Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Běh a psi

Běh a psi

Nalezené položky: 689 První Předchozí | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Další Poslední
avatar

Praha

pug muž 28.02.2008 09:44:13

K Mato a ADVID. Tvoje úvaha je správná. České kynologické organizace navrhovaly rozdělit psy podle hmostnosti do jednotlivých kategorií a u každé z vyšších pak povinnost absolvovat výcvik se psem (tzn. majitele i psa) na určitých úrovních. Zvolily ovšem nešťastnou komunikační strategii, kdy jeden jejich zástupce v rozhovoru prohlásil, že toto opatření má vlastně především chránit psa před nezodpovědným zacházením ze strany majitele. Takže to nedopadlo.

avatar

Brno

Celkem 34782 km
Minulý měsíc 178 km
10 km: 0:39:02 (2015)
půlmaraton: 1:23:18 (2011)
maraton: 2:58:43 (2012)
avatar

Brno

ranninevolnost žena 28.02.2008 14:58:49

Mam pocit, ze by jste meli opustit temata ktera nejsou vasi parketou, viz kynologie a vycvik psa, a opet se vratit ke svym jiz zabehnutym bezeckym tematum. Nektere uvahy totiz nejsou uvahy, nybrz blaboly.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 28.02.2008 15:56:09

a co na tom? Vlákno je běh a psi, příspěvky jsou k tématu. Kromě školení na téma „Já problémy se psy nemám“, rovněž nic konstruktivního nepřinášíš.

avatar

Brno

ranninevolnost žena 28.02.2008 16:09:46

Téma běh a psi a téma kynologie a výcvik psa jsou dosti odlisna. Veskera diskuze by se tu mela tocit kolem prvniho jmenovaneho. Uvahy v jinych tematech by mely byt prenechany odbornikum, nebo lidem alespon castecne zasvecenym do problematiky.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 28.02.2008 16:34:30

[quote=Pavlis]http://­brnensky.denik­.cz/cerna_kro­nika/bezici-manzele-pokousal-rozzureny-vlcak20080221­.html[/quote] Tak já zůstanu u tématu příběhu č. 2 (viz brněnský deník). Že bychom začali běhat v kopačkách? Fotbal jsem sice dlouho nehrál, ale třeba mám ještě pravou nohu dostatečně silnou na výkop delší než půl metru … :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 28.02.2008 17:48:18

[quote=rannine­volnost]Téma běh a psi a téma kynologie a výcvik psa jsou dosti odlisna. Veskera diskuze by se tu mela tocit kolem prvniho jmenovaneho. Uvahy v jinych tematech by mely byt prenechany odbornikum, nebo lidem alespon castecne zasvecenym do problematiky.[/qu­ote] Ranninevolnost- to si sa samozvane menovala do role administratora, ze nam budes urcovat, okolo coho sa ma diskusia tocit? Naviac odkial vies, kto ma v akej oblasti znalosti? To nas vsetkych osobne poznas? Ja osobne som majitelom psa- labradorskeho retrievera a myslim si, ze mam relativne slusne teoreticke znalosti z odboru vycviku a vychovy psa. Kynologia mi nie je cudzia. Nie som v tomto smere odbornik, ale som mierne nadseny amater. Minimalne vsak pristupujem k drzaniu psa zodpovedne Povedz, kde som vo svojich pripevkoch pisal blaboly, rad sa poucim, pani/slecna odbornicka na psov.

