Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Nejsem v pořádku?

Nejsem v pořádku?

Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 27.07.2007 17:19:19

Přečtení několika posledních článků na tomhle webu mě přinutilo zamyslet se, nakolik jsem normální…v jednom článku autor popisuje, jak běžel i když mu občas tekla krev z nosu, v jiném se dočtu o průměrném pocitu z běhu po uběhnutí 60 km týdně, třetí zas řeší, že nesplňuje časový limit na maraton. A když někdo nevyběhne aspoň pětkrát týdně, je fakt „divnej“. No já běhám max. třikrát týdně, neřeším časy, maraton třeba dám za několik let, prostě jen běhám pro ten skvělý pocit z běhu a vůbec mi nevadí, že jsem po 8 km na infarkt a předběhne mě i průměrně chromý důchodce. Říkám si jestli běžci ještě chodí do společnosti, mají přátele co neběhají, čtou knížky, chodí do kina nebo (nedej bože) napijí se alkoholu…nebo je běh opravdu taková závislost a já jsem tu omylem??Je tu prosím ještě někdo, kdo si to prostě užívá a neřeší? Kdo nedávno začal a nevadí mu, když si nesplní nějaký nastavený limit? Pokud tu jste, ozvěte se, ať vím, že v tom nejsem sám:-)

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 27.07.2007 18:24:50

Keane- asi si nadobudol nespravny dojem. Pre kazdeho ten beh znamena nieco ine, ale asi sa zhodneme na tom, ze kazdeho po vacsinu casu bavi. Citat knihy, chodit do spolocnosti a bavit sa o inom ako o behani, ci napit sa alkoholu a dat si nezdrave jedlo mozes aj ked behas 200km/tyzden a 13× do tyzdna. Ani jedno sa z druhym nevylucuje. Kamaratov mam aj vrcholvych sportovcov, aj uplnych nesportovcov a asi patrim k tym, co travia behanim v priemere viac casu, nez si predstavujes. Na druhu stranu je to len sport, aj ked o nieco na vyssom rebricku (u mna) ako len hobby, ci odburavac stresu.

avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 27.07.2007 18:35:04

[quote=Mato]Keane- asi si nadobudol nespravny dojem. Pre kazdeho ten beh znamena nieco ine, ale asi sa zhodneme na tom, ze kazdeho po vacsinu casu bavi. Citat knihy, chodit do spolocnosti a bavit sa o inom ako o behani, ci napit sa alkoholu a dat si nezdrave jedlo mozes aj ked behas 200km/tyzden a 13× do tyzdna. Ani jedno sa z druhym nevylucuje. Kamaratov mam aj vrcholvych sportovcov, aj uplnych nesportovcov a asi patrim k tym, co travia behanim v priemere viac casu, nez si predstavujes. Na druhu stranu je to len sport, aj ked o nieco na vyssom rebricku (u mna) ako len hobby, ci odburavac stresu.[/quote] Já si právě nedokážu představit, že bych mohl běhat takový vzdálenosti a přitom se stihnout bavit také něčím jiným než sportem. Prostě mi to víc než zábavu a odreagování připomíná posedlost:-)

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 27.07.2007 19:18:06

tak to máš naprosto správný úsudek. většině z nás se hodně pozměnila skladba kamarádů, ale nikomu se nezměnil počet hodin v jednom dni. jen je prostě trávíme jinak. po běhu zajdeš na jedno, začneš klábosit o tréninku, botách a skončíš někde úplně jinde ;) posedlost během je něco, z čeho většina z nás má rozhodně dobrý pocit

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 27.07.2007 20:43:16

já sportuji (kromě toho, že mne to baví), hlavně proto, abych nemusel moc omezovat jídelníček;-). Do společnosti jdu rád, alkohol si dám taky rád, zejména ono nedoporučované pivko hned po tréninku či závodě, to je paráda ;-). Známé jsem nevyměnil, možná jich spíše přibylo, protože nesportovní zůstali a sportovní jsou navíc;-). Ten mylný dojem jsi možná získal proto, že se tady prostě všichni baví o tréninku a i v této kecací sekci jsou témata nesouvisející se sportem zapovězena.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 27.07.2007 20:45:19

