Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » bolesti kolen

bolesti kolen

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 20.12.2005 13:30:38

Ahoj, mam na vas prosbu. Beham uz dlouho-13let- a uz dlouho me trapi bolest kolen. Dokonce jsem kvuli tomu musela prestat se zavodni atletikou. Kolena me boli pod ceskou (myslim POD ceskou, kdyz stojim), tam, kde se upina zadni stehenni sval. nevite nekdo o nejakem zpusobu, jak se toho zbavit a neprestat behat? Doktor mi kdysi rikal, ze mam povolene vazy a ze se s tim nic moc delat neda. Neexistuje nejake vhodne posilovaci cviceni. Budu rada za kazdou radu. Kolena me boli po narocnejsim treninku a taky po behani.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 20.12.2005 13:42:11

[quote=atlet brčko]Ahoj, mam na vas prosbu. Beham uz dlouho-13let- a uz dlouho me trapi bolest kolen. Dokonce jsem kvuli tomu musela prestat se zavodni atletikou. Kolena me boli pod ceskou (myslim POD ceskou, kdyz stojim), tam, kde se upina zadni stehenni sval. nevite nekdo o nejakem zpusobu, jak se toho zbavit a neprestat behat? Doktor mi kdysi rikal, ze mam povolene vazy a ze se s tim nic moc delat neda. Neexistuje nejake vhodne posilovaci cviceni. Budu rada za kazdou radu. Kolena me boli po narocnejsim treninku a taky po behani.[/quote] presne s tímhle mívám problémy, když nasazuju po dlouhém nicnedělání (prostě, ty vazy se povolí a potom každý pohyb bolí…) – jediné co mi pomáhá je doplnit běžecké tréningy i kolem (v tomhle počasí bych kolo jednoznačně nahradil spinningem), protože jestli nikde jinde než na kole se to neposílí, tak už fakt nevím-nevím… jestli nějaký cvik, tak se tady omýlala snad stokrát ta „opíračka“ zády o stěnu, když je úhel mezi stehnem a bércem 90° (prý to pomáhá, ale osobní zkusšenost nemám)

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51554,4 km
Minulý měsíc 119 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 20.12.2005 13:54:56

[quote=forest]jes­tli nějaký cvik, tak se tady omýlala snad stokrát ta „opíračka“ zády o stěnu, když je úhel mezi stehnem a bércem 90° (prý to pomáhá, ale osobní zkusšenost nemám)[/quote] Mě ten cvik, cvičím ho poctivě dva roky každý den ráno, pomáhá. Podle mě posiluje úpony předního stehenního svalu nad koleny a ty zčásti přebírají zátěž kloubu. Se zadními úpony jsem se trápil letos v červnu, mě pomohly ortopedické vložky a protahovací cvik, kdy opřeš napnutou nohu o patu o zem před sebe, ohneš se k ní a chytíš se oběma rukma za špičku hony, protáhneš hamstring a úpony pod kolenem.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 20.12.2005 15:08:49

[quote=Rosťa]… kdy opřeš napnutou nohu o patu o zem před sebe, ohneš se k ní a chytíš se oběma rukma za špičku hony, protáhneš hamstring a úpony pod kolenem.[/quote] máš na mysli: stoj spojný skřižmo levou přes vzpormo? ;-)

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 20.12.2005 15:28:21

Muzete mi vysvetlit tu „opiracku“? Tento cvik neznam a nejak si z popisu neumim udelat predstavu.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 20.12.2005 15:55:05

[quote=atlet brčko]Muzete mi vysvetlit tu „opiracku“? Tento cvik neznam a nejak si z popisu neumim udelat predstavu.[/quote] byl jsem donucen! kreslení normálně používám jen v sebeobraně! http://www.tomas-kalina.com/…20/opiracka/

