Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » ... a co kolena ?

... a co kolena ?

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Ostrava

asistent muž 13.11.2005 14:28:04

Nevím jestli nejsem mimo, ale nikde jsem nenašel problematiku bolestivých kolenních kloubů v této diskusi. Znamená to, že jsem jediný, koho pobolívají po delším běhu anebo máte tyto začátečnické bolesti zmáknuty :) Podotýkám, že běhám teprve cca 6 měsíců, na asfaltu a teprve v poslední době ve značkových běžeckých botách … možná to bude v tom :(

Motto: "Ten komu čas rychle utíká, stihne v životě více než ten, komu se čas vleče" (midl)
avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51434,4 km
Minulý měsíc 87 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 13.11.2005 17:28:11

[quote=asisten­t]Nevím jestli nejsem mimo, ale nikde jsem nenašel problematiku bolestivých kolenních kloubů v této diskusi. Znamená to, že jsem jediný, koho pobolívají po delším běhu anebo máte tyto začátečnické bolesti zmáknuty :) Podotýkám, že běhám teprve cca 6 měsíců, na asfaltu a teprve v poslední době ve značkových běžeckých botách … možná to bude v tom :([/quote] Problematiku kolen jsme řešili v době, kdy byl Tragéd na http://pandora.idnes.cz/…rence/traged Určitě nejsi jediný, koho pobolívají kolena. Já jsem si nimi užil až až, nejhorší byl PIM 2004, kde mě začala bolet na 21 km a do cíle jsem to musel vydžet. Od začátku letošního roku, musím žaťukat, mě kolena vůbec nebolí, myslím, že už si zvykla, zvyknou si i ta Tvoje. Druhý rok každé ráno posiluji vazy nad koleny a druhý rok beru kloubní potravinové doplňky.

avatar

Ostrava

asistent muž 13.11.2005 18:03:37

Rosťo díky za pozitivní a potěšující odpověď. Věřím, že ta bolest je pouze odpověď kloubů netrénovaného začátečníka na moje tragické pokusy běhat :) A ty potravinové doplňky mě už taky probleskly hlavou. Holt člověk si pořád myslí jakej je mladík a bůhvíjak fit, nestydí se obléci si tenisky a volné tričko a vyrazit ven. Reklamu na kloubní preparáty instiktivně považuji za mířenou na moje rodiče … Teprve soustrastné pohledy omladiny a posměšné útržky mojí drahé polovičky mi připomněly, že už mám taky 4 křížky v těch kolenou :) Tak to stárnutí holt musím vyběhat …

Motto: "Ten komu čas rychle utíká, stihne v životě více než ten, komu se čas vleče" (midl)
avatar

Praha - Palmovka

Celkem 55 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:23 (2006)
půlmaraton: 1:43:40 (2005)
maraton: 4:00:27 (2005)

Pubi muž 14.11.2005 14:38:34

Jenom bych k tomu dodal, že kolena by neměly při běhání prochladnout. Mě normálně nebolívaji, ale jak je teď chladno, tak se mi taky občas stalo, že jsem podcenil oblíkání a po doběhu byly kolena studený a trochu i bolely. Proto je dobrý mít nějaký teplejší běžecký elasťáky, třeba i zesílený na kolenou, nebo na ně ještě návleky přes kolena. A když už opravdu mrzne, tak si pod elasťáky beru ještě Moira spodky a to je mi pak dobře :)

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 14.11.2005 16:40:18

Kluci mají pravdu, taky ti pomohou vložky do bot, které srovnají nohu do roviny, což kolenům a vazům také ulehčí. A jak říkají kluci, věnuj jim nějakou péči, kolena ti to vrátí :)

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.