Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest achilovek

Bolest achilovek

Nalezené položky: 31 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

skalkin muž 15.01.2015 11:53:52

Ahoj ,prosím o pomoc jsem závislý rekreační běžec / 10km-37min,pulmaraton 1:24,maraton 3:10 / v minulém roce jsem se specializoval na dálkové běhy Krakonošova 100 ,Horská výzva ,Beskydská sedma atd .. Naběháno za minulý rok 4200 Km .Už 3 roky mě trápí záněty v obou achilovkách které jsem přecházel – boužel od listopadu minulého roku bolest stupňovala a já absolvoval opichy kortikoidy plus léky,masti,vložky do bot atd. Po 14 dnech výrazné zlepšení,tak jsem začal s výklusem,ale po měsíci se záněty opět vrátily.Teď jsem měsíc jen na kole a v bazéně,ale necítím žádné zlepšení -furt stená boles … Psichicky jsem bez pohybu totálně zničenej chodím po doktorech,ale ve finále žádná rada… Prosím o radu,případně zkušenosti /termínovka na tento rok je nabytá a závody se blíží../ .Dík moc a Hezký den ..

avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 15.01.2015 12:00:40

>> skalkin, 15. 01. 2015 11:53:52

Ahoj, sice nemám tvoje výkony ale tak nějak podobně jsem to měl taky, pomohla až NĚKOLIKAMĚSÍČ­NÍ pauza.

A to jsem zkusil úplně všechny metody léčby, které evropské zdravotnictví nabízí.

Nemám lepší radu než si říct že život není jen běhání ( těžko se to chápe ), termínovka a závody budou i v roce 2016 a je lepší teď dát pár měsíců pauzu, než už nemoci běhat nikdy.

Nejhorší je kousnout tu závislost a ne pořád vybíhat a zkoušet, jestli to už jde, to tě srazí zase nazpátek.

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

skalkin muž 15.01.2015 12:21:53

>> Chrosel, 15. 01. 2015 12:00:40

Ahoj, dík -trochu jsem se téhle odpovědi bál ;-)

avatar

svbezec muž 15.01.2015 13:01:32

A to este ani ta pauza nemusi pomoct :-)

Dobra sprava je ze lepsie ako nic nerobit je nieco robit ale INAK a SPRAVNE: zabudni na objemy, tempa a vykon a zameraj sa na vnutorne KUNG-FU (sorry za inokulturny pojem ale nepoznam plne adekvatny ekvivalent), teda techniku behu, spravny vonkajsi postoj a nasledne vnutorny pocit, bez usilia, doplnkove cvicenia na dosiahnutie rovnovahy vo vsetkych vyznamoch, ktore si dokazes uvedomit.

Ked ti nieco robi zle a nechces to prestat robit, musis sa naucit to robit tak, aby ti to robilo dobre.

Achilovky sa daju liecit aj behom ked to vies :-)

avatar

Brno

Celkem 8372,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2015)
půlmaraton: 1:28:01 (2015)
maraton: 3:24:31 (2015)

kubba muž 15.01.2015 13:26:19

>> skalkin, 15. 01. 2015 11:53:52

Nevím, jestli jsem se na Achilovce dopracoval k zánětu, ale bolely mě střídavě obě a docela mi pomohlo doporučení:

http://www.runninggirl.eu/…lovy-slachy/?…

Především to spouštění pat na schodku a „opravovaní zauzleného kolagenu“ ve šlaše … prostě se mi zdá, že by na tom mohlo něco být :-) …

Asi bude záležet, jak daleko se ten problém vyhrotil „přeběháváním“ bolesti ..

avatar

skalkin muž 15.01.2015 15:51:09

>> kubba, 15. 01. 2015 13:26:19

Pecka -dík skusím všechno;-)

avatar

nameless_one muž 22.01.2015 15:03:02

precital som si ten clanok z runninggirl.eu a mozem potvrdit, ze tie cviky (Excentrické pouštění paty) funguje. Presne tento cvik robim uz asi 8my tyzden a citim mierne zlepsenie. Momentalne uz zacinam znova behavat (lahky 30 – 40 minutovy klus na okruhu). Ked ten cvik robim poobede, tak uz niekedy ani pri nom necitim bolest, asi budem musiet fakt zvysit zataz, napr. batohom.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 23.01.2015 11:56:08