Ahoj Keane, možná jsem jedním z běžců, které jsi popisoval v prvním příspěvku a asi nejsem až tak divný… Prostě jsem se tehdy naučil smrkat od cyklistů a nějak mi začala téct krev. Pochopitelně jsem zastavil a chůzí jsem se vydal zpět, ale přestalo to, zkusil jsem se rozeběhnout a doběhl to… Určitě nejde trávit čas jen přemýšlením o běhu (a to jsem tu docela aktivní :) ) – to bych se z toho brzo zbláznil… Nehledě o tom, že mé okolí nemá zrovna pochopení pro běh :D Fun & run!

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Broumov

10 km: 0:34:43 (2001)
půlmaraton: 1:24:36 (2007)

lena žena 27.07.2007 22:10:05

Jasně, že nejsem normální, ale to nejsme vlastně nikdo, ať už běháme nebo se se zaujetím věnujeme něčemu jinému. Myslí, že existují mnohem horší závislosti a posedlosti, než je běh a že my běžci na tom nejsme ještě tak špatně. A i když běhám hodně, rozhodně neopomíjím takové drobné životní radosti, jako jsou akce s kamarády, dobré víno a sem tam nějaké to nezdravé jídlo. Stihnout se to dá opravdu všechno a s běháním se to nijak netluče.

Motto: :P
avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 27.07.2007 23:05:56

2 keane1980: Běhání máš rád, to je jasný z Tvého příspěvku. A o to jde až v první řadě. Takže tu jsi ve správný společnosti. Běháni je úplně pro všechny :-)

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 28.07.2007 08:32:55

Takto jsme tu začínali ( vlastně trochu jinde ), ale napsal jsi to super, už to není jako dříve a je to škoda…co myslíte ?[quote=keane1980]Přeč­tení několika posledních článků na tomhle webu mě přinutilo zamyslet se, nakolik jsem normální…v jednom článku autor popisuje, jak běžel i když mu občas tekla krev z nosu, v jiném se dočtu o průměrném pocitu z běhu po uběhnutí 60 km týdně, třetí zas řeší, že nesplňuje časový limit na maraton. A když někdo nevyběhne aspoň pětkrát týdně, je fakt „divnej“. No já běhám max. třikrát týdně, neřeším časy, maraton třeba dám za několik let, prostě jen běhám pro ten skvělý pocit z běhu a vůbec mi nevadí, že jsem po 8 km na infarkt a předběhne mě i průměrně chromý důchodce. Říkám si jestli běžci ještě chodí do společnosti, mají přátele co neběhají, čtou knížky, chodí do kina nebo (nedej bože) napijí se alkoholu…nebo je běh opravdu taková závislost a já jsem tu omylem??Je tu prosím ještě někdo, kdo si to prostě užívá a neřeší? Kdo nedávno začal a nevadí mu, když si nesplní nějaký nastavený limit? Pokud tu jste, ozvěte se, ať vím, že v tom nejsem sám:-)[/quote]

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 28.07.2007 12:49:59

ja si behani uzivam. i kdyz zavodim a snazim se trochu dodrzovat veci okolo jidelnicku atd. ale nedelam to primarne kvuli behani, ale kvuli zdravi dobremu pocitu atd. trenink nemam nikterak svazany planem ani presne danymi vzdalenostmi a tempy a tak. vetsinou se rozhoduji co a jak pobezim az vylezu z baraku navleceny do bezeckeho…

no a kamaradi. samozrejme ze se mi zmenili. jednak proto, ze uz me alkoholove zazitiky a historky nezajimaji :). a ono tolik moznosti jak se s kamarady bavit neni. bud si s nema popovidas o kalbe, sportu, pocasi a zenskych. co se treba kultury a podobnych zajmu tyka, ma kazdy svuj zajem velmi specificky a vyhraneny, takze ve skupine si o kvalitnim divadle, hudbe, filmu, knize moc nepokecas, protoze jsi vetsinou jediny kdo to videl, slysel, cetl :) a naopak.

