Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Šílené křeče

Šílené křeče

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Maledictus muž 24.04.2016 09:34:12

Zdravím, tento problém mě provází už nějakou dobu, ale teď bych to nějak rád napravil, protože jsem se rozhodl začít pravidelně běhat a tohle mi v tom brání jak fyzicky, tak i psychicky, ale ještě než s tím půjdu za doktorkou, tak se chci nejdřív poradit tady s vámi.

Jde o to, že jsem asi tři.. ne, čtyři roky prakticky vůbec nesportoval a často se mi stávalo, že když jsem najednou začal víc cvičit, pak třeba večer v posteli, když jsem natáhnul nohy mě chytla opravdu nepříjemná křeč v místě pod kolenem, taková palčivá, vnitřní bolest, až jsem z toho i řval. Bylo to jako kdyby se mi trhaly šlachy vejpůl. No a teď, když jsem po běhu v lese dorazil domů, začal jsem cítit v obou nohách tu předzvěst křeče, takový ten tlak, kdy víte, že už to začíná. Naštěstí jsem to vyřešil chůzí po špičkách, ale momentálně, pokud si stoupnu na paty, zase to začíná. Mám samozřejmě zkrácené svaly, je to tím? A jestli ano, jaké protahování je na to nejlepší? A jak často?

Děkuji

avatar

Sloviensko

rudo muž 24.04.2016 10:42:31

>> Maledictus, 24. 04. 2016 09:34:12

krce su rozne a aj typ a stupen bolesti s tym je rozny.

krce mozu byt aj dosledkom vybudeneho nervoveho systemu a umenie poslat relaxaciu do daneho miesta moze krce oddialit ale uplne zamedzit.

krce typicky su dosledok nejakej nedosytatocniosti v organizme, chybaju niektore mineraly, alebo ide o ich vzajomnu nerovnavahu.

mineraly ktore sa pri krcoch riesia:

Na, K, MG, Ca, dalej niektore z vit B, ale aj Phosporus ako prvok (zdroj coke)

prilis vela alebo prilis malo vody v tele.

pri snahe dodat krcove mineraly, terba naozaj vediet co nam chyba, aby sa problem este nezhorsil.

ja som naposledy dostal krce, pretoze som mal nerovnahu medzi Na a K

mal som malo Na a vela K

nerovnovaha mineralov, alebo nedostatok jedneho z nich, moze vzniknut lahko stravou.

skratene svaly a slachy su tiez pricinou krcov, a dalsia pricina moze byt pricviknuty nerv, a moze to ist uz od chrbtice, alebo od bedroveho klbu atd

pokial sa vzdy jedna leb o specificke miesto kde vznika krc, potom trebaskor riesit mechaniku tela, pokial krce prichadzaju vsade po tele treba riesit mineraly.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:35:20 (2018)
půlmaraton: 1:18:52 (2018)
maraton: 2:44:09 (2019)

SirBasy muž 25.04.2016 01:26:54

>> rudo, 24. 04. 2016 10:42:31 Tak k horciku je jedno vyborne video, kde je vysvetlene v podstate vsetko zabavnou a poetickou formou. Dufam ze pobavi. :-) http://youtu.be/6X-euddGrmU

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.04.2016 08:04:55

>> SirBasy, 25. 04. 2016 01:26:54

dik super ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 25.04.2016 14:33:23

>> SirBasy, 25. 04. 2016 01:26:54

dobrý tip :-)

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 25.04.2016 15:49:12

>> SirBasy, 25. 04. 2016 01:26:54

pri vecernej fatre, sherujou si datle"… to nema chybu!!! :-D

Motto: Petit cheval de manege :-)
Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.