Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Srovnání tlumících prvků běžeckých bot

Srovnání tlumících prvků běžeckých bot

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

herak muž 16.02.2015 11:18:58

Po letech se vracím k běhání.Už mi není 20let/ani 25…:-(/,kolena už za ten život také dostala plno ran… Tímto prosím zkušenější o porovnání tlumících prvků různých výrobců běžeckých bot/ADIDAS-adiPrene,Boos­t,MIZUNO-Wave,ASICS-Gel,NB-N.ergy aj/. Jde mi hlavně o porovnání /doporučení/ vycházející z vlastních zkušeností. Hledám objemovou botu s komfortním tlumením s dlouhou životností pro hmotnost do 85kg.Použití:zpev­něné cesty,silnice /max.20km/ Předem díky za názory a tipy. Běhu zdar ! Tom

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 16.02.2015 13:37:54

Nejlepším tlumícím prvkem jsou vlastní nohy. Vybrat nějakou kompromisní botu, ani přetlumenou, ani minimalistickou, hmotnostně tak mezi 250 – 300g (což většinou odpovídá tempové botě), začít běhat s rozumem, pilovat techniku, zkoušet běžecké posilovací cviky a běžeckou abecedu, objemy navyšovat pozvolna i v případě, že má člověk pocit, že by zvládl podstatně více. Do dvou tisíc se dají sehnat velmi slušné boty od Asics, Mizuna jsou vyhlášené jako držáky, ale v trochu vyšší cenové hladině. Vybírat i dle tvaru kopyta, adidas jsou pro užší nohu …, NB velmi slušná střední třída…, mrkni i na ostatní vlákna…, ať to běhá!

Motto: ...kam až?
avatar

Celkem 268,6 km
Minulý měsíc 0 km

Filda666 muž 17.02.2015 14:18:05

Zdravím, dříve jsme používal obuv adidas adizero takumi ren 2 m, kde byla technologie adiPrene, se kterou jsem byl maximálně spokojen ohledně tlumení nárazu, jelikož běhám spíše po patách. Jelikož mi zmíněná obuv již dosoužila, tak jsem se poohlížel po nových. Samozřejmě doba se stále vyvíjí a s ní i technologie bot, takže jsem chodil po obchodech, zkoušel běžecké boty a nechal si radit od prodejců. Nakonec jsem se rozhodl pro adidas supernova glide 7 m, májí technologii Boost a musím říct, že po uběhnoutí cca 500km, jsem s nimi naprosto spokojen.Tlumení je perfektní a hlavně, zatím žádná deformace ani ztenčení vrstvy Boost. V prodejně mi tvrdili, že se vrstva Boostu neztenčí a zůstane stále stejná a zatím to tak opravdu je. Je také pravda, že i když jsem s nimi běhal v zimě, tak komfort byl stejný jako při běhání v teplejším období. Jinak souhlasím s Davem, ohledně bolesti kolen běhat ze začátku míň a když to zvládneš, tak si přidávat.

Motto: Sportem ku zdraví a čisté hlavě!
avatar

Pce

Celkem 21,1 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2016)
půlmaraton: 1:24:29 (2016)
maraton: 3:10:53 (2016)

Michal435 muž 17.02.2015 14:32:27

>> herak, 16. 02. 2015 11:18:58 Já osobně mám Mizuna Ridery 17 a nemůžu si stěžovat. Ty Ridery jsem už oběhal dvoje a tak to mohu adekvátně posoudit. Jinak jsem také experimentoval s firmou Brooks, konkrétně s modelem Glycerin 12 ......... tak krásně příjemnou objemovou botu jsem na noze snad neměl. Pravda je ovšem taková, že lidi hledají „zázrak“ v botách, které jim „můžou“ pomoci v běhání a eliminují různé bolesti..kolen, holení, kyčlí atd. Ve skutečnosti to ale zase až tak o botách není. Spíše je to o technice a nášlapu…došlapu atd. Mě třeba nejvíce pomohla návštěva u fyzioterapeuta a následně vytvoření spec. vložek Formthotics, které se tvarují teplem podle nohy.

Motto: Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se, než do hromady hnoje a trefit se.
Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.