a vytraceni pohodoveho behani je asi prirozeny ukaz. kdyz to prezenu, tak pokud mas jako sveho nejvetsiho konicka praci, nemuzes to delat na pohodu. kdyz zacnes zavodit a beres to trochu vazneji nez jako spolecenskou akci, tak si pak casem uvedomis, ze se v treninku dres a pak te ruzne vylety do hospody na pivo a podobne proste brzdi. a mas na vyber. bud ze zavodu udelat spolecenskou akci a tak nejak rezignovat na trochu vykonnostni ambice a nebo tomu treninku dat trochu vic. kazdy ma jine priority :) ale dulezite je ze behame a je uz jedno jak a proc ;)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 28.07.2007 17:26:12

Jsi v pořádku. Já když jsem začínal s cyklistikou, tak jsem absolutně nechápal, proč ostatní do toho kopce jedou tak rychle, proč proboha jedí během jízdy!!!!!!!!!! a že jen blázen si může koupit funkční prádlo, když má tolik starých nepotřebných hader doma a může je využít. Až jsem se nechal přemluvit na sousedem na svůj první závod (Lysá hora 1993), tak mne tam porazil mimo jiné i chlap v důchodu, o kterém jsem věděl, že má 2 roky starý bajpas na srdci. Poprvé v životě, jsem se za svůj výkon zastyděl a pomaličku přestával být normální. Tak jako Ty jsi normální. Ale možná ,že jsi dokonce přírodňák, který by mne v Cooperově testu udělal o celé kolo. To, že neuběhneš 15km v kuse totiž vůbec nic neznamená.Bohužel, svět je v tomhle nespravedlivý.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 28.07.2007 17:49:53

[quote=Kydy]2 keane1980: Běhání máš rád, to je jasný z Tvého příspěvku. A o to jde až v první řadě. Takže tu jsi ve správný společnosti. Běháni je úplně pro všechny :-)[/quote] Běhání mám rád. Ale stejně tak mám rád i spousty dalších věcí, kterých se kvůli běhání nechci vzdát (nebo si to zatím nedokážu představit). Ale kdo ví, třeba se ze mě stane těžkej závislák:-)

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 29.07.2007 09:16:22

[quote=m.thum­s]Takto jsme tu začínali ( vlastně trochu jinde ), ale napsal jsi to super, už to není jako dříve a je to škoda…co myslíte ?[quote=keane1980]Přeč­tení několika posledních článků na tomhle webu mě přinutilo zamyslet se, nakolik jsem normální…v jednom článku autor popisuje, jak běžel i když mu občas tekla krev z nosu, v jiném se dočtu o průměrném pocitu z běhu po uběhnutí 60 km týdně, třetí zas řeší, že nesplňuje časový limit na maraton. A když někdo nevyběhne aspoň pětkrát týdně, je fakt „divnej“. No já běhám max. třikrát týdně, neřeším časy, maraton třeba dám za několik let, prostě jen běhám pro ten skvělý pocit z běhu a vůbec mi nevadí, že jsem po 8 km na infarkt a předběhne mě i průměrně chromý důchodce. Říkám si jestli běžci ještě chodí do společnosti, mají přátele co neběhají, čtou knížky, chodí do kina nebo (nedej bože) napijí se alkoholu…nebo je běh opravdu taková závislost a já jsem tu omylem??Je tu prosím ještě někdo, kdo si to prostě užívá a neřeší? Kdo nedávno začal a nevadí mu, když si nesplní nějaký nastavený limit? Pokud tu jste, ozvěte se, ať vím, že v tom nejsem sám:-)[/quote] [/quote] Naprostý souhlas. I když já tu nebyl od počátku, ale přidal jsem se v říjnu minulého roku. Tehdy vás tu bylo asi 380. Pamatuji ale na spoustu témat a příspěvků, s během třeba tak úplně nesouvisejících, která dávno zapadla v zapomění. A to je určitě škoda.

avatar

Třebíč-Praha-Plzeň

Celkem 1416 km
Minulý měsíc 0 km

meowth žena 29.07.2007 23:13:06

Jak už tu bylo v podstatě řečeno, i psychologická moudrost praví, že každej sme nějak ujetej :) Nemám možnost srovnání, jaké byly zdejší začátky, ale přijde mi logické, že na serveru, který sdružuje běhací nadšence, se většina debat bude točit kolem tématu. Ať už na jakékoli úrovni výkonnosti a zaujetí. Což nutně nemusí znamenat, že běh je jediný životní p®ožitek, kterého sme schopni. Jaxi to kdo postaví, tak to má. Osobně mě nijak nedeprimují ani diskuze těch nejzarytějších – buď je přejdu jako pro sebe irelevantní, nebo se nechám inspirovat, motivovat. Nejdůležitější je Tvůj vlastní pocit ze sebe.

