Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonové závody » Czechman - otázky začátečníka

Czechman - otázky začátečníka

Nalezené položky: 40 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

sprook.com

Celkem 294 km
Minulý měsíc 0 km

Zd3n3k muž 02.06.2013 20:23:54

Byl to můj první závod vůbec a musím říct, že úplně SUPER :). Déšť mi ani tak nevadil, poslední dobou jsem stejnak jezdil v děšti a větru. Atmosféra byla naprosto skvělá a diváci, pořadatelé, a ti všichni okolo fakt mi pomohli.

Plavání uteklo hrozně rychle, ani jsem to nečekal. Měl jsem na sobě poprvé neopren.

Kolo šlo, akorát jsem si nestihl na občerství vzít tyčinku a před dalším občrstv. jsem měl hlad a trošku krize.

Běh na začátku celkem OK, ale konec už to byl boj.

Můj cíl byl dát to do 6hod, dal jsem to za 5:59:33 :)

Dneska mě bolí nohy, tak jen ležim a regeneruju. Naštěstí se v tom počasí nedá nic moc dělat. Přihlásil jsem se na další závody Doksyman a Pilman, hrozně se těším.

Motto: Be active!
avatar

Celkem 821 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:10 (2010)
maraton: 3:38:48 (2010)

PoorAxl muž 03.06.2013 08:39:27

>> Zd3n3k, 02. 06. 2013 20:23:54

Pěkný výkon Zdenku, gratuluji! A bereš to teda pěkně zhurta, hned další 2 půlčáky a to ještě 2 týdny po sobě :-). Že bych to zkusil taky? ;-)

A mám ještě dotázky: Neví někdo, kde by se daly najít jiné, než oficiální fotky ze závodu? Na těch jsem se nenašel a vím, že fotilo hodně lidí. A pak pro porovnání … kolik vám naměřil tacháč na kole? Nevím, jak jsem to měl seřízené, ale mě to ukázalo asi 87km.

avatar

Liberec

10 km: 0:45:22 (2014)
půlmaraton: 1:38:39 (2013)
maraton: 3:35:14 (2013)

Jonas muž 03.06.2013 11:06:01

Taky jsem absolvoval svého prvního Czechmana. Škoda toho počasí, ale pocit po doběhnutí do cíle úžasný.

Zkušenosti:

  1. Plavání docela v pohodě. Podle Garmina jsem vylézal z vody někde kolem 30 minut. (Samozřejmě jsem zapomněl zmáčknout správné tlačítko, a pak už se mi měření úplně rozsynchronizo­valo.)
  2. Obě depa představovala dlouhý boj, co se týká převlékání. Myslel jsem si, že si pomůžu, když se vždy celý převléknu do suchého, ale bylo to naopak. (Jenže kdo tušil, že bude pršet celý závod.) Příště bych za podobných okolností nechal na sobě mokrou trikombinézu a na kolo pouze přes ní navlékl šusťákovou bundu a hlavně rukavice.
  3. Kolo musím začít více trénovat. Až konečně přijde do Čech léto, tak přidám na intenzitě.
  4. U běhu jsem pro jistotu volil velmi opatrnou strategii s posilňováním na každé občerstvovačce a tak si hlavně cením toho, že jsem to všechno zvládl bez krize a bez křečí.

Celkový čas 5:51:16 dává i v mé kategorii (M55+) slušný prostor pro budoucí zlepšování.

avatar

Radomir muž 03.06.2013 14:00:17

Ahojte, mé zkušenosti, které si odvážím z Czechmana, ale především v kontextu počasí (celou cyklistiku a plavání pršelo) jsou následující:

  • převlékání je zbytečné, při závodě mi není kupodivu zima. Měl jsem TT kombinézu, na to jsem si hodil dlouhý vršek a tenkou cyklopláštěnku. Na běh jsem šel jen v TT kombinéze a v pohodě. Stejně jsem měl tak skřehlé ruce, že bych si na sebe nic dalšího neoblékl. Díky Pip (o pár příspěvků výše), který mě utvrdil ohledně oblečení.
  • vyplatily se gumičky místo tkaniček v botách – jednak z hlediska rychlosti, ale zase – mé skřehlé prsty by těžko něco zavázaly.
  • ad rohlíky – ano, já jsem měl rohlíky v alobalu přilepené páskou na štangli. Mám to kvůli tomu sladkému stereotypu banán, tyčinka,… Původně jsem si plánoval, že je dám do fólie, ale měl jsem strach, že budu mít problém ho rozbalit. Takže jsem ho na závod dal ještě do igelitového sáčku a bez problémů.
  • dostatečný počet velkých igelitových tašek – v depu se mi osvědčilo, že jsem měl dost tašek, takže jsem si vše pěkně přikryl, aby to nezmoklo.
  • teplý nápoj do termosky – pořadatelé v cíli bohužel nezajistili teplé nápoje a jelikož jsem neměl doprovod, musel jsem se nejdříve přes depo dopravit do auta pro věci – peníze apod. Napřístě si pro toto počasí raději nachystám něco teplého do termosky. Nevím jak vy, ale chvíli poté, co jsem dokončil závod jsem chytl solidní zimnici a dlouho mi trvalo, než jsem se zahřál.
  • teplé, suché oblečení a termosku si příště umístím do depa. Než jsem se po doběhu dostal do auta, měl jsem už deset minut zimnici.

