Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » MČR v běhu na 100 km 2014

MČR v běhu na 100 km 2014

Nalezené položky: 213 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další Poslední
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 31.10.2014 16:57:09

>> skritek Hugo, 31. 10. 2014 10:36:15

Naopak, ta připomínka s mapo byla zcela namístě. Kdybych neběžel s Ondrou a nekecal, tak bych se téměř jistě držel mapo, protože její tempo mi celkem vyhovovalo, tedy pak bylo o maličko rychlejší, než mi stačilo na cílový čas 9:30, tak jsem ji nechal utéct, ale klidně si umím představit, že bych s ní obkroužil dalších 30 km, co ještě zbývaly do cíle a výsledek bych měl řekněme kolem 9:20. Otázkou je, jak byste toto posuzovali podle pravidla 144 odst. 3a, kdybych například běžel těsně za mapo, vedle ní, těsně před ní, či různě běžel chvíli před ní, chvíli za ní apod. Zkuste tedy posoudit tuto záležitost.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 31.10.2014 17:16:56

>> rejca, 31. 10. 2014 13:51:29

Viz ondrisko. To údajně nefér jednání vycházelo z toho, že mi bylo líto času a nákladů dalšího člověka, který by jel s námi, když se jednalo jen o testovací závod z mé strany, jinak opravdu není problém si zajistit jednoho člověka na občerstvovačku a druhého člověka, řekněme mé výkonnosti a vyšší, aspoň na část tratě, až budu chtít. A samozřejmě, že ten člověk z občerstvovačky nemusí běhat se mnou, toto mělo smysl jen proto, abychom nepohazovali láhve a kelímky po zemi, ale není problém si vzít kelímek či láhev, toto pak za pár desítek metrů odhodit s tím, že to pak někdo uklidí, třeba právě ten pomocník, co mi pomáhá na občerstvovačce. Žádné problémy s tím nemám. :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 31.10.2014 22:29:10

>> Láďa S., 31. 10. 2014 11:17:34

som napisal predtym ze ryba smrdi od hlavy ale IAAF si nedovoli ist proti $$$$

predali atleticku dusu za mesec dukatov

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 31.10.2014 22:51:20

samozrejme ze tu nejde o Petra akurat ma smolu ze tak podrobne popisal svoj report z preteku ze aj kto tam nebol to moze posudit

diskutujeme vseobecne nedodrziavanie pravidiel organizatormi pretekov

preto ma zavod na 100km problem aby sa bral vazne na vysej urovni a zatial napriek mnohym pokusom nie je sanca na zaradenie do programu OH a MS

a su len pokusy v ramco hier Commonwealthu a zaradovanie cestneho aj horskeho ultra ovsem je to v inom termine a na inom mieste, mimo hier samotnych

argument ze vsak slo len o 10 miesto a neslo o bednu nema logiku

ved sa udeluju body za kazde miesto niedke az do 20 a castio napriklad umiestnenie do prvych 20 znamena automaticku kvalifikaciu pre dalsie velke preteky, plati v maratone a chodzi

zda sa ze diskusny sentiment je:

porusovat sa moze na 10. mieste, ale nemoze na bedni

takze kde je hranica, 10 miesto, alebo 9, 8? alebo dokonca 4. miesto ved je mimo bedni?

a co ked niekoho z bedni dodatocne disknu alebo zistia ze zle ratali kolecka a nemal celych 100 a poradie sa posunie

kto sleduje vrcholnu atletiku tak vie ze aj dlhe roky po OH sa posuva poradie smerom hore, pretoze sa dodatocne zistuje doping

myslim ze v jedenj zenskej discipline – asi kladivo ci disk alebo gula? z jednych velkych pretekov – MS alebo OH postuone vzali placku vsetkym povodne na bedni a postuopne sa na bednu dostali zo 6. miesta

jasne nik nerobi doping kontrolu na narodnych ultra majstrakoch

ale ked nemame princip dodrziavany tak nikdy nebudeme vediet kde ke ta ciara

su napriklad zavody v maratone kde sa odstartuje hlavny zavod a tak sa maju dodrziavat pravodla IAAF s vynimkou porusovania riaditelom a veducou skupinkou

