Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Natažené lýtko - tipy na urychlení léčby, nebo jak dál ?

Natažené lýtko - tipy na urychlení léčby, nebo jak dál ?

Nalezené položky: 85 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 06.11.2013 20:48:20

>> Láďa S., 06. 11. 2013 20:36:11

Aha – no …tak z tý je to tak nějak jasný, díky, dál to asi není třeba rozvádět.

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

Brno

10 km: 0:30:49 (1996)
půlmaraton: 1:06:05 (1990)
maraton: 2:19:07 (1993)

Babos muž 07.11.2013 01:21:57

>> Otto Zemek, 06. 11. 2013 20:44:13

Prohraný soud a to navíc v USA neznamená, že něco nefunguje. Může to být klidně naopak, že „nazávislý“ soud reaguje na lobby amerických firem. Jen si představme o jaké peníze by přišly farmaceutické firmy, kdyby byla a nebo je pravda, co Phiten uvádí a prezentuje?? Já osovně s palcebo efektem nemám vůbec žádný problém. Pro mě je důležité, že to pomůže! Já osobně bych však Phiten v žádném případě neoznačil za blbinu, právě proto, že s ním má zkušenost!! Pozitovní a i tu negativní (jak jsem psal o tom zánětu). Navíc nemám potřebu si doplňovat image ani Phitenem a ani ničím jiným. Já si karty také nenechám vykládat, ani z koule si nenechávám věštit, ani z kávové sedliny a ani z ničeho jiného. To však neznamená, že Phiten na mě funguje!! Co se týče testu, tak to není na mě, ale na druhé straně nevím, proč by Ti měla firma něco dávat na testování, když má výsledných údajů již tak dost?? (To je však jen a pouze na ní). Třeba časem (nechci nic špatného přivolávat) se budeš i stébla chytat a rád si za produkty Phiten zaplatíš.

avatar

Sloviensko

rudo muž 07.11.2013 05:49:16

>> Otto Zemek, 06. 11. 2013 20:44:13

Placebo je taky mylny a nepresny koncept, v zjednoduseni to funguje aj opacne

ak si presvedceny ze nieco nefunguje, tak pri teste naozaj nedostanes pozitivne vysledky a dokazes ze bolesti ti zostali alebo naopak sa aj zhorsili

vsetko je sugescia , podvedmie, auto hypnoza atd atd

takze tvoj test by neukazl absiol;utne nic iba silu tvoje autosugescie a tiez tvoj pociatocny postoj k veci.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

bjerndi muž 07.11.2013 09:09:28

a teď otázka do pranice. Doporučil byste mi Pavle kompresní návleky na lýtka od Hilly které prodáváš, nebo od Phitenu za trojnásobnou cenu

avatar

bjerndi muž 07.11.2013 09:16:07

jinak včera další běh a noha drží :) i když ještě lehkej pocit, že je jiná než druhá zůstává

avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 07.11.2013 16:06:17

Jasně, náramky Phiten pomáhají! Nejlepší jsou v kombinaci s Prvním mazáním, Měsíčkovým olejem a dietou bohatou na LDL cholesterol. Babička má známou, co má známou, co té známé (která to následně řekla babičce) řekla, že tohle kombo jí vyléčilo těžkou artrózu a ještě k tomu jí to prodloužilo telomery!

avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 07.11.2013 17:15:52

>> rudo, 07. 11. 2013 05:49:16

Jenom bych dodal ze te vlive te negativni sugece se rika obvykle nocebo.

Skvely clanek o placebu je zde: http://www.vitalia.cz/…ene-placebo/

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Brno

Phiten žena 07.11.2013 21:52:33

>> Eirrikr, 07. 11. 2013 16:06:17

Eirrikr – nevím, zda Tvoje babička má známou, která má známou… ale my máme ohlasy našich zákazníků a jsou to špičkový sportovci. Zkus například mrknout na jejich zkušenosti, které nám napsali http://www.phiten.cz/…arc-triatlon

Nikoho nenutíme výrobky Phiten používat. Ale prosím, nemluv o neúčinnosti výrobků, které jsi nevyzkoušel. Děkujeme

avatar

Sloviensko

rudo muž 07.11.2013 22:06:46

>> Eirrikr, 07. 11. 2013 16:06:17

obe moje babicky a vsechny jejich zname a zname jejich znamich, tak uz jsou vsechny davno pod drnem, a zadna z nich ani phiten ani prvni pomazani ani mesickovy volej, co vim tak vsechny jenom to posledni pomazani

