Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » Běchovice 30.9.2007

Běchovice 30.9.2007

Nalezené položky: 54 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

mat muž 02.10.2007 15:26:27

[quote=dan67][qu­ote=karolína]od­kaz na výsledky z běchovic je na WWW.atletika.cz http://www.atletika.cz/default.aspx?…

teda pokud to už není s křížkem po funusu, karolína[/quote] Tak jsem se podíval na výsledky a nejsem tam!? Ne, že bych aspiroval na čelní místa, ale nejsem tam. Počkám až se objeví na webu www.bechovice-praha.cz a pak začnu reklamovat.

Jinak, k diskuzi. 200 kč není málo, ale jak se tady někdo zmiňoval, organizace není jen číslo, třičko, tatranka, hlavně zajištění trati a „doprovodu“ – policie, zdravotníci,… Pražáci to pochopí, co to je uzavřít na půl dne dopravu. A to bylo zajištěno perfektně. Díky organizátorům. A suvenýr-odznak potěší jako památka, tričkem se můžu chlubit, hele jsem běžec :-)

Co mi chybělo byla „atmosfera“. Toto byl můj druhý běh, první byla noční Mattoni GP, takže toho moc nesrovnám. Ale při Mattoni GB lidi okolo trati fandili, tleskali, povzbuzovali. Tady to byla naprostá výjimka, těm výjimkám děkuji. Chvílemi jsem si připadal jako blázen, jak lidi z chodníků a zastávek hleděli.[/quote] Zdravím Vás Dane, věřím, že se chyby ve výsledcích opraví. Neumím říci, zda je 200 Kč málo či hodně. Třeba by nám v posouzení pomohlo srovnání. Pro objektivitu srovnávejme městský běh na vzdálenost 10 km. Vezměme napříkad PIM metro běh pro muže na 10 Km (o jiném srovnatelném běhu v Praze nevím) startovné pro muže příchozí je 500 Kč. To je tedy dva a půlkrát více, než na 111 ročníku Běchovic..... Promiňte, vadí mi suverenita s jakou dokáží někteří z nás, bez jakékoliv znalosti věci, potažmo nákladů spojených se závodem, odsuzovat pořadatele – „vydělávající na obyčejných běžcích“. Nemluvím o absurdnosti prohlášení že „se příštího ročníku "bohužel“ zase zúčastním"…

Spoluorganizá­torsvím tohoto závodu se zabývám již více než patnáct let, dělám to ve svém volném čase na úkor vlastních aktivit a dobrovolně. Rozhodně závod něděláme stylem tady máte službu tak zaplaťte. Organizace závodu je založena na nevýdělečné činnosti řady dobrovolníků, startovné je příspěvkem na pokrytí nákladů tohoto závodu.

Vím, že při organizaci závodu není zdaleka vše stoprocentní (děláme co můžeme) a jistě je co zlepšovat. Věřím, že většina závodníků si závod užila a nebyla to pro ně jen tatranka a buřt v cíli. S pozdravem martin matras

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 02.10.2007 15:43:30

[quote=rebecca]… Taky asi starost o batohy v cíli byla lepší než vloni, někdo si tu stěžoval, že vloni je nikdo nehlídal.Tak je vidět, že organizátoři berou připomínky vážně…[/quote] To jsem si stěžoval já. Taky jsem si všiml zlepšení.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

mat muž 02.10.2007 16:00:19

[quote=Advid][qu­ote=rebecca]… Taky asi starost o batohy v cíli byla lepší než vloni, někdo si tu stěžoval, že vloni je nikdo nehlídal.Tak je vidět, že organizátoři berou připomínky vážně…[/quote] To jsem si stěžoval já. Taky jsem si všiml zlepšení.[/quote] Ano, na tuto výtku jsme skutečně reagovali. Jsem rád, že to bylo letos lepší. Zdraví martin matras

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 02.10.2007 16:07:15

[quote=dan67]Zdr­avím, tak je to tak. Ve výsledcích neexistuji. Startem jsem proběhl, za cílem mě odečetli, číslo jsem nemačkal.[/quote] Ahoj Dane, můžu Ti říct, že moje snaha o zařazení do výsledků byla loni úplně zbytečná – nabízel jsem i fotografgii jako důkaz, že jsem běžel, ale ne, organizátoři ji nepotřebují, věří mi – schází jen dodat, že mě tam stejně nezařadí.

