Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Taktika běhu na 1500 metrů

Taktika běhu na 1500 metrů

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 30 km
Minulý měsíc 0 km

vseosportu muž 15.06.2007 21:02:21

Máte někdo zkušenosti s během na 1500 metrů,jakou taktiku běhu zvolit? Běhat rovnoměrně a na konci zrychlit? Jakou taktikou jste běhali či běháte vy?

Motto: www.sportuj.com
avatar

Lomnice nad Popelkou

Celkem 14657 km
Minulý měsíc 0 km

Dooma muž 15.06.2007 21:13:45

[quote=vseospor­tu]Máte někdo zkušenosti s během na 1500 metrů,jakou taktiku běhu zvolit? Běhat rovnoměrně a na konci zrychlit? Jakou taktikou jste běhali či běháte vy?[/quote] To se nedá říct..záleží na co máš a hlavně na tom, jak se závod vyvíjí. Nemůžeš jít do závodu s tím, že dneska určitě poběžím přesně tuto taktiku. Taktika je krásná v tom, že se musíš rozhodnout často během pár desetinek sekundy. Když uděláš chybu…prohráls!

Motto: V každém závodě přijde chvíle, kdy se závodník setká se skutečným soupeřem a překvapeně zjistí, že je to on sám. http://www.atletika-behy.cz
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 16.06.2007 20:30:04

vseosportu: Tak dneska jsem zase po trech letech bezel patnactistovku, vzhledem k tomu, ze jsem nesel absolutne zadny specificky trenink na tuto trat (vsechno jsem to sel z „klusani“), tak jsem mel taktiku zacit „pomaleji“ (i kdyz trojkove tempo pro mne neni pomale ani nahodou) no a doufat, ze se mi podari to vystupnovat. Nastesti uroven na nasi druhe lize klesa cim dal niz, takze se ze zacatku slo tempem na 4:30, no a kdyz je to po petistovce prestalo bavit a konecne zrychlili, tak uz jsem byl jakz takz zahraty a organismus se pomalu dostaval ze soku z tak rychleho tempa, takze jsem i dokazal jakz takz zareagovat. Dveste metru pred cilem jsem uz do toho napalil zbytky sil, a tak jsem se sokoval podruhe, ze jsem i se svym jednim rychlym svalovym vlaknem dokonce jednoho kluka presprintoval. Pokud mam jit tyto kratke trate dobre, tak proste musim zacit pomaleji, takze tomu prizpusobuji taktiku.

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.