Motto: simply the beast...
avatar

žena 30.07.2007 12:24:16

Rozhodně v tom nejsi sám, jsi úplně v pořádku a jsem moc ráda, že jsi to napsal. Mám úplně stejné pocity. Já běhám jen tak pro radost, těším se z přírody, ptáčků a veverek, které cestou potkám, většinou vyběhnu proto, že se chci odreagovat, „odpočinout si“ a zažít zase ten nádherný pocit a ne proto, že ještě nemám splněný limit. Když na to náladu nemám, prostě nejdu. Běhala jsem kdysi, s přítelem a šlo nám to i ve vytahaném tričku a teplákách. On běhal i maratony a běhy do vrchu, já fungovala jako „talisman“. Teď jsem se k běhu vrátila, (protože to si ze srdíčka prostě nevymažeš) po zhruba 15-ti letech a jsem docela překvapená, že teď už to nejde bez sporttestrů, speciálního prádla a jiných serepatiček a že už se neběhá pro radost, ale pro limity. Ale Ty jsi vlastně důkazem, že to zase není tak docela pravda. Dík.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 30.07.2007 13:05:12

Já : ve svém okolí neznám nikoho kdo běhá pro limity a ne pro radost.To,že běžec koupí měřič TF,dobré boty nebo fukční oblečení neznamená,že jej samotný pohyb v přírodě nebaví.Aspoň u mě to tak rozhodně není a moje nejbližší „vybavené“ okolí to pravděpodobně dovedně skrývá. :) Nepoznám,zda běžec se sporttesterem má kladný vztah k veverkám,ptáčkům nebo třeba bachyním.
Naopak vím o jednom brněnském „klasikovi“ bez serepatiček,který je při závodech nervozní jak prvorodička (dotčeným dámám se omlouvám).Nepůsobí dojmem romantika,tiše plujícího rozkvetlou přírodou.Má jen staré vytlučené boty,vytahané triko a tepláky.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 30.07.2007 13:39:29

[quote=já]......... a jsem docela překvapená, že teď už to nejde bez sporttestrů, speciálního prádla a jiných serepatiček a že už se neběhá pro radost, ale pro limity.......[/qu­ote] Víš, takto se argumentovalo vždycky: k čemu auta, když máme koně atd. Co je špatného na funkčním prádle? Když to malinko přeženu, díky němu mám víc času na ptáčky, páč nemusím řešit mokrou studenou bavlnu přilepenou za zádech. Sporttester, no a co? Takové věci si kupují lidi, co už běhají a cíle začátečníků můžou být jiné (často trvá dlouho, než můžeš mít z běhu radost) a sporttester jim může pomoci. V čem je radost ze zlepšení horší než ta „přírodní“?

avatar

Kadaň

vencav muž 30.07.2007 14:12:29

Tak jsem si přečetl pozorně celé téma. Musím konstatovat, že jsem opravdu na běhu hodně závislý a to jsem začínal běhat v roce 2005 . Teď jsem ještě přidal kolo a plavčo. Mám rád honě dobrého jídla a občas si zajdu na pivko. Je pravda, že mnoho času věnuji sportu. Změnil jsem pohled na život a jeho hodnoty. Nejsem sice vrcholový sportovec, ale sportuji abych žil. Chci život prožít naplno a být aktivním starcem :) .