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 29.02.2008 09:15:47

Docela se to tady začíná přiostřovat. Radši jdu pryč, aby mě něco nepokousalo.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 02.04.2008 17:47:08

Tak dneska mám opět čerstvý zážitek se psem a jeho majitelkou. Vyjdu si to ze dveří domu, a přiřítí se ke mně černý pes velikosti knírače, a nehledě na volání majitelky na mě skočí tak, že se mi předními tlapami opřel do prsou. Říkám k němu dostatečně nahlas: „Chlape, já mám sprej, tak ho nechci použít, když máš košík, ale nech mě být!“ Rozbíhám se, pes za mnou, majitelka stále křičí: „Rexi, Rexi!“, ale pes jí opět ignoruje a jde po mně. To už jsem nevydržel, a přesným zásahem pepřového roztoku mezi oči jsem ho umravnil. V duchu si říkám, ty už po žádném běžci nepůjdeš. Ale perlička na konec. Odběhám si svých 8 km, vejdu do domu, tam majitelka toho psa (ale už bez něj). Že jsem prý postříkal jejího psa i ji samotnou, ať se to prý už neopakuje, pes je prý štěně (jak to mám poznat?), a měl košík. Já odvětil, že příště klidně zase, když ho nezvládá. Ona že prý to oznámí na policii, odvětil jsem, klidně ať oznamuje. Zajímavé je, že informace o psu mi před tím, když na mě skákal neposkytla, byl jsem pro ní vzduch, stále jenom halekala: „Rexi, Rexi!“ nějaké omluvy za obtěžování jsem se taky nedočkal. A nyní ji stálo za to zhruba 45 minut stát na chodbě a čekat na mě. Je to jasný, bojí se, že toho psa budu příště vychovávat za ní. Má pravdu, budu! Se sprejem v ruce!

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 03.04.2008 08:38:59

Mirku, aj ked zdielam Tvoje rozhorcenie, nemyslim si, ze si postupoval adekvatne. Tebou postriekany pes si to odniesol za vsetkych, ktory Ta v poslednom case otravovali. Kedze mal kosik, nepredstavoval pre Teba bezprostredne nebezpecenstvo (vzhladom k jeho velkosti a hmostnosti) a mohol si zvolit primeranejsi donucovaci prostriedok. Stacilo psa zhodit, ked sa o Teba oprel a zahnat sa nan rukou, pri dalsom vyskoceni by som pouzil stredne silne nakopnutie kolenom do hrude/brucha, to by ho urcite odradilo od dalsich pokusov. Majitelku by som dorazne upozornil (najma ak to je susedka a budes sa s nou este stretavat), ze nabuduce pouzijes sprej a ak bude agresivna, tak aj na nu. Po takomto upozorneni uz Ti v buducnosti nemoze nic vycitat. Ak by tento incident oznamila na policii, tak neviem, neviem, kto by vysiel ako vitaz. Obrana musi byt vzdy primerana utoku, resp. jeho hrozbe a moze maximalne dosiahnut takeho stupna, aby si nemusel odvracat uz dalsi utok. Kedze mal kosik (aj ked nemal voditko), tak Ti bezprostredne nebezpecenstvo nehrozilo a myslim, ze si nemal pravo ohrozit jeho zdravie. Ten stredne silny kopanec kolenom by uplne stacil.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 03.04.2008 17:15:39

No, Maťo, ono zakopnout o takovýho psa taky nebude nic moc. Ale na druhou stranu máme taky malýho psíka a když ho občas někdo odváže, tak má jako zábavu pobíhat po sídlišti, přiběhne, uteče a tak dokola… Kdyby zrovna vyšel Mirek, tak by se asi taky kamarádil… To je těžkým zhodnotit situaci, když jsme tam nebyli…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 03.04.2008 19:34:14

