Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Odbourávání alkoholu při běhu

Odbourávání alkoholu při běhu

Nalezené položky: 129 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
avatar

Sloviensko

rudo muž 27.05.2015 08:53:46

>> rejca, 27. 05. 2015 08:30:17

v lete v horucave som zvykol mat tak 3 piva pocas celeho leta

akonahle horucavy presli ani ma nenapadlo ze pivo existuje a to je velky rozdiel

videl som okolo seba rozne fazy a druhy alkohilizmu videl som okolo seba ludi ktori tu uz nie su a priamo zomreli lebo bioli alkoholici akzdy inym sposobom

a pomocou NLP a inych metod som aj pomahal ludom sa zbavit alkoholizmu (ale fajciarstva a inych veci)

takze vsetky vyhovorky vsetci ideologicke definicie a vsetkuy zdovodnovanie ze preco pitie alkoholu nie je alkoholizmus som uz pocul velakrat

az ked clovek akceptuje az potom ma sancu poziadat o pomoc

ludska dusa neznese ani jeden pohar do roka

dusu to poskodi a regeracie duse trva velmi dlho

pravodelne pitie aj maleho mnozstva znamena ze cloevk alebo nema dusu a tak je to jedno

alebo ze dusa je trvalo potlacena a skrcena niekde v telke alebo je mimo tela

ak topto ti nic nehovori

tak prioste dusu nemas a nie je to tvoj problem a je to uz len medzi tvojim logickym rozumom a tvojou pecenou

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 27.05.2015 08:55:34

>> rejca, 27. 05. 2015 08:43:10

Aha kua, na to som zabudol :)

avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 27.05.2015 09:01:06

Nešel bych tak daleko jako rudo, ale fakt je, že v čr a na slovensku je pití alkoholu (pravidelné, poměrně časté se zahrnutým opíjením se) společensky tolerováno až neuvěřitelně.

Je úplně normální, že člověk jde 2× týdně do hospody na 6 – 7 piv. Nikdo se nad tím skoro ani nepozastaví. Na jednu stranu, jako spousta lidí jsem za tuhle společenskou toleranci rád a sám ji občas využiju, žejo. Na druhou stranu, máme díky tomu dost posunuté vnímání toho, co už je špatně. Spousta lidí v našich krajích patří opravdu mezi lehké alkoholiky aniž by si to oni sami nebo lidi kolem nich uvědomovali.

Na druhou stranu mám takovou domněnku, že tím, že se z toho nedělá zas takový problém to v opravdu těžký problém přeroste méně často. Když člověka ani nenapadne, že by na alkoholu mohl být patologicky závislý, prostě se tak snadno patologickým závislákem nestane. Když mu 8× denně nikdo neopakuje že není normální se 2× týdně opíjet, prostě si to nebere tak, že by se opíjet MUSEL. I když, kdo ví.

avatar

rejca muž 27.05.2015 09:05:09

>> rudo, 27. 05. 2015 08:53:46

Máš své zkušenosti já taky. Jsou období, kdy si i ty tři piva týdně dám. Ale jindy za celý měsíc či dva žádné. Opilý jsem nebyl cca 7 let. Pivo v ledničce mívám. Kdyby na to přišlo, tak ho všechno vyházím, ale proč? Na zapití mastnějšího jídla je to ok. Navíc se pivo nepije pro alkohol, ale pro svoji chuť. Hladina alkoholu z jednoho piva je mizivá. Dle tvé definice jsem alkoholik – mám pivo v ledničce. Myslím si, že nemáš pravdu. Víc se nemá cenu bavit.

Alkoholiky jsem zažil také, oni tu svoji potřebu už ani neskrývali a neuměli ji ovládat. Dva jsou po smrti, druhý má nemocný játra. Všichni kolem 40 let. Slušný příjem. Smutný příběh.

Nedovedli být bez alkoholu ani pár hodin.