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 07.11.2013 22:21:27

>> EdCable, 07. 11. 2013 17:15:52

ano dobry zaciatocnicky clanok ako uvod do problematiky

keby toto forum nebolo tak puritanske dal by som sem link n arozne videjka kde by to ludia pochili asi lepsie, ale nech si to kazdy najde na free.zoznam.sk

napriklad pri massovej hypnoze ked idu do orgazmu

snad instruktazne najelpsie je tam video s japonkami kde im vo vlekej telocvicni hypnzotizer povedal ze maju klitoris preneseny do dlani na ruke a [tom stacilo ked si vzajomne pohladkali ruky a uz to jelo, takze na zaciatku je sugescia v hypnzoe tomu uverili a potom su uz vsetky prejavy plkne fyziologoicke skutocne

uz som to voacart pisal napriklad ked je multiple personality tak v podstate sa jedna o preskakovanie z roznych zivotnych uloh pod nejakym doktorovi neznamim hypnoztickym startovacim faktorom a clovek preskoci do upkne ineho stavu nielen psychicky-emocionalne ale aj fyziologicky . ucebnicovy priklad je znama pacientka co ma 4 persobnality a v jednej z nioch je tazka diabeticka v stave ze by neprezila keby nebola do 5 minut na intenzivke pricom v inych 3 personalitach je totalne zdrava

co pri hlbsom pochopeni vedie k odhaleniu ze ti velke epidemie chorob ako diabetes rakovina srdcove a cokolvek media ludom nabulikaju v stave hypnotickeho strachu je len fuziologicka reakcia do manipulcaneho placebo mechanizmu.

vacsina ludi nema multiple personalities a tak to potom v nepochopeni vyzera ze napriklad ta diabetes je nieco naozaj fyzilogicky vynutene a nik nechvce poripustit ze by sa mohli z toho stavu odhypnotizovat, ked s a to roznym metodami na to urcenym odari tak to medicina odmieta komentovat a cirkev zneuziva ako zazrak., aj ked viera je casto velmi ucinny startovaci prvok v prepnuti stavu a chorobneho do zdraveho.

je to vsetko prisli zloziet na teketo povrchne forove debaty ale kazdy clovek by sa mal snazit v tomto vzdelavat vyhladavat info a snazit sa to pochopit pretoze inak prezije cely svoj zivot v nejakom hypnotickom stave ktory si vacsinou sam nevytvoril ale nevidi to zvonku ze to vlastne nie je on sam, akurat je clovek nespokojny.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 08.11.2013 13:33:13

Tady se ta diskuze zase zvrhla od rad nekam uplne jinam … :-(.

Sama jsem Phiten nevyzkousela. Ale kdyz ho doporuci Pavel Baberad, tak to posledni, co by mne napadlo, je reklama na neco, co nefunguje. Pavlova bezecka minulost je dobre znama, znam je i fakt, ze velmi erudovane a nezistne radi bezcum a bezkynim i bez toho, ze by u nej neco kupovali (mam sama takovou zkusenost, ac pozdeji jsem u nej take nakoupila). Kdyz budu mit problem a Pavel mi Phiten naplast doporuci, popravde, asi bych to zkusila, neni to nekdo, kdo se ted zalogoval na bezecke forum a otravuje tu s necim. Neni Phiten dealerem a ma vlastni pozitivni zkusenost. Kdyz zacinaly tejpy, rada lidi se take divila proc, co, nac, to preci nemuze fungovat, nejaky prouzek naplasti a dnes?

Ted jsem se divala na jejich web – jsou ruzne naplasti, vezmu ty nejvetsi – 8ks 7*10cm za 369czk. Je to dost, ale kolik zda mnozi vyhodite za gely (jinymi odsuzovane), kloubni vyzivy (jejichz vliv je s ?) a pod.? Takze opetovny odpor k Phitenu a Pavlove nazoru moc nechapu…

Pavle dik a at te to neodradi, lidi jako ty je na tomto foru zatracene treba !!!! Zkus „zajit“ casteji, tve rady maji svou cenu a posluchace najdou.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 08.11.2013 17:15:37

>> skritek Hugo, 08. 11. 2013 13:33:13

Doufám, že nebudu pranýřován za to, že na tomto svobodném fóru vyjádřím opačný názor – byť opačný.

Jde o to, že k funkčnosti produktu, který výrobce prezentuje jako high-tech technologii, spíš erudovaně promluví člověk jako je Stephen Hawking, který sice nikdy nedal maraton za X, ale rozumí fyzice a chemii, než olympijský vítěz, který vyrůstal v etiopské vesnici a věří na voodoo.

