Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolavé úpony

Bolavé úpony

Nalezené položky: 65 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Praha

ModroKocko žena 03.12.2013 08:38:06

Ahoj všem, prosím o radu, zkušenosti, či zda vás nepotkalo něco podobného…Z ničeho nic mě začala bolet pata. Vzhledem k tomu, že jsem se akorát doléčovala z chřipky, tak jsem měla klidový režim a nemohlo to tedy být způsobené „úrazem“, …. Po týdnu jsem si zašla na ortopedii, kde mi udělali RTG, aby vyloučili patní ostruhu. Doktor dospěl k názoru, že mám bolavé svalové úpony, které se upínají na patní kost. Poslal mě k mudr. na RHB. Ta mě prohlédla, řekla, že mám trochu příčně ploché nohy a napsala mi elektroléčbu, ultrazvuk a doporučila podpatěnky. Ptala jsem se jí na to, co můžu dělat, protože mi doktor běhat nedoporučil. Nejdříve mi řekla, že můžu dělat všechno, potom, že tedy běhat asi ne. Ať si zkusím dát měsíc v klidu. Vzápětí to vyvrátila tím, že si mám sama zkusit, co mě bolí a co ne…Takže už třetí týden dodržuji klid a kromě procházek se psem nic nedělám. Pata bolí pořád, nejvíc po ránu a při „rozcházení“. Není to nějaká strašná bolest, spíše je to nepříjemné a nevím, vzhledem k názoru lékařů, co si můžu a nesmím dovolit. Jinak dva roky chodím pravidelně dvakrát týdně na aerobic, přes rok běhám, 2–3× týdně po zpevněných cestách cca 5 km, plus jak vyjde čas, plavání, jóga, výlety – sport mi nebyl nikdy cizí. Uvítám jakékoli rady a moc za ně předem děkuji. Běhání mi hrozně chybí, vždycky jsem si úžasně vyčistila hlavu po práci.

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

Sloviensko

rudo muž 03.12.2013 09:00:52

>> ModroKocko, 03. 12. 2013 08:38:06

podobne stavy su caste nasledky virusov teda nie je to asi nahoda ze to prislo ako nasledok chripky niekedy to nema logiku ze ktore miesto na telo si to vyberie ale casto je to miesto ktore mohlo byt predtym nejak namahane a normalne by sa zotavilo keby sa do tych beznych mikrotrhlin nenanosili krvnym obehom tie virusy ci ine mikrozvieratka.

necinnost oddcyh atd nikdy nepomaha kedze to nebolo mechanicke zranenie, skor jemny pohyb neustaly pomaha prisunom cerstvej krvy a zloziek IS aby to tam vyliecili.

niekedy je to nekonecny proces kedze je to nieco co bezna medicina nejak neberie do uvahy a nerozoznava ako pricinu-dosledok.

podla mna to treba neustale jemne rozhybavat ale nezatazovat narazmy a intenzivne sa dalej liecit akoby si stale mala chripku, teda doraz na stravu, ziadne cukry ani muku, zamerat sa na vitaminy a pripadne na rozne rastlinne chripkomicinym ako napriklad olivove listy ci uz ako kapsule alebo ako extract pripadne ine veci

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha - Velká Ohrada

Celkem 4337,97 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:23 (2014)
půlmaraton: 1:51:50 (2015)

34Regulus muž 03.12.2013 09:15:14

Zkus něco, k žemu patu nepoužíváš. Napadají mně tři věci:
1. šlapání na kole ( spinneru, rotopedu)
2. ťapání po schodech – došlapuješ převážně na špičky a nemysli si, že to je nějaká ulejvárna! Pokud opravdu si myslíš , že jseš na tom s fyzičkou velmi dobře , tak si pořiď závažíčka na kotníky/zápěstí a uvidíš zač je toho kotník!! :-D ( s tím závažím opravdu opatrně, ono se to nezdá, ale OPRAVDU je to s nimi děsná makačka stačí jen půl kila na kotníku a uvidíš!!!!!) 3. zkus plavat , je to sice hlavně na ruce , ale pořádná makačka taky!! Pokud na tom trváš, vem si plaveckou desku ( vlastně by stačila PETláhev ale to v bazénech nevidí rádi- není to plavecká pomůcka; někde je dokonce na pořádání půjčují !) a zkus plavat jen nohama ( jedno jestli kraulový nebo prsový nohy, klidně to střídej)- to že se zbouráš – to ti předem garantuju!!

