Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Mizuno » Mizuno Wave Rider 9

Mizuno Wave Rider 9

Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 4 - Háje

Celkem 1125 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:50 (2006)
půlmaraton: 1:32:19 (2006)
maraton: 3:38:00 (2006)

Tucnak muž 14.06.2007 12:03:36

Výborné univerzální boty. Mám již koupený druhý pár (model 2007) a jsem nadmíru spokojen. Bez problémů lze vzít jak na silniční maraton, tak použít na trénink. Na mokrém a kluzkém povrchus e nesmekají a dobře drží nohu i na nerovnostech. Komfortní. Výborný poměr cena/výkon. Nutno pečlivě zvolit velikost, minulé modely byly při stejné velikosti malinko volnější v oblasti nártu. Rozhodně doporučuji.

T.

Motto: Viktor Machek [url=http://www.behej.com]Behej.com[/url] Běžící Tučňák ICQ: 132533346
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.06.2007 10:42:24

Mal som tento model ako ich 4 ediciu pre mna (zacal som niekde pri Wave Rider V) a musim povedat, ze ma velmi sklamal. Z prednej casti boty odstranili tlmiacu zlozku VS1 a nahradili ju novym druhom EVA (etyl vinyl acetat) s pomenovanim ap (popravde prisiel uz niekedy v predchodzom modeli, ten som vsak nemal). Material je to skoro rovnaky, len tam chyba ten vyrazne maksi polymer VS1, co som pri doslape velmi citil. Celkovo prerobili zvrsok boty tak, ze mi nesedel na nohe a v miestach, kde mal byt prodysny sa najviac trhal. Pata bola zvysena minimalne o pol centimetra oproti minulym modelom a zuzena stredna cast boty plus pridali neuveritelne trdy kus plastu pod klenbu, ktory mi sposoboval bolesti plantar fascia. Bota ma nutila zmenit doslap a prispela k mojmu dlhotrvajucemu zraneniu. Naozaj nerozumiem preco dizajneri musli zmenit nieco co tak dobre fungovalo po dlhe roky. Podosva dostala dalsie flaky tvrdej karbonovej gumy co sa prejavila na klepotavejsom zvuku (co nenavidim pri bezeckych botach) a samozrejme trochu aj na jej hmotnosti. To co byvala predtym neutralna bota pre bezcov so supinaciou a vhodna aj pre tych, co doslapovali na prednu cast nohy, sa zmenilo na botu pred neutralnych az pronujucich bezcov s nizsou klenbou a doslapujucich vyhradne na patu. Budem sledovat ci dalsie verzie spravia navrat k povodnemu- osvedcenemu, alebo ci ma stratili uz navzdy.

avatar

Praha 4 - Modřany

Celkem 5657 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:09:27 (2008)

ondra11 muž 15.06.2007 12:25:09

devitky jsem si koupil loni napodzim a naběhal jsem na nich zhruba 1200 km. Do 800 to byly nejlepší boty, co jsem kdy měl, pak ale rychle ztratily tlumící schopnosti. Nicméně boty, který bych rozhodně doporučil. Běhal jsem s nima 80%asfalt, zbytek lesní cesty.

avatar

Praha

10 km: 0:35:39 (2008)
půlmaraton: 1:19:16 (2009)
maraton: 2:58:09 (2008)

Křov muž 18.06.2007 11:52:58

Tyhle Mizuna jsem pořídil před rokem a přes určité výhrady je občas rád použiju. Oceňuji hlavně jejich prodyšnost – to se hodí hlavně teď v letních měsících, relativně nízkou váhu a dle mého i nižší patu (Mato sice píše, že byla proti starším modelům zvýšena – to nemůžu posoudit, ale mě tahle pata pořád ještě vyhovuje). Tlumení se časem skutečně trochu zhoršilo, ale pro svižnější běh je to spíš dobře. Na botách mě ale vadí příliš úzká střední část a šev nad kloubem palce, resp. celkově nižší nárt. Dál bych pak nesouhlasil s tím, že na mokrém povrchu nekloužou – na hladkém mokrém asfaltu kloužou určitě nadprůměrně.