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Bratislava

Brutto muž 27.05.2015 09:21:15

>> Eirrikr, 27. 05. 2015 09:01:06

Podla mna vacsi problem ako „spolocensky rozmer“ v alkohole vidim hlavne to, ze jeho konzumacia v znacnej miere podnecuje rozne individua v pachani zla. Ci uz priestupkov, trestnych cinov, nasilnosti, to je jedno. V kazdom pripade tym uz obmedzuju, ci ohrozuju zivoty inych a to je problem. Este v casoch, ked som pozeraval spravy v TV, tak som si robil tak sam pre seba hrubu statistiku, ze kolko tych incidentov, ktore sa dostali do sprav malo zaciatok vo flasi chlastu. A vychadzalo mi to cez 90 %. Pokial sa alkac opija sam pre seba, pospieva si, zalahne a vychrape sa, nic proti. Ak je vsak zrazu agresivny, je to problem uz aj inych ludi a treba to riesit. Ale myslim, ze sme uz celkom dost OT.

avatar

rejca muž 27.05.2015 09:30:14

>> Brutto, 27. 05. 2015 09:21:15

Já v alkoholu vidím největší problém v tom, že ho nejvíce pijí „děti“ od 14 do cca 24 let. Poté konzumace většinou ustává či je omezena. Jen z pár z nich se stanou alkoholici.

Alkohol by měli pít až plnoletí (nebo i 21 let) a vůči tomuto by neměla být žádná tolerance. Stejně tak cigarety. Alkohol a cigarety na mladých páchá největší zlo (nejen zdravotní). Podchytit toto období, tak bude mnohem méně problémů.

Konzumaci piva považuji za kulturní dědictví (v rozumné míře), ale cigarety nechápu. Smrdí to, škodí to, k ničemu to není. Ani tím člověk nedoplní žádné prospěšné látky jako z piva.

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Celkem 932 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:40 (2014)

Tkuh muž 27.05.2015 11:19:27

Tak neberte mě jako nějakého ortodoxního asketu. Taky příležitostně piju přes míru (je mi čerstvě 20, takže jsem na tvém zločinném seznamu rejco??). Ale i přesto jsem přesvědčen, že základní známkou závislosti je potřeba pravidelnosti. Stejně jako, že je u nás velké množství lehčích alkoholiků, které jsou společností tolerováni nebo i vyzdvihováni. Tohle ale nechci soudit, beru to jako takřka neoddiskutova­telný fakt.

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.05.2015 11:22:00

treba si ale uvedomit ze kulturnu tradiciu alkohol v nasich zemaich nema

stari slovania alkohol nepalili hrozno nepestovali a pivo nevarili

alkohol a alkohilizmus bol k nam dovleceny rimskymi legiami ohnom a mecom

a ako bolo nanutene krestanstvo a vyzabijane vsetko co sa nechcelo podvolit

v kazdej dedine bol postaveny kostol a krma.

Na znicenie slovanskej duse

takmer sa im to podarilo

kto boli kedysi krmari vylucne vsetci vieme

2 tisic rokov tomu nazad sa tu vobec nechlastalo, nebolo co a nikomu to nechybalo

ideologia je vtlkana do ludi od malicka o tom kuzelnikovi co zmenil vodu na vino

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Svitavy

Celkem 8152,3 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 2:57:16 (1989)

Voncal muž 27.05.2015 11:38:40

Ahoj, normálně se stydím. Kouřil jsem cca do 35 a ježto už jsem už tehdy běhal, byl to tehdy pádný motiv přestat, z mimuty na minutu. K alkoholu. Líbí se mi, že za to mohou římské legie a křesťanství. Jedno pivo po delším běhu (nejdřív za půl hodiny, po osprchování a vydrbání ručníkem) ve mně navozuje pocity nirvány. Občas neodmítnu ani štamprli, ale v žádném případě to nesmí „zabrat“. Asi jsem alkoholik

avatar

rejca muž 27.05.2015 12:25:53

>> Voncal, 27. 05. 2015 11:38:40

Tak, tak :-).

