Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » bolest žaludku na ultra

bolest žaludku na ultra

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Mijagi muž 26.03.2015 11:17:46

Zdravím. Rád bych se optal na radu zkušenějších. Zhruba rok běhám ultratraily (dříve jsem se jich účastnil spíše jako popobíhající turista a níže popsané problémy se u mě nevyskytovaly) a pravidelně mě okolo 30. kilometru chytne žaludek a nechutenství k jídlu. Většinou s tím bojuji několik hodin a skoro vždy to znamená zpomalení. Často pomůže, když do sebe dostanu něco horkého (čaj, polévku), což je v pohodě, pokud jsem na závodu s občerstvovačkami, ale pokud se na závodu nachází pouze jedna nebo žádná, bývá to pro mě peklo. Podotýkám, že to není způsobené stresem ze závodu, protože se mi to děje i při delším tréninkovém výběhu.

Na posledním závodu (okolo 17 h na trase) jsem snědl 2 banány, 1 čokoládovou tyčinku, 2×1 polévku, 2 x ½ krajíce chleba se sádlem na občerstvovačce (i když to nezní příliš zdravě, tak u tohoto jídla jsem měl pocit, že se mi po něm udělalo nejlépe), 1 toast z domova, hrst sušených datlí, vypil 3,5 l ionťáku (špatně mi bývalo, i když jsem kdysi ionťák nepoužíval), 0,5 l coca-coly, 0,5 l čaje a šálek kávy. Pil jsem v průběhu celého závodu po doušcích (třeba tu colu jsem měl asi na pět napití), jedl jsem poprvé na 25. kilometru.

avatar

Praha

Celkem 26253 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 26.03.2015 22:59:04

>> Mijagi, 26. 03. 2015 11:17:46

Hele, prostě ti hůř funguje trávení. Až se na nějakém závodě potkáš s Danem Orálkem, tak si můžete vzájemně vyprávět historky. :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 26.03.2015 23:47:33

>> Mijagi, 26. 03. 2015 11:17:46

su 2 varianty:

zle ti zacne byt, lebo najoprv zacnes pojedat sladkosti, tycinky gely iontaky

vacsine ludi je z takych blboviniek blbo aj bez behania, mne by z toho blbo aj doma na gauci pred telkou

zle ti zacne byt z prislisnej dlhoptrvajucej namahy, kde sa moze stretnut niekolko efektov od rozvazenbeho cukru-inzulinu az po akutny nedostatok bielkovin a tukov a po stav ked zaludok zufalo chce travit lebo telo potrebuje prijem a ak ked niet co zacne travit sam seba.

v podstete riesenie na vsetky mozne dovopdy je naozajstne jedlo

teda komplexne sacharidy, poctive tulu a roadne bielkoviny

preto chlaba mast cibula robia dobre

a dobre by urobil aj rezen, klobasa, syr so sunkou a rozna surova zelenina k tomu

ale varene masove polievky goulash a podobne

ultraci maju taku ideolopgou ze ked dlho bezia to je dovod na cukrikove detske party

co som si vsimol z daovych zavodnych reportov, tak je dej vzdy rovnaky

da nejake gely a potom mu zacne byt blbo

na ultra trase by malo byt KFC, mne by vyprazane kuriacie stehna najviac sadli

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 26253 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 27.03.2015 08:35:43

Rudo to má opět srovnané. Já bych to takhle nevysvětlil, ale třeba loňskou šestihodinovku jsem běžel na suši, tousty a polívku. Bohužel ty kuřecí stehna u závodů pořádaných SCHR nikdy nebudou. :-)

Gely, které mám ze závodů (dostal jsem) mi leží bez použití dlouho a nakonec je někomu věnuji.

avatar

Celkem 5721,28 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:53 (2016)
půlmaraton: 1:50:31 (2015)

Mýval žena 27.03.2015 09:00:03

Ahoj,

podobné téma jsme před nedávnem řešili v tomto vlákně. http://www.behej.com/…i-a-zavodech
Po pár měsících už můžu dát nějakou zpětnou vazbu k tomu, o čem hovořil a hovoří Rudo. Tedy cukry.. Tohle období není ideální vzorek protože jsem měla problémy se zády a dlouho jsem neběhala – tedy hlavně ty delší běhy nad 20, o které tu jde. Ale pár běhů tam je, naposledy o víkendu cca 40 km. Takže, na těch cukrech něco je – překopala jsem to kompletně. Den před delším výběhem večer, mám většinu jídlo s masem , shodli jsme se s mužem, že nám to vyhovuje. Ani na snídani už výrazně neměním zvyklosti – dříve jsem se nacpala až po uši sladkým. Klasika -vločky , ořechy, nějaké to sušené ovoce s mlékem (nemám žádné problémy s laktózou). Nebo celozrnný chléb s máslem a sýrem. No a zatím OK. Zatím bez křečí, bolestí žaludku i průjmu.. Uvidíme dál,ale jak říkám..na těch cukrech něco bude…

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.03.2015 09:56:35

>> Mýval, 27. 03. 2015 09:00:03

vdaka za spatnu vazbu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Mijagi muž 13.04.2015 10:18:02

Díky za všechny komentáře. Je fakt, že opravdu začnu nejprve pojídat sladkosti (tyčinky, ionťáky), ne moc, ale začínám jimi a k normálnímu jídlu se dostanu nejdřív po první 1/3 závodu a to mi bývá už špatně. Tahle souvislost mě vůbec nenapadla. Zkusím se na to zaměřit. A Dan Orálek poslouží příště jako motivace, že ani pravidelné problémy se žaludkem nejsou důvodem, proč na tyhle závody přestat jezdit :-)

avatar

Celkem 32908,09 km
Minulý měsíc 245,4 km
10 km: 0:42:16 (2022)
půlmaraton: 1:36:05 (2015)
maraton: 5:04:06 (2014)

Berenique žena 13.04.2015 10:24:44

Mám 14dní se zamyslet nad tím jak to udělat aby to nedopadlo na stovce jako loni, takže tohle téma pro mě aktuální. :-D

Motto: "Enjoy nature and live."
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 13.04.2015 15:33:01

>> Mijagi, 13. 04. 2015 10:18:02

>> Berenique, 13. 04. 2015 10:24:44

Já teď na pomalejších 64 km (za 10:20 ve sněhu, ale strop mám nejspíš o hodinu rychlejší, možná i víc) vyzkoušel opačný přístup :) ionťák jsem do sebe teda lil, ale jinak jsem jedl spíš slané věci (salám, rohlík, párek, polívku) a tu a tam si dal kousek banánu, jablko. Mimo občerstvovačky jsem jedl sušené ovoce a dal si jednu proteinovou tyčku. A gely a další srandy jsem začal až po půlce závodu, a byl jsem v pohodě. Normálně teda nemám moc problémy ani, když začnu na cukrech hned na začátku, spíš mi už pak sladké nechutná a mám k němu odpor, ale udržím to v sobě a kromě lehčího nadýmání žádné potíže nemám. Ale je fakt, že tenhle poslední běh jsem nešel naplno, čili trávení funguje jinak, a žaludek zkousne víc pevnější a složitější stravy.

Chci ještě zkusit příště udělat si toust s lososem a občas si trochu kousnout.

Jinak s jídlem to chce asi dopředu trochu rozplánovat, aby se člověk zbytečně nepřejídal :)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.