2 mat: Za 200 Kč bych očekával, že alespoň budu v loňských výsledcích. Jaké je vysvětlení toho, že i přes e-mailovou komunikaci s L. Šírem jsem v nich nakonec nebyl? Neber to prosím ironicky, jen mě pořád nejde do hlavy, proč mě prostě někdo do těch výsledků nepřipsal… Nebo že by bylo podobných problémů příliš mnoho? :o

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

mat muž 02.10.2007 16:22:24

[quote=Oslík][qu­ote=dan67]Zdr­avím, tak je to tak. Ve výsledcích neexistuji. Startem jsem proběhl, za cílem mě odečetli, číslo jsem nemačkal.[/quote] Ahoj Dane, můžu Ti říct, že moje snaha o zařazení do výsledků byla loni úplně zbytečná – nabízel jsem i fotografgii jako důkaz, že jsem běžel, ale ne, organizátoři ji nepotřebují, věří mi – schází jen dodat, že mě tam stejně nezařadí.

2 mat: Za 200 Kč bych očekával, že alespoň budu v loňských výsledcích. Jaké je vysvětlení toho, že i přes e-mailovou komunikaci s L. Šírem jsem v nich nakonec nebyl? Neber to prosím ironicky, jen mě pořád nejde do hlavy, proč mě prostě někdo do těch výsledků nepřipsal… Nebo že by bylo podobných problémů příliš mnoho? :o[/quote] To jsem nevěděl „Oslíku“, že si tykáme, ale to nevadí. Nerozumím, jak souvisí letošní startovné s uvedením v loňských výsledcích? Neznám Tvoje identifikační údaje, nemohu se tedy objektivně vyjádřit, proč si nebyl ve výsledcích uveden. Důvodů může být celá řada, technická závada, porušení pravidel, nesprávné uvedení údajů na přihlašovacím lístku atd. Řešit tuto záležitost po roce není úplně optimální. Doufám, že si se letos ve výsledcích našel. Zdraví martin matras

avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 02.10.2007 16:45:20

to martin matras: bezci si tykaji… Pokud jsi si toho nevsiml, je to pro me nepochopitelne, protoze pises, ze se poradani venujes uz docela dlouho a vstoupil jsi na bezecke forum… Jinak tvoje argumentace vuci Oslikovi neni fer, on pise, ze vse urgoval a nabizel, ze pomuze i s vl. identifikaci, neslo o to, ze by participoval na nejake cene a podobne, pouze chtel byt ve vysledcich zavodu za ktery uhradil startovne a ktery poctive odbehl. Narozdil od mozna usmevnych predchozich poznamek, kvuli kterym chapu ze ses ozval, jako zainteresovany poradatel, u teto bych rekl, ze by bylo na miste se tak mozna za poradatele omluvit a nepsat evidentni nesmysl o porusovani pravidel apod. Je zjevne, ze tato sitauce nenastala.

Motto: Never give up!!!
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 02.10.2007 17:00:06

2 mat: Vše podstatné již řekl ironman (díky), ale klidně Ti to zopakuji: pokud člověk zaplatí 200 Kč (nevím, jestli loni nebylo startovné o 50 Kč nižší, ale to je teď jedno), očekává za to nějakou službu – v tomto případě závod. A závod je nejen trať, kde běží, jak nejlépe umí, ale také uvedení jeho výkonu a jména ve výsledcích. Vše probíhalo dobře, jen ve výsledcích jsem nebyl, jelikož jsem dostal číslo závodnice (!), která nepřijela. Pochybuji, že se chcete srovnávat s PIMem, ale i zde byla k vidění tužka a papír, aby v případě, že někoho čip nezměří, bylo dohledatelné, jestli běžel – toť návrh do dalších let. Porušování pravidel? Jako že jsem na kole předjel i Štefka, nikdo si toho nevšiml a vlastně jsem dojel do cíle dříve, než jsem vyběhl, nebo jak to mám chápat? Opakuji – dohoda s panem Šírem byla, že mě do výsledků dodatečně přidá a nestalo se tak. A letos jsem se ve výsledcích nenašel, neboť po loňských zkušenostech jsem tento závod neabsolvoval.

