Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Co a kdy jist?

Co a kdy jist?

Nalezené položky: 68 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 08.02.2017 11:18:10

Včera jsem si vařila červenou čočku. Při té příležitosti jsem se mrkla na pár nových receptů. V jedné kuchařce bylo napsanáno tohle: Ze všeho nejdřív si uvědomte, že červená čočka funguje na talíři stejně jako maso. Jedná se o bílkovinu, nikoli o zeleninu. Tuhle větu bych klidně zvýraznila červeným písmem, desetkrát podtrhla a umístila do blikajícího rámečku, kdyby mi k tomu dalo souhlas to nepatrné estetické cítění, které snad mám.

Čočkou tedy klidně nahraďte maso. Až někde uvidíte krásný recept na lososa podávaného s kaší z červené čočky, utíkejte, co vám nohy stačí, přestože to zní velmi zdravě a vypadá růžově. Tady někdo udělal chybu a připravil bílkovinu s bílkovinou. Když to přeženu, je to jako byste podávali lososa s masovou kaší.

Docela mě to překvapilo, a tak jsem to přeposlala kamarádce, která si udělala kurz dietní poradkyně. Ta mi odpověděla, že je to kravina a že bílkoviny nemají cele spektrum aminokyselin, takže pokud ďas jen luštěniny, nejis plnohodnotnou bilkovinu, musela bys to strihnout s nějakou obilninou.

Docela by mě zajímalo kde je pravda. Může nahradit čočka maso? Ano či ne?

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 08.02.2017 11:39:53

>> Alena77, 08. 02. 2017 11:18:10

To me tva kamaradka prekvapila. Ja prave vzdy chystam cocku a fazole jako bezmasa jidla s tim, ze bilkovin je v nich dost. Ale nejsem expert, treba ma pravdu. Urcite nam tu nekdo najde odpoved.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Desert muž 08.02.2017 12:53:33

>> Alena77, 08. 02. 2017 11:18:10

není bílkovina jako bílkovina, luštěniny, soja a obiloviny obecně obsahují kolem 20% bílkovin, rýže 10%,zelenina také něco, a amarant a quinoa až 30%, ale obecně je to pouze příkrm, pokud je někdo vegeterián třeba s tím vystačí, ale ze spektra AA potřebných pro organismus tam některé chybí, ty je potřebné dodávat jinak :-)

klasický pokrm hrách a kroupy se třeba ve spektru AA doplňuje, tekže má vyšší výživovou hodmotu a k tomu se jí maso také, :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 08.02.2017 13:19:09

v davnych dobach ked neexistovali podvyzivovi poradcovia a mudrovia

tak ludia varievali cocku s udenym, s klobasou, parkom alebo vejci

jaksi s lososem sem jeste neskusil, zni to divne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:45:04 (2017)

Zerocool muž 08.02.2017 13:29:02

>> Alena77, 08. 02. 2017 11:18:10

Bílkoviny má, nevím, jak komplexní, ale to doženeš když tak v jiném jídle. Ale je třeba nezapomenout, že má taky celkem dost sacharidů, takže určitě už k ní nejíst pečivo:)

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 10.02.2017 06:59:49

>> Alena77, 08. 02. 2017 11:18:10

Samotná čočka nenahradí maso. Má sice hodně bílkovin, ale ne všechny. Proto ano, jak říká kámoška,je lepší ji kombinovat s obilovinou, kt. doplní další bílkoviny, kt. v luštěninách nenajdeš. Ale pořád to není kompletní. Maso tímto lze sice do určité míry nahradit, ale ne zcela. Chybí další bílkoviny. Takže komplexní bílkovinné jídlo to není. Ale zase tak striktně bych to neřešila. Ty jsi vegetarián ? Pokud ne, doplníš v jiném jídle. :-))

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Sloviensko

rudo muž 10.02.2017 07:21:50

je to stejne zaujimave

ze taka srnka antilopa ci slon dokazumat komplexne bielkoviny zo zelenej potravy a maju super svaly

len clovek je tak nedokonaly ze nevie mat komplexne bielkoviny zo zeleneho

si ten Darwin pri zliezani zo stromu spravil z ludstva dobru prdel

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 10.02.2017 08:35:45

Myslim, ze keby sme zostali pri zaciatocnej koncepcii cloveka, tak by nam na ten 30 rocny zivot, kde nic ine nerobime, len lenosime, plodime deti a chodime po lese pomalym tempom a zbierame plody, uplne postacovala bylinna strava. Ale my sme si vymysleli, ze chceme zit do 90-ky (trikrat viac), popritom sa stresovat pracou, nakupmi, skolami, skolkami, detmi, spolocenskymi zalezitostami, nezmyselnym sportovanim, chlastanim a cojaviem este cim, tak sa aj ten jedalnicek musi zmenit.

Nalezené položky: 68 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.