Motto: http://vefis.blogspot.com/
avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 30.07.2007 14:16:17

to já: Souhlas, otázka serepetiček nemá možná žádnou souvislost s během. Na jejich určení přijdeš až tehdy, když zjistíš, že běhat se nedá jen tehdy, když je venku moc hezky anebo kdy zjistíš, že v ošklivějším počasí či delším běhu normální věci mají něco necností. Prádlo taky neoceníš u běhů do jedné hodiny v super počasí, ale když běžíš hodinu dvě, pak je oceníš, zjistíš tok páry, že nemusíš být obalená mokrýma věcma, přestaneš se divit, proč sebou netaháš svůj pot co by ti lepil tvoje prádlo na tělo a tak zvyšoval tep a potažmo námahu… Rozdíl termoprádlo/nor­mální prádlo při běhání v zimě na 18km okruhu u mě znamenal za stejné námahy zrychlení o 5 – 7 minut při stejné námaze, jen převlečením. A sportestery – doběhnout se dá domů i odpočatý – když se v tepech rozkoukáš, pak máš možnost si zvolit zátěž i podle okamžitých podmínek. Možnost porovnávat výkonnost. Možnost nechat se jen sportesterem varovat při moc vysokém tempu a přitom se kochat přírodou či trasou, co je tu nového… Či si dát přes sportester program, aby se člověk neflákal a jel v určité minimální zátěži – zoufalci říkají držel tempo. Skorotchán Aleš, co má za sebou 3 maratony a navíc bikeří, tuhle věcičku nepoužíval nikdy za posledních 10 let, ale co jsem mu před rokem dal starší z Plusu, tak to má na pohyb běh i kolo prakticky vždy – asi taky zjistil proč… Spousta věcí hodně věcí usnadní… Jak se na to koukáš, může ti to pomoci ale i nemusí, je to v Tobě. Vše je Tvá volba, názor si na to musíš udělat sama.

R.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 30.07.2007 14:47:06

to já: Běhám pro radost. Kdybych neběhal pro radost, dávno už bych s běháním skončil, protože věcí, který se v životě musí (a nepřinášejí mi radost) je až až. Jeden den ale může být mou radostí jen tak si vyběhnout, poslouchat šumění větru v korunách stromů a zpěvohru ptačích trylek, cítit šimrání paprsků ranního slunce na zátylku, či jen běžet s větrem o závod. Druhý den však může být stejně tak dobře mou radostí překonání mých osobních limitů, mých hranic, mého osobáku. Na tom není přece nic špatného. K běžecký serepetičkám :) : Běhám bez sporttesteru (většinou – jen sem tam nějaký test nebo intervaly s…), protože mi prostě nějak překážel (vadil). Na druhou stranu, když jsem poznal funkční oblečení, už bych neměnil (a to obzvláště v zimě při delších bězích). Bavlna je snad dobrá jednině v letním vedru, kdy vane alespoň nějaký větřík a potem nasáklé triko ochlazuje.

to vefis: Taky bych chtěl být aktivním starcem a nejspíš už se k tomu blížím, protože někdy ráno, když lezu z postele, mám pocit, že budu muset jít brzo do důchodu ;)

to keane1980: Kromě běhu a vůbec jakéhokoliv sportu, rád čtu a píšu (a to téměř cokoliv). Do kina nechodím, protože je to příšerně drahý, radši si počkám až to je na VHS či DVD nebo zajdeme s manželkou do divadla ( i když od té doby co se nám narodil syn, jsme nikde nebyli). Rád si dám dobré zdravé jídlo, ale stejně tak rád si dám dobré nezdravé jídlo (jen ne tak často). Alkohol téměř nepiju, ale to je způsobeno dřívějším zdravotními problémy. Tak nevím jestli jsem normální. Podle mého okolí spíš ne! :D Asi proto, že mi nikdy při běhu netekla krev z nosu. ;)