Že k naslouchání neodborníků lidé často sklouzávají se dá dobře ilustrovat na úspěšnosti knih " Vaříme s Jiřinou Bohdalovou " a spol., kdy leckomu nedojde, že fakt, že je někdo dobrý herec ještě vůbec neznamená, že je dobrý kuchař ( politolog, sociolog atd. )

Tím ani vzdáleně nechci naznačit, že Pavel Baběrád, běžec, jehož výkonnosti se nikdy nepřiblížím ani ve snu, rozumí vědě jako Bohdalka vaření, protože to prostě nevím. Vím ale jistě, že hráči americké baseball league vesměs žádní velcí vědci nejsou.

Tvrdit ale, že když něco jako Phiten doporučí ( byť skvělý ) člověk a sportovec, je to jakousi zárukou, že věc funguje, bych si netroufal. Spíš bych dal na názor vědce, který nedoběhne tramvaj, ale ví, jak věci fungují.

Na netu jsou tisíce " true stories " ( jedna paní povídala ) jak magie Phiten funguje, ale vědecká studie žádná.

Tolik při pátku úvaha na téma komu co věřit, když důkazy nejsou. Doufám, že jsem nikoho neurazil, nikoho se nedotkl a jdu raději běhat, AHOJ a pěkný večer všem, ať už máte okolo krku cokoliv.

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 08.11.2013 17:50:17

>> skritek Hugo, 08. 11. 2013 13:33:13

Ja bych rekl, ze sla normalne tam, kam diskuze o Phitenu musi logicky dojit – k mechanismu jeho ucinku.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Brno

Phiten žena 08.11.2013 18:35:09

>> EdCable, 08. 11. 2013 17:50:17

Účinky byly tisíckrát popsány a řešeny – Aquatitan lokálně zvyšuje prokrvení a tím dojde k uvolnění okolních tkání – toť vše. Problém je v tom, že lidé se snaží dopátrat toho – jak je vůbec možné, že Aquatitan právě takto působí. A když zjistí, že tomu vlastně nerozumí, tak se rozhodnou, že to vlastně fungovat nemůže :))

avatar

bjerndi muž 08.11.2013 18:38:05

>> Otto Zemek, 08. 11. 2013 17:15:37

při vší úctě si trochu zafilosofuju, koneckonců to je vlákno který jsem založil a celkem se zvrhlo. Názor Stephen Hawking mě u běhání nebude zajímat, protože kdo to nezkusil, nikdy nebude znát všechny potřebné a relevantní aspekty věci a pokud se bavíme o běhání, tak základním předpokladem je běhat. Osobně si Pavla vážím a zatím jsem s ním mám jen pozitivní zkušenost. Nebudu tady spekulovat o účincích, ale jedno můžu po těch 3 měsících s jistotou. Opravdu bych se nezdráhal zkusit wobenzyn i jeho alternativu, elektroléčbu nebo phiten…stejně tak bych neměl problém vyslechnout opravdového lidového léčitele. Hodně zajímavej pohled má Rudo a musím říct, že mi to je hodně sympatický. Pro samou vědu zapomínáme na podstatu a pokud bych to přenesl sem … tak opravdu žádnej vědec nikoho běhat nenaučí, to už spíš ten šaman z Etiopie

avatar

Praha

Celkem 26253 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 08.11.2013 18:40:21

>> Otto Zemek, 08. 11. 2013 17:15:37

Otto, děkuji Ti za velmi rozumně a slušně zformulovaný názor, který bych asi takto napsat nedokázal. A přitom to přesně vyjadřuje to, co cítím. Rád bych, aby mi někdo odborně vysvětlil, JAK toto funguje. A třeba i s uvedením neprokazatelných, ale pravděpodobných jevů. Já jsem např. přesvědčen, že existuje nějaká „buněčná“ nebo „životní“ energie, kterou ale zatím nedokážeme změřit. Koneckonců i elektřina ve středověku existovala, ale změřit jí nedokázali.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 08.11.2013 19:30:26

>> EdCable, 08. 11. 2013 17:50:17 … k mechanismu jeho ucinku.