>> rudo, 27. 05. 2015 11:22:00

Staří slované dělali věci, které jsou již dávné neslučitelné s naší kulturou, třeba si vzali na jaře masky, běželi do přírody a dělali to dle chuti každým s každým. Jak jsi přišel na to, že ta doba, ze které bychom si měli brát příklady je právě tato pohanská doba? Vždyť jejich život nebyl zdaleka ideální (a to ani po stránce stravování).

Jinak staroslované samozřejmě pivo již pili, stejně tak medovinu. A určitě pivo a medovina byli dlouhé tisíciletí před „Římem“ a jeho vojáky.

>> Tkuh, 27. 05. 2015 11:19:27

Možná jsem ten limit měl dát jako 14 – 18 let, ale určitě víš, co tím myslím. :-) To že ty máš ve dvaceti rozum je fajn. :-D

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Sloviensko

rudo muž 27.05.2015 12:54:00

>> rejca, 27. 05. 2015 12:25:53

nevies o slovanoch vobec nic len si cital falosnu propagandu

zisti si historiu varenia piva

s medovinou to bolo uplne inak

to nebol ten medovy alkohol ako sa teraz obcas vyraba

a slovania medovinu pili iba pred svadbou ako pripravu na svadobnu noc a nasledne tyzdne ako specialnu pripavu tela a duse na plodenie prveho dietata

odtial pochadza aj termin " medove tyzdne "

medovina sa bezne nepila

to co sa v propagande pise o pohanstve je tiesz uplne mimo

pritom pohanstvo bola ta posledna faza ked uz bola predosla vedicka civilizacia uplne oslabena a vacsina zvykov a vedomosti uz takmer stratena

pohanstvo je to obdobie ked este prezivali izolovane ostrovceky zdecimovaneho cisteho slovbanstva

potreboival by si vedet aka civilziacia tu bola 5–12 tisic rokov tomu nazad

a 12 – 300 tisic rokov tomu nazad

cierne obdobie ludstva zacalo tych 5–6 tisic rokov tomu nazad

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

rejca muž 27.05.2015 12:56:34

>> rudo, 27. 05. 2015 12:54:00

OK, tak jinak, evolučně – proč myslíš, že máme geny na alkohol a indiáni ho mají mnohem méně vyvinut? Protože naši předci nepili alkohol? 8-O

http://www.archeologienadosah.cz/…ol-v-praveku

Pochopil jsem, že věříš na to, že pravlast Slovanů byla u nás od nepaměti – o konspirační teorie se nehodlám přít… Je to jako boj s větrnými mlýny. Slovanská říše byla u nás nejvíce prosperující a na úrovni ve střední a mladší době kamenné? Ale no tak. Tomu snad nevěříš ani ty.

Jinak stěhování národů nebylo o tom, že někdo vytlačil někoho. Byl to velmi pozvolný proces a docházelo ke stěhování, ale i k mísení obyvatelstva, přenosu kultury atd.

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 27.05.2015 14:21:08

>> rudo, 27. 05. 2015 11:22:00

ano? nevíme. kdo byli kdysi výlučně krčmáři? :)

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 27.05.2015 15:06:40

>> rudo, 27. 05. 2015 11:22:00

Asi jsi nečetl Osadu Havranů – tam namazaný Divous zkouloval totem a byl nucen z náboženských důvodů emigrovat. Protože v okolí nebyla EU, živil se jako neolitický kriminálník.

Jinak předpokládám, že spousta dávných bitev byla pod vlivem alkoholu (Rusové i za 2. světové války), takže se velmi rychle eliminovali ti, kteří to nezvládali. Indiáni měli jiné bitevní neurostimulanty, takže tuto selekci na alkohol nemají.