[quote=Mato]Mirku, aj ked zdielam Tvoje rozhorcenie, nemyslim si, ze si postupoval adekvatne. Tebou postriekany pes si to odniesol za vsetkych, ktory Ta v poslednom case otravovali. Kedze mal kosik, nepredstavoval pre Teba bezprostredne nebezpecenstvo (vzhladom k jeho velkosti a hmostnosti) a mohol si zvolit primeranejsi donucovaci prostriedok. Stacilo psa zhodit, ked sa o Teba oprel a zahnat sa nan rukou, pri dalsom vyskoceni by som pouzil stredne silne nakopnutie kolenom do hrude/brucha, to by ho urcite odradilo od dalsich pokusov. Majitelku by som dorazne upozornil (najma ak to je susedka a budes sa s nou este stretavat), ze nabuduce pouzijes sprej a ak bude agresivna, tak aj na nu. Po takomto upozorneni uz Ti v buducnosti nemoze nic vycitat. Ak by tento incident oznamila na policii, tak neviem, neviem, kto by vysiel ako vitaz. Obrana musi byt vzdy primerana utoku, resp. jeho hrozbe a moze maximalne dosiahnut takeho stupna, aby si nemusel odvracat uz dalsi utok. Kedze mal kosik (aj ked nemal voditko), tak Ti bezprostredne nebezpecenstvo nehrozilo a myslim, ze si nemal pravo ohrozit jeho zdravie. Ten stredne silny kopanec kolenom by uplne stacil.[/quote] Maťo, nejsem právník, ale přesto si dovolím vložit se do diskuze s laickým názorem. Mluvíš o obraně – přiměřené obraně – avšak o té se mluví jen v případě útoku člověka, ne? Já někde četl, že v případě útoku psa jde o jednání v krajní nouzi, což je jiná kategorie. Mirek útok (ať už skutečný či domnělý) nevyvolal a měl právo bránit jakkoli s tím, že nesměl způsobit škodu větší ta, která mu hrozila. Pokousání člověka je vždy bráno jako větší škoda, než léčení psa postříkaného sprejem (i kdyby ho zabil, jde o škodu na zdraví člověka oproti škodě na majetku – psovi). Navíc odpovědnost majitele za chování psa nebyla omezena tím, že pes měl správně košík. Mirek není povinen kontrolovat košík ani věřit, že pes s košíkem pokousat nemůže, navíc mu všichni dosvědčíme, že má z psů hrůzu a proto jakýkoli kontakt, který připustí nezodpovědný majitel, považuje za útok :) Prostě si nemyslím, že by Mirek mohl mít problémy. Jestli se mýlím, opravte mne.

avatar

Pardubice

Celkem 2586 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:18 (2008)
půlmaraton: 1:57:52 (2008)
maraton: 4:34:01 (2008)

Tomas_Pce muž 03.04.2008 20:39:52

Mirku vím, že někteří psi jsou pro běžce nepříjemní, ale pepřový sprej a citlivé smysly psa to je teda síla, chudák pes. Je mi ho i přes to, že na tebe skočil a otravoval tě, líto a také že to odnesl za všechny psy kteří tě dosud otravovaly. Promiň to je můj názor.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 03.04.2008 20:53:39

Souhlas s Mirkem i Vl001.

  1. pes, který se opře tlapami o hrudník, je už prostě telepes. Už jen úder košíkem způsobený „hrou“ bolí jako hrom.
  2. zvíře obtěžovalo opakovaně, což je důležitý faktor. Mirek se ho zbavil, odběhl, následně ho pes přes pokyny paní doběhl o obtěžoval znovu. Sám mám z dohánějících mne psů taky hrůzu.

Kdyby se ke mně podobně choval člověk, dám mu, s prominutím, přes hubu. Navíc, pokud si dobře pamatuju, v vyhláška pražského magistrátu zakazuje volné pobíhání psů, takže ten, kdo porušil pravidla, je bába, kterou pes neposlouchá a ona ho nemá na vodítku. Podle mého názoru dopadl pes, resp. paní ještě docela dobře. Já bych na ni zavolal při té druhé návštěvě policajty.

avatar

Pardubice

Celkem 2586 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:18 (2008)
půlmaraton: 1:57:52 (2008)
maraton: 4:34:01 (2008)

