Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Boty pro muže muší váhy? Trénink na triatlon

Boty pro muže muší váhy? Trénink na triatlon

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

onetwothree muž 25.08.2014 21:01:37

Ahoj,

potřeboval bych poradit s výběrem bot. Začínám trénovat na to, abych příští rok zkusil lokální amatérské závody v triatlonu. Ty často nedosahují ani parametrů sprint triatlonu, takže běhám tak 5km a nemám v plánu přesahovat v době životnosti bot 10 km. Zatím „nabírám vytrvalost“ volnějším tempem, ale chtěl bych jednou týdně zařadit i trénink typu kopce/schody/far­tlek apod. Ještě dodám, že je mi 21 a mám ke svým 182 cm směšných 64kg.

Vím, že chci botu silniční a pro neutrální/lehce supinační nášlap. Co už nevím je, jestli volit objemovou nebo tempovou, tlumivou nebo stabilní?

Takhle od počítače mě láká představa lehké boty, neopak mě neláká představa mít mezi nohou a zemí třícentimtetrovou matraci (ale pětiprsty a podobný alternativy také ne). Moje laická úvaha je následující: Tím, že nemusím tlumit moc velkou hmotnost a tím, že neběhám dálky si můžu dovolit i na trénink botu střiženou „závodněji“, ale třeba to je hloupost a nerad bych, aby mě ta hloupost stála zdraví.

Nemám moc velký rozpočet, takže koukám spíš na výprodejové modely (strop 2500, ideálně do 2000) a zaujaly mne třeba tyto Adidasky http://www.behshop.cz/…o-hagio-2-2/#… ale právě se bojím, že ikdyby mi seděly sebelíp, tak je to „overkill“ a odrovná mi to klouby.

Díky za každou radu :-)

avatar

Celkem 1166 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:31 (2015)
půlmaraton: 1:36:33 (2015)
maraton: 3:57:36 (2015)

Martin81 muž 25.08.2014 21:45:30

Já bych se jich nebál. Seš fakt celkem lehkej kousek a ony ty adidasky nejsou úplně bez tlumení. Však to má pod patou skoro 2 cm. Navíc se nechystáš běhat žádné velké vzdálenosti, takže by nemusel být problém držet nějaký styl běhu. Sám su o skoro 10 kilo těžší a na běhy do 10km nemám problém brát tyhle inov-8 (http://www.inov-8.com/…eme-178.html?L=26), který mi přijdou že by mohly být z pohledu tlumení dost podobné těm adidaskám.

Samozřejmě ale bude záležet na tvém stylu, protože pokud bys byl patař a běh přes přední část nohy ti vůbec nešel pod nos, tak bys to měl asi utrpení.

avatar

onetwothree muž 26.08.2014 09:47:39

>> Martin81, 25. 08. 2014 21:45:30

Nemám sice o technice nic moc načteno a netroufám si svůj styl hodnotit, ale jsem veden – řekněme „trenérkou“ – k běhu přes špičku, takže se o to alespoň snažím.

Tak se jich nebudu bát, samozřejmě nejsem fixovaný vyloženě na tenhle model, beru to tak, že mi naživo nemusí vůbec sedět, jde mi spíš o typ boty), ikdyž bych si troufnul hádat, že k té nízké váze taky ale nemám naopak moc silnou svalovou oporu pro ty klouby. Nebo to už moc překombinovávám? Každopádně díky :-).

avatar

Praha

10 km: 0:35:33 (2014)
půlmaraton: 1:16:28 (2015)
maraton: 2:42:14 (2015)

miroglue muž 26.08.2014 10:10:08

>> onetwothree, 26. 08. 2014 09:47:39

Ahoj, tyhle boty (Hagio 2) shodou okolností mám a jsem s nimi spokojený. Jsou to závodky, takže jsou lehké a krásně vzdušné, přesto mám pocit, že pěkně vedou nohu (relativně pevné, žádné hadráky). Akorát Adidas je známý tím, že jejich boty jsou spíše užší… Jinak občas zajdu do ASICS outletu do Fashion Areny ve Štěrboholích, tam mají parádní výběr za super ceny. Možná by Ti sedly nějaké boty z řady „33“ (ty jsou pro přirozený běh, ale stále s určitým dropem a tlumením). No a pak tam mají moje nejoblíbenější boty ASICS Gel DS Racer 9, které považuji za vzor dokonalosti. Je to sice závodní bota, ale v pohodě s nimi občas zaběhnu 15 km rychlejší trénink.

avatar

onetwothree muž 26.08.2014 12:00:42

>> miroglue, 26. 08. 2014 10:10:08

Díky, zkusím se tam podívat, ikdyž zatím kdykoliv jsem výletu do FA spíš litoval, hodina cesty tam, hodina zpátky a nikdy nic nepořízeno…Navíc zlý jazykové tvrdí, že v outletech se často prodávají jen za tím účelem vytvořené „šmejdy“, ale já na konspirace moc nejsem :D

Na základě jakéhosi vygoogleného vzorce bych měl mít nohu standardně širokou až užší.

avatar

svbezec muž 26.08.2014 16:26:44

>> onetwothree, 26. 08. 2014 09:47:39

Presne to – moc to prekombinovavas, asi si precital prilis vela propagandy :-)

„jestli volit objemovou nebo tempovou, tlumivou nebo stabilní?“ na to uplne zabudni!

Z praktickeho hladiska by som poradil asi takto: hlavne behaj cez spicku s doslapom pod tazisko a pri tych vzdialenostiach co uvadzas mozes behat v hocicom ale cim menej tlmenia tym lepsie, ale ver svojej intuicii, typ co uvadzas bude dobry na vsetko, ak budes kupovat v obchode vyber tie co budu najohybnejsie.

avatar

onetwothree muž 26.08.2014 17:00:08

>> svbezec, 26. 08. 2014 16:26:44 No už to tak s tou propagandou bude, však se to na člověka chrlí ze všech stran :-). Tak jo, myslím, že už jsem si ujasnil co jsem chtěl a zítra se jde zkoušet do obchodu a uvidím, jestli něco pořídím na místě nebo se odvážu objenat z netu.

>> miroglue, 26. 08. 2014 10:10:08 Napadlo mě ještě pár otázek k těm Hagio 2, když je vlastníš. Jsou vyloženě na pevnou silnici, nebo snesou i nějakou tu polňačku apodobně? Žádnej terén, samozřejmě. Jak se v nich běhá na boso? A jak si poradí s vodou? Díky :-)

avatar

Praha

10 km: 0:35:33 (2014)
půlmaraton: 1:16:28 (2015)
maraton: 2:42:14 (2015)

miroglue muž 26.08.2014 21:42:49

>> onetwothree, 26. 08. 2014 17:00:08

Jasne, s kazdyma botama muzes na polnacku. Dokonce jsem videl v zimnim trailovem zavode (tj. v bahne, snehu a kopcich) chlapka se silnicnima Mizuno Wave Laser! Takze zadny problem. Naboso v nich nebeham, takze nevim a voda? Kaluzema taky nebeham, ale predpokladam, ze to taky zvladnou… Tak si je osahej a sam pak uvidis! Nejsou uplne mekke, ale to podle me neni na skodu – da se s nima behat pekne pres spicku.

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.