Motto: No toto!
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 27.05.2015 15:43:50

>> rejca, 27. 05. 2015 12:25:53

>> rudo, 27. 05. 2015 12:54:00

Jedna technicka: „u nas“ (=Morava) byli v dobe Rimanu spis nez Slovani Keltove , jak to bylo v dobe Rimanu s predky ostatnich diskutujicich (ev. kde byli) ale samozrejme netusim …

avatar

rejca muž 27.05.2015 16:04:14

>> jm1, 27. 05. 2015 15:43:50

Ano, to jsou známé dějiny, Rudo věří jiným dějinám… A nebo má totální mezery v základech (což pochybuji).

Dle mého narážel na: PARADIGMA PALEOLITICKÉ KONTINUITY INDOEVROPANŮ V EVROPĚ.

Tj. názor, že Slované byli přítomni na teritoriu téměř shodném s tím, které obývají dnes, již v době kamenné.".

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Sloviensko

rudo muž 27.05.2015 21:41:14

>> jm1, 27. 05. 2015 15:43:50

och boze to je ignorancia

Kelti su jeden zo slovanskych kmenov

prvotna rozvinuta civilizacia tzv cista biela rasa

mala 4 zakladne podrasy

z toho 2 by sme mohli pomenvoat pre jednoduchost ako starogermanske a 2 ako staroruske

odkial aj pochadza RUS ako pomenovanie pre cistu povodnu rasu

tie 2 starirusluske podkmene to je vsetko to co spada po meskorsi pojem stari slovania

a Kelti su toho jedna mala suciastka

Keltske osidlenie Molpir Smolenice

Kelti sa vacsinou presunuli do obalsti britslych ostrovov a prvy tejk kukturi sa zachovali v Irsku a Skotsku ale aj severnom Francuzsku

Rimanaia to bol ludsky odpad, bez ludskej duse a ti nam priviezli nabozesntvo == struktoru moci a starch pre tvory vez ludskej duse' 'ktora sa nikdy nemala dostat pre skutocncyh ludi

urcene len pre oblast stredneho vychodu a juzny okraj europy

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 27.05.2015 21:42:26

>> rejca, 27. 05. 2015 16:04:14

RUDO cita skutocne dejiny

ty zrejme stale veris dejinam podla rotschilda ktory vlastni svetovy vzdelavaci system aj media

tak sa nic zaujimave nedozvies

len tak pre rychlu orientacou v skratke celkom dostatcne presne spracovane info

vedy.in

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 27.05.2015 23:03:11

>> rudo, 27. 05. 2015 21:42:26

bez urážky, ale musí být krásné vědět, kdo přesně je nepřítel a kde je pravda.

vedy.in na které jsi odkazoval už v minulosti jsem si proletěl a pár článků si pročet. nenašel jsem nic jiného, než spoustu emočně zabarvených textů, které nejsou příliš konzistentní ani mezi sebou, plných tvrzení které, pokud vůbec dávají smysl, nejsou podepřené vůbec žádnými důkazy. dokonce jsem téměř nikde nenašel ani žádnou snahu nějaký důkaz, který by mohl řadového člověka (který v sobě má od přírody přece jen špetku skepticismu) podat.

ale dobře. předpokládejme, že máš pravdu a že většina světa jednoduše žije ve vykonstruovaném a uměle vytvořeném klamu. odkud potom těch pár „osvícených“ zná pravdu? kde pro ni berou důkazy? z čeho vycházejí? odkud se vůbec tyhle hypotézy berou? tohle by mě fakt upřímně zajímalo…

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.05.2015 23:35:59

>> Eirrikr, 27. 05. 2015 23:03:11

si tam naozaj nenaoseik odkazy na stre texty v latine a ne,cine ktore inkvizicia nejak omluom prehliadla pri paleni vsetkeho ?

alebo nelledusje archelologiu kde sa tie veci daju najst aj ked nie su tak pomenovane

ja sosobne som tie fakty poznal davno a len nahodou som prisiel na tu stranku

a kedze sa to priblizne zhodovalo s tym co viem, tak to pouzivam ako odkaz.