avatar

Celkem 2914 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:15 (2007)
půlmaraton: 1:55:00 (2007)
maraton: 3:59:30 (2008)

Juro muž 11.09.2007 17:10:48

Kupil som si dalsi rad, teda Mizuno Wave Rider 10 a su fantasticke! To sa to beha ako v pene. Nevidim na nich ziadny nedostatok, snad len, ked sa zachyti nejaky kamienok na slape, tak to trochu klopka ale mne osobne to nevadi. Niekoho to moze pri behu znervoznovat.

od Mizuna mam aj ine typy napr. Wave Ascend 2 (do terenu ale nie su nepremokave) na rozdiel od Wave Arashi, ktore odporucam, akurat nie su velmi priedysne. To je dan za nepremokavost ale odkedy som objavil Mizuno, tak ine znacky nehladam Ak viete o niecom lepsom, rad si precitam vase rady Dobre skusenosti byvaju s Asics, NB, Saucony naopak Adidas, Reebok, Nike, Brooks su skor na efekt a povodne tieto spolocnosti vyrabali ine veci a vyvoju sportovej obuvi sa zacali venovat, ked to zacalo byt prave v mode, preto su viac stylove ale skutek utek.

Motto: Ten kto sa pýta, prečo miluješ, sám nikdy nemiloval. Iba bežci a milenci vedia prečo, ale nie sú schopní svoje vnútorné pocity popísať tým ktorí stoja mimo.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 21.02.2008 15:01:30

Je to sice uz starsi prispevok, ale napisal si v jeho zavere peknu blbost. Mizuno je prave novsia znacka. V dobe ked, adidas ci Nike vyrabal specializovane bezecke boty (jeden uz pred vojnou, druhy od konca 60. rokov), tak Mizuno este netusilo, ze bude mat aj bezecky/atleticky segment. Brooks, Adidas a Nike su vyvojom specializovanej bezeckej obuvy leadrom na trhu. To, ze nase obchody drzia na pultoch prave vexlacke modely a nie ich specializovane, je otazka pre obchodnikov, nie pre znacku. Vsetky 4 menovane spolocnosti zacali svoju vyrobu prave vyrobou bezeckej obuvi a az neskor presli na ine sporty. Predovsetkym je to pravda pre Nike (daj si do googlu hesla Prefontaine, Bowerman, Phil Knight) a pre Brooks, ktore vyrabaju iba bezecku obuv. Adi Dassler (zakladatel Adidasu) mal v hlave kopacky a tretry od ktorych presiel na bezecke boty. Nemal by si vyjadrovat sudy, ked problematike moc nerozumies a ani si nedas namahu si onej nieco nastudovat…

avatar

Celkem 2914 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:15 (2007)
půlmaraton: 1:55:00 (2007)
maraton: 3:59:30 (2008)

Juro muž 21.02.2008 17:07:36

Asi moc nechodis na tieto vlakna, ked reagujes az teraz. Je dobre, ze si to dal na pravu mieru ale nerozumiem preco ten kriticky ton v tom prispevku. Vychadzame z roznych zdrojov a informacii. Za to, ze mas nabehane a nastudovane, nemusis este atakovat druhych. Nehnevaj sa ale o tom v com behas a ake mas konkretne skusenosti s teniskami si nenapisal nic.

