Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Běh a psi

Běh a psi

Nalezené položky: 689 První Předchozí | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | Další Poslední
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 08.04.2008 13:10:53

[quote=Mirek Kostlivý]A jak můžeme dopadnout v tom nejhorším možném případu, jsme se mohli přesvědčit včera večer, kdy na TV1 dávali hororovou klasiku „Pes baskervillský“ :). A taky se za mnou po běžeckém návratu před domem se štěkotem a bez košíku rozběhnul pes jménem „Eva“. Majitelka si ho včas zavolala, ale upřímně se přiznám, nestačil jsem ani pepřák odjistit, dneska by mě ta Eva opravu dostala :). Že já se včera na ten film vůbec díval, ti psi to asi hned vycítí.[/quote] Myslím, že teď když jsi dostal přídomek „Běhající bestie“ se ti budou psi vyhýbat. Alespoň pokud to budou vědět.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

karelblaha muž 08.04.2008 13:23:41

neberte to příliš osobně, ale podle mě je použití zbraně proti psovi s košíkem, pěkná srabárna – zastávám názor, že s většinou psů se dá lépe domluvit, než s jejich majiteli, takže pokud panička nereaguje nebo nezvládá, je třeba se psem komunikovat prostředky, kterým má šanci porozumnět – postavit se čelem, nehrozit na něj rukama, klackem, ničím, okřiknout ho a pak přejít ke klidnějšímu, ale důraznému hlasu… naposledy jsem si takhle „povídal“ s dobrmanem (bez košíku), který měl potřebu mi cosi vysvětlit po jeho – po asi pěti minutách jsme se v klidu rozešli a po dvou dnech, když jsem běžel kolem jeho domu, mě nechal proběhnout bez zaštěkání

avatar

Liberec

Celkem 11210 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:28 (2016)
půlmaraton: 1:16:15 (2011)
maraton: 2:47:01 (2010)

bedrich muž 08.04.2008 13:38:28

[quote=karelbla­ha]neberte to příliš osobně, ale podle mě je použití zbraně proti psovi s košíkem, pěkná srabárna – zastávám názor, že s většinou psů se dá lépe domluvit, než s jejich majiteli, takže pokud panička nereaguje nebo nezvládá, je třeba se psem komunikovat prostředky, kterým má šanci porozumnět – postavit se čelem, nehrozit na něj rukama, klackem, ničím, okřiknout ho a pak přejít ke klidnějšímu, ale důraznému hlasu… naposledy jsem si takhle „povídal“ s dobrmanem (bez košíku), který měl potřebu mi cosi vysvětlit po jeho – po asi pěti minutách jsme se v klidu rozešli a po dvou dnech, když jsem běžel kolem jeho domu, mě nechal proběhnout bez zaštěkání[/quote] No to mas asi pravdu, ja jen nevim kdybych mel to takhle resit s kazdym psem co ho potkam, kam bych dobeh…

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 08.04.2008 13:47:50

[quote=bedrich][qu­ote=karelblaha]ne­berte to příliš osobně, ale podle mě je použití zbraně proti psovi s košíkem, pěkná srabárna – zastávám názor, že s většinou psů se dá lépe domluvit, než s jejich majiteli, takže pokud panička nereaguje nebo nezvládá, je třeba se psem komunikovat prostředky, kterým má šanci porozumnět – postavit se čelem, nehrozit na něj rukama, klackem, ničím, okřiknout ho a pak přejít ke klidnějšímu, ale důraznému hlasu… naposledy jsem si takhle „povídal“ s dobrmanem (bez košíku), který měl potřebu mi cosi vysvětlit po jeho – po asi pěti minutách jsme se v klidu rozešli a po dvou dnech, když jsem běžel kolem jeho domu, mě nechal proběhnout bez zaštěkání[/quote] No to mas asi pravdu, ja jen nevim kdybych mel to takhle resit s kazdym psem co ho potkam, kam bych dobeh…[/quote] Zastavuj se jenom s těma velkejma. Ty menší prostě „odkopni“.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.04.2008 13:57:56

Karelblaha- ja nemam casto cas 5 minut ani na ludi, ktorych mam rad a chcel by som s nimi travit cas. Nerozumiem preco by som mal venovat 5 minut nejakemu neukaznenemu coklovi, kor ked bezim a vonkoncom sa mi nechce zastavovat- kvoli nikomu a nicomu. A ze je srabarna postriekat psa s kosikom? Nepovedal by som. Mozno trosku neprimerane (moj nazor), ale srabarna sa da spachat iba voci seberovnemu, pripadne slabsiemu. Ked ma niekto vyhodu 30km/h vyssej rychlosti, vysokej obratnosti a ostrych drapov (zuby su za kosikom), tak moj sprej je vyrovnavacim faktorom. Naviac, preco by som sa mal chovat k cudziemu majetku, ktory ma obmedzuje, ferovo? Az ma jeho majitel vyzve na suboj a budeme rovnaka vahova kategoria, tak sa zahram na gentlemana a nakopem ho bez zbrane. A s potesenim.