a neskor sa odstartuje zavod pre verejnost kde si kazdy robni co chce bere obcerstvenie hocikde a bezi obleceny v hocicom a pravidla proste neexistuju

napriklad je principialny problem ked MCR maraton odstertuje naraz s behom pre verejnost, to by principialne nemalo byt, verejnost by mala mat start o 20 minut neskor

lenze nik nechce prganizovat MR lebo je to velka strata penazi a tak je masjtrat len prilepeny a trpeny zavod ku zavodom pre verejnost kde sa na pravidla prdi z vysoka

a tak aj tato 100-ka bola len prilepena ku zarobkovej coinnosti na kratkych tratiach, samu osebe by to nik nerobil

co je smutne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 01.11.2014 01:40:30

>> rudo, 31. 10. 2014 22:51:20

Jenže oni rozhodčí i přítomní běžci pravděpodobně dospěli k závěru, že jsme nikoho našim jednáním nepoškodili (ostatně už mapo tu v úvodním příspěvku potvrdila, jakým způsobem jsme běželi), a proto nesáhli k napomenutí ani k protestům, ostatně nějaké důvody jsem zde též napsal.

Také si ale nedělejme iluze, že by snad třeba PIM maraton byl z různých pohledů regulérnější než těch 100 km v Plzni …

Zrovna doping by se možná odhalil, protože většina běžců si nechala dobrovolně odebrat krev, před závodem i po něm, když budou dělat důkladné rozbory.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 01.11.2014 02:00:48

>> Petr Kaňovský, 01. 11. 2014 01:40:30

ano ved vravim ze mnohe velke maratony porusuju pravidla a dosledky su ovela vaznejsie

co sa tyka odberu krve, krv treba testivat na spoecificku latku aby sa odhalila z beznych lekarskych rozborov krve sa doping neodhali, jedine velky obsah cervenych krviniek

otazka ci ste niekoho poskodili alebo nie ?

nuz kazdy si zabehol svoj vykon urcite ste nikomu nebranili bezat

ale mohli ste ludi popliest a a ak niekomu zalezalo umiestnenie a nechcel byt 11. ale 10. to moze hodnotit tak ze pomocnik ta udrzoval v moralke a ze si nestracal cas pri stoliku s napojmy a podobne

pretoze zavod je v prvom rade o umiestneni nie kazdy top berie tak ako ty ze bezim len sam za seba na svoj osobak alebo na svoj test

ale inak moj nazor hned ako som cital tvoj komentar Petr bol ze si proste vyrusoval v zacoatku Dana a Radka a z emozno zrychlili a rozhadzovali tempo len aby mohli byt sami a tym zbytocne rozbwhli zaciatok inak ako by bolo otpimalne a tak je otazne ci si nepriami nesposobil to ze nebezali pod 7H

netvrdim ze to tak bolo, ale ja osobne ak by som nemienil bezat celych 100km, tak by som sa veducej skupine nijako neplietol pod nohy nevyrusoval by som ich svojou pritomnostou ani recami a ak by som ich chcel vyuzit na tempo bezal by som za nimi s odstupom 20 metrov

ale to je len moj osobny nazor, kazdy to moze vidiet inak

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 01.11.2014 02:12:29

>> rudo, 01. 11. 2014 02:00:48

Já jsem nikoho řečmi ani motáním pod nohy nevyrušoval, běžel jsem pokojně s nimi (většinu času za nimi) – v té době samozřejmě s námi Ondra neběhal, s výjimkou prvního zkráceného kola. Kdyby Dan na mě nemluvil, tak já bych celou dobu mlčel. Sám Dan ale tady psal, že má přítomnost byla pro něj zcela neutrální, tak zbytečně spekulovat. Každopádně, jsou to „profíci“ a měli by vědět, co si mohou dovolit. Možná se to nezdá, ale já s nimi samozřejmě soupeřím, i když zatím třeba jen v tom, že dnes se jich udržím 15 km, příště třeba 25 a přespříště třeba 40. I díky jejich poměrně špatnému času po tom rozkolísání tempa a možná i přepálení se přitom zvyšuje pravděpodobnost, že příště poběží konzervativněji, a že tak jejich tempo budu moci využít opravdu třeba celý maraton či ještě déle, jak jsem plánoval před startem, ale uvidíme. :-)