>> kubba, 15. 01. 2015 13:26:19

Zaujimavý clanok, robim ako prevenciu :

  • schody v robote , aj ked nemam problemy zdviham sa pomocou ruky na zábradlí

nie po behu, ale az na druhý den

  • klak na patách, je to podstate jediný strecing co robím, v mensej miere hlavu ku kolenám s vystretými nohami.

nerobim po tazkom behu a ak tak hned ako pridem domov, do par min. od ukoncenia behu. Kazdý sme iný, ja zastavam nazor, že strecingom sa da dost pokazit, tak nekedy menej je viac. Urcite nerobim, ked uz zacinam tuhnut (truchu viac)

Robim ho na protikad ( na 3× – 4× )a som niekedy prekvapený, že aj po napr. dvoj týžnovej pause sa dostanem bez problemov na povodne max.

Hlavu ku kolenam si davam az vo vani s teplou vodou ( iba vyuzivam cas ), ked zena mi tlaci trup voci kolenam a ja tlacim voci nej s tým ze tak si aj regulejem rozsah. Pozor takýto typ odporucam len po nejakej dobe „normalneho“ strecinku

Sed na nohach, mam viacej naročný. Po 3ch 4ch opakovaniach sa dotýkym hlavou zemi. Tu protitach netreba. zabezpecuje to vlastna váha, ktorej zataz sa reguluje laktami. Samozrejme uz s hlavou na zemi sa laktami neopieram o zem. Niekto vam musi fixovat kolená o zem. Ak sa budete zdokonalovat, tak treba kolená davat cim viac k sebe. Posledné týžne, ale az v poslednej faze to zvicim tak, že vystretý trup pomaly spustam na zem bez pomoci ruk – zotrvam hlavou na zemi – o to iste spet.

Myslim si, že nieco lepsie na cvicenie (aj) na rozsah v clenku nenajdete. Spociatku budete mat velke problemy stavat ( koly clenkom ). Dobre je precvicit aj rozsah na druhu stranu. Zoastanem jedným kolenom na zemi, v acsinou musi aspon zo zaciatku niekto pomahat vstat a druhu nohu tlacim cez spicky do zemi. Nasl. to otocim.

  • na posilovanie achilovky som zistil, že je dobrý aj 5 min. plank. A to poloha zo zvihnutou nohou. Pozor nesmie poklesnut druha polovica tela oproti casti so zdvihnutou nohou.
avatar

TonyK muž 25.02.2015 22:44:12

takovéto potíže mohou být z různých příčin. Zkoušel jste užívat i nějaké přípravky? Čtu že léky. Někde jsme našel článek a vlatsně i celý web o senzycolu a o něm se píše jako o zázraku. Cena je teda nechutná,ale třeba by vám to pomohlo když máte takovou nezdolnou energii. je to z maxivitalis

avatar

skalkin muž 26.02.2015 15:21:41

Ahoj -dík zeptám se lékaře co to je a jestli pomůže. Teď dostávám rázové vlny na obě achilovky plus nějaké čistící opichy,ale zlepšení je minimální-poslední šance je prej krevní plazma… Ty první léky už nevím název pak Proenzi,Flector EP Tissugel plus Wobenym… Nějak se to táhne dlouho..

avatar

Nová Dubnica

maraton: 3:29:49 (2014)

Miloš NDca muž 27.02.2015 09:43:29

mne veľmi pomohla akupunktúra

Motto: bežím síce pomaly, ale zle :-)
avatar

svbezec muž 27.02.2015 15:37:20

>> skalkin, 26. 02. 2015 15:21:41

To uz je prilis dlho na to aby bol problem len v achilovkach. Treba hladal oblast panve, chrbtica, vnutro brusnej dutiny.