Co je pre teba DOKAZ ?

priznanie Vatikanu ?

ved taklmer vsetko systematicky znicili a co neznicili maju zamknute

ako sa chces ku tomu dostat ?

mne je vcelku fuk kto si co mysli, poskytnem naozr poskytnem zakladnu schemu dam link na podrobnejsie info

ale nemienim dokazovat a presviedcat

pretoze o tom nie je vyvoj ludskej duse

pochopenie musi najst sam v sebe ale to by si najprv musel prijat ze ta system cely zivit ojebaval a to je pre EGO takmer nemaozne

ze predsa mna oklamat nemohli

a na tom triku system veselo fici dalej'

kludne ti hodia pod nos jasny podvod a ty sam seba presvedcis ze to podvod byt nemoze

lebo to by znamanalo ze ta odrbkali davno predtym so vsetkym

system dobre pozna ludsku psychiku a sila Ega a tak si v pohode robi z ludstva prdel

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Pally muž 27.05.2015 23:48:24

taku fintu mam pre abstinentov – na spolocenskych akciach pri pripitku normalne zdvihnut pohar, strgnut si a potom ten pohar polozit.. a ked dakto chce potom vypit so mnou tvrde tak to iste, pripadne po strgnuti ked dotycny bude pit vyliat do pripraveneho pohara, aby si to nevsimol alebo popripade mat v pohariku naliatu cistu vodu a tvarit sa, ze je to vodka ;-) (mimochodom momentalne nie som abstinent)

avatar

Steven 07 muž 27.05.2015 23:51:41

>> rudo, 27. 05. 2015 23:35:59

Trochu tu debatu odlehčím:-). Rudo, připíjím upřímně na Tvé zdraví. Veltlínské zelené, ročník 2007.

PS přesto jsem přesvědčen, že mám duši.

Steven

avatar

Sloviensko

rudo muž 28.05.2015 00:09:14

>> Steven 07, 27. 05. 2015 23:51:41

preco si myslis ze ma prekvapi ze pijes a mas dusu

ved tak je na tom asi 50 % nasich spoluobcanov

polovica priblizne ma dusu a pije

len menej ako 1% naozaj nepije

ale chcem ta upozrniot na jedno

tvrdis ze mas dusu a pritom si ale presvedceny ze ju nemas lebo popieras vsetky zakladne vlastnosti duse

napriklad predosle imnkarncie a schopnost si ich pamatat alebo spomenut si na niektore dolezite detajly

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 28.05.2015 00:21:45

Nejprve k tomu pití. Dopřávám si kvalitní vínko, neb jej beru jako součást kulturního dědictví a to tak, abych v šest ráno nadýchal na testeru 0,00000.

Ted k tomu podstatnému. Nepopírám základní vlastnosti duše. Pouze se domnívám, že duše je integrální součástí lidského organismu. Nepřenositelná mezi pohlavími, mezi jedinci, neschopná cestovat mezi planetami, atd, atd.

Dokonce se domnívám, že duši v mém pojetí mají i notoričtí pijáci /na rozdíl od Tebe/ a bohužel i zločinci. Nevěřím, že je duše přenositelná, je spojena s konkrétním jedincem. Je opravdu otázkou, zda je schopna se pohybovat Tebou naznačeným způsobem, to znamená migrovat v čase a prostoru mezi jedinci.

Ale vsadil bych si celkem na to, že je to nadstavba našeho fyzického bytí, vyjádření božského principu, a zásadní a nejkonkrétnější formou projevu tohoto principu je naše svědomí.

To je to jediné, čím se odlišujeme od zvířat, která jednají pudově.

My ne. Jiný argument bohužel v této diskusi, která se táhne tisíce let nemám.