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

mat muž 02.10.2007 18:19:20

[quote=ironman]to martin matras: bezci si tykaji… Pokud jsi si toho nevsiml, je to pro me nepochopitelne, protoze pises, ze se poradani venujes uz docela dlouho a vstoupil jsi na bezecke forum… Jinak tvoje argumentace vuci Oslikovi neni fer, on pise, ze vse urgoval a nabizel, ze pomuze i s vl. identifikaci, neslo o to, ze by participoval na nejake cene a podobne, pouze chtel byt ve vysledcich zavodu za ktery uhradil startovne a ktery poctive odbehl. Narozdil od mozna usmevnych predchozich poznamek, kvuli kterym chapu ze ses ozval, jako zainteresovany poradatel, u teto bych rekl, ze by bylo na miste se tak mozna za poradatele omluvit a nepsat evidentni nesmysl o porusovani pravidel apod. Je zjevne, ze tato sitauce nenastala.[/quote] Díky za napomenutí máš pravdu, bežci si tykají. Ale k věci já jsem se vyjadřoval k výši letošního startovného 200Kč a neviděl jsem souvislost s uvedením v loňských výsledcích. Je jasné, že pokud Oslík zaplatil loňské startovné a závod absolvoval, měl být ve výsledcích uveden to je bez debat. Já se jenom nemůžu vyjadřovat ke korespondenci s panem Šírem, kterou neznám. Pro upřesnění pan Šír není organizátor závodu, pouze za úplatu zajišťoval určitý servis – zpracování výsledků.

Vzpomínám si, že při loňském ročníku si více než dvestěpadesát předem přihlášených běžců navyzvedlo připravený čip a číslo. Ke konci prezentace, se nám tedy nedostávalo čísel. Museli jsme improvizovat a použili jsme nevydané čipy. Je možné, že Oslíkovy údaje nebyly na čipu závodnice přepsány. Standardně jsme tyto reklamace řešili, opravdu nevím proč se tak nestalo u Oslíka. Promiň Ironmane, k porušení pravidel v závodě dochází běžně, například, kdy opožděný závodník nestihne start své kategorie a tak běží s následující. Zdraví martin matras

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 02.10.2007 18:20:28

[quote=mat]Třeba by nám v posouzení pomohlo srovnání. Pro objektivitu srovnávejme městský běh na vzdálenost 10 km. Vezměme napříkad PIM metro běh pro muže na 10 Km (o jiném srovnatelném běhu v Praze nevím) startovné pro muže příchozí je 500 Kč. To je tedy dva a půlkrát více, než na 111 ročníku Běchovic..... Promiňte, vadí mi suverenita s jakou dokáží někteří z nás, bez jakékoliv znalosti věci, potažmo nákladů spojených se závodem, odsuzovat pořadatele – „vydělávající na obyčejných běžcích“. Nemluvím o absurdnosti prohlášení že „se příštího ročníku "bohužel“ zase zúčastním"…[/quote] Zkusím to objektivně. Běchovice jsem do letoška vždy kritizoval. Podle mne je dána velká účast na nich hlavně historií a také jakýmsi „sbíráním“ startů na tomto závodě. Závod nemá žádnou zvláštní diváckou kulisu, je to těžká trať (většinou s protivětrem), na které nelze dosahovat dobrých časů a v minulých letech jsem zažil také problémy s měřením času. Naposled jsem běžel tento závod v roce 2004, a pak až letos. Upřímně musím říct, že se organizace od té doby o mnoho zlepšila. Prezentace šlapala bez chyby a bagáž jsem také našel okamžitě. Nikdy bych nevěřil, že organizátoři na tomto závodě nějak profitují či vydělávají. Pořádáme jen malý závod a vím, co některé věci stojí. Přesto bych vás prosil, abyste se nesrovnávali s Metro během pro muže (který má také své chyby a nedostatky) a prostě kritiku (byť třeba i nevyváženou) přijměte a zkuste se z ní poučit pro příští ročníky. A když už se budete chtít s nějakým během srovnávat, zjistěte si skutečná fakta. Na Metro běh pro muže jsem platil 300,–Kč a ve startovním balíčku bylo funkční běžecké triko.