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)
avatar

Kralupy nad Vltavou, Praha

Celkem 1726 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:22 (2007)
půlmaraton: 1:49:57 (2002)
maraton: 4:07:25 (2003)

mIREK muž 22.12.2005 00:20:30

No já jsem měl problémy s koleny první rok běhání… Druhý a třetí mě brali jen po maratonech a teď už ani po nich… Ovšem minulý týden jsem byl lyžovat s kamarády ve Val d'Isere a poslední den jsem poprvé spadnul, ovšem na černé sjezdovce a a v cestě mi stálo vodní dělo a před ním ještě zátarasy 2 tyče… No tyče odlétly jak hůlky, ale moje rameno a klíční kost je cítí dodnes a moje kečel, stehno a koleno cítí to vodní zasněžovací dělo… Ovšem až teď opo týdnu, kdy mě bolí stehno nad kolenem víc a víc se mi udělala modřina zespoda pod kolenem na stehně, taková vlásečnicová… Zítra jdu na rentgen a chirurgii a uvidím co mi řeknou, obvoďák říkal, že mám nějaké vlásečnice asi utřžené… :-( Zrovna jsem se těšil jak začnu pořádně trénovat… Uvidíme co mi poví zítra…

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 22.12.2005 10:43:25

[quote=mIREK]No já jsem měl problémy s koleny první rok běhání… Druhý a třetí mě brali jen po maratonech a teď už ani po nich… Ovšem minulý týden jsem byl lyžovat s kamarády ve Val d'Isere a poslední den jsem poprvé spadnul, ovšem na černé sjezdovce a a v cestě mi stálo vodní dělo a před ním ještě zátarasy 2 tyče… No tyče odlétly jak hůlky, ale moje rameno a klíční kost je cítí dodnes a moje kečel, stehno a koleno cítí to vodní zasněžovací dělo… Ovšem až teď opo týdnu, kdy mě bolí stehno nad kolenem víc a víc se mi udělala modřina zespoda pod kolenem na stehně, taková vlásečnicová… Zítra jdu na rentgen a chirurgii a uvidím co mi řeknou, obvoďák říkal, že mám nějaké vlásečnice asi utřžené… :-( Zrovna jsem se těšil jak začnu pořádně trénovat… Uvidíme co mi poví zítra…[/quote] Držím palce, ať to není nic vážného. Já vždycky rád říkám, že nejméně rizikový doplňkový sport k běhání, jsou šachy. Tam člověk může maximálně spadnout ze židle nebo si vypíchnout oko o krále či dámu, když mu spadne hlava únavou …

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 22.12.2005 14:54:34

[quote=Mirek Kostlivý]Já vždycky rád říkám, že nejméně rizikový doplňkový sport k běhání, jsou šachy. Tam člověk může maximálně spadnout ze židle nebo si vypíchnout oko o krále či dámu, když mu spadne hlava únavou …[/quote] Jiný vhodný doplňkový sport k běhání je chůze (nebo zase běhání :-)

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 22.12.2005 16:08:51

[quote=running-observer]Jiný vhodný doplňkový sport k běhání je chůze (nebo zase běhání :-)[/quote] IMHO: plavní nebo kolo, ale potom, jak to člověk začne brát víc než doplněk, tak začně koketovat s triatlon a v tu chvíli už má jen jedinou možnost dopňkového sportu – obcházení ortopedů…

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 09.01.2006 15:05:37

[quote=atlet brčko]Ahoj, mam na vas prosbu. Beham uz dlouho-13let- a uz dlouho me trapi bolest kolen. Dokonce jsem kvuli tomu musela prestat se zavodni atletikou. Kolena me boli pod ceskou (myslim POD ceskou, kdyz stojim), tam, kde se upina zadni stehenni sval. nevite nekdo o nejakem zpusobu, jak se toho zbavit a neprestat behat? Doktor mi kdysi rikal, ze mam povolene vazy a ze se s tim nic moc delat neda. Neexistuje nejake vhodne posilovaci cviceni. Budu rada za kazdou radu. Kolena me boli po narocnejsim treninku a taky po behani.[/quote] a nemáš náhodou poškozené chrupavky? mě to taky takhle bolelo a to ikdyž jsem seděl, orthoped mi po zrentgenování předepsal prášky s tím, že když nepomůžou tak nasadí injekce přímo do kolen. naštěstí pomohly

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.