Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Garmin fenix 3 a odhad cílového času

Garmin fenix 3 a odhad cílového času

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

alum muž 21.06.2015 10:47:36

Ahojte,

chci si koupit Garmin fenix 3, ale zajímalo by mě, jestli tyto hodinky (pokud to vůbec umí nějaký sporttester) umí na základě požadovaného cílového času a délky trasy v průběhu závodu odhadovat cílový čas a zobrazovat, zda jsem oproti požadovanému času v předstihu a nebo mám zpoždění.

Vím, že fenix 3 umí na základě VO2Max doporučit čas na který bych měl běžet, ale já spíše potřebuji kontrolovat ten +/- čas oproti požadovanému přímo v průběhu závodu. Tak abych si nemusel na ruku lepit papírek s požadovanými časy na kilometr.

Díky

Lumír

avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 21.06.2015 11:33:24

>> alum, 21. 06. 2015 10:47:36

To jsou dvě různé věci – stanovení času, na jaký teoreticky máš a na jaký trénuješ, to ti napoví třeba tabulky Petra Kaňovského, nebo Jacka Danielse a dalších..podobný algoritmus mají i některé sporttestery.

To, jestli jsi proti času, na který běžíš, v předstihu, či za ním, ti řekne funkce Virtual Partner. Tam se ti ukazuje panáček ty a panáček druhý, a buď je to černé a zaostáváš, nebo bíle, a jsi před ním. Je to velmi přehledné .

Na delších tratích, zejména ve městě, ale úplně nesedí kilometrovníky ( ty jsou přesné ) s tím, co ti ukazuje GPS ( taky neběžíš po ideální trase ), takže je dobré hlídat si tempo kilometru a podle kilometrovníků si odmačkávat „kola“.

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

Celkem 13562,5 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:52 (2017)
půlmaraton: 1:39:03 (2016)
maraton: 3:56:29 (2018)

hombre_71 muž 21.06.2015 18:51:16

V základu to neumí, ale na Connect IQ jsou aplikace pro jednotlivé závodní vzdálenosti. Použil jsem to při „DEZA Desítce okolo komína“ a fungovalo to dobře. Prostě jsem si navolil datové pole 10K Predict a během závodu jsem neustále viděl na jaký (podle aktuálního tempa) běžím čas

Motto: Někdy prostě musíš
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 22.06.2015 14:36:05

>> alum, 21. 06. 2015 10:47:36

Tomu moc nerozumím – potřebuješ, aby Fenix odhadoval, zda běžíš podle nějakýho času a na jakej máš v prubehu zavodu? Ono závisí na více faktorech, ale fenix ma jak virtual partnera, tak virtual racera (partner drzi tempo fixni, racer bezi proti tvemu casu z minula a bere v potaz minule tempo a profil). Ja si tedy nedovedu v praxi predstavit to, co presne chces,resp. jak by to melo vypadat. Kazdopadne ze zkusenosti musim rict, ze pokud budu opravdu hnidopich, tak f3 je trochu horsi nez ostatni, diky kulatemu displayi a fontu pisma (horsi citelnost). Ale to je opravdu pidi detail, funkcne je super a ostatni konkurenty prevysuje (a pokud ne funkcne, tak designem – napriklad xt920-tku). A to, ze ma display horsi viditelnost a prehlednost (na zacatku me to nikdy nevadi, horsi je to cca po 45min a dal) je opravdu banalita. Prakticky ho nesundavam z ruky (akorat v noci) a pouzivam ho jako standardni hodinky.

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.