pohub v rovnakej polohe 1000× (beh na 2km) tak sa vytvara velaka nerovnovaha v celom svalovom a nervovom systeme (ano su nazory ze atato nerovnovaha sa nazyva specializacia a je to to co robi bezca dobrym bezcom) a musel by si vykonavat stovky inych pohybov tiez 1000× aby si to ako tak napravil a to ziadny bezec nerobi.

Ovsem vysvetlit to bezcom sa neda to sa musi zazit na vlastnom tele a preto to pisem len vo vlakne joga kde predpokladam ze si kazdy to skusi a pochopi to sam v sebe… ked si das zopar koleciek akejkolvek varianty Vinyasa alebo varianty pozdravu slanka tak zistis ze si precvicil absolutne kazdy sval a pohyb bol vzdy iny a ze si precvicil aj vnutirne organy srdce a pluca ale pritom si nebol extra zadychcany nevynutil si prilisne duchanie kyslika a tep si nevhnal vysoko a po kazdej runde par sekun relax polohy okamzite dychanie a srdce skludnit a ak precvicis zopar variant Vinyasa alebo ineho, tak kazdy sval pracoval pod kazdym uhlom a v kazdom stupni napatia a predlzenia a v spolupraci s roznymi skupinami a si totalne na opacnom konci tej skaly zvanej specializacia.

na inom vlakne som dal kontrast s destabojom a sa objavili nazory ze je akoze velmi dobre mat co najlepsi vysledok v behu a co najhorsi v destaboji pripadne ake je dobre mat rozdiel medzi vykonom v guli a vykonom na dlhej bezeckej trati.

Co moze byt ravda ked sa cloevk rozhodne venovat svoj zivot profesionalnemu behaniu a zarobi z toho miliony a tak taky Farrah ked ma zlate medaile milionove kontratkty, moze byt hrdy na to ze gulu by ani z kruhu nevyhodil, ale on nesportuje pre zdravie a anesportuje preto aby si mohol svojim telom uzivat zivot a vykonavat rozne ine cinnosti, on sportuje iba preto aby si nehom zarobil a potom si z toho zivot zaplatil.

Ked to kopiruju hobici tak je to smutne-smiesne, pretoze potrebuju telo aj na ine ako zarobit peniaze behom, hobik obycajne do behu peniaze vraza vo velkom a naco mu je teda ta bezecka specializacia== teda neschopnost vykonavat kvalitne rozne ine druhy pohybu a prislisne prekyslicovanie so vsetkymi dosledkami ?

tema je co robi beh pre zdravie a skratkovita odpoved ze beh je predsa zdravy u mna osobne neplati najme nie v teme kde sa bavime o tom ci joga potrebuje beh na dalsie zvysenie zdravia.

ak si clovek z populacie postavi otazku takto : idem behat alebo idem do krcmy, tak to ie je otazka ci je beh zdravy moze to byt aj otazka – volim mensie zlo, a co sa tyka stresu a relaxacie, mozno v tej krcme sa odreaguje lepsie ked nemusi cumet na Garmina a trapit sa preco vypil polliter piva o 1.2 sekundy pomalsie ako ma osobak a mal pritom priemerny tep vyssi lebo bolo v krcme moc teplo

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 12.09.2013 08:59:47

Velmi pekne povedane, myslim ze si aj rozumieme. Ja ostatne uz niekolko rokov hovorim, ze nebeham pre zdravie, ale snazim sa byt zdravy aby som mohol behat.

Cakaju ma teraz dva bezecky odpocinkove dni tak si tie pozdravy slnku zacvicim. Vinyasa ak som spravne pochopil je komplexna joga, to si len tak sam doma netrufam a aby so siel niekeam na lekciu, na to nemam cas… musim behat :-)

avatar

veganpedro muž 12.09.2013 10:33:28

>> Andreas, 11. 09. 2013 09:53:37

jasně, klidně se ptej :-)

avatar

Zvolen

tiborw muž 12.09.2013 10:43:42

>> rudo, 11. 09. 2013 21:38:37

Ja sa v joge nevyznam, ale na youtube som nasiel toto:

http://www.youtube.com/watch?…

Ak je to to, co si spominal tak potom si myslim ze to nemoze ziadnemu bezcovi uskodit, prave naopak.

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.09.2013 10:52:56

>> tiborw, 12. 09. 2013 10:43:42

toto je prislis jemna zaciatocnicka varianta a robi niektore veci dost nespravne, na tom videjku je najlepsia archuitektura tej miestnosti

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 12.09.2013 23:50:38

toto nie je o joge, ale kedze sme sa uz bavili a skodlivosti vytrvaleckeho bezeckeho treninku a tiez skodlivosti typickej vytrvalkeckej cukrovej a buchtovej stravy, tak sem hodim tento link, kde sa tie aspekty rozoberaju, je to dlehe je to anglina a je to zrejme reklama, ale tie myslienky v tom su podla mna spravne

http://strongmenstayyoung.com/go/smsy/

aby muz nestratil testosteron a nepremenil sa na babicku co pecie vnucatam buchty.

strava proteiny a tuky , minimum sacharidov a cvicenie silove a silovo rychlostne a nevycerpavat telo vytrvaleckymi treninkami a pretekami ako marataon a ultra. aby som to upresnil k teme o behu a zdravi == sprinty ano, maratony nie

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

avatar

mrtvolka žena 15.12.2015 20:01:36

Běhám nějaký ten pátek a myslím e kombinace těch dvou věcí je ideál. Běh na fyzičku a yoga na zpěvnění těla a duševního klidu. Osobně mě zajímá více hot yoga , kterou pravidelně chodím už pátý měsíc a je to nádhera .!!

avatar

MetlaE žena 17.12.2015 18:30:42

Kam chodíš ? můžeš prozradit ? já bych to chtěla taky někdy zkusit. Prý je to dobré i pro psychickou stránku, že se u toho člověk uvolní. Já tedy vypnu i u běhání ale zas zkusit něco nového není od věci

Nalezené položky: 74 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.