Tomas_Pce muž 03.04.2008 20:55:04

Trošku to odlehčím: Já „běžec“ z Pardubic jsem běžel PIM 1/2 M a na Výtoni jsem potkal maminku přítele, který chodím s mojí dcerou a sebou měla psa a povídala si s nějakým starším pánem. A včera jsem projížděl net a v 22,00 hod jsem ještě zavítal na Petrovy stránky http://wittyhosvet.blogspot.com/ a hned na úvod Běžecká fotografie roku a tam problém se psem při pražském půlmaratonu a představte si byli to oni, taková náhoda, jak dědeček si to s psíkem vyšlapoval mezi běžci :-). (dost se teda pletl)

avatar

Alice Drábková žena 03.04.2008 21:32:15

Toto je hrozné čtení pro nás pejskaře. Úplně to se mnou lomcuje a klepu se zuřivostí, když si představím, že mi někdo takto bezdůvodně postříká psa sprejem. Naprosto chápu, že se třeba bojíte napadení psem někde v pustém lese, to já pochopitelně taky. Ale tohle – pes sousedky, štěně – to prostě byla ze strany toho pana Kostlivého jen a pouze zlá vůle, snaha někoho vytrestat. Hrozné je, že tento člověk pravděpodobně, podle jiných příspěvků, chodí běhat na stejná místa jako já. Klidně se mi může stát, že si půjdu s pesanem zaběhat a on mi ho bezdůvodně postříká sprejem. Taky si asi budu muset pořídit něco na svojí obranu. Za normálních okolností si já ani můj pes nikoho nevšímáme, ale od té doby, co jsem si přečetla tuhle diskusi, dívám se na běhající chlapíky v lese úplně jinak a čekám, jestli se mi na nevrhnou na psa. Úplně mi spadne kámen ze srdce, když zjistím, že v altánu v Kunratickém lese se krčí jen nějaký neškodný úchyl a nečíhá tam sportovec s pepřákem, aby vytrestal psy za své potenciálně prokousnuté tepláky.

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 03.04.2008 21:47:53

[quote=Alice Drábková]Toto je hrozné čtení pro nás pejskaře. Úplně to se mnou lomcuje a klepu se zuřivostí, když si představím, že mi někdo takto bezdůvodně postříká psa sprejem. Naprosto chápu, že se třeba bojíte napadení psem někde v pustém lese, to já pochopitelně taky. Ale tohle – pes sousedky, štěně – to prostě byla ze strany toho pana Kostlivého jen a pouze zlá vůle, snaha někoho vytrestat. Hrozné je, že tento člověk pravděpodobně, podle jiných příspěvků, chodí běhat na stejná místa jako já. Klidně se mi může stát, že si půjdu s pesanem zaběhat a on mi ho bezdůvodně postříká sprejem. Taky si asi budu muset pořídit něco na svojí obranu. Za normálních okolností si já ani můj pes nikoho nevšímáme, ale od té doby, co jsem si přečetla tuhle diskusi, dívám se na běhající chlapíky v lese úplně jinak a čekám, jestli se mi na nevrhnou na psa. Úplně mi spadne kámen ze srdce, když zjistím, že v altánu v Kunratickém lese se krčí jen nějaký neškodný úchyl a nečíhá tam sportovec s pepřákem, aby vytrestal psy za své potenciálně prokousnuté tepláky.[/quote] Psi jsou skutečně chudáčci, hodní mazlíčkové vysoce odpovědných a ohleduplných majitelů. Když čtu tento srdcedrásajíci příspěvek tak přímo začínám toužit, aby mi nějaký pejsek prokousal tepláky, tedy přesněji elasťáky mizuno za 1100 Kč. Když i mne trochu kousne, nevadí, jsem zdravotně pojištěný.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 03.04.2008 22:10:24