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 08.04.2008 14:35:37

[quote=mapo]Zrovna včera aktuálně k tématu-Běžím si lesíčkem a přede mnou 2 mladí pánové+1 sleč­na+odrostlé štěně něco jako „vyššího buldoka“, bez vodítka, košíku, tahal větev…tušila jsem, že mně nenechá bez povšimnutí. Tak pěkně prosím, jestli by si ho nezavovali a nepodrželi, než přeběhnu, když nemá košík…a oni na to-ty ten košík nevidíš, říkám ne, oni že je imaginární a co že si to dovoluju, že tu běhám, že se nemůžu divit, že po mně půjde :-( Tak já, že zavolám policii a pomaloučku se sunu dopředu, pes hned u mně, tak zase znova, aby si ho podrželi…nakonec jsem to na mé poměry (běhám pomalu) trochu „napálila“ a utekla. Úplně mně to rozhodilo, hlavně ta reakce, že jim to bylo úplně jedno, že ani na slušné požádání nereagovali. Nejdřív mně napadaly myšlenky, že budu běhat s plynovou pistolí za pasem…no nakonec to skončilo úvahami o „vymahatelnosti práva“ atd…asi to znáte sami. Začínám „milovat“ ošklivé počasí-míň páníčků a jejich miláčků, les je pro normální zvířátka a pro mě.[/quote] Chápu, že taková příhoda dokáže otrávit. Někteří „lidi“ jsou prostě duševní čuňata. Bohužel se dá těžko čekat, že by se to zlepšovalo. Spíše naopak. Musíme se proti tomu obrnit a nenechat se takovými setkáními rozhodit.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 08.04.2008 17:09:55

[quote=mapo]Začínám „milovat“ ošklivé počasí-míň páníčků a jejich miláčků, les je pro normální zvířátka a pro mě.[/quote] Přesně tenhle pocit jsem měl v neděli, když jsem běžel v dešti :). Asi by nám měli zřídit rezervaci, ať mají psi od nás klid.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 08.04.2008 20:14:57

[quote=mapo]Teď mně jeden psí „kámoš“ držel zubama za tepláky a za tričko :-( Ještě že jsem nepoužila „Šnekovu ruku“, to by mohlo dopadnout hůř. Ale co, já mám psy ráda, až ožením ty moje kluky (4), tak si pořídím psa-kámoše, vycvičím ho a budeme spolu běhat nebo mě bude tahat třeba ve vozejčku…[/quote] Teda v tej Praze je to o život. Co to tam máte za psy? Teda spíš za pány?

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 08.04.2008 21:13:13

Spíš jde o to, že každý majitel psa vidí jenom toho svého, ví, že jeho pes by nikomu nic neudělal a vlastně tím ukazuje jenom svůj subjektivní názor. Zatímco běžec, který proběhne během hodiny, hodiny a půl kolem několika desítek psů si pamatuje jenom ty dotírající a agresivní, ty hodné, logicky, nevnímá.

To víš, v Praze – největší koncentrace lidí=největší koncentrace psů+zároveň dle Gaussovy křivky i největší koncentrace blbů s nevychovaný­mi psy.

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 09.04.2008 07:28:52

Hm. Kdoví jestli bych v takovém počtu uspěl s pozitivním vyzařováním a Šnekovou rukou? Raději to zkoušet nebudu.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Zlín

joshula muž 09.04.2008 17:11:03

Já si myslím, že to není jen Praha, ale každé větší město. V Ostravě je to podobné. Prostě jen záleží na jakého páníčka nebo psa narazíte. Mě naštěstí šlo vždy jen o tepláky nebo bundu, takže škoda zase tak vysoká nebyla. Jestli se to dá tak nazvat…

Každopádně s Mirkem naprosto souhlasím. A to asi každý, kdo už byl psem pokousán.

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 09.04.2008 22:31:17

víte, čemu nerozumím? že nejsou dog free zones. člověk by si prostě vybral – sem psi smí, a sem ne. konec, šmytec, pitomec. žádné hádky, žádné spory. (já bych svojí psí krasavici mezi běžce nepustil, je strašně hravá, ale jinak úplně zlatá…)