Steven

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 28.05.2015 00:47:14

>> Pally, 27. 05. 2015 23:48:24

Na co fintu – já jedu na férovku. Jsem už 14 let 95% abstinent, hřešila jsem 2 zelenými a 2 vaječnými likéry :-)

Na večírcích připíjím mattonkou, jsem tam jedna z nejhlučnějších, vydržím často do konce a dělám přeživším šoféra. Když mě někdo nutí do chlastu, tak řeknu, že mi to nechutná. Chlastací období už mám za sebou. Cca 2 roky v jedné bohatší firmě, to byly jízdy! Jednou se mi pěkně houpaly stěny v obýváku, ještě že byl tenkrát taxikář gentleman (snad). Po 4 leté přestávce (2 děti za sebou) už mi to prostě nechutnalo.

A společensky mě to neomezuje. Opilec nebo morče, mně to je jedno, já si pokecám s každým.

avatar

Pally muž 28.05.2015 01:00:14

>> gilwen77, 28. 05. 2015 00:47:14

:-D
avatar

Sloviensko

rudo muž 28.05.2015 02:50:05

>> Steven 07, 28. 05. 2015 00:21:45

to co popisujes to nie je dusa

a nijako to nesuvisi s opilectvom s kriminalitou a inymi vecami

ludska dusa takisto prezit inkarnacciu v alkohole alebo inych negativnych veciach

ovsem vyse polovica ludstva dusu nema a len preto moze existovat taka superkrutost

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

rejca muž 28.05.2015 07:09:12

Chápu, že je to pro někoho zcela nepodstatný argument (RUDO), ale:

Češi jsou Slovany z 51%

40% genů lze považovat za vyloženě slovanských a spojují nás s Poláky, Slováky, Ukrajinci a Rusy. Tito jmenovaní mají ovšem vyšší procento tohoto prvku, takže jsou výrazněji Slované. 11% balkánských prvků nás spojuje především s jižními Slovany. 25% nás spojuje s Keltoromány, tedy směsicí evropských plemen na jihozápadě, kde převládá původní keltský prvek. Tento prvek jiné slovanské národy buď nemají, nebo mají ve značně menší míře. Tato čtvrtina genů nás tedy od ostatních Slovanů částečně liší, nespojuje však s Němci, ale se vzdálenějším jihozápadem Evropy, nejspíše je odkazem původního keltského obyvatelstva.

Germánských prvků máme jen z 10%.

Slováci a Keltorománi, tam to bude mnohem mizivější než 25 procent schody.

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Sloviensko

rudo muž 28.05.2015 07:29:47

>> rejca, 28. 05. 2015 07:09:12

uvedomujes si ze situacia niekolko tisic rokov po tom cio zacalu umyselne miesanie genevoi a nicenie povodnych cistych ras ti ukazuje len to ako sa to premiesalo doteraz

neukazuje ti nic ako to bolo kedysi

vela obyvatel ciech a slovenska nema v skutocnosti so sytarymi slovanmi nic spolocne

toi je znama a smutna vec

v sucastnosti prebieha dalsie nicenie genofondu nutenou imigracnou politikou

vyhananim obyvatelstva z afriky a azie cez sucasne vojny

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Tachlovice

Celkem 7759,5 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:24 (2015)
půlmaraton: 1:23:23 (2015)
maraton: 3:17:32 (2015)

kaz67 muž 28.05.2015 07:50:32

>> Pally, 27. 05. 2015 23:48:24

s tvojí fintou vody místo vodky – tak to by si u mne narazil, to je podvod a to ještě horší, než běžet na cizí číslo :-D tedy v dávných dobách, když jsem to ještě lemtal :-) vodka krásně řetízkuje a odhalil bych tě okamžitě – takové jako ty -ty jsem si hlídal, :-D

měl jsem raději rád situace, když kolega to odmítal pít a já ho přesvědčoval jak je to dobrý :-) tak že asi tak

Motto: hrozně rád běhám
Nalezené položky: 129 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.