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 30.07.2007 17:33:52

to keane: taky jsem si přesně tohle říkal, já jsem tady zhruba od dubna07 tuším, takže ještě nováček a některý věci mi taky přijdou dost přehnaný..ale je to spíš o tom, že jak člověk běhá delší dobu potřebuje se nějak motivovat a stimulovat..tak začne vymýšlet tréninky, sporttester, lepší sporttester, dvoufázový tréninky, běhání na dovolené..psycholog by to asi takhle nějak zhodnotil. radost z běhu maj určitě všichni, ale každej potřebuje něco jinýho. Já jsem na tom jako ty a často přemýšlím, jak bych mohl dát 60 km za týden..nebo spíš kdy…musel bych něco omezit a to by pak v důsledku snížilo radost z běhu. Druhá věc je, jestli bych to vůbec zvlád. Odběhnu třeba 17 km (občas 100m chůze když tuhnou třeba kotníky nebo achilovky nebo je kopec) a když to řeknu někde v práci, je to pro ně neskutečná porce…tady ve foru je to kratší výklus na vyběhání.. pro někoho možná vkládání chůze znamená, že nejsem běžec a vysmějou se mi, ale já jsem spokojenej. prostě běhám a neřeším..a je mi dobře..

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 30.07.2007 22:57:19

Kdyby mě někdo před dvěma měsíci řekl,že budu 4× týdně běhat a vstávat třeba v sedm ráno abych si šel zaběhat asi bych ho měl za blázna…Naposledy jsem běhal na vojně a nikdy jsem se aktivně žádnému sportu nevěnoval.Je pravda,že velkou motivací do začátku bylo pro mě objevení stránek behej.com a společnost lidí stejně postižených…Ze začátku jsem běhal v tom co jsem měl až později jsem si koupil funkční triko,ponožky,bě­žecké boty,šátek a knihu běhání od joggingu po maraton.Úspěchem pro mě nejsou super časy ani uběhnuté vzdálenosti,ale už to že vůbec pravidelně běhám a mám pro běh motivaci…Zdravá strava mě nedělá žádné problémy čtyři roky jsem si vyzkoušel i vegetariánství­.Manželka sice předpovídala,že mě to za chvíli přestane bavit a vykašlu se na to,ale zatím je to v pohodě i když nejhorší bude asi překonat zimní období.Moje zájmy se většinou vždy lišily od těch běžných zájmů ostatních a není tomu jinak ani u běhání.V mém okolí o nikom podobně postiženém nevím a třeba na dovolené když jsem si šel zaběhat připadal jsem si jak exot z jiné planety…Pokud si človek denně nedá krabičku cigaret,pár piv a k tomu třeba tlačenku je pro druhé už tak trochu divnej. A když k tomu ještě chodí běhat je už spíše nemocnej.Zatím si to užívám a neřeším žádné polary apod…Moje cíle jsou zatím skromné.Běhat tak 4× týdně a když si řeknu dnes uběhnu 10km tak je uběhnout tohle se snažím dodržet.Nic víc nic míň.Ale protože jsme v tom běhu už každý trochu jinde možná i na ten polar čas jednou příjde…

avatar

Praha

Celkem 2755 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:45 (1987)
půlmaraton: 2:16:09 (2008)
maraton: 4:48:45 (2004)

anajpo žena 31.07.2007 10:33:42

Ne není tomu tak. O mě si někdo možná myslí, že jsem běžkyně, ale já jsem spíš běhající turistka-mám větší sklony k turistice než k běhání-běh mám pro nejsnadnější udržení jakés takés fyzické kondice(to my přes 50 už potřebujem) ale jinak co se týče alkoholu rozhodně ho nezavrhuji(a to též většina členů AVC). Ostatně vetšina závodů má 2části:vlastní závod a pak hodnocení závodu. Akorát tu obvykle platí nepřímá úměra-čím delší závod tím kratší hodnocení(po Krušovické 20 většina běžců vypije 2 či 3 piva a už mají v krvi alkoholu až až). Jinak třeba letos jsme projeli Litvu na kole(812km během 14dnů) či týden chodili po horách v Dolomitech. Do kina taky chodíme a když byly děti malí, tak jsme se museli věnovat i jim…Ale pravda chodit na závody v běhu jsme je naučili-občas si zažily úspěch-být na bedně a občas něco i vyhrály. Radši se pak nechaly zlákat na závody než jít někam pěšky. To po běhu jsme se pak kousek prošli lesem, upekli buřtíky či spěchali někam k vodě. Takže většina běžců jsou skutečně normální lidi a zarytí fanatici se najdou všude. I v běhání. Zdraví Jana

Motto: Proti narození a ani smrti není léku, v mezidobí užívej radost :)
avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 31.07.2007 11:10:59