Věřím, že děláte Běchovice pro běžce. Tak jim zkuste naslouchat a to, co je jen trochu možné se pokuste změnit k lepšímu.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

mat muž 02.10.2007 18:50:53

[quote=koyama][qu­ote=mat]Třeba by nám v posouzení pomohlo srovnání. Pro objektivitu srovnávejme městský běh na vzdálenost 10 km. Vezměme napříkad PIM metro běh pro muže na 10 Km (o jiném srovnatelném běhu v Praze nevím) startovné pro muže příchozí je 500 Kč. To je tedy dva a půlkrát více, než na 111 ročníku Běchovic..... Promiňte, vadí mi suverenita s jakou dokáží někteří z nás, bez jakékoliv znalosti věci, potažmo nákladů spojených se závodem, odsuzovat pořadatele – „vydělávající na obyčejných běžcích“. Nemluvím o absurdnosti prohlášení že „se příštího ročníku "bohužel“ zase zúčastním"…[/quote] Zkusím to objektivně. Běchovice jsem do letoška vždy kritizoval. Podle mne je dána velká účast na nich hlavně historií a také jakýmsi „sbíráním“ startů na tomto závodě. Závod nemá žádnou zvláštní diváckou kulisu, je to těžká trať (většinou s protivětrem), na které nelze dosahovat dobrých časů a v minulých letech jsem zažil také problémy s měřením času. Naposled jsem běžel tento závod v roce 2004, a pak až letos. Upřímně musím říct, že se organizace od té doby o mnoho zlepšila. Prezentace šlapala bez chyby a bagáž jsem také našel okamžitě. Nikdy bych nevěřil, že organizátoři na tomto závodě nějak profitují či vydělávají. Pořádáme jen malý závod a vím, co některé věci stojí. Přesto bych vás prosil, abyste se nesrovnávali s Metro během pro muže (který má také své chyby a nedostatky) a prostě kritiku (byť třeba i nevyváženou) přijměte a zkuste se z ní poučit pro příští ročníky. A když už se budete chtít s nějakým během srovnávat, zjistěte si skutečná fakta. Na Metro běh pro muže jsem platil 300,–Kč a ve startovním balíčku bylo funkční běžecké triko.

Věřím, že děláte Běchovice pro běžce. Tak jim zkuste naslouchat a to, co je jen trochu možné se pokuste změnit k lepšímu.[/quote] Díky Ti za názor, myslím že naslouchat účastníkům je naprosto nutné. Vážíme si čehokoliv konstruktivního. Novinkou, nevím zda jste jí zaregistrovali, letošního ročníku bylo prominutí startovného ženám v druhé veteránské kategorii a dvěma nejstarším veteránským kategoriím mužů.

Máš pravdu, chceme dělat jiný závod než PIM. Ale sám se podívej na jejich webové stránky, startovné pro příchozí je 500,–Kč, nebo 20 eur. Snížené startovné 300 Kč jsi platil jako člen ČMK, jehož členem jsi se dobrovolně stal. Zdraví martin matras

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 02.10.2007 19:07:05

Máš pravdu, chceme dělat jiný závod než PIM. Ale sám se podívej na jejich webové stránky, startovné pro příchozí je 500,–Kč, nebo 20 eur. Snížené startovné 300 Kč jsi platil jako člen ČMK, jehož členem jsi se dobrovolně stal. Zdraví martin matras

Přečtete si přesně formulaci za jakých podmínek je možné slevněné startovné.Ochota stát se (třeba někdy v budoucnu) členem ČMK mě k ničemu nezavazuje,ale zaručuje prakticky nulové startovné.V pod­statě jde o oblíbený trik v zaostalých ekonomikách jak legálně nastavit dvojí ceny.

Jsem rád,že některé vyšší veteránské kategorie mají prominuté startovné a rád této výhody za 10 let využiji.

avatar

Nymburk

Celkem 2830 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:42 (2009)
půlmaraton: 1:35:37 (2009)
maraton: 3:47:55 (2008)

dan67 muž 02.10.2007 19:44:22

2 mat Jak jsem pochopil z Tvých příspěvků zde, máš k pořadatelům blízko. Můžeš mi poradit na koho s obrátit? Před cílem mě fotila manželka a je tam okolo pár běžců, takže bych mohl být zařaditelný.

Vlastní čas z pulsmetru je nižší, čistý, po proběhnutí startem a cílem.

Teď jen vědět kam se obrátit s reklamací. email, telefon,… Díky.