Motto: Než abych si srazil vaz na Olympu Mons, tak radši vylezu na židli , s tím že zítra vylezu na stůl a pozítří.....
avatar

Praha

ModroKocko žena 03.12.2013 10:03:02

>> 34Regulus, 03. 12. 2013 09:15:14

Myslela jsem, že bych běhání nahradila „jízdou“ na eliptickém trenažéru, protože při cvičení na něm, by měla noha zůstávat v kontaktu s podložkou. A jedenkrát týdně bych chodila plavat a jedenkrát týdně zašla na jógu. Poslední elektro a ultrazvuk mám 17. prosince. Takže poté jsem si říkala, že bych něco z výše uvedeného nahradila prozatím 1× týdně aerobicem a 1× týdně běháním a podle nožky to časem vrátila do starých kolejí. Jinak souhlasím, že schody jsou opravdu výživné – viz. včera 5:50 ráno na Kobylisích, aby mi neujel autobus:o)

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

Praha

ModroKocko žena 03.12.2013 10:09:19

>> rudo, 03. 12. 2013 09:00:52 To je rozhodně zajímavé…Je pravda, že když nožku „rozchodím“ tak to skoro nebolí. Jinak je pravda, že už cca 3 roky zpět jsem zjistila, že mi cukry nedělají dobře, ale úplně odbourat je zatím nedokážu. Přestala jsem sladit čaj, sušenky, čokolády už také nevedu. Ale mohla bych zapracovat na jogurtech a ovoci, které mám dopoledne ke svačině. A pečivo, to je u mne kapitola sama pro sebe:o)Každopádně opět mám o čem přemýšlet – děkuji.

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

Lysá nad Labem

10 km: 0:41:08 (2012)
půlmaraton: 1:30:08 (2013)
maraton: 3:22:31 (2014)

zdeno muž 03.12.2013 12:02:56

*>> ModroKocko, 03. 12. 2013 10:03:02*Určitě uvedené aktivity jsou šetrnější pro patu, ale domnívám se, že příčinou jsou přetížené šlachy (jsou zde o tom nějaká vlákna), takže „ťapání po schodech“ zase až tak moc neuleví. Určitě pomáhají různá rehabilitační cvičení, protahování chodidla apod. Určitě si najdi nějakého dobrého fyzioterapeuta. A přesně jak píše rudo, odpočinek moc nepomůže. Mě pata občas také zazlobí, ale docela se mi daří udržet v dobrém stavu.

avatar

xnovak muž 16.12.2013 14:53:32

Jak spravne napsal Zdeno – jine activity ti neulevi. Mam to take. Jedna se o to, ze vlivem behani a pretezovani se objevuji mikrotrhlinky, ktere se zaceluji na „pate“ nebo lehce pod patou. Takto zbytnena tkan nema elasticitu a vzdy, kdyz jsi rano ztuhla, tak to boli. Jako prvni lecbu „nasledku“ – namaz si to traumaplantem a nech tam vrstvu te masti, zabal ty paty do igelitaku, na to ponozku a na noc to takhle nech. Jako lecbu „priciny“ ale … pohyb, kterym nebudes extremne pretezovat ty paty/slachy plus najdi rozumneho fyzioterapeuta, at te nauci uvolnit achilovky a lytka, jak si delat spravne automasaze a nekolikrat tam budes muset, at ti to uvolni. No a pak takove ruzne pomucky na posilovani chodidel – ruzne balancni podlozky, nebo takove micky/polomicky. Je toho mraky. V zasade se jedna o to, ze musis aktivovat ta svalova vlakna, nepretezovat je, ale zaroven je pouzivat, aby se posilovala. Je to hodne zjednodusene napsane, ale pro predstavu by to melo byt asi nejblize realite.

Plus teda – strava, jak pise Rudo. To dela hodne. Bohuzel ale musim rict asi ne to, co chces slyest – je to beh na delsi trat. NEzmizi to uplne a musis pracovat aktivne tydny, ale spis mesice, nez se toho nejak „zbavis“.

avatar

Lysá nad Labem

10 km: 0:41:08 (2012)
půlmaraton: 1:30:08 (2013)
maraton: 3:22:31 (2014)

zdeno muž 17.12.2013 12:24:11

>> xnovak, 16. 12. 2013 14:53:32 Já už přešel od týdnů a měsíců k rokům. :-) A když přestanu pečovat, zhorší se to.

avatar

Kamenice nad Lipou

10 km: 0:38:01 (2016)
půlmaraton: 1:22:09 (2014)

pallo muž 17.12.2013 16:48:46

>> ModroKocko, 03. 12. 2013 08:38:06 Já to řešil běhacími termoplastickými vložkami Formthotics a terapeut mi ukázal šikovné podpůrné a zpevňovací cviky na plosku nohy, když je noha plochá. 10 min. jsem nohy namočil do dost teplé vody a pak prováděl ty cviky. Mě to fungovalo. Přeji hodně štěstí. P.