>> Phiten, 08. 11. 2013 18:35:09Účinky byly tisíckrát popsány a řešeny – Aquatitan lokálně zvyšuje prokrvení…A když zjistí, že tomu vlastně nerozumí…

Tak, teď jste zopakovala PR frázi o působení aquatitanu, a můžeme/můžete se začít věnovat mechanismu účinku aquatitanu . Anebo snad pojem mechanismus účinku fyziologicky účinné substance neznáte či nechápete? ;-)

avatar

bjerndi muž 08.11.2013 19:35:19

tak abych si založil na lýtko nový vlákno :-/ snad už nebude potřeba

avatar

Sloviensko

rudo muž 08.11.2013 20:35:54

dobra myslienka o tom ze kto moze veci rozumiet ten co ma teoriu alebo ten co ma prax. a iste najdeme argumenty z oboch stran, ale asi najlepsi je mix kde dobry teoretik ma ja praktocke skusensoti alebo kde uspesny praktik si dostudoval aj teoriu. Ale neda sa zaujat jednozancne stanovisko.

Ked si docent Piotrovski (este pocas existencie CCCP) isiel robit profesorsku ci aku vedecku kvalifikaciu z biomechaniky, rozhodol sa pre temu biomechanika aplikovana na sprinty a rozhodol sa pre styl pace kde nebudu len matematicko-fyzikalne modely rovnice a vypicty, ale kde kazda teoreticka myslienka sa bude overovat v praxi. Piotrovski nebol atlet a nemal sam so sebou ziadne skusenosti. A teda teoreticky nemal co radit atletom vsakano. Objekt jeho vedeclej prace bol mlady atlet menom Valerij Borzov

dalsie si uz kazdy domysli.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Phiten žena 08.11.2013 20:37:00

>> jm1, 08. 11. 2013 19:30:26

já netuším, co chcete popsat – led Vás studí, radiátor Vás hřeje- ptáte se snad jak? složka Aquatitanu holt zvyšuje prokrvení – pokud opravdu chcete řešit jak je to možné, zkuste napsat na centrálu Phiten – snad Vám prozradí podstatu svého patentu.

Ale docela mě překvapuje, že zcela běžně se prodávají nahřívací náplasti různých firem – například Hartmann

http://naplasticosmos.cz/…-kloubu.html

A nikdo nekřičí, že to přece nemůže fungovat a že je to placebo. Fakt nerozumím tomu, kde je rozdíl. Snad mi to vysvětlíte :)))

avatar

Brno

Phiten žena 08.11.2013 20:38:24

>> bjerndi, 08. 11. 2013 19:35:19

Omluva – ale snad to vlákno nebude potřeba – držím palce :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 08.11.2013 20:56:12

>> Phiten, 08. 11. 2013 20:37:00

no jo jenomze, obycajna naplast stoji par halierov a ked si za dlasich par halierov na naplast nasypem pomletu feferonku mam tie prekrvenie zadarmo, ak ide len o prehriatie mozem ist do sauny alebo si mozem na bolavu nozicku fukat fenom na vlasy, ja som si zvykol etse za sociku, ked rano o 10 zakurili v kotolni uz po behu vykladat nohy na radiator achilovkami na na tie horuce plochy
no nepomahalo noihy som sice uz nemal studene ale zapaly achiloviek nezmizli.

myslim ze phiten debata patri do phiten vlakna prenesme sa tam koho to zaujima

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 08.11.2013 21:00:52

>> bjerndi, 08. 11. 2013 19:35:19

ja osobne nerozumiem tej dagnoze : natazene lytko

vobec neviem co si mam pod tym predstavit a co to vlastne je. rozumiem ked je sval natrhnuty, ked je pomliazdeny, ked je uderty, ked ma mikrokrvacanie z natrhntych vlasocnic a rozne ine diagnozy, tiez rozumiem ak sval pracoval prilis dlho alebo prislis intenzivne a presilil sa, ci iz silovo alebo vytrvalstne, ale vtedy je to vaicmenej pod pojmom unava a teda oddych to vyriesi.

pojmu natiahnuty sval nerozumiem

nicmenej svaly poskodene roznymi mechanizmami ludia vzdy vedeli vyliecit este v casoch predtym ako sa ludstvo naucilo rozpustat titanium vo vode, takze otazka napravy svalu nestoji na tom ci jeden vyrobok hento alebo tamto

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

bjerndi muž 09.11.2013 07:39:57

dagnoza doktora byla natažený sval, trhlina nebyla na sono vidět. Jak už se tady řešilo, tak asi každy natažení je stejně natržení. Lepší informace jsem nedostal :-/