Pokud se někdo cítil poškozen, že mohl být 10., místo jedenáctý, tak mohl a měl podat protest, já v tom nevidím problém. Celkem mě mrzí, jak se tu vyrojilo, jak Kaňovský je unfair, ale i v Plzni jsem viděl spoustu věcí, že kdybych chtěl to či ono protestovat striktně podle pravidel, tak by moc závodníků nedoběhlo. :-) Prostě, rozhodčí a běžci naše jednání posoudili a tím bych to uzavřel, pro tentokrát, ale i pro příště.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 01.11.2014 03:40:31

>> Petr Kaňovský, 01. 11. 2014 02:12:29

Petr beres to osobne

tu sa riesi princip

pise sa o tebe lebo ty si sa s tym vsetkym priznal na svojom webe nik iny sa s nicim nepriznal a tak o nicom inom nevieme

ale ak si si vsimol vacsina kritiky sla na organizatorov

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 01.11.2014 06:24:52

>> rudo, 01. 11. 2014 03:40:31

Jsem zvědav, co se k tomu pravidlu 144 odstavec 3a podaří zjistit, viz též dotaz z 16:57:09.

Největší pochybení organizátoru spatřuji v tom, že nebylo možné ani dotazem na ně zjistit své aktuální pořadí a že souběžné konání čtyř závodů vytvořilo v druhé polovině závodu absolutní chaos a to tím spíše, že bohužel někteří závodníci běhali bez viditelně připevněného startovního čísla (ostatně námět pro organizátory: když už musejí být 4 závody souběžně, tak by závodníci mohli mít čísla vpředu i vzadu, navíc třeba barevně odlišená, aby bylo okamžitě jasné, kdo je účastníkem kterého závodu).

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

bjerndi muž 01.11.2014 06:51:48

>> Petr Kaňovský, 01. 11. 2014 06:24:52

strašně se do věciPetře zamotáváš. Sám píšeš, že nejdřív s Tebou Ondra neběžel, pak najednou část běžel a zase neběžel…k tomu nemělv úmyslu ani 100km dokončit. Ty věci okolo občerstvování, pobíhání sem a tam, používání mobilu.....vždyť to je podle těch pravidel naprosto jasný. To, že rozhodčí porušilimilión dalších pravidel je taky jasný .....prostě celý šlendrián a ty seš toho obětí, protože ses na to ještě ptal. Nicméně z hlediska objektivity je úplně jedno zda se jedná o počítání kol,nebo o pomoc na trati, nebo třeba o zkraciování trati …pravidla porušena byla byť míru prohřešku samozřejmě každý může posuzovat jinak.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 01.11.2014 08:05:41

>> bjerndi, 01. 11. 2014 06:51:48

Proč bych se do toho měl zamotávat? Ondra tempem 4:00 samozřejmě neběžel, s výjimkou 1.km, to by se zničil (že běžel nějaká kola sám, ne se mnou, je jiná věc), ale já nemám potřebu tu neustále vysvětlovat cosi, co přece na závodu posoudili rozhodčí a ostatní běžci. Tím toto končím, už mě to unavuje.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 01.11.2014 10:27:36

>> Petr Kaňovský, 01. 11. 2014 06:24:52

Petr, bezat pri ultrabezeckych pretekoch konanych na okruhu takym sposobom, ze bezim spolu, popri, vedla ci za takym pretekarom ktory bezi a preteka od startu cele preteky, ci od startu ich urcitu cast(to by bol trebars ten vodic ktory by ta tahal od startu urcity pocet km), je uplne v poriadku-teda v sulade s pravidlami. Rovnako ak sa v priebehu pretekov situacia vyvinie tak, ze bezia vedla seba, ci popri sebe pretekari hoci kazdy z nich ma iny pocet kol-avsak kazdy bezi s tym mnou spominanim bona fide usilim. Proste v priebehu ultrabehu na okruhu sa spojim, pripojim ku niekomu. To je v poriadku. Pravda, netreba sa takzvane pliest pod nohy:-), teda prekazat ci obmedzovat inych.

