Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Prilis velka velkost obuvi ?

Prilis velka velkost obuvi ?

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Afroman muž 21.08.2014 14:25:05

Chcel by som sa opýtať či je veľmi zaťažujúce ba priam až nebezpečné na kolenný kĺb keď behávam v obuvi ktorá mi je väčšia, nohu mám tak 43,5 a momentalne behavam v : http://www.sportisimo.sk/…end-m/56101/

veľkosť 45 EUR 10.5 VB

avatar

Celkem 1166 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:31 (2015)
půlmaraton: 1:36:33 (2015)
maraton: 3:57:36 (2015)

Martin81 muž 24.08.2014 23:36:02

Z mého laického pohledu to teda vliv nemá. Navíc pokud máš běžnou obuv 43,5 a běžeckou 45, tak to imho není nijak extra velké. Já třeba konfekční boty většinou beru 42, ale běžecké mám většinou 44, případně i 44,5. Ten rozdíl 2 čísel je u mě ideální, těch 2,5 už je o trochu horší, ale pořád to na běh nevadí. Fakticky pokud ti drží dobře pata a nedělá ti délka problém v tom, že bys o ty přečuhující předky zakopával, tak bych to neřešil.

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.08.2014 00:27:50

cim dlhsie tym lepsie

noha drzi zasnurovanim nie opieranim prstov nechtov do boty

na to pridu neiktori bezci az kym im vsetky nechty scernaju a odidu

a na zimu parada dat viac parov ponoziek aj hrubych

a na ultra su nadmerna boty uplna podmienka

klenba klesne noha sa predlzi a aj napuchne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Prievidza

Celkem 4352 km
Minulý měsíc 0 km

eN muž 25.08.2014 01:02:51

>> Afroman, 21. 08. 2014 14:25:05

Mám v tejto oblasti bohaté skúseNosti. Cvičky o 1,5 čísla väčšie sú na dlhšie behy vhodnejšie, ako presne na nohu. Ale ako všetko, má aj velká cvička svoje muchy. Moja 42,5-ka sa v 46-kách necíti komfortne. Špičky sa ohýbajú mimo palcový kĺb a boľavo ho namáhajú. Keby som si behal na rovnako veľkej nohe ako má dao, nemal by som problém. Ale ani bohaté skúseNosti. Primerane väčšia cvička kolená netýri. Tie bolievajú z prepálených tukov, priemyselnej konzervačnej rýchlosoli a z prirýchlo rastúceho počtu nabehaných km.

avatar

svbezec muž 25.08.2014 11:49:39

Asi su zbytocne velke, 1/2 az 1cm k dlzke nohy staci aj na dlhe behy (inak to s tym puchnutim noh je podla mna iba taka urban legend, ak niekomu puchnu tak to poukazuje na zdravotny problem). Ale ak v nich dokazes uvolnene bezat(nie su prilis labilne doboku) tak to nicomu nevadi, asi to mas na behy po rovine. Ak mas obavy o kolena skor by som zacal behat cez spicku v normalnych topankach bez takychto mega podpatkov :-)

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.