Motto: Běh osvobozuje...
avatar

Praha

ModroKocko žena 18.12.2013 08:39:11

Hlášení:-)Minulý týden jsem zašla za fyzioterapeutkou. Můj dojem je, že mi pomohla víc, než všichni doktoři. Už jen v tom, jak se mi věnovala. Navíc na sebe prozradila, že má v podstatě ten samý problém jako já, ale v mnohem horším stavu – kovářova kobyla…Ukázala mi, jak mám nohu protahovat, kde tejpovat, co a jak posilovat a jak si mám vypodložit stélky do bot. Co se týče pohybu, tak mi řekla, že bych neměla běhat a skákat, jinak si musím odzkoušet co mě bude bolet a co ne. Přesně jak se zmiňujete mi řekla, že to klidně může být záležitost na půl roku, i déle. Dneska jsem byla na poslední elektroléčbě a ultrazvuku. Sestřičky důchodkyně měli dovolenou, tak mne vzala jiná, mladší paní. Divila se, že mi doktorka napsala diadynamiku, že už je to zastaralé a prý by byly lepší magnety…Paní doktorce je údajně devadesát (já tipovala osmdesát) tak se asi není čemu divit…tak jsem s ní ještě probrala všechny poznatky, které jsem pochytila od fyzioterapeutky. Byla jsem chválená, že už vše vím…takže po novém roce mám zkusit magnety. Nicméně nejsem si jistá, jak se mám postavit k tomu běhání? Např.: Pokud bude noha týden bez bolesti, mám zkusit zlehka vyběhnout…? Týden bez bolesti jsem nebyla, takže to beru s nadsázkou…Jak byste se to zkusili vy?

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 18.12.2013 09:06:38

>> ModroKocko, 18. 12. 2013 08:39:11

vykašlal bych se na to a nechal to odpočinout do úplného uzdravení. podle mě to za to nestojí. na jaře jsem taky neposlouchal tělo a místo lehkého zranění na 2–3týdny bez pohybu (samozřejmě jsem pokračoval – skvoš, lehký běh, pak už jen skvoš) bylo skoro 5 měsíců, kdy jsem fakt nemohl běhat. takže proto začínám zastávat názor, že je lepší tělo nechat odpočinout do úplného vyléčení, než to hrotit. protože pak se pauza pouze násobí..

avatar

Praha

ModroKocko žena 18.12.2013 09:39:16

>> prema.cech, 18. 12. 2013 09:06:38

Jj, mně je to jasné. Zbytečně to nepokouším, protože je to stále jako na houpačce, dva dny se to zdá být dobré, třetí den vstanu a bolí to. Někdy (jako třeba dneska) „propadám“ beznaději, protože nevidím zlepšení, i když se snažím dělat maximum. Vždycky se musím proplesknout, abych se vzpamatovala a neblbla:D A někdy se tomu i s bráchou smějeme, protože on se nyní léčí ze zápalu plic, takže taky neběhá..

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 18.12.2013 10:27:44

>> ModroKocko, 18. 12. 2013 09:39:16

Cílené prokrvování urychlí léčbu, takže zlehka masírovat, hladit, trochu protahovat a udržovat v pohybu, ale nic přes bolest. Zkusit střídat teplou a studenou sprchu. Pozvolna zatěžovat chůzí, pokud nebolí (ne jen v tu chvíli, ale ani na druhý den) chůzi zrychlit, třeba i přidat hole, pak opět nechat odpočinout, pokud to nebolí, prokládat chůzi během. Nic neuspěchat.