Jinak super závod, všem mohu doporučit, i když nevím, jak by vypadalo plavání, kdyby nás tam bylo ještě o plánovanou stovku více…

Do závodu jsem dal co jsem mohl, ale zůstal jsem trochu za svým cílem (můj čas: 5:02:54). Tak bude alespoň další motivace do příštích závodů.

avatar

sprook.com

Celkem 294 km
Minulý měsíc 0 km

Zd3n3k muž 03.06.2013 14:22:53

Já měl naštěstí doprovod, který se o mě postaral, takže horký nápoj jsem dostal. Nicméně zima mi byl asi 10 minut po doběhnutí, klepal jsem se jak svina a asi 30 minut trvalo než se zahřálo auto a bylo to celkem OK.

Já jsem nakonec tri kombinézu nekoupil a raději jsem šel do tri spodku, tzn. kratasy. Super, v depu jsem hodil cyklo triko, bundu a na začátku v suchu jsem se vydal dál.

Fotky mám jen kde jsem já, ale co vím, tak na ČT Sport ve 20:00 v úterý bude záznam ze závodu.

Moje zařízení:

Hodinky – byl jsem před plaváním v takovém transu, že jsem zapomněl zmáčknout start :), no a když jsem si to uvědomil už jsem měl půlku plavání za sebou a zbytek jsam přemýšlel kdy přijde správný čas to zmáčknout, ale nepřišel. Když jsem se převlékal na kolo měl jsem tak zmrzlé ruce, že jsem si to nějak přešteloval a pak už jsem na to neměl sílu. (můj ůčet: http://www.movescount.com/members/Zd3n3k)

PC na kole – ten se mi nějak zbláznil a ukazuje mi asi 99871 km :), když jsem vyjížděl měl jsem tam asi 1800. NO tak nevim.

Jinak já jsem z Říčan u Prahy, pokud pojedete na Doksymana a Pilmana, tak dejte vědět. Můžeme se svést spolu. Stejně tak i s tréninkem, rád bych s někým porovnával síly. příští můj cíl je dát to do 5:30 hodin.

Motto: Be active!
avatar

Liberec

10 km: 0:45:22 (2014)
půlmaraton: 1:38:39 (2013)
maraton: 3:35:14 (2013)

Jonas muž 03.06.2013 15:11:04

Snad ještě jen pro zajímavost:

Závod se dá zvládnout i bez auta a bez doprovodu. Z pardubického nádraží jsem dojel na start na kole s velkým batohem na zádech. Nazpět vážil batoh asi o 4 kg víc (všechny věci byly nasáklé vodou), ale těch 11 km do Pardubic se pořád ještě dalo v pohodě odšlapat.

avatar

Celkem 19752,7 km
Minulý měsíc 114,5 km
půlmaraton: 1:43:18 (2011)
maraton: 3:43:18 (2014)

faudy muž 03.06.2013 16:03:42

Ja to jel jen v trikombineze, mel jsem jeste nandavaci rukavky a beh jsem si vzal podkolenky. A na kole jsem teda mel jeste bezprstaky. Ale zima mi ani nebyla 8-O

Ja si beru hodinky az na beh. Tachak mi taky ukazal 87km.

Zlepsil jsem si osobak o 12minut a na Czechmanovi za 2 roky skoro o 45minut. Skoda ze nepadlo tech 5:15 o kousek…

A nejvic jsem se zaprasil, kdyz jsme vytlacovali z louky jednoho passata :-D

avatar

Radomir muž 04.06.2013 09:07:34

>> faudy, 03. 06. 2013 16:03:42 Ten vůl s tím Passatem jsem byl asi já. Moooc Ti děkuji a doufám, že se Ti budu moci někdy revanšovat. Bez vás bych tam čekal ještě asi 14 dní, až ta louka trochu vyschne.

Ještě jednou moc díky.

Radek

avatar

Celkem 821 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:10 (2010)
maraton: 3:38:48 (2010)

PoorAxl muž 04.06.2013 09:23:39

Tak jsou na webu cílové fotky https://picasaweb.google.com/…thlon2013Cil Bohužel tam ale nejsou všichni :-(. Asi už se ke konci fotografové moc nesoustředili, ško­da.

avatar

Radomir muž 04.06.2013 12:56:20

>> PoorAxl, 04. 06. 2013 09:23:39

I tak klobouk dolů, když byl někdo ochoten tam postávat ty hodiny v dešti a fotit (ono se fakt dost blbě fotí, když prší a člověk má ještě k tomu skřehlé prsty).

O to více si cením všech těch dobrovolníků.

My závodníci jsme se v průběhu závodu zahřívali :-)

Nalezené položky: 40 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.