Motto: http://dan1967.blogspot.com/
avatar

mat muž 02.10.2007 20:45:07

[quote=milan]Máš pravdu, chceme dělat jiný závod než PIM. Ale sám se podívej na jejich webové stránky, startovné pro příchozí je 500,–Kč, nebo 20 eur. Snížené startovné 300 Kč jsi platil jako člen ČMK, jehož členem jsi se dobrovolně stal. Zdraví martin matras

Přečtete si přesně formulaci za jakých podmínek je možné slevněné startovné.Ochota stát se (třeba někdy v budoucnu) členem ČMK mě k ničemu nezavazuje,ale zaručuje prakticky nulové startovné.V pod­statě jde o oblíbený trik v zaostalých ekonomikách jak legálně nastavit dvojí ceny.

Jsem rád,že některé vyšší veteránské kategorie mají prominuté startovné a rád této výhody za 10 let využiji.[/quote] Milane, já s Tebou přeci vůbec nepolemizuji o podmínkách členství v ČMK. Já jsem jenom reagoval, na Tvoji poznámku „zjistěte si skutečná fakta“ Já se již několik let akcí PIMu neúčastním, jedním z důvodů byl i tento princip dvojích cen. Fakta jsem si tedy ověřoval na jejich webových stránkách a tam je uvedeno stratovné pro příchozí 500 Kč/ 20 eur , cena pro členy ČMK 300Kč, člénové PIM zdarma.

Vraťme se ale k podstatě diskuze. Je startovné 200 Kč na závod typu Běchovic přiměřené? Závod nemůže být zcela závislý na sponzorech a grantech. To je velmi proměnná veličina. Pokud tedy mají běžci zájem závod udržet, měli by se na alespoň z části na jejich nákladech podílet. Opakuji, že startovné 200Kč dnes bohužel kryje jen zlomek skutečně vynaložených nákladů. Ptám se tedy, zda je moudré startovné snížit třeba na polovinu, nebo ho prominout úplně a hledat někoho, kdo nám naši zábavu a to doufám běh je, za nás zaplatí?

Zdraví martin matras

avatar

Šaman muž 02.10.2007 20:51:34

Vážení přátelé, zdravím vás jako ředitel Běchovic. Už řediteluji asi 25 let. Nevýhýbáme se diskusi. Naopak se snažíme získávat poznatky a zkušenosti z jiných závodů a to i neběžecckých. Nechci komentovat vaše příspěvky, ale musím souhlasit, že 10 km po rovné silnici skoro bez zatáček a ještě s neustálým stoupáním je poněkud fádní. Reklamace na výsledky zasílejte na můj e-mail. ( i reklamece údajně nevýřízené) Snažím se vždy vyjít vstříc. Ještě k té atmosféře, myslím, že Honza Rýdlo dělal co mohl, aby diváky přivedl do varu, ale to víte, čtyři programy TV v barvě to nejsou! Tož děvčata a chlapci do ředitele!!!!!!!!!!­!!!

Váš Šáma.

avatar

mat muž 02.10.2007 20:54:40

[quote=dan67]2 mat Jak jsem pochopil z Tvých příspěvků zde, máš k pořadatelům blízko. Můžeš mi poradit na koho s obrátit? Před cílem mě fotila manželka a je tam okolo pár běžců, takže bych mohl být zařaditelný.

Vlastní čas z pulsmetru je nižší, čistý, po proběhnutí startem a cílem.

Teď jen vědět kam se obrátit s reklamací. email, telefon,… Díky.[/quote] Obrať se na ředitele závodu Dr. Josefa Šamana kontakt: joesaman@seznam.cz