Pre inspiraciu- cviky pre zaciatok: stoj, nohy blizko pri sebe, vystrety postoj nohy vystrete v kolenach. Ruky s prepletenymi prstami zdvihnut s otocenim ruk dlanami hore nad hlavu. Vytiahnut trup od pasa hore , aj ruky sa tlacia hore, ale ramena dole. Ponatahovat jemne od pasa na strany. Potom spustit ruky a od hlavy stavec po stavci pustat chrbticu dole, nohy stale vystrete, nechat telo vlastnou vahou klesnut dole, stuhnute miesta postupne povolia, relax, stav oddychu (ako keby si chcel clovek pri tom pospat). Vydrzat kolko treba potom este presunut vahu viac na spicky a nakoniec naspet na stred chodidiel a este rukami pritiahnut hlavu ku kolenam. To postupne uvolni blokady aj vnutri trupu.

Dolezity je aj ten stav, dobre je dosiahnut vyprazdnenie mysle-zapal je aj v hlave.

Dalsi cvik-kruzenie kolenami-stoj siroky rozkrok a pomaly krutit kolenami zvnuta von ruky pritom kruzia okolo kolien (iba drzime na kolenach neopierame sa), to iste zvonku dovnutra. To iste ale nohy pri sebe kruhy zlava doprava potom naopak, postupne tak ze zadok aj k patam. Pomaly uvolnene. Velakrat.

Sed na patach , vstrety chrbatzavesena hlava, uvolnenie dosiahnut v trupe pocit prazdna. Pri tlaku az bolesti (co sa da vydrzat) v nohach, sa nehybat, ako sa da uvolnit. Potom lahko pomasirovat.

Dalsie cviky a strecing podobnym stylom na cele telo, dost dolezite pri strecingu je nezameriavat sa na achilovky ale v synergii najlepsie z centra a achilovky sa natiahnu ako posledny clanok (akokeby vedlajsi produkt) Najlepsie iba cakat kedy vlastnou vahou povoli tlak v pozicii. Ked sa clovek prilis zameriava na problem, casto je nasilny a iba si ho zhorsuje. (nieco ako „zdravo cvicit“ v protiklade postoju ze „zbavit sa problemu“)

Tymto stylom by si to mohol velmi urychlit, zavisi od hlbky cvicenia, pripadne aj vyhladaj pomoc dobreho fyzioterapeuta ap.

avatar

skalkin muž 03.03.2015 14:42:54

>> svbezec, 27. 02. 2015 15:37:20

No tak mám za sebou 5tou rázovku 1*silnou…a konečně cejtím zlepšení (nepajdám,můžu běžky,tenis..). Je to dražší léčení,ale snad to pujde -Pha 1/2 maraton bych mohl alespoň vyklusat…

avatar

svbezec muž 03.03.2015 20:06:08

>> skalkin, 03. 03. 2015 14:42:54

Este ak mas bike, ten je vyborny na rekonvalescenciu achiloviek-naslapy a kruhove slapanie. Kedysi som tiez mal zapalene achilovky tak ze aj chodit bolo utrpenie a ani sediet a lezat nebolo moc prijemne, jedina ulava ked som sa citil zdravo boli 3–4 hodinky ked som jazdil na biku :-)

avatar

skalkin muž 10.03.2015 12:43:50

Tak 8má rázovka,ale žádnej velkej zázrak i když jsem byl výklus cca 12km jem asi netrpělivej,ale od listopadu jsem podstoupil všechny možné tipy léčby. Teď jsem souhlasil s léčbou vlastní krve /cenu za aplikaci jsem přehlídnul:-(. Tak snad…jinak asi uříznout:-) .Nemáte někdo skušenosti ?? Léčba se nazívá Orthkine . dík

avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 10.03.2015 14:24:49

>> skalkin, 10. 03. 2015 12:43:50

Ahoj,

ne, nezkusil jsi všechny typy léčby, zejména jsi nezkusil ten, který jsem ti před dvěma měsíci radil, a který ti jako první potvrdí většina doktorů,

úplný klid, na běhání se vykašlat.

Po dvou měsících klidu by to bylo téměř jistě již v pořádku. Výklus 12 km… to je pěkná blbina, to chce počkat až se to zcela zahojí a pak začínat – půl kiláčku, počkat co to udělá, kiláček, dva…12 k výklus to je 1 – 1,5 hodina námahy, co myslíš, že ti na to ty šlachy asi mají říct ?