[quote=Mirek Kostlivý]Tak dneska mám opět čerstvý zážitek se psem a jeho majitelkou. Vyjdu si to ze dveří domu, a přiřítí se ke mně černý pes velikosti knírače, a nehledě na volání majitelky na mě skočí tak, že se mi předními tlapami opřel do prsou. Říkám k němu dostatečně nahlas: „Chlape, já mám sprej, tak ho nechci použít, když máš košík, ale nech mě být!“ Rozbíhám se, pes za mnou, majitelka stále křičí: „Rexi, Rexi!“, ale pes jí opět ignoruje a jde po mně. To už jsem nevydržel, a přesným zásahem pepřového roztoku mezi oči jsem ho umravnil. V duchu si říkám, ty už po žádném běžci nepůjdeš. Ale perlička na konec. Odběhám si svých 8 km, vejdu do domu, tam majitelka toho psa (ale už bez něj). Že jsem prý postříkal jejího psa i ji samotnou, ať se to prý už neopakuje, pes je prý štěně (jak to mám poznat?), a měl košík. Já odvětil, že příště klidně zase, když ho nezvládá. Ona že prý to oznámí na policii, odvětil jsem, klidně ať oznamuje. Zajímavé je, že informace o psu mi před tím, když na mě skákal neposkytla, byl jsem pro ní vzduch, stále jenom halekala: „Rexi, Rexi!“ nějaké omluvy za obtěžování jsem se taky nedočkal. A nyní ji stálo za to zhruba 45 minut stát na chodbě a čekat na mě. Je to jasný, bojí se, že toho psa budu příště vychovávat za ní. Má pravdu, budu! Se sprejem v ruce![/quote] Tak to měla bába docela štěstí, že jsi se šel jen proběhnout na 3/4 hod. a nemusela na tebe čekat dlouho. Dovedeš si představit ten dolík, který by na té chodbě vystála čekajíc na tebe, kdyby jsi si šel v rámci objemové přípravy na nějaký ultramaraton zaběhnout v pohodovém tempu padesátku? :D

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 03.04.2008 22:16:06

Přesně tak, paní Drábková, skočí-li na mě bezdůvodně Váš pes, tak ho postříkám sprejem taky. Asi by jste ho na mě také použila, kdybych na Vás v tom Kunratickém lese bezdůvodně skočil. A nepomohla by mi výmluva, že jsem si před tím nasadil košík :). Útok je útok, ať s košíkem či bez něj. Jinak na psu, kterého vidím pár vteřin, nepoznám, je-li štěně, či nikoliv. Pokládám ho za psa. A sousedka to byla asi jako těch dalších tisíc lidí okolo, co tam na tom sídlišti v Modřanech bydlí. A hlavně! Naběhal jsem již tisíce kilometrů, potkal stovky psů. A maximálně jeden majitel z deseti se mi omluvil za to, že mě jeho pes obtěžuje. Kdyby ta pro mě naprosto neznámá paní řekla po té, co na mě ten pes skočil: „Nezlobte se, je to štěně, chce si jen hrát“, tak jsem sprej nepoužil. A ti, co mě znají, tak ví, že běhám s brýlemi. Stály mě asi 12 000, a já nepotřebuji, aby mě je nějaký pes shodil na zem a rozbil je. Prostě se odmítám podřizovat psům, které majitelé nezvládají. A nakonec, majitelku psa jsem upozornil, že mám sprej, a ona na to nereagovala a svého psa dále nezvládala.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 03.04.2008 22:22:15

[quote=Mira.B.]Tak to měla bába docela štěstí, že jsi se šel jen proběhnout na 3/4 hod. a nemusela na tebe čekat dlouho. Dovedeš si představit ten dolík, který by na té chodbě vystála čekajíc na tebe, kdyby jsi si šel v rámci objemové přípravy na nějaký ultramaraton zaběhnout v pohodovém tempu padesátku? :D[/quote] Míro, máš pravdu, taky jsem litoval, že jsem si nedal svých obvyklých 18km v pomalém tempu :). Ale končím trénink na maraton, tak jsem měl jen krátký výklus. Ale teď vážně: „Ta paní mě přišla hlavně říct, aby se to už příště neopakovalo“. Asi si říkala, že ho příště na mě pustí bez košíku :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 03.04.2008 22:46:19

achich achich. mám nádherného psa, teda pejsku. ale bez vodítka do lesa – nebo mezi lidi – nevyběhnu. šelem, které přestanou jít po stopě díky volání páníčka je fakt málo. ta má to je jen „většinou“ – a to prostě nestačí. celý problém je, že nemáme dog free zones a obráceně. na rok 2008 je to docela vtipné vysvědčení

