Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » První sporttester :)

První sporttester :)

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

kubimar muž 21.08.2016 21:55:03

Ahoj, plánuji konečně pořízení prvního sporttesteru a zbavení se tak telefonu připnutého na ruce. Uvažuji mezi Garmin Forerunner 235 (230) / Polar V800 / TomTom Runner2 / Suunto Ambit3 Sport.

Budu vděčný za jakékoliv zkušenosti a ideálně porovnání, v čem jsou které silné, kda jsou slabiny.

Běhám prozatím spíš kratší tratě (do 10 km), ale příští rok mám v plánu natrénovat na půlmaraton a 10 km stlačit k 50 minutám (zatím 57:50), hledám tedy možnost zadání intervalového tréninku, radši bych byl za měčení tepu přímo na zápěstí (teď používám pás Polar, ale spíš z „nutnosti“). V zimě plánuji doplnit plaváním, ale tam není úplně nezbytné, nechci investovat „nesmyslné“ peníze. Přestože si od letoška trochu pohrávám s triatlonem, tak funkce triatlonu by byla spíš bonusem navíc :)

Díky za plodnou diskusi, proč ano / ne zvolit ten který model :)

avatar

threes muž 22.08.2016 10:31:53

Ahoj,

mám výbornou zkušenost s Polary. Vyzkoušel jsem taky Suunto, ale vrátil jsem se k Polaru. Zásadní funkci, kterou by měl SP mít považuji za zobrazení tréninku v grafu (tepová frekvence a čas) na PC. Jasně jsou tam užitečné funkce (např.: test vitality, VO2), ale ostatní považuji za ztrátu času, které pak odvádí čas od tréninku k sezení za PC. Slušný ST se základníma funkcemi se dá sehnat za cca 3500,–

Ano, ST disponují programy, které řídí tréninkový plán, ale mám k nim kritický postoj, protože člověk není stroj…

Spíš bych doporučoval udělat si zátěžový test u sportovního lékaře, který určí přesnou hranici VO2 max, hranici (an)aerobního pásma atd. Na základě těchto údajů se dá poskládat tréninkový plán, který směřuje k nějakému cíli (sportovnímu výkonu). To ale záleží na vlastní motivaci, zkušenostech a jak je zainteresovaný do problematiky.

Pramenů pro tréninkové plány jsou mraky (diplomové práce, blogy, tr. plány) a na každého platí něco jiného. Chce to vyzkoušet a porovnat výchozí a nový stav.

Asi takto jednoduše. Snad to pomohlo :-)

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 22.08.2016 11:22:54

>> kubimar, 21. 08. 2016 21:55:03 …radši bych byl za měčení tepu přímo na zápěstí…

Volba se zjednodusi, kdyz si vyberes nekterou z nasledujicich moznosti

Tep se bude merit:

  • HRUDNIM PASEM (umi „skoro vsichni“)
  • EXTERNIM optickym cidlem (umi „skoro vsichni“)
  • INTERNIM optickym cidlem (nikoliv Polar 800, ale az novy M600 , nove garminy, … )
avatar

Goeding muž 22.08.2016 15:04:47

>> kubimar, 21. 08. 2016 21:55:03

…mam neco pres rok od garminu fenixy 3 a jak s hrudnim pasem tak i externim optickym snimacem tepu a pokud teziste tveho zajmu bude beh (trenink na beh) pak ber variantu s hrudnim pasem…zime nebo za deste ocenis ze ti zapesti s hodinkami zustane ve stejnem komfortu jako to druhe…jinak jeste kdyz se podivas pozorne na ty vyjmenovane modely tak si myslim ze nektere nejsou tzv. „multisportovni“, ze proste specifickou funkci napr. kolo nebo plavani tam nemaji (tyka se to myslim si forruneru)…

myslim si ze nakup bude limitovan tvym rozpoctem pricemz co tak aktualne vim, pak hodinky s gps pro jeden sport s hrudnim pasem zacinaji kolem 4.000 Kc a multisportovni kolem 6.000 Kc (vychavam pripady „mam kamose, ktery…“)…

avatar

Celkem 18447,4 km
Minulý měsíc 76,89 km

AdCo muž 23.08.2016 01:08:18

>> kubimar, 21. 08. 2016 21:55:03

Ja by som na Tvojom mieste teraz nič nekupoval. Venoval sa základnej a obecnej vytrvalosti do jara, k čomu podľa mňa ST nie je nutný. A to Ti na zlepšenie sa na 50 min/ 10 km a zabehnutie 1/2 maratónu pod 2 hodiny v pohode postačí. A potom uvidíš, či sa budeš orientovať len na beh alebo aj na triatlon a kúpiš si k tomu optimálny ST.

avatar

10 km: 0:52:36 (2017)
půlmaraton: 1:48:59 (2017)

Olaf3788 muž 26.08.2016 16:32:03

Ja mam asi mesic garminy 235 a spokojennost. Tep se zapesti meri uplne stejne jako hrudni pas u sigma hodinek. Jen lehce podmeruji (trasu 7,1 a trasu 14,1km meri 7 a 14km). Mereni je ale stale stejne. Beham casto jednu trasu a vzdy me to nameri 9,50–9,53km.Fenixy 3 co jsem mel loni na 14dnu me ustrelovali i o pul kilometru na 7km, ale mozna to byl jen spatny kus.

avatar

MS82 muž 27.08.2016 19:26:20

>> kubimar, 21. 08. 2016 21:55:03

Mam zkusenosti jenom s garminem, takze srovnat navrzene modely nedokazu, ale co vidim kolem sebe, TomTom nebo Polar bych si nekoupil. Ze vseho, co jsem si precetl o tepu na zapesti (DC Rainmaker), radeji zatim zustavam u hrudniho pasu – nevyhovoval by mi utazeny pasek, ktery je podminkou funkcnosti optickeho snimace. Pokud ti vadi hrudni pas, je jeste moznost optickeho senzoru, ktery si muzes dat i jinam na ruku. Jestli mas delat intervalovy trenink nebo ne, ti radit nebudu. Muzu vsak rict, ze funkci prednastaveni treninku v hodinkach jsem nikdy nevyuzil. Jsa sam sobe trenerem, rozhodnu se az na miste, jestli si pridam, nebo uz to za nic nestoji a trenink ukoncim.

K tomu triatlonu dve veci. Jednak na samotny trenink mi prijdou pohodlnejsi oddelena zarizeni (mam na beh FR220 a na kolo Edge520). Edge ma proste vetsi display nez FR920. Druhak, jak moc to s tim triatlonem myslis vazne? Plavani a beh jsou ty mene podstatne discipliny v triatlonu ;-)

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.