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 10.04.2008 19:55:23

U nás něco takového existuje. Vyhláškou města jsou uvedena místa, kde je povoleno psa pustit z vodítka. Bohužel, tři místa, o kterých vím, nejsou zrovna místním zastupitelstvem šťastně zvolená. 1. je park, kde se buduje cyklostezka a in-line stezka. 2. Nad sportovním areálem: místo, které hlavně trénující fotbalisté a hokejisté využívají k rozklusovým aktivitám, ale ani běžci, kteří rádi střídají trasy (jako třeba já) nepohrdnou okruhy okolo sportovního areálu. 3. Nakonec to nejlepší: Areál zdraví – asfaltové stezky na běhání, skrz vedoucí cyklostezka používána i inline bruslaři, bikrosová dráha, asfaltová hřiště na tenis, volejbal, basket a malou kopanou, rybníčky v zimně používané k bruslení a dvě dětská hřišťátka s houpačkami a prolézačkami. Ideální místa na puštění psa z vodítka, což? Zvláště když dost páníčku rozumí puštěním z vodítka to, že si pes může dělat, co se mu zlíbí.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 10.04.2008 20:05:17

koyama: máme spoustu vecí společných :( , co zastupitel, to osvícenec…

avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 08.05.2008 11:11:06

Zdravím všechny běžce. Mám docela pech. Po 7 měsíční pauze zaviněné zraněním jsem si šel poprvé zaběhat a hned mě napadli dva psi, vlčák mi pokousal zápěstí do krve a druhej pes(asi rotvailer) mě druhou ruku naštěstí neprokousl,jen poškrábal. Majitelka se dušovala že jsou očkovaný. Skončil jsem na pohotovosti. Jak se tomuhle bránit? Bylo to mezi polema, široko daleko nikdo nebyl a bohužel jsem ani neměl ssebou mobil. Ach jo.....

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

10 km: 0:45:22 (2004)

KaatjaK žena 08.05.2008 16:28:18

Tak to je fakt pech :(

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 08.05.2008 18:13:40

Ahoj Lubosi, soucitim s Tebou. Doufam, ze se to rychle zahoji. Nevim, jestli je to pro Tebe reseni, ale ja po letech strachu a po poslednim blizkem velice neprijemnem kontaktu se psem konecne zakoupila peprak. Mela jsem to udelat uz davno. Jeste jsem ho nepouzila, ale citim se pri behani mnohem lip.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 08.05.2008 19:21:45

neuvěřitelný pech. [quote=Lubos M]Majitelka se dušovala že jsou očkovaný[/quote] vzteklina se v republice neobjevila už víc jak tři roky, tak to snad bude v pohodě, i když Ti neukázala papíry. jak je to zápěstí zmasený? jde s tou rukou běhat, nebo seš zase vodrovnanej?

avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 08.05.2008 19:37:29

ED:no po tom co jsem si přečetl o vzteklině se radši zítra dojdu poradit na Bulovku na infekční odd. Jinak běhat se s tím dá, víc mě pořád bolí to koleno, kvůli kterýmu jsem měl pauzu.

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

stamir muž 01.06.2008 15:07:03

Ľudkovia, je tu 355 príspevkov o útokoch domestikovaných šeliem na bežca. Ja som včera prežil útok divého zvera! Večer po 21h v poliach na mňa nečakane, kolmo zboku, s veľkým prskaním vypálil škrečok :) a rovno pod nohy. Zľakol som, samozrejme som vyskočil meter vysoko a utiekol bez boja. Ale keď na tým tak rozmýšľam, týždeň pred akciou by nebolo moc dobré skončiť na infekčnom… čo sa stalo napríklad mojmu synovi, ktorého počas školského vyučovania (!) na dopravnom ihrisku pokúsal krtko (lebo mladý sa s krtkom chcel hrať, somár jeden)… V nemocnici hovorili, že takého exota tam ešte nemali.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 01.06.2008 16:15:24

Když už je řeč o křečkovi divokém, nám vlezl jednou od sousedů do bytu křeček domácí, asi se chtěl u nás uhnízdit, když jsme nebyli týden doma, protože nám rozkousal doma, co mohl – včetně záclon. Ale co je to proti zážitku Luboše (nějak mi unikl), jenom se se divím, že ti ochránci práv psů na ten jeho strašný zážitek nijak nereagovali. Ale proč by reagovali? Stejně by jsme se dozvěděli jenom tu otřepanou frázi: „že chyba je v majitele psů, psi za nic nemohou, my se bránit nemáme (maximálně mu domlouvat) ap.“. Ale pochybuji, že to Lubošovi nějak pomůže. Aspoň že, Luboši, můžeš po delším období běhat.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

stamir muž 02.06.2008 08:23:24

[quote=Mirek Kostlivý]…křeček domácí…[/quote] asi to má doma zakázané, tak si išiel „zařádit“ k vám :D

avatar

Uzivatelskejmeno muž 20.06.2008 22:10:28

to dees: tak to je fajn:-)