Motto: ...kam až?
avatar

Lysá nad Labem

10 km: 0:41:08 (2012)
půlmaraton: 1:30:08 (2013)
maraton: 3:22:31 (2014)

zdeno muž 18.12.2013 13:49:30

*>> ModroKocko, 18. 12. 2013 09:39:16*Ještě můžeš vyzkoušet lokální kryoterapii. Pokud by byl problém zánětlivého charakteru, pak by mohlo pomoci. Ale i když pomůže, stále bude přetrvávat nutnost spolupracovat s fyzioterapeutem, cvičit a cvičit a cvičit…

avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 30.04.2014 09:23:55

>> ModroKocko, 18. 12. 2013 08:39:11

Obávám se, že mám naprosto stejné příznaky. Bolest úponů achillovky (ze zadní strany paty. Byl jsem už u fyzioterapeuta, který se na to mrknul, konstatoval, že jsou obě achillovky v pořádku, ale že jde právě o ty úpony. Naordinoval flektorové náplasti (na noc), mazat analgetiky, Phlogenzym. Do toho jsem si koupil krém Muya Thai, doporučil ledovat a mírně protahovat. Bohužel problémy přetrvávají už od pražského půlmaratonu, vždycky je to trošku lepší, pak rázem zase horší. Po ránu po probuzení většinou horší, protože noha je stuhlá (bérec) a trošku mi přijde, že i lehce brní. Když se postavím na zem, tak to trošku bolí. Stejné, když třeba dlouho sedím a pak mám jít. Už jsem z toho dost frustrovaný, po pravdě řečeno…:(

Jaký fyzioterapeut Vám pomohl?

Motto: no pain, no gain
avatar

Praha

ModroKocko žena 30.04.2014 13:22:30

>> Lukáš V., 30. 04. 2014 09:23:55

Já doufám, že u Vás to nebude stejný případ, protože já stále nejsem v pořádku:-(, a to se léčím od listopadu. Na odd. RHB mě předali zpět k ortopedovi, který mi doporučil obstřik, rázovou vlnu, nebo ozařování RTG. Protože kortikoidy beru již na astma, platím si rázovou vlnu – 500,– za aplikaci. Příští týden jdu po páté a potom budu šest týdnů čekat. Po té rázovce je znát, že se „něco“ děje. Většinou v den aplikace jsem bez bolesti, potom tak tři dny je to rozbouřené a postupně se to zklidňuje. Jinak dělám to, co popisuje vy – chladím, protahuji, mažu Traumaplantem. Od fyzioterapeutky mám cviky,kt. mám dělat. Ale přesto žádná hitparáda. Vyhýbám se dopadům a otřesům. Bylo mi doporučováno plavání, ale z osobní zkušenosti nevím nevím. Noha po plavání bolela opravdu hodně. Pro zlepšení nálady mě začíná bolet i druhá noha – spíše klidové bolesti a brněni. Jinak brnění se projevuje nyní v obou nohách. Co se týče psychického stavu…Po pravdě se s tím vyrovnávám opravdu těžko, resp. čím dál tím hůř. Přes půl roku bez běhání, cvičení, dlouhých procházek a když vidím, co všechno mi „utíká“…Z fyzi­oterapetů jsem navštívila Janu Šimonkovou a Martinu Huškovou. Opravdu Vám přeji, ať je líp;-)! Snad jsem alespoň trošku pomohla…

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 30.04.2014 19:22:57

>> ModroKocko, 30. 04. 2014 13:22:30

Díky za rychlou odpověď, byť mě moc neuklidnila :) osobně doufám, že tak dlouho mimo hru nebudu. Už teď mi cukají nohy. Každopádně je neskutečné, že zdánlivě banální zranění vyřadí člověka na delší dobu. Phlogenzym jste zkoušela? Jediné mínus je neskutečná cena :(

Motto: no pain, no gain
avatar

Praha

ModroKocko žena 04.05.2014 21:57:28

>> Lukáš V., 30. 04. 2014 19:22:57 Dobrý večer, tak jak to u Vás pokračuje? Phlogenzym jsem nezkoušela a ani jsem o něm neslyšela. Ptala jsem se na Wobenzym, ale to mi bylo řečeno, že se jedná pouze o podpůrnou léčbu a že je to na mne, jak se rozhodnu – užívat, či nikoli. Vzhledem k ceně jsem také nezkoušela. Jinak mi fyzioterapeutka řekla, že co se týče rázové vlny – její úspěšnost je 85%, potom je snad laser s úspěšností 50% a zbytek, jako je ultrazvuk, magnety a elektroléčba zabírají z 10%. Docela síla…Jinak teď jsem po 4 návštěvách rázovky a je znát, že to zabírá (klepu na zuby). Oproti tomu druhá noha, kt. byla do teď zdravá, se rozjela, takže budu řešit i druhou nohu. Doufám, že u Vás je to lepší! Opravdu držím pěsti! Hezký večer:-)