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 03.04.2008 22:54:25

[quote=Tomas_Pce]Mir­ku vím, že někteří psi jsou pro běžce nepříjemní, ale pepřový sprej a citlivé smysly psa to je teda síla, chudák pes. Je mi ho i přes to, že na tebe skočil a otravoval tě, líto a také že to odnesl za všechny psy kteří tě dosud otravovaly. Promiň to je můj názor.[/quote] Kdepak Tomáši, neodnesl to za všechny psy, co mě otravovali, ale za ty, co mě pokousali. A první majitelka útočného psa mi řekla, ať se nedivím, že mě kousl, když běžím (bylo to před 25 km závodem v Žamberku, kde se nás před závodem rozbíhali desítky – svědek Tomáš Mrázek), podruhé před dvěma roky, kdy mi majitel druhého útočného psa řekl, že tam na té prokouslé noze nic nemám (fotku toho kousance mohu předložit).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Beroun

Alena žena 04.04.2008 07:19:17

Tady asi fakt není co řešit: pes má být na vodítku, případně perfektně poslouchat, aby prostě nikoho za žádných okolností neobtěžoval. A je fuk, jestli jde o ratlíka nebo psa velkého. Taky mám psa a taky neposlouchá. Tím spíš musí být na vodítku a hotovo. Sama nemám ráda, když kolem mě poskakují. Ne snad, že by mě pokousali, ale prostě to obtěžuje, nejsem na cizí psy zvědavá a stejně respektuju fakt, že ostatní nejsou zvědaví na psa mého.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.04.2008 10:34:10

vl001– vsetko by zalezalo na tom, co by dotycna tvrdila na policii a ci Mirek mal na to svedkov. V tomto pripade ocividne neslo o krajnu nudzu, kedze ho ten pes pokusat nemohol vzhladom na nasadeny kosik. Ustanovenie o primeranej obrane by sa mohlo pouzit analogicky (pochybujem vsak, ze by to strazmajster na policii vedel takto zahrat). Co by Mirkovi mohlo hrozit by bola pokuta za priestupok proti obcianskemu spoluzitiu (ked pre nic ine tak pre nie nevyhnutne pouzitie pepraku, ktory potencionalne mohol ohrozit aj majitelku pri zlom vetre) a majitelke psa dalsia pokuta za nerespektovanie mestskeho nariadenia. Ak by mal pes trvale nasledky, mohla by sa dozadovat aj nahrady nakladov na liecenie psa, pripadne nahrady (emocionalnej) ujmy- to vsak uz v obcianskopravnom spore. Prosim, neberte to ako zastavanie sa majitelky, iba som nacrtol mozne problemy. V kazdom pripade ak to bolo, ako Mirek popisal a skutocne sa bal o svoje bryle a pes bol velky, tak prosim. Ja by som vsak pouzil na prvom stretnuti koleno. Ak by bol bez kosiku, samozrejme sprej. Navyse reci o stenatach ma vobec nezaujimaju- ja tiez predsa nenecham pobiehat po lese svoje roztopasne decko (hypoteticky) s prakom v ruke a nenecham ho strielat po ludoch, len preto, aby sa chlapec mohol vydovadet. Stenata su inak casto horsie ako dospele psy, lebo nevedia odhadnut (ani pri hre) mieru sily stisku celusti.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 04.04.2008 11:05:43

Jasně, že závisí na konkrétním posouzení situace. Já jen chtěl upozornit na to, že v případě opravdového útoku psa se nezkoumá postup dle „nutné obrany“.