Při téhle léčbě jsou rázovky a spol. jen vyhozené peníze.

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

Most

Celkem 5088,98 km
Minulý měsíc 7,42 km
10 km: 0:53:28 (2016)
půlmaraton: 2:11:41 (2017)

Kodlpm muž 10.03.2015 14:50:10

Už to bude rok /duben 2014/kdy začal můj problém s pravou achilovou šlachou jediné co mi pomohlo abych nepřestal běhat je 2 měsíční běžecká pauza a mazání konopnou mastí na noc .Taky jsem omezil mé běhání na 50% což znamená cca 50 km za měsíc je to sice málo ,ale lepší než nic.Dále jsem vypozoroval ,že můj problém způsobily a působí mé letní boty new balance 610 v2 tak už s nimi neběhám protože nejsou dostatečně pevné a podrážku mají do terénu což je podle mě nelogické. Změnou obuvi ,běžeckými vložkami do bot ,tape fixací http://youtu.be/p7OAD4zIBos mazáním arnikou po běhu snad už bude vše v pořádku na 100% a já se pokusím zase běhat podle mích představ .Jinak za jakoukoliv další radu budu rád . Běhu zdar :)

Motto: NEMUSÍM BÝT NEJLEPŠÍ V TOM CO MĚ BAVÍ
avatar

skalkin muž 10.03.2015 15:41:20

No asi máš pravdu,ale konzultoval jsem to s lékařem a říkal,že uplná nečinnost je taky špatná-třeba tenis mi dovolil…ty si měl něco podobnýho ?

avatar

pavel369 muž 05.05.2015 23:13:09

Slysel jsi o vyrobcich Perskindol? Ja mam odzkousene a na me funguji perfektne.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 06.05.2015 07:34:37

>> pavel369, 05. 05. 2015 23:13:09

Neslyseli, ale jsme moc radi, ze jsi nam to prisel tak nezjistne rici a to hned do nekolika vlaken. Jen jsi do tohoto zapomel dat link na svuj e-shop. Vyhradni zastoupeni?

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

skalkin muž 06.05.2015 08:39:44

Tak,po půl roce jsem prý vyčerpal všechny možné druhy léčby-na řadě je operace jedný a následně druhé achilovky…tenhle rok už závody vypouštím..no život asi není jen o běhání,a co tě nezabije to tě posílí..

avatar

svbezec muž 06.05.2015 09:59:27

>> skalkin, 06. 05. 2015 08:39:44

Myslim ze si nevycerpal skoro nic. Inak celkom nechapem na co si zalozil toto vlakno, ked si zjavne nepouzil ziadnu radu. Ak si myslis ze ti niekto prezradi nejake cary-mary-fuk ktore bude fungovat bez toho aby si zmenil svoj pristup a predstavu o sebe,tak to je hlboka iluzia. Take neexistuje. A tyka sa to aj pripadne uspesnej operacie. Neber to v zlom ja som tiez vpodstate podobne natvrdly, ale zivot pouzije postupne vacsie a vacsie kladivo aby cloveka donutil uvedomit si co bolo zrejme hned na zaciatku :-)

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 06.05.2015 11:59:10

>> svbezec, 06. 05. 2015 09:59:27

hezky napsano.. :)