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.11.2013 08:02:01

>> bjerndi, 09. 11. 2013 07:39:57

OK, momentalne ale neviem co k tomu dodat, kedze nevieme co sa naozaj v tom svale stalo

mozem len zopakovat radu behanie vo vode – jednal to posili vsetko suvisiace a jednak tlak vody a nutene prekrvenie a odoberanie tepla vodou by malo urychlit liecenie pokial je to siataucia samoliecitelna

pokial budes len pasivne oddychovat aj keby so tak podailo vyliecit dostanes sa do stavu s oblne ochabnutymi svalmi nielen tymi co boli poskodene ale ak vsetky suvisiace a tak moze byt velka sanca ze po znovuroznehani behania sa zranenie vrati aj na tom istom mieste.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

bjerndi muž 09.11.2013 09:01:08

>> rudo, 09. 11. 2013 08:02:01

tak pesimisticky bych to neviděl. Už běhám, svaly samozřejmě ochablé jsou, zejména když mám došlap vyloženě přes špičku, ale jinak jsem nezahálel, pravidelně plaval, lezl, kolo, hory…takže jen pasivní odpočine to nebyl ( i když možná to protáhlo délku léčení )

avatar

Brno

10 km: 0:30:49 (1996)
půlmaraton: 1:06:05 (1990)
maraton: 2:19:07 (1993)

Babos muž 09.11.2013 12:18:25

>> skritek Hugo, 08. 11. 2013 13:33:13

Poslední moje reakce k výrobkům Phiten – na mně fungují a to mně stačí! Pozn. minimálně titan tam je, protože na letišti při odbavení jsem rozezvučil sirény jak asi nikdo!!!

avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 09.11.2013 13:28:07

>> Phiten, 08. 11. 2013 20:37:00

To je snad úplně jasné, na co se ptá, ne? Je možné vysvětlit mechanismy, jakými radiátor hřeje a led studí. Tyto procesy se dají popsat fyzikálně, chemicky, dají se popsat jejich fyziologické účinky. Ať hledám jak hledám, o aquatitanu nenacházím nic (seriozního a vědecky podloženého). Co je to vůbec z chemického hlediska za látku? Je to nějaký hydratovaný minerál, je to pouhý rozpuštěný titan nebo co přesně to je? Mě, jakožto začínajícímu chemikovi/lékaři připadá představa, že by sloučenina kovu, který je v lékařství využíván především proto, že množství jeho interakcí s biologickými tkáněmi je prakticky nulové mohla nějakým způsobem ovlivnit léčbu zranění, prokrvení tkání a bůhví co ještě přímo absurdní.

Nehledě na to, že na všech stránkách, které jsem našel o Vašich produktech jsem sice našel tuny dobrých zkušeností (což je sice pěkné), ale zdá se mi, že kromě neustálého se ohánění tím, že se Vám nějakým zázračným způsobem podařilo rozpustit titan ve vodě (což je v podstatě nemožné) jsem nenašel žádné racionální vysvětlení. Skoro mi připadá, že se mu vyhýbáte. Vlastně nejen připadá. Vy se tomu opravdu vyhýbáte a kdykoli ho někdo požaduje, začnete místo toho odkazovat na „dobré zkušenosti.“ Dobré zkušenosti má spousta lidí, jak už tady někdo psal, i s astrology a kartářkami. :)

avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 09.11.2013 14:49:43

>> Babos, 09. 11. 2013 12:18:25

Titan rozezvučí sirény na letištích nějak jinak než jiný kov? Třeba o oktávu výš?

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

Brno

Phiten žena 09.11.2013 17:40:07

>> Eirrikr, 09. 11. 2013 13:28:07

OK – zakladatali značky Phiten se povedlo objevit způsob, jak rozpustit Titan ve vodě. Stejným způsobem je možné rozpustit ve vodě další kovy – čímž vznikli Aquasilver, Aquagold atd. Ale nejlepší účinky na lidské tělo má Aquatitan, takže většina výrobků této značky využívá hlavně látku Aquatitan. Jelikož je ale právě rozpouštění těchto kovů ve vodě předmětem patentu, tak Vám asi těžko tento proces výrobce značky bude popisovat ve veřejně dostupných materiálech. Ale musíte uznat, že jelikož je tento proces patentován, tak asi bude existovat.

A závěrem :) Je zvláštní, že toužíte po vědecké studii a nezajímají Vás zkušenosti zákazníků :))) Asi by bylo lepší mít něco vědecky doloženo – i když by to nefungovalo, je tak? :)))))

Nalezené položky: 85 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.