Spajanie ci vkladanie inych kratsich pretekov do ultrabezeckeho preteku povazujem za nespravne, a nevhodne. Ak uz kratsie preteky, tak by mali odstartovat vsetky naraz spolu s hlavnym pretekom. Viem ze prax je u nas ina…Mna osobne to ale nevyrusuje ani neobtazuje, pretoze ja pri ultra bezim v svojom svete a komunikujem hlavne s pomocnikom, ten je pre mna dolezity. On mi rata kola, meria medzicasy, a pravdaze podava obcerstvenie, a samozrejme fandi, povzbudzuje, podporuje ak treba, alebo je ticho:-) .

Startove cislo ma mat kazdy pretekar, a po cely cas viditelne pripevnene.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 01.11.2014 10:39:05

>> rudo, 31. 10. 2014 10:22:57

Rudo, ved citaj poriadne:-) .Pisal som ze by slo o normalne, vhodne podmienky-teda ziadne velke oteplenie v priebehu pretekov, ani kopcovita trat. Viem ze je to nelahka otazka. Sam som sa svojho casu na takyto cas pripravoval…muselo by mi ale vsetko v ten den takpovediac sadnut, teda nielen byt na to pripraveny, ale aj v ten den mat na to formu, vhodne pocasie, trat, aj superi. Ja som to chcel bezat rovnomerne tak, aby som 85km mal za 5:50–5:55h, a potom dej se vule pane:-)

avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 01.11.2014 11:02:17

>> Ondriško, 01. 11. 2014 10:39:05

a jak nakonec to dopadlo?

Motto: Teprve se zabíhám...
avatar

maraton: 2:58:09 (2013)

ZTTK muž 01.11.2014 11:55:59

Nevím jestli mě moje umístění na MČR v libovolné disciplíně opravňuje k příspěvku… Kdyby ano, tak souhlasím s Petrem, že pokud má někdo potřebu si ze závodu MČR na 100km udělat Hamburg na maraton, 50km… je to hlavně jeho věc. Pokud má potřebu při tom využívat podporu na hraně vyložitelnosti pravidel, je to opět hlavně jeho věc.

Každý máme míru vnímání „patřičného“ chování někde jinde. To, že nad něčím rozhodčí mávne rukou a nikomu dalšímu to nestojí za protest někomu stačí… ale někomu uřčitě ne. A myslím si, že právě fórum běžeckých stránek je místo, kde se k takovým věcem vyjádřit, ač se to někomu nelíbí a někoho to třeba unavuje. Mnozí z nás se chytnou za nos.

Jinak nic proti Petrovi a jeho experimentům, já mu fandím. Jen se mu dostalo zpětné vazby o kterou, zdá se, stojí míň než o gratulace. Ale třeba se pletu.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 01.11.2014 13:14:41

>> ZTTK, 01. 11. 2014 11:55:59

Nechcete už toho nechat? Závod jsme si hlavně chtěli užít, o nějaké mé výkony nešlo, zejména pak ne v té druhé půlce, co se mnou běhal Ondra, tak nechápu, co se tu pořád řeší. Výklad, co je to „udávání tempa“ zde ještě též nemáme. Žádnou zpětnou vazbu z fóra nevnímám, kromě neustálé potřeby řešit něco, co beztak není jednoznačné a co záleží na výkladu rozhodčích. Já se na závodu řídil tím, co tamní rozhodčí uznali jako možné, tak pořád nerozumím, co je na tom neférové. Pokud by rozhodčí tu naši „sranda akci“ netolerovali, tak bychom to brali též v pořádku, i na tuto variantu jsme byli připraveni, a jen těžko spekulovat, jestli bych pak měl čas lepší nebo horší než takto.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 01.11.2014 13:25:36

>> Ondriško, 01. 11. 2014 10:27:36

Děkuji za tento výklad, jinak se snažím podobný výklad získat i jinde – dám pak vědět, jestli na něco narazíme.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Praha

Celkem 5280 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:17 (2013)
půlmaraton: 1:27:15 (2014)
maraton: 3:10:06 (2010)

Tommo muž 01.11.2014 13:39:26

Ještě jsem o tom přemýšlel a znovu se zapojím do diskuze:

  1. Domnívám se, že pravidlo 144/3a („Udávání tempa osobami, které nejsou účastníky závodu, běžci nebo chodci, kteří jsou nebo budou předběhnutí o kolo“) dopadá výhradně na případy vpředu běžícího běžce čili předběžce nebo rozrážeče vzduchu, resp. pacemakera. Naopak si nemyslím, že by dané pravidlo zakazovalo souběžný běh dvou či více běžců vedle sebe bez ohledu na to, zda je některý z nich o kolo zpět či nikoliv. Intenzita podpory je totiž v obou případech zcela odlišná, pokud někdo běží vedle mě, nelze říci, že by mi poskytoval účinnou pomoc, co se tempa týče. Pokud tedy Ondra coby doprovod nerozrážel Petrovi vzduch či jinak nepomáhal řídit mu tempo (včetně např. pokynů či informací ze sporttesteru), nebylo IMHO dané pravidlo porušeno.
  2. I když není porušeno 144/3a, může být spolupráce mezi běžci vyhodnocena jako nedovolená podpora dle obecněji formulovaného pravidla 144/2 „Kterýkoliv závodník, který poskytuje nebo přijímá dopomoc ze soutěžního prostoru v průběhu discipliny musí být vrchním rozhodčím varován a poučen, že při opakování bude z další účasti v disciplíně vyloučen.“ Taková podpora by mohla spočívat např. v intenzivním povzbuzování, koučingu, určování závodní taktiky apod. Toto posouzení je však plně na uvážení rozhodců, kteří musí zohlednit konkrétní okolnosti daného závodu a konkrétní podobu spolupráce mezi běžci. Jak víme, rozhodci v Petrově případě žádné pochybení neshledali, a proto někdo, kdo se závodu neúčastnil jen stěží může přesvědčivě tvrdit, že by toto pravidlo bylo porušeno.
  3. Na diskutovanou situaci může dále dopadat pravidlo 240/8g („Závodník, který přijme občerstvení mimo určenou stanici pro občerstvení, vystavuje se nebezpečí diskvalifikace“). Toto pravidlo by podle mého názoru bylo porušeno, pokud by Ondra Petrovi nosil občerstvení či mu je předával mimo pořadateli či Petrem před začátkem závodu určené občerstvovací stanice. Z Petrova komentáře k závodu však nelze s jistotou posoudit, zda k takové asistenci s občerstvením mimo určené občerstvovačky docházelo či ne. Z jeho komentáře jsem každopádně nevyčetl, že by k takové podpoře došlo…
  4. V neposlední řadě je dle 144/3b je zakázáno též „Držení či používání video nebo audio přehrávačů, rádií, vysílaček, mobilních telefonů či podobných přístrojů v soutěžním prostoru.“ K tomu si myslím, že popsaná jednání jsou zakázána pouze tehdy, pokud mají za následek podporu běžce v jeho výkonu (např. zprostředkování informace o soupeřích, o mezičasech apod.). V žádném případě však nemůže být toto pravidlo porušeno např. tím, že běžec či jeho doprovod zprostředkovává informace běžeckému foru, jaxe to dělo v Petrově případě :-)

Suma sumárum se po vyhodnocení mně známých informací přikláním k tomu, že Petr pravidla neporušil, resp. že ohledně asistence při občerstvování není pro posouzení dostatek informací. O to více mě překvapuje, že někteří diskutéři mají ve věci jasno (někteří dokonce i bez přečtení pravidel) a bez okolků někoho obviňují z nesportovního a nefér jednání.

Motto: When the heart is ungoverned by reason, charlatans have powerful tools to deceive
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 01.11.2014 16:11:28

>> Tommo, 01. 11. 2014 13:39:26

Diky za fundovany rozbor. Konecne si nekdo pravidla precetl a poukazal na IMHO jedine problematicke misto naseho „primeho prenosu“ z diskutovaneho zavodu: odstavec 144.3b.

Dikce predpisu 144.3b + 144.4d je totiz jasna: zakazana jsou vsechna zarizeni, ktera se daji pouzit ke komunikaci s jinou osobou, explicitne napr. mobily. A mobil Ondra (pokud ale vim, tak uz nikoliv Petr) mel.