*>> skalkin, muž Dnes 08:39:44

Myslim si to samy, ze jsi nic nevycerpal. Naopak. Od ledna jsou to 4 mesice, to neni skoro zadna doba. Zanet tim, ze budes dal behat opravdu nevylecis. Tim, ze do sebe nacpes kortikoidy, tomu take moc nepomuzes (kratkodobe ano, z dlouhodobeho hlediska moc ne), alespon z meho pohledu. Az nebudes behat delsi dobu, pak poznas zlepseni. Pokud to budes porad tlacit pres silu, tak ti toho asi moc nepomuze. Z me osobni zkusenosti pomaha oprostit se od vsech moznych a nemoznych zavodu (rict si, zda tzv. zavody, kterych je kazdy tyden desitky) vubec k necemu potrebujes a neresit to. Je dulezite a nejak zasadni, zda je ucastniku 12050 nebo 12049? Na foru se sice akorat plka, ale je tady dost lidi, kteri si prosli, nebo prochazeji, necim podobnym. A to, ze do sebe budes cpat leky ti asi moc nepomuze. Chce to brat vic v klidu, asi to moc neurychlis. Kdyz jsem slysel, ze jeden muj znamy byl mimo 1.25 roku kvuli zanetu slach v noze, tak jsem tomu nemohl uverit. Nehrotil to a ted je v klidu. V mezidobi nebehal, ale sportoval dal – plavani, lyze, kolo,… Hodne mu pomohlo protahovani. Razovky a podobne veci ho staly akorat penize a pokrok minimalni. Ja si prochazim zanetem slach jiz skoro 9 mesicu, prvni 3 mesice jsem behal pres kortikoidy dal a kratkodobe to slo. Ted teprve vidim, ze to byla nejvetsi blbost co jsem mohl udelat. Poslednich par tydnu se to zacina konecne lepsit, tzn. pomaha opravdu omezeni jednostranneho zatizeni. Duvod? samozrejme jasny – dlouhodobe pretizeni. Pokud pujdes za standardnim doktorem, tak ti to maximalne necim opichne, nebo te nadopuje. A to, podle me, neni lecba. Je potreba presvedcit hlavu a zacit s ni a podivat se na to trochu z nadhledu. good luck.

avatar

pavel369 muž 10.05.2015 22:34:53

>> skritek Hugo, 06. 05. 2015 07:34:37

Nemyslim to zle, zadny e-shop nemam a kdo ma zajem, najde si sam. Jen jsem nadseny tim, jak maji kvalitni vyrobky za dobre ceny.

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.05.2015 23:28:48

bezec nemnzoe behat s rozdrbanymi achilovkami a lekar odporuca tenis ?

8-O

neblbnete dyt jsou tady lidi

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

skalkin muž 11.05.2015 11:45:42

Do 47 let jsem s ničím nemarodil..tak mi i 2 dny nečinnosti připadaly šílený,natož delší období-myslel jsem ,že to odejde samo ,ale 3roky jsem to zanedbával takže to mám..Chtěl jsem jen znát názory ostatních běžců..dík

avatar

Nová Dubnica

maraton: 3:29:49 (2014)

Miloš NDca muž 11.05.2015 12:29:58

takže opäť po roku sa opäť ozvala achilovka, zajtra idem na akupunktúru, ktorá mi pomohla tak uvidím či to zaberie aj teraz, okrem iného to mažem a chladím a cvičím excentrické cvičenia na lýtka http://rungo.idnes.cz/…/behani.aspx?…

Achilovku mám sčervenelú, na dotyk mierne bolí hlavne na mieste, kde sa uchytáva na päte. Dnes idem prvý krát na lokálnu kryoterapiu, máte niekto s tým skúsenosť pri liečbe šliach a svalov?

Motto: bežím síce pomaly, ale zle :-)
avatar

skalkin muž 11.06.2015 12:51:18

Tak jsem se dostal až vyhlášeným sportovním lékařům a výsledek-chronický zánět 3tího stupně -nutná operace…tak snad to odejde brzy…

avatar

luckar777 žena 30.10.2015 16:14:05

myslíte, že můžu mít zánět achilovky bez bolesti? Asi 3 týdny se ji snažím nezatěžovat (neběhám), pouze posiluji- achilovku se sanžím moc nezatěžovat( posilování vrchu těla, používání trx, už jsem dělala drřepy, mrtvé tahy a nebolí ani nekřupe). Ale při výskocích mi v ní křupe. Co to může být? Mám normálně zajet do starch kolejí nebo chvíli počkat?:)

avatar

Mainz

Celkem 7890,5 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:58 (2006)
půlmaraton: 1:37:37 (2007)
maraton: 3:24:03 (2009)

Ajaj muž 24.01.2016 00:31:49

>> skalkin, 11. 06. 2015 12:51:18

Rad bych ozivil toto vlaknu. Jak jsi nakonec dopadl a podarilo se ti AS vylecit?

Nalezené položky: 31 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.