Zdraví martin matras

avatar

mat muž 02.10.2007 21:00:01

[quote=Oslík]2 mat: Vše podstatné již řekl ironman (díky), ale klidně Ti to zopakuji: pokud člověk zaplatí 200 Kč (nevím, jestli loni nebylo startovné o 50 Kč nižší, ale to je teď jedno), očekává za to nějakou službu – v tomto případě závod. A závod je nejen trať, kde běží, jak nejlépe umí, ale také uvedení jeho výkonu a jména ve výsledcích. Vše probíhalo dobře, jen ve výsledcích jsem nebyl, jelikož jsem dostal číslo závodnice (!), která nepřijela. Pochybuji, že se chcete srovnávat s PIMem, ale i zde byla k vidění tužka a papír, aby v případě, že někoho čip nezměří, bylo dohledatelné, jestli běžel – toť návrh do dalších let. Porušování pravidel? Jako že jsem na kole předjel i Štefka, nikdo si toho nevšiml a vlastně jsem dojel do cíle dříve, než jsem vyběhl, nebo jak to mám chápat? Opakuji – dohoda s panem Šírem byla, že mě do výsledků dodatečně přidá a nestalo se tak. A letos jsem se ve výsledcích nenašel, neboť po loňských zkušenostech jsem tento závod neabsolvoval.[/qu­ote] Loňské výsledky reklamuj u ředitele závodu Josefa Šamana, kontakt máš v diskuzi níže. Naše snaha je, byla a doufám i bude dělat závod pro běžce. Věřím, že reklamaci vyřídíme k Tvé spokojenosti. Zdraví martin matras

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 02.10.2007 21:12:39

mat: nelze reagovat na příspěvek,který přichází později než sama reakce:

mat 18:50:53 Máš pravdu, chceme dělat jiný závod než PIM. Ale sám se podívej na jejich webové stránky, startovné pro příchozí je 500,–Kč, nebo 20 eur. Snížené startovné 300 Kč jsi platil jako člen ČMK, jehož členem jsi se dobrovolně stal. Zdraví martin matras

milan 19:07:05 Přečtete si přesně formulaci za jakých podmínek je možné slevněné startovné.Ochota stát se (třeba někdy v budoucnu) členem ČMK mě k ničemu nezavazuje,ale zaručuje prakticky nulové startovné.V pod­statě jde o oblíbený trik v zaostalých ekonomikách jak legálně nastavit dvojí ceny.

mat 20:45:07 Milane, já s Tebou přeci vůbec nepolemizuji o podmínkách členství v ČMK. Já jsem jenom reagoval, na Tvoji poznámku „zjistěte si skutečná fakta“

Nejen k časové posloupnosti nemám co dodat…

avatar

mat muž 02.10.2007 21:27:13

[quote=milan]mat: nelze reagovat na příspěvek,který přichází později než sama reakce:

mat 18:50:53 Máš pravdu, chceme dělat jiný závod než PIM. Ale sám se podívej na jejich webové stránky, startovné pro příchozí je 500,–Kč, nebo 20 eur. Snížené startovné 300 Kč jsi platil jako člen ČMK, jehož členem jsi se dobrovolně stal. Zdraví martin matras

milan 19:07:05 Přečtete si přesně formulaci za jakých podmínek je možné slevněné startovné.Ochota stát se (třeba někdy v budoucnu) členem ČMK mě k ničemu nezavazuje,ale zaručuje prakticky nulové startovné.V pod­statě jde o oblíbený trik v zaostalých ekonomikách jak legálně nastavit dvojí ceny.

mat 20:45:07 Milane, já s Tebou přeci vůbec nepolemizuji o podmínkách členství v ČMK. Já jsem jenom reagoval, na Tvoji poznámku „zjistěte si skutečná fakta“

Nejen k časové posloupnosti nemám co dodat…[/quote] Promiň trochu se v Tvé zprávě ztrácím. Vysvětli mi prosím v čem vidíš problém?

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 02.10.2007 21:41:55

Jen technická : reagoval-reaguji Opakuji: nelze reagovat na příspěvek,který přichází později než sama reakce Problém v tom nevidím,považuji to za nedorozumění.

avatar

mat muž 02.10.2007 22:11:22

[quote=milan]Jen technická : reagoval-reaguji Opakuji: nelze reagovat na příspěvek,který přichází později než sama reakce Problém v tom nevidím,považuji to za nedorozumění.[/qu­ote] Díky z vysvětlivku – to víš jsem tu dnes poprvé.....

Zajímal by mě ale Tvůj názor na starovné. Budu se tedy opakovat. Je startovné 200 Kč na závod typu Běchovic přiměřené? Závod nemůže být zcela závislý na sponzorech a grantech. To je velmi proměnná veličina. Pokud tedy mají běžci zájem závod udržet, měli by se na alespoň z části na jejich nákladech podílet. Opakuji, že startovné 200Kč dnes bohužel kryje jen zlomek skutečně vynaložených nákladů. Ptám se tedy, zda je moudré startovné snížit třeba na polovinu, nebo ho prominout úplně a hledat někoho, kdo nám naši zábavu a to doufám běh je, za nás zaplatí?