BTW, kdo pri jakychkoliv atletic. zavodech pouziva monitoring rychlosti pres mobilni GPS aplikace typu endomondo, porusuje clanek 144.3b taky ;-).

avatar

Desert muž 01.11.2014 17:40:36

>> jm1, 01. 11. 2014 16:11:28

jj je to blbý, ale to by pak nemohl mikdo používat na závodech GPS v mobilu, 8-)

avatar

Desert muž 01.11.2014 17:49:58

*>> all,

tak mi to nějak připadá jako vtip z chirurgie, operuji, operuji a najednou zjistím, že pitvám, :-)

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 01.11.2014 18:23:15

>> Desert, 01. 11. 2014 17:40:36

A muzeme tipovat, jak dlouho nam tohle pravidlo vydrzi.

Ja – slovy klasika – tomu davam rok, maximalne dva ;-) (vid na pristi jaro ohlasene iwatch a s tim spojene zapojeni se „velkych kluku“ do hry)

avatar

Desert muž 01.11.2014 18:34:21

>> jm1, 01. 11. 2014 18:23:15

s tím tempem je to taky sranda, to bys nesměl mít ani hodinky, a pokud by na tebe někdo z davu zakřičel " přídej" atp., ta bys byl jasný, :-)

dalším forem by mohl být svěťak doposud neznámého běžce, který využije tzv. hlavním rozhodčím povolených zajíců ( ale ne pro něho), asi by dostal DNF???,

tedy opravdu v konečném výsledku vše záleží na rozhodčím, pokud mám připomínku, tak mám časové rozmezí na podání protestu,

avatar

Desert muž 01.11.2014 18:35:41

>> Tommo, 01. 11. 2014 13:39:26

jo a traily budeme běhat s rukama v kapsách a prstem v nose, mobil je většinou povinný, :-?

avatar

bjerndi muž 01.11.2014 18:48:40

to by mě zajímalo jakej běžec kterej běhá ultra aspon trochu vážně má čas sledovat mobil, je to jen prostě nutnost v horách kvůli bezpečnosti. Nic víc, nic míň. Hrát si s mobilem hada můžete doma :D:D:D

avatar

Praha

Celkem 14588,46 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:55 (2013)
půlmaraton: 1:17:41 (2013)
maraton: 2:56:52 (2012)

marek27 muž 01.11.2014 22:26:57

>> bjerndi, 01. 11. 2014 18:48:40

Hlavně s hadem si hrajte jen doma!

Motto: www.marek27.cz
avatar

Sloviensko

rudo muž 01.11.2014 22:29:37

>> Desert, 01. 11. 2014 18:35:41

jak to chces dokazat, ruce v kapsach a prst v nose

traily sa nebehaju podla pravidiel IAAF

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 01.11.2014 22:46:31

>> rudo, 01. 11. 2014 22:29:37

jde to lehce, prstů máš dvacet, v dnešní době se asi dost závodů neběhá podle pravidel, :-)

avatar

Desert muž 01.11.2014 22:48:25

>> marek27, 01. 11. 2014 22:26:57

před týdnem jsem jednoho potkal i venku, moc si hrát nechtěl, prostě ťapnul a poslal mě spát,

jen mi zapoměl říci, že pokud následující měsíc udýchám 10km rychleji jak za hodinu, tak kousl málo,

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

runner.cz muž 10.11.2014 15:55:17

Ty jo, koukám pěkně dlouhá diskuze:) Zaujal mě příspěvek od Tommo. Mám ho tedy chápat tak, že pokud já si na občerstvovačce vezmu láhev s pitím, nesu si jí s sebou a za občerstvovačkou dám napít i dalšímu běžci, hrozí diskvalifikace? To na to budem muset dávat pozor. Letos ve Winschotenu jsem za občerstvovačkou dával Danovi napít ze svýho ionťáku protože neměl láhev nachystanou. Rozhodčí s námi jel a nic nenamítal. Pokud je to ale proti pravidlům tak se holt bez toho budeme muset obejít. Připadalo mi to jako férová pomoc a nikoliv porušení pravidla.

Motto: runner-cz.blogspot.com
Nalezené položky: 213 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.