Upřímně Vás všechny chápu, kdysi jsem se také bál psů. Ale je třeba si položit otázku, má pes vůbec nějakou šanci v boji proti člověku? Poměrně dlouhou dobu jsem se zajímal o thajský box, sledoval jsem ty nejtvrdší zápasy a musím říct, že potenciál lidskýho těla (a tedy i člověka) je neuvěřitelný. V té souvislosti jsem se začal zabývat i o sebeobranu v širším smyslu, tedy i zbraněma apod. Já chápu, že vám jde především o běh, ale když zjistíte, že pes nemá proti Vám šanci, tak se přestanete bát. Výhodou psa jsou mnohonásobně rychlejší reflexy, hbitost a obratnost. Navíc je obdařen zbraní – zubama. Z pohledu člověka nepřekonatelný soupeř. Jenže oproti jiným tvorům na této planetě jsme schopni myslet. A to je výhoda, která v boji proti „zuřivému psovi“ může být klíčová. Podle mého nekvalifikovaného názoru (zdůrazňuji slovo nekvalifikovaného) stačí při bezprostředním ataku většího psa (malého čokla jednoduše odkopnete) nastavit ruku tak, aby žíly směřovali směrem k vašemu obličeji – vlatně na něj šijete takovou past, ať si kousne (zároveň si kryjete krk). Vzápětí druhou rukou ho probodnete nožem. Když mu přeříznete krční žíly, tak nebude mít šanci Vám tu ruku nějak zásadně zranit. Myslím si, že útoky zvířat na člověka jsou často nebezpečná z toho důvodu, že trvají dlouho a člověk trpí vysokou ztrátou vlastní krve. Jinak je pes v podstate pro dospělého člověka neškodný.

Doufám, že můj přízpěvek nebyl moc morbidní, ale jinak to nešlo…omlouvám se.

avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 20.06.2008 23:40:15

tak odedneška budu běhat s nožem a bodat do psů :))))

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 21.06.2008 00:12:55

[quote=Uzivatel­skejmeno]to dees: tak to je fajn:-)

… Když mu přeříznete krční žíly, tak nebude mít šanci Vám tu ruku nějak zásadně zranit. Myslím si, že útoky zvířat na člověka jsou často nebezpečná z toho důvodu, že trvají dlouho a člověk trpí vysokou ztrátou vlastní krve.....[/quote] Tohle je běhací server, ne bojový… fakt.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 21.06.2008 06:15:27

[quote=Uzivatel­skejmeno]… Podle mého nekvalifikovaného názoru (zdůrazňuji slovo nekvalifikovaného) stačí při bezprostředním ataku většího psa (malého čokla jednoduše odkopnete) nastavit ruku tak, aby žíly směřovali směrem k vašemu obličeji – vlatně na něj šijete takovou past, ať si kousne (zároveň si kryjete krk). Vzápětí druhou rukou ho probodnete nožem. Když mu přeříznete krční žíly, tak nebude mít šanci Vám tu ruku nějak zásadně zranit. …[/quote] Nevím, jestli by někdo z nás běhal s nožem a i kdyby ano, jestli by se dokázal takto se bránit… O reakci majitele psa ani nemluvím. Ale je to užitečná rada do života, jeden nikdy neví, kdy se mu to bude hodit.

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Uzivatelskejmeno muž 21.06.2008 13:30:01

Chápu…ale když pes z člověka vycítí určitou autoritu (tedy že jste ho schopni zabít), tak dá pokoj…v tomto ohledu je ten vedlejší efekt zároveň kýženým. Tzn. nedojde ke konfliktu, což je podle mě nejlepší obrana:o)

to Oslík: třeba někde v přírodě kam moc lidí nechodí bych si nepřipadal hloupě držet nůž v koženém pouzdře (ono to ani není poznat, o co se jedná)…jo jinak ten nůž nesmí být zavírací!!!

Navíc, jak by ste reagovali v případě, že spatříte velkého psa jak trhá malé dítě? Zaútočit klackem nemá moc velký smysl v případě, že je ten pes odhodlanej útočit. Myslím si, že hlavně pro děti představují psi velké riziko.

Jinak…tady malá ukázka toho, jak je to špatně. Důvodem proč ho ta paní pustila, když ho měla pod kontrolou, byl právě strach, který u ní zvítězil: http://www.youtube.com/watch?…

avatar

Uzivatelskejmeno muž 21.06.2008 13:33:29

Aha…už vím, proč mi nešli smajlíci=)

avatar

Třebíč

Celkem 90 km
Minulý měsíc 0 km

Raisen žena 15.07.2008 16:45:07

Tak včera jsem potkala milého páníčka. Svého psa měl na vodítku a s náhubkem. Když viděl že běžím k němu, tak ho chytil za obojek a schoval za sebe. Tak jsem mu pak poděkovala :)

Motto: Neříkej, že to nejde. Řekni rovnou, že se ti nechce.
Nalezené položky: 689 První Předchozí | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.