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 05.05.2014 14:16:57

>> ModroKocko, 04. 05. 2014 21:57:28

Pokračuje to ne úplně slavně :( pořád neběhám. Ale objevil jsem metodu, která mi pomáhá. Za prvé – bezpodmínečně je nutné udržovat achillovky v teple. Jakmile je mám „promrzlé“, tak to bolí. Takže žádné ledování, spíše naopak. Na noc si namažu postižené místo Muay Thai (prodává Triexpert) mastí ve velké vrstvě, dám na něj igelitový pytlík (potravinářskou fólii) a na to dám ponožku. Je to určitě o něco lepší. Ale když na to vyvinu tlak prstem, tak cítím jako by mě do toho někdo praštil (na dotek to bolí). O rázové vlně hodně vážně přemýšlím. Našel jsem místo, kde se platí 300 Kč za aplikaci, což je v dnešní době málo :)

Motto: no pain, no gain
avatar

Praha

ModroKocko žena 07.05.2014 15:07:10

>> Lukáš V., 05. 05. 2014 14:16:57

Tak já mám za sebou dnes poslední vlnu na pravou patu a teď budu čekat šest týdnů, co to udělá. Rovnou jsem se ale objednala i na tu druhou nohu, kt. se mi teď o víkendu rozjela. Pořád je ta vlna nejúčinější z toho, co jsem absolvovala. A představa, že celý kolotoč budu absolvovat znovu…Já jsem si našla vlnu v Praze za 500,– za aplikaci a myslím si, že na Prahu to je rozumná cena. Podívám se ještě po té masti, kterou zmiňujete, protože můj „milovaný“ Traumaplant vůbec nezabírá. Aplikuji ho stejně, jak vy popisujete. Stejně tak mi nepomáhalo to chlazení, naopak, také mi to přišlo horší…

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 07.05.2014 23:55:49

>> ModroKocko, 07. 05. 2014 15:07:10

zkuste upsl.cz → mají rázovku za 300 Kč.

mě už došla trpělivost a napsal jsem mail sem: http://www.naprapathy.cz/ a zkusím se tam objednat.

Motto: no pain, no gain
avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 19.05.2014 20:41:38

tak jsem byl na vyšetření u pana doktora Marka. Musím říct, že ty metody vypadají celkem šarlatánsky, ale on to podává tak, že mu člověk věří. Nejdříve vyšetření na takovém skle, kde mi fotil nohu ze všech stran, pak prokřupání (fyzioterapie). Zjistil, že mám třeba slabší levé koleno, posunutou pánev dozadu atd. Doporučil jak stát, sedět a hlavně cvičení na plosku nohy. Jsem pět dní po vyšetření a zatím necítím nikterak velké změny. Dneska jsem to už nevydržel a po 6 týdnech poprvé vyběhl – lehký klus a cítím to pořád. Sice to není nikterak velká bolest, ale i tak to cítím. Budu pokračovat v nastoleném trendu (doporučené cvičení na klenbu nohy) a uvidím jak se to bude vyvíjet.

Motto: no pain, no gain
avatar

Praha

ModroKocko žena 21.05.2014 08:43:08

>> Lukáš V., 19. 05. 2014 20:41:38 Hezký den přeji, tak kromě focení na skle byla Vaše návštěva podobná té mé u paní Šimonkové. Přesně mi řekla, jak bych měla chodit, pokládat chodidlo, kterou část těla mám slabší, jak tejpovat, cviky na chodidlo…Byla jsem u ní v prosinci a tehdy mi říkala, že je to záležitost klidně ještě na půl roku. No nevěřila jsem jí, měla jsem:-?. Co jsem pochopila, tak je „někde“ v té noze zánět, na který by měli platit všechny ty elektroléčby, vlny, ultrazvuky…A všechno to ostatní od fyzioterapeuta je jako podpora a prevence pro příště. Doufám, že budete brzy v pořádku. Já když popoběhnu třeba na tramvaj, tak si druhý den opravdu nadávám:-|.

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

anza žena 26.05.2014 15:46:18

Hm, tak to tu pročítám a vůbec mě netěší, co slyším. Od té doby, co jsem před týdnem a něco běžela subjektivně opravdu příjemný 15 km běh (do té doby max 10, tak jsem to asi přehnala s navýšením nebo co), mě na pravé noze bolí za vnějším kotníkem. Jestli se mám vzdát na x měsíců běhu, nevím, co budu dělat :-( Dám si zatím pauzu, a pokud to nepřejde, zajdu někam, ať se mi na to mrknou. Ach jo.

avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 03.06.2014 22:47:17

>> ModroKocko, 21. 05. 2014 08:43:08

mno, tak se po čase opět hlásím. Zlepšení u mne je, byť velmi velmi malé. Zatím stále neběhám. Pořád cvičím plosku nohy, mám minimalistické boty v práci, mažu, ale výsledek se pořád nedostavuje. Jeden den je to lepší, druhý horší. Dost mě to už deptá :( Co udělala ta rázovka? Už je to u Vás dobré?