Zdraví martin matras

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 03.10.2007 07:36:20

mat: souhlasím s tím,že startovné ve výši 6 EUR nepokryje náklady na uspořádání běžeckého závodu s účastí přes 1000 lidí.Je jen na šikovnosti pořadatelů,jaké další finanční prostředky zajistí od sponzorů.
Na druhou stranu 200,–Kč je suma výrazně převyšující startovné na většině běžeckých závodech v ČR a z toho důvodu závodníci vyžadují vysokou kvalitu organizace.Jedním z dalších důvodů je předpoklad,že Běchovice jako závod s mnohaletou tradicí mají zkušený organizační tým.Stále větší počet běžců má zkušenosti se zahraničními závody a to,že kriticky porovnávají kvalitu jejich organizace s naším nejstarším závodem je naprosto pochopitelné.Stejně tak je pochopitelné,že běžci nejsou homogenní skupina a někdo se rozhoduje peněženkou,někdo nohama a někdo srdcem.
Vždyť nedostatky tolerovatelné u malých závodů a vzbuzující úsměv jsou u masových závodů s účastí přes 1000 lidí těžko omluvitelné a působí značně chaoticky.
Je jen na pořadatelích každého závodu jaké cíle si stanoví a jakými prostředky je budou naplňovat.Podle mého názoru už jen tradice závodu jako Běchovice by měl organizátory zavazovat k maximální náročnosti k sobě samým.

avatar

mat muž 03.10.2007 09:08:59

Díky Milane za odpověď. Máš jistě pravdu, že startovné 200,– Kč výrazně převyšuje startovné na většině běžeckých závodech v ČR. Myslím, že se i shodujeme na tom, že náklady na závody typu Běchovice několikanásobně (rozuměj řádově) převyšují náklady většiny běžeckých závodů v ČR. Srovnáním se zahraničím se nebudeme zaobírat. Zaujala mě poznámka o „šikovnosti pořadatelů“ při zajištění dalších prostředků od sponzorů. Nemusím se zde rozepisovat, že běh není na rozdíl od fotbalu, hokeje a dalších „mediálně atraktivních“ sportů zrovna cílem zástupu sponzorů, to je jasné. Co je ale podstatné, je to, že Běchovice jsou mistrovsví ČR v silničním běhu na 10 km. Tím je vlastně dána struktura sponzorů- smluvních partnerů ČAS. Pořadatelé, tedy nemají žádnou možnost a dokonce ani pod hrozbou vysokých finančních sankcí ani nesmí další sponzory pro závod zajišťovat a s jejich „šikovností“ to nemá nic společného.

Co se týká nedostatků v organizaci máš jednoznačně pravdu. Snažíme se z chyb které děláme poučit. Snažíme se Vám závodníkům poskytnout nejlepší služby jakých jsme schopni. Někdy se nám to daří lépe, někdy hůře. Startovné je ale pro nás prostředkem bez kterého lze závod jen velmi těžko realizovat. martin matras

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 03.10.2007 09:27:33

mat: zase ten rozpor mezi sportovním svazem a jednotlivými závody (nebo reprezentanty) a jejich osobními sponzory.Až se mě nechce věřit,že svaz (nebo jím pověřená agentura) má exkluzivitu na VEŠKERÁ reklamní práva závodu MČR.
Znamená to ve vašem případě i naturální plnění,např: zapůjčení šaten,zajištění občerstvení po závodě,doprava zavazadel závodníků do cíle?
Neexistuje někde přesně definovaná hranice sponzoringu mezi svazem a pořadatelem?

avatar

mat muž 03.10.2007 11:52:04

Nejsem bohužel kompetentní se k tomu přesně vyjádřit. Ani to nevidím nijak dramaticky ani konfliktně. ČSA své závazky vůči pořadatelům samozřejmě plní a bez nich by se závod velmi těžko, alespoň v té to podobě uskutečnil. Stejně tak mají své závazky vůči ČSA pořadatelé. To aby organizátoři závodů „šikovně“ obíhali potenciální sponzory a hledali na své aktivity finanční krytí, je snad možné u závodů zcela jiné kategorie. U závodu typu Běchovic to je nereálné. Zdraví martin matras

Nalezené položky: 54 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.