Tak abych to nějak shrnul: jedinej normální jsem tady já, pak „ja“ a ještě slv. Neee, to byl jen vtip;-) Nevím kdo to tu psal, ale asi je obecná pravda, že prostě začnete něco dělat a když vás to baví začnete tomu věnovat víc času na úkor ostatních zálib. Co si na začátku nedokážete představit je pro vás ke později samozřejmost. Sporttestery, funkční prádlo a kdovícoještě. Asi jsem ale zatím v té fázi, že je pro mě nepředstavitelný, že by mě ten běh tak chytl. Ano baví mě, ale jen přiměřeně…neříkám, že se to nezmění, ale zatím mi tak častý běhání připadá jako věc z Marsu. Sám jsem zvědavý, jak to bude pokračovat, každopádně jsem si naplánoval svůj první závod:-) V září v Praze se milerád nechám od všech předběhnout:-)

avatar

Celkem 3056 km
Minulý měsíc 0 km

Jitka W. žena 31.07.2007 11:40:39

[quote=keane1980]Tak abych to nějak shrnul: jedinej normální jsem tady já, pak „ja“ a ještě slv. Neee, to byl jen vtip;-) Nevím kdo to tu psal, ale asi je obecná pravda, že prostě začnete něco dělat a když vás to baví začnete tomu věnovat víc času na úkor ostatních zálib. Co si na začátku nedokážete představit je pro vás ke později samozřejmost. Sporttestery, funkční prádlo a kdovícoještě. Asi jsem ale zatím v té fázi, že je pro mě nepředstavitelný, že by mě ten běh tak chytl. Ano baví mě, ale jen přiměřeně…neříkám, že se to nezmění, ale zatím mi tak častý běhání připadá jako věc z Marsu. Sám jsem zvědavý, jak to bude pokračovat, každopádně jsem si naplánoval svůj první závod:-) V září v Praze se milerád nechám od všech předběhnout:-)[/quote] No konečně se dáváš do pořádku :-)) !!!

A na který závody se můžeme přijít podívat na ještě nezkaženýho „běžce“ ?

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 31.07.2007 11:50:05

[quote=keane1980]Tak abych to nějak shrnul: jedinej normální jsem tady já, pak „ja“ a ještě slv. Neee, to byl jen vtip;-) Nevím kdo to tu psal, ale asi je obecná pravda, že prostě začnete něco dělat a když vás to baví začnete tomu věnovat víc času na úkor ostatních zálib. Co si na začátku nedokážete představit je pro vás ke později samozřejmost. Sporttestery, funkční prádlo a kdovícoještě. Asi jsem ale zatím v té fázi, že je pro mě nepředstavitelný, že by mě ten běh tak chytl. Ano baví mě, ale jen přiměřeně…neříkám, že se to nezmění, ale zatím mi tak častý běhání připadá jako věc z Marsu. Sám jsem zvědavý, jak to bude pokračovat, každopádně jsem si naplánoval svůj první závod:-) V září v Praze se milerád nechám od všech předběhnout:-)[/quote] Pokud to co je normální určuje většina,tak na tomto foru budeš pravděpodobně nenormální.Z poh­ledu populace seš taky nenormální,protože většina lidí neběhá.Raději to neřeš,ať se do toho nezamotáš. :)

avatar

žena 31.07.2007 11:59:51

Jitce W. Kdo běhá, musí závodit?

avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 31.07.2007 12:08:39

to já a jitka w: jdu do toho Pražského nočního běhu, co bude v září:-) Závodění mi (zatím) nijak nechybí, jde mi spíš o tu atmosféru, co tam bude. Přece jenom proběhnout se noční Prahou se člověku jen tak nezadaří. Každopádně poběžím co nejpomaleji, abych si to pořádně užil:-)))

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 31.07.2007 12:29:34

to já: Pokusím se odpovědět za Jitku. Kdo běhá, nemusí závodit. Jak to vidím já: Závody jsou pro nás hobby běžce takovým kořením běhu. Někdo má rád hodně kořeněné, někdo si dá jen tak špetku něčeho jemného a někdo nepotřebuje kořenit vůbec. ;)

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.