Motto: Ten kto sa pýta, prečo miluješ, sám nikdy nemiloval. Iba bežci a milenci vedia prečo, ale nie sú schopní svoje vnútorné pocity popísať tým ktorí stoja mimo.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 22.02.2008 08:17:30

Ked si prebehnes vlakna o botach a o jednotlivych znackach, tak zistis, ze som toho o svojich skusenostiach popisal dost- staci si dat namahu a prejst si ich. Mimochodom, kazdu znacku spomenutu v Tvojom prispevku som uz hodnotil a napisal svoje skusenosti- ktore su samozrejme subjektivne. Ty vsak prechadzas od subjektivneho hodnotenia na nespravne objektivne. Kriticky ton som zvolil preto, lebo si vysiel so sudom a „faktami“, ktore sa zjavne nezakladaju na pravde- to uz som napisal vyssie. Odporucam Ti skocit si na domovske stranky vyrobcov, ktorych si menoval a nieco si o ich historii a zaciatkoch nastudovat. Potom by si asi zmenil nazor. Moj predosly prispevok nemal byt atakom, iba som bol pobureny zjavnou neznalostou problematiky. Pri subjektivnom hodnoteni modelu a svojich skusenostiach si mozes danu znacku/model znosit pod ciernu zem. To, co si vsak napisal, nebol popis Tvojich skusenosti, ale nespravodlivy atak vyrobcov a osocenie z prizivovania sa na trhu. Ako som uz napisal- Adidas, Nike, Brooks a aj Reebok prave zakladali segment, ktory sa vola bezecky/atleticky. Mizuno sa stalo ich superom na trhu az neskor (co je urcite dobre, ale nebolo to naopak). Mizuno bolo mimo uzemia Japonska az do 80-tych rokov skoro uplne nezname. Az Jan Zelezny a Frankie Frederics uviedli tuto znacku do sirsieho povedomia. Ked uz sme pri tom vyzyvani k uvadzaniu uzitocnych informacii- kde si Ty dosiel k svojim? Celkom by ma zaujimal Tvoj zdroj, ked je uz iny ako moj…

avatar

Celkem 4270 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:52 (2008)
půlmaraton: 1:41:52 (2008)
maraton: 3:45:50 (2010)

zse muž 22.02.2008 08:57:08

Čo sa týka značky Mizuno, treba dať pozor na šírku – čo ja viem tak nevyrábaju rôzne šírky a napríklad mne vôbec nesadli. Vlastnil som Mizuno Wave Atlantis II a skúšal Mizuno Wave Raider 9. Inak mimo tému, úplny súhlas s Maťom – Nike, Brooks, Adidas majú veľmi kvalitné bežecké modely, ale pri šírke sortimentu hlavne Nike a Adidas treba vedieť vyberať ten správny model

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 22.02.2008 09:20:21

[quote=Mato]Az Jan Zelezny a Frankie Frederics uviedli tuto znacku do sirsieho povedomia.[/quote] Jestli mne paměť neklame, před nimi asi významněji i Ivan Lendl (1990) a to natolik významně, že si to pamatuji i já :). Jak jsem si právě našel, již před ním měl kontrakt s Mizuno i Carl Lewis (1987), toho si však třeba já s Mizuno vůbec nespojuji…

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 22.02.2008 10:17:27

Ano, kazdeho zaujal iny sportovec, asi preto si tuto znacku asociujem so Zeleznym a Fredericksom (v dnesnej dobe s Dibabaovou a Defarovou- ked sme uz v tom bezeckom fore). Tenis nebol nikdy mojou srdcovkou, aj ked ho sledujem pravidelne. Neviem preco, ale Lendl sa mi spaja viac s Adidasom… predpokladam vsak, ze za karieru vymenil viacero sponzorov. Lewis bol najdlhsiu dobu zas u Nike, ale neskor sa s nimi nepohodol (mal privysoke poziadavky), aby sa napokon pred svojou poslednou zlatou v '96 zas k nim vratil. BTW Adidas vyrobil svoje najuspesnejsie tenisove boty prave v spolupraci s Lendlom (r.1984) a vsucasnosti su stale velkym retro hitom. Adidas vyrobil pre Lendla aj na tu dobu supermodernu grafitovu raketu Adidas GTX ProT – oblast ktorej sa naozaj nevenuju. Predtym hraval s Kneissl a neskor mu aj Mizuno vyrobilu specialnu raketu. Momentalne je Lendl zas tvarou Adidasu…