Ale abychom tu nedělali ze psů zase nějak extra velké nebezpečí – moje zkušenost je, že velcí psi bývají obvykle vychovaní a běžce si vůbec nevšímají. Navíc často, když mne majitelé vidí běžet, psa si přivolají k sobě, poděkuju, proběhnu a je to. Za poslední rok jsem měl konflikt jen se dvěma ratlíky, kteří asi mysleli, že když jsou dva, tak vytvoří útočící smečku. Seřval jsem je tak, že nevěděli kde se schovat a nezkoumal jsem, jak moc vážně svůj útok mysleli :) Majitel schovaný v davu se raději k psům ani nehlásil :) Na druhou stranu chápu všechny, kteří se psů bojí. Není jejich povinností přestat se bát. Je povinností majitelů psů postarat se o své miláčky.

avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 04.04.2008 13:05:09

Jako majitel psa a zároveň běžec jsem přesvědčený, že pes prostě NESMÍ skákat na cizí lidi. Pokud neumí poslouchat, má být na vodítku. Sice nemám osobní zkušenosti s pokousáním, ale vím jak je to strašně nepříjemné, když kolem vás poskakuje pes a vy prostě nevíte co se stane. To jsme se dostali skutečně až tak daleko, že budeme „domácí miláčky“ a jejich manýry omlouvat a nadřazovat nad to, že se někdo jiný chce bez obtěžování proběhnout? A mimochodem, sprej mívám často sebou také a neváhal bych ho použít. A samozřejmě bych pochopil, kdyby ho někdo použil na mého psa, pokud by mi , nedejbože, utekl a běžec by se jím cítil ohrožený. A teď to trošku přeženu – pokud někdo povyšuje práva zvířete nad práva lidí, měl by se nad sebou zamyslet.

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Celkem 3511 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:53:38 (2012)

tereza žena 04.04.2008 13:22:44

Také se přikláním k názoru, že pes má poslouchat, a to na první slovo, ne přemlouvat s hrstí piškotů. Kdo svého psa nezvládne, ať si ho volně pouští jen na zahradě či v uzavřeném prostoru. Prohřešky psa = chyba majitele. 2× jsme měli psa a myslím, že vím, o čem to je. Psi mám ráda, ale ne se zuby ve vlastní noze :)

avatar

Alice Drábková žena 04.04.2008 13:23:30

Jistě, právo člověka na čisté tepláky a brejle na nose je jistě mnohem a neskonale víc než právo psa na zdravé oči a nos.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.04.2008 13:42:35

Povedali by ste to iste, pani Drabkova, keby som sa po Vas sapal ja, zasvinil Vas, oslintal a sem tam Vas tak vydesil, ze by ste v noci nemohli spat? Eventualne by som Vam mohol zlahka ublizit na zdravi a keby ste si nahodou na mna zadovazila nejaky sposob obrany, tak by sa na Vas oborila moja manzelka/brat/ses­tra/rodicia… Ved mam predsa pravo si vyventilovat svoje frustracie a jedna zasvinena bunda, pocuchane vlasy, ci nebodaj natrhnuta sukna Vam predsa nedavaju pravo na mna pouzit akykolvek obranny prostriedok. Kam sme to dospeli v tej demokracii, ked si ani nemozem vyslapnut na nejaku panicku na ulici, ktora sa mi zapaci? Vas pohyb-milujuci, sprej-nenavidiaci nasilnik. :)

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 04.04.2008 13:45:32

[quote=Alice Drábková]Jistě, právo člověka na čisté tepláky a brejle na nose je jistě mnohem a neskonale víc než právo psa na zdravé oči a nos.[/quote] V tomto případě – ano. Za těmi teplákami je kůže, za brejlemi oči.

Štěně asi neví co provedlo, protože mu možná nikdo „nevysvětlil“, aby si nevšímalo cizích lidí, byť se divně pohybují. Majiteli psa by se jistě nelíbilo, kdyby mu kdokoliv či cokoliv plácalo do hrudi, nebo chytalo za boty. Ohromná legrace, jak roztomilé. Možná by i on reagoval prudčeji než je nutné.

Nalezené položky: 689 První Předchozí | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.