Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » New Balance » NB M680 V2

NB M680 V2

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

krabat77 muž 01.11.2014 00:07:07

Rozhodl jsem se pravidelně běhat 2–3 týdně trasy 5–10km na silnici popřípadě na zpevněných cestách s jednou mezipauzou na protažení. Abych zvýšil svojí motivaci tak jsem si koupil nové běžecké boty. Moje váha se pohybuje těsně pod 90kg, výška 171cm, lehká supinace a 37 let. Kdysi jsem sportoval, ale teď s během začínám prakticky od nuly. Spíš se jedná o lehké vyklusávání :-).

Protože mám široké chodidlo, tak do úvahy přicházeli boty značky Mizuno nebo NB. A poněvadž Mizuna začínají cenově výš, tak jsem šel do NB. Nabídka těchto bot je na našem trhu dosti tristní, ale naštěstí jsem narazil na nový sportovní obchod Sportsdirekt. Vozí sem boty z UK, takže modelů od NB mají dost v obchodě a ještě více na jejich e-shopu s velkými slevami pro výběhové modely.

Takže po nějakém zkoušení jsem šel do M680 V2. Už jsem v nich vyběhl 2× a první dojmy jsou pozitivní, odpružení a stabilita OK. Protože se v číslování modelů NB moc nevyznám, zajímalo by mě jakou mohu čekat od těchto bot výdrž. Uvítal bych i nějaké doporučení, co bych mohl koupit příště. Něco vhodného na silnici a zároveň do mírného terénu. Také se tady dost píše o mimimalistických modelech. Zajímalo by mě co od nich čekat a pro koho jsou vhodné. Díky za Vaše názory.

avatar

půlmaraton: 1:38:17 (2019)

ZR muž 01.11.2014 09:56:30

NB jako primární běžecké boty používám už cca 20 let.

M680v2 jsou základní model, jakž takž použitelný na běhání. Jediná výhoda – jsou hodně bytelná, tlumená a pomalá kopyta, takže si poradí i s Tvými ne zcela ideálními váhovými parametry :-) …

Až je oběháš (což při Tvé váze a předpokládanému použití i v lehkém terénu bude za cca 1/2 roku), vřele doporučuji jít do modelů vyšších řad. U NB v principu platí – čím vyšší číselná řada, tím kvalitnější boty. Tzn, kvalitativně vzestupně – řady 600, 700, 800, 900, 1000. Pozor i na rozdělení dle supinace/pronace. Tzn. v tuto chvíli bych jako ideální viděl pro Tebe silniční modely např. 1064, 1080 (řada 1200 je totéž s pronační podporou). Osobně bych šel do starších modelů, které se dají sehnat výrazně levněji a současně jsou širší a celkově pevnější než poslední verze.

O minimalistických botách bych (s ohledem na Tvou váhu a předpokládaný styl běhu) v tuto chvíli radši neuvažoval.

K vlastním nákupům – NB se v ČR výborně nakupuje např. u Pavla Baběráda (Baboš sport), nebo na Balestra Outlet. Boty v původní ceně 2,5–3 tisíce zde běžně koupíš pod tisícovku (máš-li štěstí na zrovna skladovou velikost).

avatar

krabat77 muž 02.11.2014 16:45:14

>> ZR, 01. 11. 2014 09:56:30

Díky za vyčerpávající informace, ale čekal jsem alespoň roční výdrž :-?

avatar

půlmaraton: 1:38:17 (2019)

ZR muž 05.11.2014 19:39:03

Tu životnost ber s rezervou, klidně Ti mohou vydržet i déle. Ale stejně doporučuji min. 2 páry bot a střídat to, už podle délky běhů, terénu, plánovaného tempa, atd. Navíc běhat v polovlhkých botách je nerozum (hygiena, jejich životnost).

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.