Motto: no pain, no gain
avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 03.06.2014 22:52:05

>> anza, 26. 05. 2014 15:46:18

u Vás (a stejně tak asi i u mě) to bude nejspíš z přetížení.

Já si akorát dávám otázku jak je možné, že mě úpony bolí dva měsíce a není tam žádný pořádný progres. Kdybych si tu nohu zlomil, tak to mám dávno srostlé, ale takhle…nechápu a nevěřím tomu, že lidí se stejným problémem není víc a není nějaké fakt účinné řešení. Něco přece existovat musí…

Motto: no pain, no gain
avatar

Praha

ModroKocko žena 04.06.2014 08:27:34

>> anza, 26. 05. 2014 15:46:18 Dobrý den, tak jak to u Vás vypadá? Já jsem tedy ze začátku ani nečekala, že se to takhle protáhne:-?. Z vlastní zkušenosti ale můžu říct, že každý neopatrný pohyb je druhý den potrestán…I když chodím na kratší výlety se psem, tak si musím dávat pozor, jak chodit, obzvláště chůze z kopce, abych si nepůsobila nadměrné otřesy…Doufám, že na tom budete brzy lépe a budete běhat jako laňka;-). Držím pěsti!

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

Praha

ModroKocko žena 04.06.2014 08:36:31

>> Lukáš V., 03. 06. 2014 22:52:05 Dobrý den, tak už jsem asi čtyři týdny po rázovce na té noze, kt. léčím už od listopadu a je to tak o 50% lepší. Tzn. ráno bolest, po neopatrném pohybu, nebo jiných botách druhý den bolest. Po rozchození je to dobré, také jsem začala intenzivněji protahovat a cvičit na plosky, tak třeba taky jednou vyběhnu,haha…;-)S druhou nohou je to horší, ta mě začala bolet cca dva měsíce zpět, ale začala jsem s ní rovnou chodit na rázovkou, ještě zbývají dvě sezení a zatím žádné extra zlepšení. Doufám, že se to nějak umoudří, protože se snažím všemožně vyhnout obstřikům, nebo RTG ozařování. Také by mě zajímalo, jestli je „nás“ víc. Někdy si totiž přijdu vážně jako exot:-(. Každý se ptá a co ti vlastně je? A nebo když jdu na procházku a musím vysvětlovat, že nemůžu jít tak rychle protože „to“ bolí…Hezký den

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

anza žena 04.06.2014 09:30:54

Ahoj, no, tak já teda stále neběhám. Stavila jsem se bez velkých očekávání u obvoďačky, řekla mi, že je to achillovka a krom tří neděl neběhání mí napsala nějakej Fastumgel na předpis (co se s ošetřovaným místem pak nesmí na slunce ještě 14 dní po léčbě) a taky stahovací návleky na kotníky – a bez nich už vůbec nemám vybíhat. Zatím jsem je nekoupila, ale dnes to asi udělám. Po aplikaci a masáži tím Fastumgelem vždy na chvíli zlepšení (asi prokrvení). Včera a dnes jsem měla poprvé pocit, že je to opravdu lepší, nebolí to ani při doteku, tak uvidím. Rozhodně do půlky června raději nevyběhnu :-/ Docela mě to poučilo – před nějakými deseti lety jsem mohla navyšovat o moc rychleji a nebyl žádný problém, ale holt asi deset let (a hlavně ta dvě těhotenství a dlouhá kojení, žeáno) dělá svoje a budu se muset trochu opatrovat :-)

avatar

Praha Zlicin

Celkem 345 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:28:06 (2012)

Vaclav77 muž 04.06.2014 16:19:30

Jen moje zkusenost – na chronicke bolesti achilovky i plantarni fascie (ale i ramen atd) mi docela pomahaji vceli zihadla. ne, ze by se tim dalo neco vylecit, ale bolesti vyrazne ustoupi na cca tyden. Zihadlo nemusi byt do postizeneho mista (ikdyz by to mozna bylo ucinnejsi)

Motto: Zatim dobrý!
Nalezené položky: 65 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.