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 22.02.2008 10:57:33

je to sice trochu mimo, ale přestup Lendla od Adidasu k Mizunu byl poměrně dost propíranou záležitostí, dokonce tak propíranou, že jsem ho zaznamenal i já. Mám pocit, že tam dokonce došlo k nějakého soudnímu sporu. Šlo o na tehdejší dobu neskutečné peníze. Zlí jazykové tvrdí, že přechodem k Mizunu nabrala Lendlova kariéra sestupnou tendenci, jiní zase, že jeho raketa s logem Mizuno byla přestříknutá adidas. Dnes už je to asi jedno, ale já o Mizunu slyšel vůbec prvně právě v souvislosti s Ivanem Lendlem.

avatar

Celkem 2914 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:15 (2007)
půlmaraton: 1:55:00 (2007)
maraton: 3:59:30 (2008)

Juro muž 22.02.2008 15:36:17

Tak este raz. Je dobre, ze si to uviedol na pravu mieru. Ty si sa asi v zivote nepomylil. Kvoli jednemu faktickemu omylu mi vsak nemozes upriet moznost vyjadrit subjektivny nazor. Ved toto forum je na slobodnu vymenu nazorov. Nejde predsa o rigidne presnu vedecku studiu. Osobne mi vyhovuje Mizuno, o com pisem v predmetnem prispevku. Neviem preco si voci mne zaujaty, ked ma vobec nepoznas a nic o mne nevies.

Motto: Ten kto sa pýta, prečo miluješ, sám nikdy nemiloval. Iba bežci a milenci vedia prečo, ale nie sú schopní svoje vnútorné pocity popísať tým ktorí stoja mimo.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 22.02.2008 15:43:08

Precitaj si po sebe co si napisal v prispevku v ktorom som Ta kritizoval. Nikto Ti neberie Tvoj nazor, pokial je prezentovany ako Tvoj nazor. Co som uvadzal na spravnu mieru nebol Tvoj nazor (to by som si nedovolil), ale Tvoje prehlasenie. Nie som voci Tebe vobec zaujaty- nemam preco, lebo ako si sam povedal- nepoznam Ta. Mozno si si to zobral prilis osobne.

avatar

Celkem 2914 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:15 (2007)
půlmaraton: 1:55:00 (2007)
maraton: 3:59:30 (2008)

Juro muž 27.03.2008 23:56:30

A Ty si precitaj pravidla tejto diskusie, najma bod dva (tiez by som mohol napisat, ze si si nedal namahu to precitat ale nerobim to)

2. Diskutující přirozeně spolu mohou nesouhlasit, je to koření každé diskuse. Vzájemné napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nejsou vítány subjektivní soudy nad jednou konkrétní osobou nebo skupinou osob.

Budme k sebe korektni. Odporucam Ti precitat si tento clanok http://www.ultrabeh.sk/view.php?…

Motto: Ten kto sa pýta, prečo miluješ, sám nikdy nemiloval. Iba bežci a milenci vedia prečo, ale nie sú schopní svoje vnútorné pocity popísať tým ktorí stoja mimo.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 03.04.2008 15:32:09

:) ale hlavne, ze mas posledne slovo. Pravidla diskusie poznam velmi dobre. Neatakoval som Ta, len som opravil Tvoje nespravne konstatovanie, nechcem sa vsak uz opakovat. Tu by sme za tym mohli dat bodku. Aha, este Tvoje posledne slovo… :) Vela zdaru a prijemny beh prajem (trebars aj v tych Mizunach, ja si vybehnem radsej v „efektnych“ adidasoch).

avatar

Celkem 2914 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:15 (2007)
půlmaraton: 1:55:00 (2007)
maraton: 3:59:30 (2008)

Juro muž 03.04.2008 16:51:35

Dakujem Mato! Aj Tebe vela zdaru do dalsich objemov!

Motto: Ten kto sa pýta, prečo miluješ, sám nikdy nemiloval. Iba bežci a milenci vedia prečo, ale nie sú schopní svoje vnútorné pocity popísať tým ktorí stoja mimo.
Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.